Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 10:50   #6121
Jos jednom hvala na preporuci Allexis
Malac je stigao, u pet centru sam kupila Brit premium hranu i Oasy za macice, za sada jede jako malo, uglavnom samo licka umak, ponudila sam mu malo macijeg mlijeka i to mu je za sada hit. Brine me sto jos nije radio broj 2 nikako, samo je piskio u pijesak.

Btw.
Sanicat ruza pijesak za sada odlican, mirise na blagi puderast miris ruze i bas mi odgovara
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:29   #6122
NP samo ga radije prebaci na suhu Brit CARE kitten ili na Oasy kitten...oboje je kvalitetnije od Brit PREMIUM....pijesak svi hvale.....koliko je mače staro?
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:21   #6123
Quote:
Violet Hill kaže: Pogledaj post
Jos jednom hvala na preporuci Allexis
Malac je stigao, u pet centru sam kupila Brit premium hranu i Oasy za macice, za sada jede jako malo, uglavnom samo licka umak, ponudila sam mu malo macijeg mlijeka i to mu je za sada hit. Brine me sto jos nije radio broj 2 nikako, samo je piskio u pijesak.

Btw.
Sanicat ruza pijesak za sada odlican, mirise na blagi puderast miris ruze i bas mi odgovara
Koliko je staro mače?

Ako je mlađe od mjesec dana uzmi vaticu namočenu u vodi i lagano masiraj stomak nakon jela, tako ih mama licka i to ih potiče na nuždu. Malo mače ne bi trebalo duže od 24 sata biti bez stolice. Možeš sipnuti 1-2 kapi maslinovog u klopu, možda pomogne. Ne pretjerivati jerće dobiti proljev.

Suhu ako je malo mače neće baš previše grickati, ja sam svoju hranila sa Royal canin babycat u početku jer su jako sitni briketići (nijedan drugi prizvođač nema tako malene briketiće) i namjenjeno je mačićima od 1.-4. mjeseca

Inače izbjegavaj namirišane pijeskove za wc, oni imaju jako osjetljivi njuh i ono što nama miriši njima može smrditi i znaju zadržavat mokraći i stolicu što duže samo da ne moraju u wc. Ja se držim ovih bez mirisa, ak smrdi govno neće pomoći ne znam kako da je namirišan pijesak. U biti najbitnije ti e dadobro upija i da se gruda onda najmanje smrde.

Meni je dobar iz dm, njihova marka, 5 ili 6 l. Ne smrdi mi a evo stoji wc na balkonu di ne da je sparno nego zna bit 40 stupnjeva tamo i njih su dvije koje ga zapišavaju redovno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:49   #6124
@Allexis mislila sam na tu Brit hranu, ona na kojoj pise crazy kitten, jos ne mogu sve zapamtiti
Mace ima 8 tjedana i bas se maloprije pokenjalo jeeeej, laknulo mi je.. strpala sam ga u pijesak nakon sta je jeo i puf odjednom. sav se zbunio poceo kopati ko lud i stao na dvije noge

A za suhu hranu skoro pa uopce nije zainteresiran, malo sam mu namocila bila briketice u macije mlijeko pa je onda nesto sitno pojeo..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:39   #6125
Bude s vremenom poceo jesti, samo nek ih ima na raspolaganju...a za wc mu je mozda trebalo vremena, ako je tek stigao kod tebe....ipak je tu faza prilagodbe na novi dom, mirise, ukucane...takoder, redovno cisti pijesak...moja nece ni primirisati ako je nesto obavila, a nije ocisceno...stane pored wca i mijauce....ili najcesce, mijauce da se ocisti cim bude gotova tako da cistim u roku 10 min :P

Uzivaj u macicu, brzo rastu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:01   #6126
Jel netko ima iskustva s Pre Vital hranom?
Živim u manjem gradu pa mi je Pet Centar malo dalje a ima jedan manji pet shop u mom mjestu koji prodaje tu hranu pa sam mislila isprobati ako je dobra..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:01   #6127
Koji je sastav te klope?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:46   #6128
Evo ima tu na stranici, postoji classic i premium ali ja baš ne znam koliko je to dobro ili loše
http://prevital.eu/products/
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:55   #6129
Jel oni uopce imaju hranu za macice?
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:09   #6130
Da, sada kada sam bolje trazila izgleda da nemaju.. Btw. moze li mace jesti kuhanu piletinu kao jedan od obroga? Danas je od one hrane iz DMa dobio proljev pa bi pokusala s piletinom.. Cini mi se da baš slabo jede, voli samo Brit Care vrecicu i to je to, briketice ako pojede 2 to je cudo..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:52   #6131
Meni ne otvara taj link.

Inače kod sastava klopa meso bi trebalo biti najzastupljenije u prvih 5 namirnica, trebalo bi stajati na 1. mjestu (jer se namirnice navode po postotku u klopi), kod mesa bi trebalo pisati da je dehidrirano ili brašno (jer se svježe dehdirira i gubio postotak vlage i onda više nije najzastupljenije i na taj način znaju varati kupce, napišu 40 posto svježeg mesa koje kad se dehidrira postotak padne za pola ako ne i više) i gledaj da ima što manje žitarica.

To su ti neke općenite smjernice.

Možeš davati piletinu, možeš bilo koje meso osim svinjetine (preko sirove ili nedovoljno termički obrađene svinjetine se mogu zaraziti lažnom bjesnoćom i ugibaju za par dana, nema lijeka, stoga zaobiđi za svaki slučaj). AKo ima proljev možeš skuhati rižu dapostane sluzava i skupa sa mesom dati. Ja ti svojima to sa štapnim smiksam jer pizde pojedu meso aneće rižu, ovako sve poklopaju zmiksano.

Koje si dm-ove uzimala? Moj pokojni micko je imao proljeve uredno od klopa sa ribom, od onih sa račićima je imao užasne proljeve. To ćeš morati otrkiti jel smeta možda neka vrsta, ne mora biti da smeta proizvođač (meni su ok te dm-ove za tu cijenu, ja svojim mačkama znam uzeti i te i mulerove)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:33   #6132
Eto zovem danas taj Pet Shop u kojem ima ova Pre Vital hrana i kazu mi da je trajno zatvoren.. izgleda da mi ne ostaje ništa nego se provozati do Pet Centra po malo veće količine ili na web shopu i pokušat cu s kombiniranjem malo jeftinije opcije iz Mullera, znači Oasy kitten + Muller + kuhana piletina. Nadam se da će mu odgovarati..

U DMu sam kupila junior pašteticu, jedino što je bilo za kittens, okus je piletina.
Proljev kroz 15min nakon što je pojeo dva zalogaja, iza toga se vratio do zdjelice i počeo zatrpavati kao da je kakica

Nisam očekivala da će mi se život vrtjeti oko prehrane ovog malog čupavca
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:47   #6133
Dobro, taj proljev ti nije imao veze sa tom dm-ovom klopom. Ne mogu se tako brzo prokenjati od klope, koliko god imali brzi metabolizam tako ekspresan nije. To ti se prokenjao od klope koju je jeo prije toga.

A ovo zakopavanje, to moja radi dan danas, svu hranu zakopava.

Što se tiče pet centra, oni ti imaju web shop. Na temi o pet shopovima ti ljudi lijepe kodove za popust za web shop pa fino za kupnju iznad 200 kn imaš 10 posto na cijelokupnu kupnju (a tu ulaze i proizvodi na akciji pa se da fino uštediti akcija + 10 posto popusta) i bespla dostavu. Ja imam pet centar kod sebe u gradu ali češće naručim nego što odem jer mi se ne da tegliti i još dobijem popust.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:43   #6134
Narucila sam preko web shopa jos Oasy konzervica, samo njih jede vec 2 dana, jako mu se svidaju i evo prvi put da nema nikakvih proljevastih polpetica u pijesku nego bas onako skolski primjerak kakice
Ostalu hranu sto sam imala sam podijelila macama ispred zgrade i svi sretni..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:04   #6135
Probaj mu naruciti i njihove kitten keksice, imaju malu vrecicu od 300 g za probu...za zube je dobro da jede i suhu hranu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:22   #6136
Imam jos vise od pola vrecice Brit Care keksica pa nisam htjela narucivati i ove od Oasy, malo ih jede, najcesce kroz jutro kad nas nema doma pa mu ostanu samo oni dok ne dodemo s posla..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:11   #6137
Koje oasy konzervice?

Pripazi jer oni imaju konzervice koje su dodatna hrana (to su one sa čistim mesom unutra) i te ne smiješ davati same, mora dobiti uz to ili suhu ili mokru jer nema sve potrebne minerale i vitamine unutra.

Ove hrane su ti dopunske: https://www.pet-centar.hr/oasy-konze...etina-70g.aspx, a ove su ti potpune: https://www.pet-centar.hr/oasy-mouss...acice-85g.aspx. Ove druge konzervice možeš same davati, ove prve moraš komibinirati s nečime (isto ti je i kad kuhaš sama meso ili daješ sirovo, ako daješ samo bubam prsa ili but, moraš još s nečime kombinirati)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:53   #6138
Dajem mu jednu vrstu jedan dana, pa onda slijedeći dan drugu, suhe uvijek ima u zdjelici.. nikad ne jede samo konzervu.
Kad idem na posao dam mu jest, plus ostavim mu keksiće i umjesto vode mačijeg mlijeka jer nas nema minimalno 9 sati, čim dođem s posla odma dobije jest, pa onda opet jednu rundu kasnije i jednu kad krenemo spavati..

Kupila bi mu i neku poslasticu, a ne znam koju..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:03   #6139
Na vecini poslastica pise adult cat, ne sjecam se jesam vidjela negdje kitten poslastice...ja sam svojoj pocela davati tek kada je napunila godinu dana...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:22   #6140
Ma nema to veze, slobodno možete davati poslastice koje nisu kitten (nije to glavna klopa, to je nagrada).

Violet moji su ludi za onim dm-ovim štapićima. Ja sam znala uzimat i whiskasove temptation i anti hairball i dreamise, isto ih jedu ko ludi. Možeš i za nagradu korisiti malt pastu, to ti je super i za izbacivanje dlake iz probavnog sustava (manje onda povraćaju dlaku)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.