Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2011., 00:14   #361
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Wtf, pa jesi ga odgurnula ili se ikako borila? Kak mozes covjeka optuziti za silovanje ako si ti samo lezala ko lutka, ni a ni bu ni be... Ja tu ne vidim nikakvo nasilje, bludne radnje ne znace nista.
A tebi, Ser Mark, ne dao Bog da se nešto tako desi tvojoj mami, sestri, djetetu...Pa da vidimo tvoju reakciju.
Tena85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:15   #362
Kako je vec napisano, PRESTRASNO!
Drzi se i samo polako, ceka te svjetlo na kraju tunela.
A za ovakve lowlife gadove nemam rijeci!
A ovo da se nisi borila je glupost na kvadrat, kada cura kaze ne, to znaci ne i tocka makar je samo pokusavao poljubiti!

Sretno i ne gledaj na ovo kao kaznu ili nesto nego jos jedno jako ruzno zivotno iskustvo, drugi put pametnije i manje vjerovati strancima.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:29   #363
Grozno! Takve bi tipove kastrirao tupim nožem i solnom kiselinom



Drži se
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:37   #364
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Wtf, pa jesi ga odgurnula ili se ikako borila? Kak mozes covjeka optuziti za silovanje ako si ti samo lezala ko lutka, ni a ni bu ni be... Ja tu ne vidim nikakvo nasilje, bludne radnje ne znace nista.
Molim te da s ovakim debilnim izjavama ne nastupaš. Kako zbog dotične tako zbog najmanje dvije ili tri koje će to pročitati i biti obeshrabrene da prijavljuju te manijake.

Sve da je bila gola i mastrubirala kad je rekla NE onda je to NE bez obzira na sve ostalo. Bilo kakvo diranje a kamoli penetriranje nakon toga NE je silovanje.

Druga stvar, ako pročitaš ikoje svjedočenje silovane žene u stresnoj situaciji često postane potpuno paralizirana i nemoćna. Općenito često se može pročitati da netko u stresnoj situaciji nije mogao pustit ni glas ostao je samo ukipljen - silovanje je jedna od najstresnijih situacija.

Glede prijave, što je tu je. Jasno da će te ispitivati i da je to ponižavajuće ali s druge strane ući ćeš nadam se u sustav pomoći, što pravne što liječničke a to će ti sigurno koristiti. Treće, možeš biti ponosna jer si jednog manijaka ako ne već strpala u zatvor ali onda onemogućila da i dalje narušava živote oko sebe jer nisam siguran da mu je to baš prvi puta koliko znam silovatelji su često recidivisti.

Samo hrabro
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:07   #365
Quote:
Tena85 kaže: Pogledaj post
A tebi, Ser Mark, ne dao Bog da se nešto tako desi tvojoj mami, sestri, djetetu...Pa da vidimo tvoju reakciju.
To sada nema veze bas sa nicime.

Ako nisi jasno i glasno, nedvosmisleno rekla ne i gurnula ga, ne mozes ga optuziti. Mozda covjek nije shvatio ozbiljno. Ljudi nisu roboti, ne primaju naredbe. Mogu shvatiti rijeci i reakcije na razlicite nacine. Uostalom, zvala si u stan nepoznatu osobu. Nije li to malo neodgovorno?
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:12   #366
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Nije li to malo neodgovorno?
Odgovorno ili ne je drugo pitanje o kojem se može razgovarati ali o tome da netko penetrira u ženu bez da žena to želi NE. Ispirika, ja sam mislio da NE znači DA je nevaljala i plaća se barem nekom kaznom.

Mogao ju je eventualno poljubit pa da se misli ajde tip je krivo protumačio signale ali diranje po intimnim djelovima i k tome još penetriranje i to na očito prvom spoju u RL to nije moguće krivo protumačiti.

Ne daj se ovakvim postovima uzrujati.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:13   #367
Dobro je što si odmah otišla na policiju te je bilo moguće izdvojiti tragove.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:17   #368
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
To sada nema veze bas sa nicime.

Ako nisi jasno i glasno, nedvosmisleno rekla ne i gurnula ga, ne mozes ga optuziti. Mozda covjek nije shvatio ozbiljno. Ljudi nisu roboti, ne primaju naredbe. Mogu shvatiti rijeci i reakcije na razlicite nacine. Uostalom, zvala si u stan nepoznatu osobu. Nije li to malo neodgovorno?


Rekla mu je da se smiri i da ode. Treba li tebi i takvima crtati?
Ne znaci NE, vec je receno. A valjda ti je i potpuno jasno da u takvim teskim psihickim situacijama ljudi postupe razlicito.
I sama je rekla da se smrzla od straha. Sto je tebi jasno, da ga je kao Cro Cop gurnula?
Ne zelim dalje iz suosjecanja jer je to grozna situacija.Ali prosto ne mogu ne reagirati.

Jos jednom, drz se.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:23   #369
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
To sada nema veze bas sa nicime.

Ako nisi jasno i glasno, nedvosmisleno rekla ne i gurnula ga, ne mozes ga optuziti. Mozda covjek nije shvatio ozbiljno. Ljudi nisu roboti, ne primaju naredbe. Mogu shvatiti rijeci i reakcije na razlicite nacine. Uostalom, zvala si u stan nepoznatu osobu. Nije li to malo neodgovorno?
Slučajno sam nabasala na temu pa se moram uključiti u raspravu. Praksu sam odrađivala na kaznenom odijelu županijskog suda i imam neke spoznaje o kaznenom djelu silovanja i njegovom tretiranju u praksi.
Da li je neodgovorno pozvati u stan nepoznatu osobu? Da!
Da li je pozivanje nepoznate osobe u stan ujedno pozivanje na silovanje? Ne!
Kao što je netko već napisao, većina silovanih žena nije u datom trenutku bila u stanju reći ništa, ni prestani, ni nemoj, ni dosta je, ni makni se - apsolutno ništa! Jel to po tvojoj logici znači da su pristale na takav odnos? To što imaju ozljede po tijelu, o trajnim psihičkim posljedicama da i ne pričam, nije dovoljno ako nisu rekle ništa? To što su očito prisiljene na nešto što ne žele nije dovoljno jer su se skamenile suočene sa situacijom?
Nitko ne može znati kako bi reagirao u određenim okolnostima, bilo da se radi o silovanju, bilo o napadu, bilo o svjedočenju nekom kaznenom djelu. Netko bi reagirao na ovaj, netko na onaj način, ali nikakva reakcija u nekoj traumatičnoj situaciji nije za osudu.
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:44   #370
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Kao što je netko već napisao, većina silovanih žena nije u datom trenutku bila u stanju reći ništa, ni prestani, ni nemoj, ni dosta je, ni makni se - apsolutno ništa! Jel to po tvojoj logici znači da su pristale na takav odnos? To što imaju ozljede po tijelu, o trajnim psihičkim posljedicama da i ne pričam, nije dovoljno ako nisu rekle ništa? To što su očito prisiljene na nešto što ne žele nije dovoljno jer su se skamenile suočene sa situacijom?
Pa dobro, sta je taj lik morao citati misli?
Ili tebe dragi uvijek pita - hoces li da te poljubim, hoces li da te pojebem, itd.?
Nekad strast govori svoje, nekad se ljudi krivo protumace, jbg.
Uostalom, nasli su se tko zna di, bit ce na nekoj erotskoj stranici, sto je taj covjek mogao drugo ocekivati osim druzenja takve vrste? I jos ova sva zbunjena, i da je rekla ne, vjerojatno bi to svaki drugi muskarac shvatio kao zajebanciju
A k tome je jos napisala ako se ne varam u prvom postu, da mu je cijelo vrijeme pisala kako zeli da je zagrli, poljubi, napaljivala ga, ovo ono... ajde, ajde pricajte price maloj djeci.


To sto se desilo se moze opisati kao zanos, nepazljivost, stvar koja se otela kontroli. Ali kao silovanje ne!

Zadnje uređivanje Ser Mark : 11.11.2011. at 01:49.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:49   #371
Ser Mark

U krivu si, odustani.

Ne znaš šta žrtvi prolazi kroz glavu u takvim trenucima. Nije sve tako jednostavno kako bi ti htio i kako ti zamišljaš scenarij.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:54   #372
Znaci ja bih mogao opciti s nekom zenom, a da ona ne prigovori ni rijeci. I onda mi sutra dodje kako ona to nije htjela, jer ja ne znam sto zrtvi sve prolazi kroz glavu. I onda sam po tome ja silovatelj how yes no
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 02:03   #373
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
To sto se desilo se moze opisati kao zanos, nepazljivost, stvar koja se otela kontroli. Ali kao silovanje ne!
Ajde molim te, makni se s ove teme i prestani lupetati ovakve gadarije na ovako osjetljivom slučaju. Vidim da itekako uživaš čačkati po tuđoj rani, ali nađi neko drugo mjesto. Preporučujem razgovor sa psihijatrom, jer uočavam jako velik nedostatak bilo kakve empatije sa žrtvom.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 02:13   #374
sorry ako sam nekoga povrijedio, ali okrivljavanje nekoga ne opravdava cak ni empatija.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 02:20   #375
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
sorry ako sam nekoga povrijedio, ali okrivljavanje nekoga ne opravdava cak ni empatija.
U ovom slučaju, vođena prvom postom, mogu samo zaključiti da je optuženi itekako kriv. To što ti to ne shvaćaš (jedini na temi), to je isključivo tvoj problem. A da ne govorim o tvojoj potrebi iznošenja svog (pogrešnog) pogleda na situaciju i obeshrabrivanja autorice. To je dragi moj, tvoj jako veliki problem. Žalosno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 02:22   #376
Krivnja je relativna.


Pozzz
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 02:48   #377
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Pa dobro, sta je taj lik morao citati misli?...
Ako mu je rekla da je dosta i da ode, situacija je sasvim jasna. Ne vidim što bi tu trebalo iščitavati?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 03:30   #378
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
I jos ova sva zbunjena, i da je rekla ne, vjerojatno bi to svaki drugi muskarac shvatio kao zajebanciju

Nadam se da se šališ..
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 03:41   #379
Nisam nikoga napaljivala..nezaposlena sam, a oboje smo inženjeri pa sam htjela razgovarati o poslu i firmama koje bi me mogle zaposliti. Njemu sam se svidjela i stalno je govorio da me hoće zagrliti jer sam govorila da mi je teško što nisam mogla duže raditi zbog bolesti (težih). K tome sam bila trenutno bolesna (lakše) pa nisam mogla izaći van, pila sam antibiotike zbog upale mjehura i temperature, pa se on ponudio "da će mi skuhati čaj"...I upozorila sam ga da ne dolazi da ga ne zarazim, a on je tvrdio da je "otporan". Da, kriva sam što sam ga pustila u stan...znam da sam kriva...
Tena85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 04:15   #380
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
A k tome je jos napisala ako se ne varam u prvom postu, da mu je cijelo vrijeme pisala kako zeli da je zagrli, poljubi, napaljivala ga, ovo ono... ajde, ajde pricajte price maloj djeci.

To sto se desilo se moze opisati kao zanos, nepazljivost, stvar koja se otela kontroli. Ali kao silovanje ne!
Bolje pročitaj, molim te, tko je koga želio zagrliti i poljubiti...sve me strah da nisi ti taj...kad ponavljaš ovo o maloj djeci...
Tena85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.