Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 12:21   #1021
Molitva da-himna ne.....kod mene ce tako bit.....osobno ne bi himnu nikako na svadbi, iako je bilo slucajeva gdje je i to bilo....meni se osobno to ne svida i bas kako ti kazes nije svadba neki medunarodni dogadaj ili sl.....
Ipak vas dvoje imate vjencanje stoga mislim da je na vama da odlucite......sretno
__________________
.....divno je biti nekome nesto.....

26.04.2008.
Lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:24   #1022
Quote:
registrator kaže: Pogledaj post
UPOMOĆ!!!!!!

Njegovi - tradicionalni. Žele nakon što se sjedne u sali himnu i molitvu. To im je jako bitno i to su kao njihovi običaji i bla...bla... s tim da uopće ne znam tko bi tu molitvu trebao govoriti jer svećenik nije pozvan na svadbu i to se u gradu ne radi.
Moji - moderni. Ne žele ni himnu ni molitvu. To im je prestrašno, seljački i nepotrebno i nikad se u našoj obitelji pir tako nije započinjao.
On i ja - ježimo se na pomisao o himni i molitvi. Prvo zato jer držimo da himni nije mjesto na vjenčanju, jer vjenčanje nije od važnosti za Republiku Hrvatsku i nije događaj od međunarodnog značaja, a sve molitve su izmoljene na obredu vjenčanja stoga ne vidimo smisla u ponavljanju.

Uvažavam i stajalište njegovih i mojih i mislim ponuditi kompromis - molitva da, himna ne.
Molitva da jer ako je to već osobna potreba njegovih roditelja i običaj od pamtivjeka u krajevima odakle potiču iz poštovanja prema tome neka im bude.
Himna ne jer koliko se ja sjećam to se pojavilo nakon osamostaljenja naše države pod naletom nacionalnih osjećaja ali to zbilja nema veze s tradicijom.

Što mislite? Savjete molim.
Pa u principu trebate udovoljiti svojim zahtjevima i svojim potrebama. Ako tvoj dragi nema potrebu za održanjem tradicije svojih roditelja, onda zašto se ti zamaraš s time? Što da ste umjesto svadbene večere napravili party kraj bazena jer ste tako neformalno htjeli proslaviti svoje vjenčanje? Jel bi se i onda moralo moliti?

Ja ti jedino to mogu reći jer i dragi i ja kategorički odbijamo bilo kakve običaje sa njegove i moje strane i radimo po svom...oboje smo gradska djeca i držimo do nekih drugih stvari koje su nam bitnije. Uostalom imati ćemo dosta gostiju koji niti ne idu u crkvu, niti se mole, ili su druge vjere, pa mi je licemjerno tjerati nekoga da moli Oče naš ili Zdravo Marijo samo zato jer eto svi molimo na večeri. Ko je htio moliti imao je sat vremena fore za to u crkvi, tako ja gledam na to.

Možda da im pod kompromis ponudiš pjevanje "Rajska djevo"?
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:30   #1023
Quote:
registrator kaže: Pogledaj post
Uvažavam i stajalište njegovih i mojih i mislim ponuditi kompromis - molitva da, himna ne.
Molitva da jer ako je to već osobna potreba njegovih roditelja i običaj od pamtivjeka u krajevima odakle potiču iz poštovanja prema tome neka im bude.
Himna ne jer koliko se ja sjećam to se pojavilo nakon osamostaljenja naše države pod naletom nacionalnih osjećaja ali to zbilja nema veze s tradicijom.

Što mislite? Savjete molim.
mi smo imali molitvu, himnu sam izbacila!
Nema potrebe za dokazivanjem nacionalnosti i mislim da pir nije mjesto tome, a ako ne biste i molitvu, Branči dobro predlaže, neka bend otpjeva "Rajska djevo". Bila sam kuma na piru gdje je tako bilo i odlično je ispalo!

nama je kum pozdravio goste i pomolio se i to je bilo isto super!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:37   #1024
registrator
meni je kompromis super. sta se tice himne dijelimo isto misljenje....
no, molitvu ne smatram nekim problemom. to su 3 min, a moze se onda pomoliti i njegov stari npr. ili kum ili netko koga nije stid...
sta se tice ljudi, koji nisu krsc. vjere: ne mislim da je za njih to problem. na nasoj svadbi (himna ne/molitva da) barem nije.... stvar medjusobnog postivanja...
Uostalom sklapate (koliko kuzim) brak u vjerskom obliku, tako da tu molitva i nije toliko cudna.

a "rajska djeva" je isto lijepa ideja...
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:40   #1025
Quote:
registrator kaže: Pogledaj post
On i ja - ježimo se na pomisao o himni i molitvi.
I u čemu je onda problem?

Mamama i tatama recite da, ako baš hoće, himnu mogu slušati do mile volje dok za to vrijeme mole krunicu ... ali na svojem obnavljanju zavjeta za zlatni pir. I doviđenja.

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:48   #1026
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Ja ti jedino to mogu reći jer i dragi i ja kategorički odbijamo bilo kakve običaje sa njegove i moje strane i radimo po svom...oboje smo gradska djeca i držimo do nekih drugih stvari koje su nam bitnije. Uostalom imati ćemo dosta gostiju koji niti ne idu u crkvu, niti se mole, ili su druge vjere, pa mi je licemjerno tjerati nekoga da moli Oče naš ili Zdravo Marijo samo zato jer eto svi molimo na večeri. Ko je htio moliti imao je sat vremena fore za to u crkvi, tako ja gledam na to.

Možda da im pod kompromis ponudiš pjevanje "Rajska djevo"?

Sve to stoji. Dijelimo isto mišljenje. Ali (uvijek je neki ali) kako im objasniti da nas ne zanima šta će reći prva susjeda iz sela jer nije bilo himne. I da je sviranje himne protokolarni promašaj, pa čak i nepoznavanje bontona i opće kulture kao i pljeskanje nakon iste, a da ih se ne uvrijedi
registrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:04   #1027
Quote:
registrator kaže: Pogledaj post
Sve to stoji. Dijelimo isto mišljenje. Ali (uvijek je neki ali) kako im objasniti da nas ne zanima šta će reći prva susjeda iz sela jer nije bilo himne. I da je sviranje himne protokolarni promašaj, pa čak i nepoznavanje bontona i opće kulture kao i pljeskanje nakon iste, a da ih se ne uvrijedi
Hoće li ti pomoći činjenica da ako ćeš i to napraviti po njihovom, da će uvijek biti neki detalj ili nešto što su oni primijetili (ili Štefica iz sela) i nikad ništa neće biti skroz po njihovom.
Tu ne govorim samo o običajima (iako je i to moguće da te poslije pitaju zašto nije bilo cipele, prozivanja, maškara i kako se već sve zove to) nego i o ostalim stvarima (zašto si imala krem haljinu, a ne bijelu, zašto nije posluženo meso iz juhe uz hren, a i Štefica iz sela se požalila jer si samo njenu neudatu kćer od 45 godina zaboravila prozvati za bacanje buketa).
Karikiram, ali nikad ih nećeš zadovoljiti..... uvijek će biti nešto. Možda ti to olakšava pogled na situaciju.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:07   #1028
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Karikiram, ali nikad ih nećeš zadovoljiti..
Slazem se..nemoze se svakoga zadovoljiti a i uvijek ima zlih jezika pa cak i iz ljubomore i zavisti i svega ostalog...
Po meni trebaju sami mladenci odluciti sta zele ili ne, a ne rodbina, susjedi i sl..
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:17   #1029
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Hoće li ti pomoći činjenica da ako ćeš i to napraviti po njihovom, da će uvijek biti neki detalj ili nešto što su oni primijetili (ili Štefica iz sela) i nikad ništa neće biti skroz po njihovom.
Tu ne govorim samo o običajima (iako je i to moguće da te poslije pitaju zašto nije bilo cipele, prozivanja, maškara i kako se već sve zove to) nego i o ostalim stvarima (zašto si imala krem haljinu, a ne bijelu, zašto nije posluženo meso iz juhe uz hren, a i Štefica iz sela se požalila jer si samo njenu neudatu kćer od 45 godina zaboravila prozvati za bacanje buketa).
Karikiram, ali nikad ih nećeš zadovoljiti..... uvijek će biti nešto. Možda ti to olakšava pogled na situaciju.


I na to im je najbolji odgovor 'napravili smo onako kako smo mi htjeli.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:25   #1030
Vjerujte mi da sam o svemu što ste mi savjetovali razmišljala.
I o Štefici iz sela i o Štefu iz lokalne birtije i o našem pravu da naše vjenčanje bude po našoj volji, i o rodbini i roditeljima i ovima i onima....

Vaši savjeti su učvrstili moju odluku molitva da, himna ne i to je to.
Mislim da ću time pomiriti obe strane "vaših i naših"
Hvala na savjetima
registrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:25   #1031
Kod nas nema ni himne ni molitve. Zašto bi se puštala himna na vjenčanju jebote ne kužim .
Uostalom matičarka dolazi na teren tako da ni crkve nema. A bome ni dolaska po mladu ili bilo kakvog okupljanja kod ikoga doma, svi će dobiti adresu i vrijeme i vidimo se tamo. Ni revera. Ni bacanje buketa i podvezice. Ni klasičnog menija. Ni klasičnog posluživanja. Ni bijele haljine ili cipela. Ni plesa sa mladom. Ni ikakvog razmahivanja barjakom. Ni ogavnog hranjenja tortom. Zapravo mi radimo tulum
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:36   #1032
Inače ovako bi to onda izgledalo, i progurali smo tu mnogo, mnogo, mnogo stvari koje su bile šok za starce.

Sastanak ispred crkve. Nema doma, nema sranja oko kupovine mlade (bljak, bljak, bljak), nema tratamenta za susjede.
Pred oltar dolazimo on i ja skupa. MENE NITKO NE PREDAJE NIKOM!!!!
Barjak nek im bude, samo njime vitlaju isključivo od crkve do sale i to ne pred mojim očima.
Cvjetića za revere nema i samim tim se ne plaćaju (to plaćanje mi je ODVRATNO)
U sali nek im je ta molitva, himne nema, bacanja buketa nema, podvezice nema. Meni je standardan uz kreativnu nadopunu.
Muzika BEZ CAJKI. Tko zaželi cajke dobiva izgon iz sale TRENUTNO.
registrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:42   #1033
Kod nas će to izgledati ovako:
Isto je sastanak ispred crkve, neće biti dolaska po mladu kući. Pred oltar ćemo također vjerojatno skupa, još to nisam odlučila.
Biti će i reveri ali neće biti kićenja drugih auta, samo će se vjerojatno kititi auto od mlade i s tim autom ćemo do sale
u sali će biti molitva, bez himne, buket neću bacati nego ću ga vjerojatno pokloniti kumi, a za podvezicu će biti balon eksplozija, a ako to ne bude neće biti ništa.
Što se tiče muzike cajke ne želim ni pod razno, a za prvi ples se još dvoumim ne bih htjela ono standardno - valcer - više želim nešto otkačeno
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:44   #1034
Quote:
registrator kaže: Pogledaj post
Inače ovako bi to onda izgledalo, i progurali smo tu mnogo, mnogo, mnogo stvari koje su bile šok za starce.

Sastanak ispred crkve. Nema doma, nema sranja oko kupovine mlade (bljak, bljak, bljak), nema tratamenta za susjede.
Pred oltar dolazimo on i ja skupa. MENE NITKO NE PREDAJE NIKOM!!!!
Barjak nek im bude, samo njime vitlaju isključivo od crkve do sale i to ne pred mojim očima.
Cvjetića za revere nema i samim tim se ne plaćaju (to plaćanje mi je ODVRATNO)
U sali nek im je ta molitva, himne nema, bacanja buketa nema, podvezice nema. Meni je standardan uz kreativnu nadopunu.
Muzika BEZ CAJKI. Tko zaželi cajke dobiva izgon iz sale TRENUTNO.


Ahahahahaha, tako smo mi zabranili Thompsona i sve te "domoljubne" (rasističke) pjesme ispjevane na wc-u sudeći po tonu pjevanja i kod nas još uz sve nema djece na svadbi.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:45   #1035
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ahahahahaha, tako smo mi zabranili Thompsona i sve te "domoljubne" (rasističke) pjesme ispjevane na wc-u sudeći po tonu pjevanja i kod nas još uz sve nema djece na svadbi.
zabraniti ćeš nekome da dovode svoje dijete ili kako?
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:52   #1036
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
zabraniti ćeš nekome da dovode svoje dijete ili kako?
Ne izričito zabraniti, ali objasniti ufino da djeca nisu poželjna. Nek se malo organiziraju oko čuvanja.
Nama od djece dolaze jedino njegovi nećaci.
registrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:55   #1037
Vjerojatno ionako ima malo kandidata koji bi mogli dovesti djecu, a takvi često i pitaju jesu li klinci pozvani. Kažeš im da nisu i bok.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:55   #1038
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
zabraniti ćeš nekome da dovode svoje dijete ili kako?
Pošto od svadbe ne radim ni cirkus ni vrtić svatko će dobiti pozivnicu, na koverti će biti ime(na) za koga je i unutra će pisati broj mjesta. Sve koje ćemo pozvati smo upozorili da nema djece na svadbi i apsolutno nitko se nije bunio, čak štoviše sviđa im se što će se napokon moći opustiti bez djece. Ne vidim zašto je ikome to tako strašna stvar??
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:58   #1039
Pa nije strašno, u biti da sam ja mama i imam klince voljela bi bez njih otići na svadbu... ali neki ljudi ne razmišljaju tako pa me zanimalo kako si to izorganizirala.
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:59   #1040
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Pa nije strašno, u biti da sam ja mama i imam klince voljela bi bez njih otići na svadbu... ali neki ljudi ne razmišljaju tako pa me zanimalo kako si to izorganizirala.
Eto valjda sam imala sreće da nitko nije imao ništa protiv
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.