Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 14:19   #1061
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Mi cemo imati klasicnu svadbu kaj se tice obicaja a sve ostalo ce biti neuobicajeno...
Znaci dolazit ce po mene, no kod nas nema obicaja kupovanja mlade nego mladenac da bi dosao do mlade mora recimo rezati drvo sa potrganom pilom i to..meni je to fora...
Za lazne mlade jos nisam sigurna . U crkvu bih najrade da me vodi tata , ali jel bude nam svecenik dao ne znam...Bacat cu buket jer mi je to uvijek bila zelja, on ce mi skidati podvezicu, ukrast ce netko (valjda) barjak pa ce barjaktar piti metar gemista, on ce bacati podvezicu (ali i casu vode)..E da imat cemo i molitvu ali se pjeva neka pjesma..Djevo Marijo ili tak nekaj...
E sad me popljujte!

Ma draga stvar i je u tome da bude kako ti to želiš.
Mi smo imali dvije opcije tulum za ekipu ili kompletan pir. Odlučili smo se za ovo drugo jer smo shvatili da bi sva rodbina (i oni koji to jesu i oni samo biološki) dotrčali na kućna vrata.
Ovako ćemo se riješiti neželjenih posjeta i sve pretvoriti u tulum po našoj želji uz male ustupke dragim roditeljima.

Tko mi se poslije pojavi na vratima, garantirano će ih samo poljubiti
registrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:20   #1062
Buduci da sam osoba koja drzi do tradicije i obicaja, ja cu imati svadbu koja ce mnogima biti seljacizam cisti, ali meni ce biti dobro, jer cu ja tako htjeti..

Ako ja zelim primitivnu svadbu gdje ce me kupovati i gdje ce svi morati raditi bedake iz sebe, to je moja stvar i imat cu takvu stvar...tko hoce neka dodje, tko nece, tko je pre hoch za tak nesto, ne mora doci..i svi sretni i zadovoljni

jedno sam sigurna da cu imati, a to sama i ne bih bas htjela imati, a to je bakljada..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:22   #1063
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Buduci da sam osoba koja drzi do tradicije i obicaja, ja cu imati svadbu koja ce mnogima biti seljacizam cisti, ali meni ce biti dobro, jer cu ja tako htjeti..

Ako ja zelim primitivnu svadbu gdje ce me kupovati i gdje ce svi morati raditi bedake iz sebe, to je moja stvar i imat cu takvu stvar...tko hoce neka dodje, tko nece, tko je pre hoch za tak nesto, ne mora doci..i svi sretni i zadovoljni

jedno sam sigurna da cu imati, a to sama i ne bih bas htjela imati, a to je bakljada..


još uvik se misliš udavat?
ju gou girl!
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:25   #1064
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Buduci da sam osoba koja drzi do tradicije i obicaja, ja cu imati svadbu koja ce mnogima biti seljacizam cisti, ali meni ce biti dobro, jer cu ja tako htjeti..

Ako ja zelim primitivnu svadbu gdje ce me kupovati i gdje ce svi morati raditi bedake iz sebe, to je moja stvar i imat cu takvu stvar...tko hoce neka dodje, tko nece, tko je pre hoch za tak nesto, ne mora doci..i svi sretni i zadovoljni

jedno sam sigurna da cu imati, a to sama i ne bih bas htjela imati, a to je bakljada..
Savjet za bakljadu: ako baš mora biti, a ti je ne želiš, izbaci je sa snimke u dogovoru sa snimateljem. Moj snimatelj na mom piru će moliti sa uzvanicima, a ne snimati molitvu
Malo bezobrazno, ali dok starci dobiju snimku nema nazad
registrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:25   #1065
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
oćel tebe zalit s tim?
Da mene ce i ciljati... To ce mu biti isprika, kao nisam htio draga!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:28   #1066
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Da mene ce i ciljati... To ce mu biti isprika, kao nisam htio draga!

a ti ga zezni i ispod vjenčanice ono kao usput izvuci kišobran ..... šala mala
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:30   #1067
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
a ti ga zezni i ispod vjenčanice ono kao usput izvuci kišobran ..... šala mala

bona, kakvi kišobran..ti u gaćice stavi vodenih balona i ožeži moja Žeži....
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:33   #1068
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
bona, kakvi kišobran..ti u gaćice stavi vodenih balona i ožeži moja Žeži....

lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:35   #1069
Quote:
registrator kaže: Pogledaj post
UPOMOĆ!!!!!!

Njegovi - tradicionalni. Žele nakon što se sjedne u sali himnu i molitvu. To im je jako bitno i to su kao njihovi običaji i bla...bla... s tim da uopće ne znam tko bi tu molitvu trebao govoriti jer svećenik nije pozvan na svadbu i to se u gradu ne radi.
Moji - moderni. Ne žele ni himnu ni molitvu. To im je prestrašno, seljački i nepotrebno i nikad se u našoj obitelji pir tako nije započinjao.
On i ja - ježimo se na pomisao o himni i molitvi. Prvo zato jer držimo da himni nije mjesto na vjenčanju, jer vjenčanje nije od važnosti za Republiku Hrvatsku i nije događaj od međunarodnog značaja, a sve molitve su izmoljene na obredu vjenčanja stoga ne vidimo smisla u ponavljanju.

Uvažavam i stajalište njegovih i mojih i mislim ponuditi kompromis - molitva da, himna ne.
Molitva da jer ako je to već osobna potreba njegovih roditelja i običaj od pamtivjeka u krajevima odakle potiču iz poštovanja prema tome neka im bude.
Himna ne jer koliko se ja sjećam to se pojavilo nakon osamostaljenja naše države pod naletom nacionalnih osjećaja ali to zbilja nema veze s tradicijom.

Što mislite? Savjete molim.
Himna je i meni totalno bezveze, ali molitva zna biti i zabavna, naročito kada je vodi netko tko nezna kako početi i još pola toga izostavi kao moj slavni kum! Kad je završio - tražili smo još jednom! Bilo je 370 ljudi koji su umirali od smijeha! To mi je i najbolji dio DVD-a!
Rafaella T is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:39   #1070
Meni se definitvno himna nece svirati..a bome ni molitva..meni ce pjevati netko, tko zna tko, "zdravo djevo"..i to je to..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:40   #1071
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
da stvarno, daj nam objasni tu čašu vode...
ma gledali smo jednu svadbu gdje je mladenac kao bacao podvezicu pa mu je neko dao casu vode i zalio je decke sa vodom, ali bilo je malo vode...smijeh do ludila!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:42   #1072
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
ma gledali smo jednu svadbu gdje je mladenac kao bacao podvezicu pa mu je neko dao casu vode i zalio je decke sa vodom, ali bilo je malo vode...smijeh do ludila!


da sam ja jedan od dečeca, došla bih i ofijarila mu šamarčinu, te demonstrativno napustila restoran sa kovertom u svom unutarnjem džepu od jakne.

nije doša čovik u akvarij, već u svadbu.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:46   #1073
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
da sam ja jedan od dečeca, došla bih i ofijarila mu šamarčinu, te demonstrativno napustila restoran sa kovertom u svom unutarnjem džepu od jakne.

nije doša čovik u akvarij, već u svadbu.
s ovim se definitivno slažem... nemam ništa protiv toga da mladenci od sebe rade cirkus, ali kada to rade od gostiju e onda je to stvarno pretjerano
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:55   #1074
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
ma gledali smo jednu svadbu gdje je mladenac kao bacao podvezicu pa mu je neko dao casu vode i zalio je decke sa vodom, ali bilo je malo vode...smijeh do ludila!
pa ne znam vjerojatno zvuči bolje nego si nam opisala ali.... malo je previše da mladenci maltretiraju goste, ne???
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:55   #1075
Gle naznam kakvi su vasi gosti, ali nasi ce sigurno riknuti od smijeha jer je tak bilo i na toj svadbi a gosti su vecinom isti!
Nemojte biti tak stoge, treba se malo i zekati...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:57   #1076
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Gle naznam kakvi su vasi gosti, ali nasi ce sigurno riknuti od smijeha jer je tak bilo i na toj svadbi a gosti su vecinom isti!
Nemojte biti tak stoge, treba se malo i zekati...

dobro, ok. glavno da je fešta pa...ak ste ziher da vam se gosti neće ljutiti...
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:57   #1077
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Gle naznam kakvi su vasi gosti, ali nasi ce sigurno riknuti od smijeha jer je tak bilo i na toj svadbi a gosti su vecinom isti!
Nemojte biti tak stoge, treba se malo i zekati...


znači frajeri su već bili mokri i opet će?!
jadna ti li im je mater...
stavi u pozivnice da ne zaborave ovaj put kupaće ponit...

__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:07   #1078
Ma ne bi se ni ja ljutila..nije to litra vode..to su dvije kapi...Treba se malo opustiti a ne samo ustogljen biti... Ma njegova ti je ekipa ludnica ziva...samo cim vise zafrkancije to bolje...Na jednoj su svadbi ukrali cipele (kod njih obicaj) pa su kum i mladenac morali plesati sa stolicama, ali sve brze i brze...

Da prove, bit ce mokri...do koze i onda cu jos dobiti besplatan striptiz ..
I opet sam prosla dobro.
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:26   #1079
ja još nemogu vjerovati koliko puno ukočenih žena ima ovdje...koje imaju svoje "principe"...
...daj se opustite i otkačite malo, proširite vidike..jer ako se uvjek budete držale plana i programa, i neće vam biti baš tako zanimljivo, na vlastitoj svadbi.
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:32   #1080
Quote:
insomnia kaže: Pogledaj post
ja još nemogu vjerovati koliko puno ukočenih žena ima ovdje...koje imaju svoje "principe"...
...daj se opustite i otkačite malo, proširite vidike..jer ako se uvjek budete držale plana i programa, i neće vam biti baš tako zanimljivo, na vlastitoj svadbi.


alo balo, ovo je sve bila zajebancija, to tvoje je već vriđanje.
no, ako ćemo po tvom načinu bejbe, strina ti je ukočena.
i da, postoji milijun načina da svadba i svaka zabava bude smiješna i zabavna, a da se ne mora ljude zalijevati, gnječiti, triskat tortom i tlačit kojekakvim stvarčicama.
jedan od načina je da sami jeste smješni i zabavni i da širite takvu atmosferu.
i da, "tih puno ukočenih žena ovdje" su inače duše svake fešte na koju stignu i zasigurno im nisu bili potrebni vatrometi i žongleri i trbušne plesačice da ljudima bude lipo s njima.
jer su takve same od sebe. viruj znam ih. dabogda ti bila ukočena ko one ili mi. ali nisi ti te sriće ćerce....

džaba ti je, ti nikad neš razumit neke stvari.
helou ti od ukočene babe s jednom pokretnom rukom s kojom tipkam.
živila neispavana party boginjo. )fala dijaspori)

__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.