Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2012., 23:43   #6821
je, nisu bas ameri :P malo sam se krivo izrazila, ali ipak se vidi razlika u kvaliteti kirurgije obzirom da je to tamo ipak malo prihvacenija stvar dopalo mi se koliko prirodno izgledaju, a opet bas se vidi da su nosici lijepo oblikovani i da, ovaj prvi doktor je i meni izazvao 'vau' reakciju
NaniBanani is offline  
Old 05.07.2012., 16:14   #6822
Pozdrav;

zanima me koga bi osobno preporucili za operaciju nosa, ali nista drasticno...samo bi tanjila vrh nosa i lagano skratila. Bojim se malo da ne ispadnem ko Pišek i slicni komadi kojima se bas skuzi to...uglavnom...kakav je Bagatin???

Koga preporucujete, pocinjem ovako preko foruma jer ne znam niko u živo tko je to radio.
LorettaLynn is offline  
Old 06.07.2012., 12:36   #6823
meni se cini da bagatinovi nosevi skoro nemaju nikakvu promjenu nakon operacije, tj da ne dira bas vrh,al opet.. nemam pojma ko je od nasih dobar s vrhovima uopce...
NaniBanani is offline  
Old 07.07.2012., 16:09   #6824
da bas to i gledam, pisala sam im par puta i nikad nista ne odgovore -.-

Stvarno forum mi je jedini izvor informacija, znam neke koji su operirali ali zbog kosti, nitko nije zbog sitnijih estetskih razloga.
LorettaLynn is offline  
Old 07.07.2012., 16:23   #6825
Jel bio možda itko kod dr. Nine Vidasa u Rijeci?
Iskustva? Cijena?
tihana282 is offline  
Old 09.07.2012., 20:14   #6826
Quote:
LorettaLynn kaže: Pogledaj post
da bas to i gledam, pisala sam im par puta i nikad nista ne odgovore -.-

Stvarno forum mi je jedini izvor informacija, znam neke koji su operirali ali zbog kosti, nitko nije zbog sitnijih estetskih razloga.
U startu krivo razmišljaš... skidanje grbe i lomljenje kostiju je "lakša op" za doktora nego op vrha nosa tj. kako ti kažeš sitniji estetski razlozi.
Sitnice su najkompliciranije za operirati.
princess is offline  
Old 09.07.2012., 20:39   #6827
Quote:
tonka55555 kaže: Pogledaj post
Da to nisu možda polipi (izrasline kronično upaljene sluznice nosa)....kad kažeš da će ti odstranjivati....valjda ti je to..to
Polipi se ne spaljuju. Ručno se izvuko polipoidne mase ili se podšišaju a zatim se sluznica ukoliko se ukaže zadebljanom počisti.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.07.2012., 20:43   #6828
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Kažu da je bolje zimi radi oteklina...brže splasnu po hladnoći. Plus što ljeti zbog vrućine postoji veća opasnost od infekcije. Kad je nos svježe operiran ne smije se jedno vrijeme direktno izlagati suncu. Znači bolje zimi... Ali...preporučuje se što više mora radi oporavka sluznice pa tako i boljeg disanja. Plus što manje ljudi ide na operacije ljeti pa ćeš manje čekati na operaciju. Znači bolje ljeti...

U biti ti želim reći da sve ima svojih prednosti i mana. Najbolje vrijeme za operirati nos je onda kada ti možeš, tj. kad imaš dva-tri tjedna slobodnog vremena
Nemaju infekcije veze sa godišnjim dobom. Sa ostalim se slažem osim sa zaključkom - ne znam tko voli na +35 biti sa operiranim i natamponiranim nosom.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.07.2012., 20:46   #6829
Quote:
NaniBanani kaže: Pogledaj post
ima li itko pozitivnih iskustava s nasim lijecnicima glede smanjivanja ili definiranja nosnog vrska? moj je dojam da su ugl u stanju rijesiti grbu (najjednostavniji dio operacije), a bilo sto konkretnije bas i ne vidim prema slikama na njihovim stranicama...

sumnja u njihove sposobnosti me navela da malo procackam po stranim forumima tipa makemeheal i realself, pa sam naisla na dva doktora u americi ciji mi se rad veoma svidio - mozda nekoga zanima

Dr Vladimir Grigoryants

http://www.vgplasticsurgery.com/Nose...%20Gallery.htm

i Dr Ashkan Ghavami

http://www.ghavamiplasticsurgery.com...and_after.html


Nema do Amera
Za vršak treba se igrati sa alarnim hrskavicama i tu stvarno treba umjetnik.
Sa druge strane, poturpijati grbu i polomiti sa strane je ipak manja filozofija.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 10.07.2012., 20:37   #6830
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
U startu krivo razmišljaš... skidanje grbe i lomljenje kostiju je "lakša op" za doktora nego op vrha nosa tj. kako ti kažeš sitniji estetski razlozi.
Sitnice su najkompliciranije za operirati.

A tko bi bio najbolji onda za te sitnice? I cijena...pa zar nema nikoga tu tko je radio tako nešto i da me malo uputi, pomogne...
LorettaLynn is offline  
Old 10.07.2012., 20:42   #6831
Quote:
LorettaLynn kaže: Pogledaj post
A tko bi bio najbolji onda za te sitnice? I cijena...pa zar nema nikoga tu tko je radio tako nešto i da me malo uputi, pomogne...
Te "sitnice" kako kažeš su ponekad bitnije od uklanjanja kifoze. Jedna od najbitnijih stbari jest omogučiti da nos funkcionira/diše za što je bitno imati stabilnu tzv. nosnu valvulu koja ke pak definirana međuodnosom alarnih hrskavica prema septalnoj. Loše je ako to gledaš isključivo iz estetske perspektive. Zato se sa time ne bave svi otorinci.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 17.07.2012., 09:42   #6832
Bok svima,
ukratko: obećala sam sama sebi da ću napisati par riječi kad ovo bude iza mene. Bila sam na op, samu sebe sam činila ludom prije op, pitaj ovo ono, informiraj se, uspoređuj jedna iskustva sa drugima itd.
Ništa imaš par pretraga prije op sve stigneš u dva dana, oćeš u bolnici, oćeš privatno ovisno sa koliko tko vremena raspolaže. Ugl na sve te to uputi doktor za kojeg si se odlučila. Ideš sa time kod svog doktora po uputnice, obaviš navedeno te čekaš termin. Noć prije negdje oko 21.00 prestaneš jesti, ujutro također, piti također relativno malo. No cigareta je bila neizbježna time da se oduljilo čekanje na op popušila sam i više nego planirano. Operacija sama niš posebno za mene je trajala sekundu od trena kad sam legla na stol pa do onog trena kad su me budili. Inače su mi rekli da je trajalo nekih 30-40 min same operacije sa pripremama 1 sat. Ugl do mog buđenja je prošlo cca. 2-3 sata. ustala se obukla, zapalila, i to je to. Želim napomenuti nema potrebe da se zamarate samom operacijom bit će kako bude utjecati ne možeš na ništa i uglavnom nema šta biti. onaj dio poslije operacije isto nije niš strašno. Prisjedit će te prvu noć, grlo se jako suši ali uz tekućinu niš strašno, malo glava zna boliti ali ništa drugačije nego inače kod glavobolje tu sam uzela jedan neofen. i tako tri dan ide skidanje tampona, pravo osvježenje, i nakon tog skidanje kalupa 7 dan. taj dio me je najviše bolio, skidanje onih ustajalih flastera sa lica... ugl mogu vam reći sve su svemu u usporedbi sa prehladom ni manje ni više. tak da tko ima želju ići, mogu samo preporuciti.
Što se tiče samo rezultata, mislim da nitko nije našao doktora od kojeg su svi zadovoljni izišli, ali triba se dobro dogovoriti, i na kraju pitanje je sa kakvim početnim stanjem dolaziš te na kraju ključna je njegova sposobnost.
Sve ispadne dobro do vrška nosa, čitajući iskustva ostalih ponavlja se da su mnogi nezadovoljni. Promjena što se tiče kod mene jest za mene, za mnoge ne, znaju oni kojima sam rekla i to je to.
Moram priznati da dugo traje dok sve opet se vrati na svoje, vezano za podlijeve nisam ih imala, ali sam osjećaj i nelagoda i kod dodira nosa da sve bude kao prije traje, do nekih 2-3mjeseca. No isto niša vrijedno straha opterećenja ili brige. Sve skupa sam uzela tjedan dana godišnjeg, u ponedjeljak se normalno vratila na posao.
Za kraj ću opet reći, tko god ima želju, i svaki put pri pogledu u ogledalo ga smeta te poželi rješiti to, nema što čekati ( osim naravno ako ga koči novac) neka ide.
Jer od čekanja nema ništa.

Sretno
xenna7 is offline  
Old 17.07.2012., 17:15   #6833
Iz Bosne sam i planiram operirat' nos...
Da li je netko imao iskustva sa dr. Karabegom ili dr. Agincicem?
Ii da li dr. Glumicic dolazi u BiH? Mooolim vas nek' mi neko da odgovore, hitno je. Hvalaa
BethyB is offline  
Old 21.07.2012., 14:42   #6834
Evo ljudi da se i ja javim, posto je meni ovaj forum puno pomogao...operirana sam prije 5 dana kod dr. Zambellija, pa da ne pisem tu post dugacak ko bibliju, ako ikog ista zanima, slobodno pita na pp

I da vas pitam...znaci, tamponi su mi vadeni, kalup je jos tu...je li potrebno ispirati nos sa cime? I..nos mi je full zacepljen, al kroz noc disem na njega (nenamjerno) - je li to loše (vrsim li pritisak) ili dobro (zbog protoka zraka)...??? I vrti mi se u glavi lagano, pretpostavljam zbg zacepljenosti...???
tammy_19 is offline  
Old 22.07.2012., 09:28   #6835
pozz, zanima me koja je otprilike cijena rinoplastike? nisam citala sve, pa se ispricavam.

nemam pojma imam li ili nemam problema s disanjem, navikla sam disati kako disem i ne znam za bolje.
isla bi iz cisto estetskih razloga.
iskreno, da imam novaca, otisla bih vec sutra. znaci, to je jedino sto me prijeci.

nisam nesto previse nezadovoljna svojim nosom, vise onako - smeta me na sitno dakle, nije da mi unistava zivot, vec ga dozivljavam kao sitnu nepravilnost, koja mi eto, za neki postotak mozda ipak malo narusava sklad lica.
znaci, ponekad se pogledam u ogledalo, i on malo smeta, a s vecinom ostalog sam ful zadovoljna. imam osjecaj da bi me samo taj mali zahvat ucinio sasvim mirnom.
nije bas neki kljun, malo je mesnatiji, po sredini iz profila laaagano savijen kao posljedica pada u djetinjstvu. inace velicinom mi se jako uklapa na lice, kad gledas sprijeda gotovo nema mane, problem pocinje iz profila, jednostavno za nijansu previse strsi van od ostatka lica. znaci, ja bi ga malo ublazila, da ne iskace toliko, plus izravnala to zadebljanje. oblik i velicinu ne bi dirala.
mnogim ljudima se svidja moj nos i misle da ga ne bi trebala dirati, ali bitan je osobni osjecaj zar ne?

i jos jedno pitanje, zanima me je li bolje taj zahvat raditi zimi ili ljeti. puno hvala.
revolve is offline  
Old 22.07.2012., 09:41   #6836
Quote:
tammy_19 kaže: Pogledaj post
Evo ljudi da se i ja javim, posto je meni ovaj forum puno pomogao...operirana sam prije 5 dana kod dr. Zambellija, pa da ne pisem tu post dugacak ko bibliju, ako ikog ista zanima, slobodno pita na pp

I da vas pitam...znaci, tamponi su mi vadeni, kalup je jos tu...je li potrebno ispirati nos sa cime? I..nos mi je full zacepljen, al kroz noc disem na njega (nenamjerno) - je li to loše (vrsim li pritisak) ili dobro (zbog protoka zraka)...??? I vrti mi se u glavi lagano, pretpostavljam zbg zacepljenosti...???

Pa zar ti to ne bi trebao reći operater?
Postoperativna skrb je bitna stvar.

Pacijente koje mi otpuštamo svakako dajemo preporuku da se nos obilno ispire sa fiziološkom 3x dnevno, 5dana Garasone/Maxitrol kapi a nakon toga za restiraciju sluznice kraće vrijeme intranazalni kortikisteroidnu sprej.

No ko što rekoh - to ti operater mira reći.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 22.07.2012., 10:47   #6837
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Pa zar ti to ne bi trebao reći operater?
Postoperativna skrb je bitna stvar.

Pacijente koje mi otpuštamo svakako dajemo preporuku da se nos obilno ispire sa fiziološkom 3x dnevno, 5dana Garasone/Maxitrol kapi a nakon toga za restiraciju sluznice kraće vrijeme intranazalni kortikisteroidnu sprej.

No ko što rekoh - to ti operater mira reći.
točno to, čisto sumnjam da joj nisu rekli i napisali...kod mene fiziološka + operil kapi za nos 3x dnevno...odnosno fiziološka može i više puta..
pizdekalo is offline  
Old 22.07.2012., 13:18   #6838
Nazalost, nista mi nije rekao...da mi je rkao, ne bih ni pitala, zar ne? A nista, nazvati cu ga onda...
tammy_19 is offline  
Old 22.07.2012., 13:24   #6839
kako ti ne piše sve na otpusnom pismu?
meni piše sve, od toga što mi radili, tko, kada, kakva će mi biti daljnja terapija i kontrole.

ne kužim, kako ti to nisu dali napismeno?
pizdekalo is offline  
Old 22.07.2012., 14:46   #6840
Quote:
tammy_19 kaže: Pogledaj post
Evo ljudi da se i ja javim, posto je meni ovaj forum puno pomogao... pa da ne pisem tu post dugacak ko bibliju, ako ikog ista zanima, slobodno pita na pp
Zašto misliš da bi ti bilo lakše odgovarati svakom posebno na PM stalno pišući skoro iste poruke?
Vjeruj mi da neće.


I sama si navela da ti je forum pomogao. Napiši slobodno opširnije dojmove i informacije.

Nikome neće smetati ako je post s informacijama dugačak kao biblija
** Tara ** is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.