Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2014., 09:53   #241
Mame s više iskustva s mandulama, molim vas info. Imam curicu od 19 mjeseci, od 13 mjeseci ide u jaslice i do sada je imala samo par viroza s temperaturom koja je prošla nakon 2-3 dana. Nosić joj stalno curi kao i svakom jasličaru valjda. U zadnje vrijeme me teta u vrtiću stalno pili da ona hrče dok spava u vrtiću i da diše na usta te da je to znak za povećanu treću mandulu. Ona meni doma normalno spava, ponekad zna zahroptati oo noći , ali ja mislim od šlajma u nosu i suhog zraka. Inhaliram ju. Nisam inače paničar, ali sam se ulovila da razmišljam o tome. Dajte mi recite jer to hrkanje i disanje na usta, koje je ponekad ponavljam, jedini simptom za tu mandulu. Kažem ona nikada nije imala upalu grla, uha i sl. Nikad antibiotik nije popila, sve rješimo lupocetom i fiziološkom. Ima dobar imunitet. Ne želim dijete bez veze vući po doktorima. Savjet molim vas.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 00:44   #242
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Mame s više iskustva s mandulama, molim vas info. Imam curicu od 19 mjeseci, od 13 mjeseci ide u jaslice i do sada je imala samo par viroza s temperaturom koja je prošla nakon 2-3 dana. Nosić joj stalno curi kao i svakom jasličaru valjda. U zadnje vrijeme me teta u vrtiću stalno pili da ona hrče dok spava u vrtiću i da diše na usta te da je to znak za povećanu treću mandulu. Ona meni doma normalno spava, ponekad zna zahroptati oo noći , ali ja mislim od šlajma u nosu i suhog zraka. Inhaliram ju. Nisam inače paničar, ali sam se ulovila da razmišljam o tome. Dajte mi recite jer to hrkanje i disanje na usta, koje je ponekad ponavljam, jedini simptom za tu mandulu. Kažem ona nikada nije imala upalu grla, uha i sl. Nikad antibiotik nije popila, sve rješimo lupocetom i fiziološkom. Ima dobar imunitet. Ne želim dijete bez veze vući po doktorima. Savjet molim vas.
Pa to jesu simptomi trece mandule, koja ce se mozda povuci sama od sebe, a mozda joj poceti stvarati vece probleme poput upale uha. Tako sam ja to bar shvatila Ako dosta hrce ja bi je ipak narucila kod ORL na pregled pa da se to prati, i tako ce proci od 3-6 mj dok ne dobijes termin za prvi pregled ako si u Zg (govorim iz osobnog iskustva )
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 13:41   #243
Otkazali su nam operaciju u vinogradskoj, da nemaju dovoljno sala. Prije nas su jos dvjema mojim poznanicama otkazali prošle godine.
Sad moramo ponovno... Specijalisti, pa dogovoriti novi termin, tamo negdje u 9.mj.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 13:33   #244
Quote:
Perazg kaže: Pogledaj post
Otkazali su nam operaciju u vinogradskoj, da nemaju dovoljno sala. Prije nas su jos dvjema mojim poznanicama otkazali prošle godine.
Sad moramo ponovno... Specijalisti, pa dogovoriti novi termin, tamo negdje u 9.mj.

za kad ste imali zakazani termin? mi imamo u 7. mjesecu zakazanu operaciju. Znači vama je otkazano, a idući termin dobivate u 9.mjesecu?
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 08:16   #245
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
za kad ste imali zakazani termin? mi imamo u 7. mjesecu zakazanu operaciju. Znači vama je otkazano, a idući termin dobivate u 9.mjesecu?
Pa ovaj termin smo čekali 5 mj. Pa racunaj.
I to nije nikakva garancija da će i vama otkazati. Ali nešto se sigurno dogadja.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:29   #246
Dragi roditelji, molim pomoć!
Djete mi je 5 i pol. Prije dvije g.vadili smo treću mandulu a sad su sumnjali da se vratila no endoskopijom je utvrđeno da ima vidljivu deformaciju nosnog septuma koja znatno sužuje nosni hodnik. To ne misle ništa dirati do starije dobi. Problem su nam mandule koje se gotovo dodiruju u med.liniji. nema upala, samo su jako povečane i smetaju kod disanja i govora. Preporučuju odstranjivanje, cijele ili samo dijela laserski. Dali ima tko iskustva s laserskim odstranjivanjem, gdje, koliko traje, oporavak... Molim iskustva.TNX
krodjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 16:39   #247
Čini mi se da ćemo trebat na operaciju trećeg krajnika. Tek moramo na pregled al on jedva diše po noći od hrkanja, nos curi stalno, uprevo pije antibiotik za uši . Mislim ić privatno. zanima me kolika je cijena privatne operacij u Splitu. Mislim ić kod dr. Roje al ako ima ko koga za preporučit unaprijed hvala!
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 16:47   #248
crnka st jeste bili na pregledu vec? zasto privatno?
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 13:57   #249
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
crnka st jeste bili na pregledu vec? zasto privatno?
Nismo još bili na pregledu, idemo idući tjedan al sigurna san da idemo na vađenje jer mu jako smeta. pa strah me da mu u bolnici ne očiste dobro pa da se ne vrati brzo..i nekako sam sigurnija sudeći po drugim iskustvima s bolnicama..
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:56   #250
pozz, jel ima ko da mu je djete operiralo krajnike pod aktivnom alergijom? mi smo naručeni za koji dan ali alergija još ne popušta...dr je dala aerius da pije (na vađenju nekidan previsoki eonizofilni granulociti koji ukazuju na alergiju) pa za par dana da opet vadimo krv (par dana prije op). Što ako aerius smiri stanje prividno a alergija ostane i dalje prisutna? da zahtjevam odgađanje operacije?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 21:21   #251
nama su odgodili jer je alergija bila aktivna. takodjer je pio aerius.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 22:12   #252
Ma da, znam da ga neće op ako je u alergiji trenutno ali sad će pit aerius 5 dana pa opet vađenje krvi ali mene brine sve i da bude sad ok nalaz, šta ako je alergija još tu (prikrivena zbog lijeka)? ja ću svakako to spomenut na pregledu kod anesteziologa ali mislim da bi trebalo pričekat ipak da se to samo od sebe smiri, bez aeriusa. Valjda oće sad na ljeto

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 07:23   #253
hm a ne znam. nisan 100% sigurna ali mislim da je moj mali vec misecima prije pio aerius pa je svejedno odgodjeno. operiran krajem 8mj bez ikakvih problema
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 09:27   #254
da, i ja već vidim takav scenarij. Pošto u 7. ne rade operacije vjerovatno će nas odgodit za 8. a on se jadan guši dok spava, baš mu je hitno za izvadit šta prije :/

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 09:36   #255
Aerius je antihistaminik, neće on ništa sakriti, taj ljek čak niti ne smanjuje bitnije lučenje histamina kao odgovor na podražaje već samo djelomično blokira njegove efekte tipa curenja nosa, suzenja itd... Nije poanta dali je dijete na Aeriusu ili nije, a i aerius se može nastaviti perioperativno bez problema, pa i da se preskoči na jedan dan neće se ništa desit, problem je u tome kakve manifestacije imaju te alergije... Bez da znam podrobnije kakvo je stanje djeteta nemrem reći oće li ga skinut ili neće ali vjeroajtno budu jer ja nebi volio uspavljivati djete za elektrivnu operaciju ako je alergija takva da mu treba svakih par dana krv vadit...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 10:11   #256
Nismo mu radi alergije vadili krv nego za anesteziologa prije op što svi moraju vadit pa se tu vidila povišenost eozinofilnih granulocita i mala sniženost monocita šta ukazuje na alergiju (malo je više kihao i šmrcao od općih simtoma) i dr je dala aerius da pije (simptomi su se skroz povukli već 2.dan) pa da ponovno izvadimo krv jer ga sa ovim nalazom nebi pustilo na op.
E sad mene brine ako mu taj novi nalaz bude dobar jeli svejedno bolje odgodit operaciju, ja ću dat anesteziologu i taj stari nalaz pa će valjda on znat najbolje
također me brine to njegovo (ne)disanje kad zaspe, on se jadan bori za zrak doslovno, ima baš teške apneje. Kako će disat na operaciji to mi uopće nije jasno

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 10:18   #257
Da li ima netko iskustva sa polipima u nosu? moj mali je stalno bolestan bori se s anginama, upalama uha,idući tj imamo zakazan pregled kod otorinca... ja sam primjetila da u lijevoj nosnici ima neku priraslicu skroz unutra pri korijenu nosa, i na tu nosnicu doslovno pišti a ne da diše.... mandule su mu isto ogromne a ima i nagluhost na lijevo uho..jel moguće da tak malo dijete ima polip u nosu, on ima 28 mj?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 10:28   #258
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Nismo mu radi alergije vadili krv nego za anesteziologa prije op što svi moraju vadit pa se tu vidila povišenost eozinofilnih granulocita i mala sniženost monocita šta ukazuje na alergiju (malo je više kihao i šmrcao od općih simtoma) i dr je dala aerius da pije (simptomi su se skroz povukli već 2.dan) pa da ponovno izvadimo krv jer ga sa ovim nalazom nebi pustilo na op.
Aha... Ok... Ako je tome tako - ja bi ga pustio na op, a to sam i radio kad sam radio ambulantu u klaićevoj...
Ako su u pitanju SAMO povišeni eozinofili oni definitivno nisu razlog da nebi smio na OP ako je ista potrebna, nebi ga skinuo ni da je prehlađen ako ti nije baš traheobronhitis jer su djeca s takvim problemima obično stalno prehlađena i očekivati potpuno zdravlje kod njih je uzaludno...
Uostalom ako je jača alergija može ih imat povišene godinama i antihistaminik će malo tu promjenit, kako sam rekao on uklanja efekte histamina, ne uklanja niti efekte ostalih medijatora upale niti patofiziologiju koja stoji ispod toga...

Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
E sad mene brine ako mu taj novi nalaz bude dobar jeli svejedno bolje odgodit operaciju, ja ću dat anesteziologu i taj stari nalaz pa će valjda on znat najbolje
Da to je najpametnije...

Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
također me brine to njegovo (ne)disanje kad zaspe, on se jadan bori za zrak doslovno, ima baš teške apneje. Kako će disat na operaciji to mi uopće nije jasno
Tako da će dobit tubus (cjev za disanje) u grlo? Ako su u pitanju adenoidi ili tzv. "treća" ili "nosna" mandula onda može i sa laringealnom maskom, neznam koliko je dijete i dal si da postavit venu, ako si da onda neće bit posebnih problema s tim, ako si neda postavit venu onda će proces uspavljivanja bit malo nezgodan, ali ni prvo ni zadnje takvo, svako od nas ih je uspavao stotine takvih, a oni koji dulje rade dječiju ORL i tisuće...

Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Da li ima netko iskustva sa polipima u nosu? moj mali je stalno bolestan bori se s anginama, upalama uha,idući tj imamo zakazan pregled kod otorinca... ja sam primjetila da u lijevoj nosnici ima neku priraslicu skroz unutra pri korijenu nosa, i na tu nosnicu doslovno pišti a ne da diše.... mandule su mu isto ogromne a ima i nagluhost na lijevo uho..jel moguće da tak malo dijete ima polip u nosu, on ima 28 mj?
Moguće je, ali vjeroajtnije je da ima povećane adenoide, ako je nagluh to treba van izvadit i eventualno stavit ventilacijske cjevčice u bubnjić...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 11:05   #259
ma nekako ne vjerujem da golim okom ja mogu vidjet adenoide odnosno treću mandulu u nosu... :O bit ćemo pametniji na pregledu u utorak
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 13:54   #260
@yedwy hvala na objašnjenjima, vidim da se kužiš u anesteziologiju dobro
Istina, on nikad neće bit 100% zdrav, ako nije alergija onda je viroza, ako nije viroza onda ga uho boli itd. Inače ima 6 godina i jako je razuman i rado vadi krv i ništa mu to nije tlaka i jedva čeka op, broji dane kad će moć normalno disat, umelo ga je skroz...tako da valjda neće bit problema sa uspavljivanjem tj njegovim problematičnim disanjem.
Vadit će samo treći krajnik i cjevčice u uši će možda dobit iako ja to ne bi radije ali ako mora, mora.
@Iva0404 naravno da može imat uvećan treći krajnik sa 28 mj. Moj mališa ga ima odavno, uvjek je hroptao ko bebač i hrkao ali mi nismo znali šta je to uopće. Jedno vrijeme (nekih možda mjesec dana) me ništa nije čuo ali bio je uvijek skroz zdrav pa valjda zato nismo ništa poduzimali, pedijatrica je tek sad nedavno na moje inzistiranje dala uputnicu za orl a mogla je puno prije jer je stalno zbog bolnog uha dolazio. Ali naravno lakše je napisat atb i poslat kući(koji mu uglavnom nisam niti davala). Tek kad sam joj pokazala snimku kako se on guši po noći je shvatila situaciju. E da, i zato mu je govor kasnio, jer je slabo čuo, to sam tek sada shvatila.
Zato što prije traži uputnicu za orl koji će vidit tu izraslinu koju spominješ iznutra sa malom kamericom i sve ostalo te ga uputit dalje ako treba. Sretno
a da, već imate dogovoren pregled, sorry
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.