Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 07:12   #6141
Na Dm-ovim štapićima piše da mogu i mačići od 3 mj, na Muellerovim ne piše. Ali mislim da je ovo što kaže Leeloo.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:05   #6142
Ma nemojte se uopće opterećivati sa takvim stvarima.

Neće mačićima ništa biti i ako jedu samo hranu za odrasle. Šta mislite da u prirodi imaju miševe za velike mačke i miševe za mačiće? Hrana za mačiće je malkoc jača klopa nego ova za odrasle i ima više dodanih minerala i vitamina. Ako je mače na klopi za odrasle više će je jesti i dođete na isto.

Usput ako dajete neku od vitaminskih pasta (ja svojima dajem od claudersa cat and kitten) možete hraniti s čime god hoćete jer dio vitamina i ostaloga unesu i na taj način. Ja sam imala mače i gerijatriju doma, njihovo hranjenje je izgledalo tako da ovi žderu kitten, a ona njihovu za starčeke. (susjedova trava je uvijek zelenija ) Nije joj ništa bilo od te klope.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:03   #6143
Miševi za velike i miševi za male

Ja sam uzela tu pastu koju spominješ i koristimo ju od vikenda

Zaboravila sam uzeti ono od neema

Moja (uskoro 4 mj stara) štrajka s konzervama (većinom završe u smeću, probala sam većinu koje postoje kod nas), u sirovom i kuhanom se davi.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...da208d44d6.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.09.2017. at 11:25. Reason: Ćufta, Ćufta, kol'ka ti je fotografija :eek:
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:29   #6144
Ajme krasna je!

Ma i bolje da hoće sirovo i kuhano nego ovo većinom umjetno i s aditivima...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:43   #6145
Fermina sori, na tt sam, mislila sam da je manja

Charmed, daj ti koju vašu fotku u album
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:06   #6146
jel imao netko iskustva s ovom hranom? tj jel pomaze u oporavku koze? ili je bolje neku iz veterinarske linije uzeti? macka ima dosta peruti, pogotovo iznad repa
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:54   #6147
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Fermina sori, na tt sam, mislila sam da je manja

Charmed, daj ti koju vašu fotku u album
Ima ona svoj album već
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:57   #6148
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
jel imao netko iskustva s ovom hranom? tj jel pomaze u oporavku koze? ili je bolje neku iz veterinarske linije uzeti? macka ima dosta peruti, pogotovo iznad repa
Moja Mila ima taj problem, perut smo iskorijenili pomoću Sanabelle Hair & Skin. I svakako pazi da ne koristiš metalne češlje i četke nego gumene ili nešto što ne grablja po koži. Svakako uz brikete i mokra hrana, meso, puno vode
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:12   #6149
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Moja Mila ima taj problem, perut smo iskorijenili pomoću Sanabelle Hair & Skin. I svakako pazi da ne koristiš metalne češlje i četke nego gumene ili nešto što ne grablja po koži. Svakako uz brikete i mokra hrana, meso, puno vode
rijetko ju cesljam s metalnom, al sad cu skroz prestat.. imamo ovakvu mekanu cetku.. gumenu nemam, jedino onu rukavicu, al nje se boji vode pije, jedino je s mokrom hranom koma, ne zeli jesti, samo suhu voli
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:13   #6150
Od mokre hrane potraži Oasy, moji bi dali bubreg za nju
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:08   #6151
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ima ona svoj album već
Znam
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Od mokre hrane potraži Oasy, moji bi dali bubreg za nju
Moja nula bodova za Oasy
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:09   #6152
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Od mokre hrane potraži Oasy, moji bi dali bubreg za nju
ma probala sam vec, al nema vajde
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:34   #6153
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
jel imao netko iskustva s ovom hranom? tj jel pomaze u oporavku koze? ili je bolje neku iz veterinarske linije uzeti? macka ima dosta peruti, pogotovo iznad repa
Ja koristim tu hranu + kattovit sensitive mokru i otkad su na toj kombinaciji nema peruti :klanjanje:
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:44   #6154
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
rijetko ju cesljam s metalnom, al sad cu skroz prestat.. imamo ovakvu mekanu cetku.. gumenu nemam, jedino onu rukavicu, al nje se boji
odlična je gumena kong zoom groom, dobro izvuče dlaku, a ujedno i masira....mačka mi uživa i prede dok je češljam...a najbolje, pozovem je i pokažem tu četku i odmah dođe do mene i legne se na pod....zna da je vrijeme za zoom groom

imam i metalnu, ali time ne prolazim po koži, služi mi samo da raščešljam vrhove dlake, da se ne petlja i ne rade čvorovi, s obzirom da je dugodlaka....tom metalnom prođem nakon što sam završila sa zoom groomom....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:53   #6155
ima li ovako nečega kupiti kod nas ili u slo - https://www.naturalinstinct.com/raw-cat-food
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:21   #6156
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Od mokre hrane potraži Oasy, moji bi dali bubreg za nju
A moji opet za whiskas supreme kojeg više nema nigdje za nabaviti. Onaj smrdljivi od sardina im je bio najdraži.

A i whiskas, od svih sranjaca koje prodaju baš su to povukli što mačke obožavaju, to mi bilo najlakše utrpati kad su bolesni i brljave po hrani.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:20   #6157
Pozdrav mačkoljupci..konačno da se i ja pridružim
Imam 3 odrasle razmažene mace i samo me izluđuju.
Razmišljam da im probam kupit brit premium ili carnilovu hranu pa imate li savijet koja je bolja.
Jele su i Feringu,Carny,Joseru..kupim par komada jedu, naručim više da prodjem jeftinije naravno da ne jedu.
Čak razmišljam da im sama pripremam hranu,ali ne znam kako..samo skuham meso npr piletinu kao juhu? (nikad nisam im pripremala)

Drugi problem imam bolesnu macu na jetra i trebala bi jesti hepatic hranu.Kupim ja lijepo hills suhu ajde koliko toliko,ali konzervu nema šanse. Žao mi ju hranit špricom jer ima apetit,a li ne želi tu hranu..Znate li za koju alternativu ili neki savjet? Hvala,hvala puno
ltina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 12:31   #6158
Ako dajem par min prokuhane srdelice macama trebam li ih očistiti od kostiju i skinuti glavu ili?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:45   #6159
Mislim da ne treba, da su to mekane kosti. Ne mogu se sjetiti, ja mislim da sma svojima davala cijele. (prestala sam unazad par godina kako je micko imao kamence jer se ne preporuča riba pa onda nisam davala ni ostatku ekipe, vidiš sad si me podsjetila, mogla bi im uzeti i dati)

ltina Carnilove je bolji. Ne znam šta misliš pod pripremati klopu, komplet ili povremeno koji obrok. Za kompletno pripremanje ne bi trebala biti kuhana jer se gubi dosta hranjivih tvari, a za sirovu moraš malo proučiti šta i kako da izbalansiraš sve. Za privremeno, ja im znam dati i sirovo i kuhano, ovisi kako šta ima. Kuhano kad dajem, ne solim, ne stavljam nikakve začine, eventualno koju kap maslinovog stavim i to je to. Tu juhicu u kojoj se kuhalo znam isto dati, nekad popiju nekad ne.

A šta je maci sa jetrom? Baš stalno mora biti na hepatic? Pitam jer postoje dodaci prehrani koji čist ok funkcioniraju (silimarin) pa možda bi mogla staviti na običnu klopu (pogledaš malo sastav hepatic i neke druge klope pa nađeš koja je najsličnija sastavom) pa provjeriti za koji mjesec jel se pogoršali nalazi, ak ne nastavoš dalje tako hraniti.
Inače hepatic imaš i od Royal Canina, samo si računaj da se na RC znaju navući. Moj kadje bio na vaterinarskoj, jošako je bilaRC to je cijeli čopor žderao. I micko koji je trebao i ove dvije koje nisu trebale. Nije im bilo ničeg dražeg od toga da mu maznu klopu. Znala sam im nekad dati ko psolastice, toliko su bile oduševljene. A da moraju garant ne bi jele.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:32   #6160
leelo 27 ___
Loša joj krvna slika,povećani neki parametri,a najgore je da mi je mica srčani bolesnik i mora pit ljekove pa ju je vet stavio na hepatic. Mislila kombinirat sa nekom krutom hepatic. Sad sam royal kupila,a vidim da ima i drugih proizvođača, pa tu i tamo možda hills k/d ili neka druga ona je za srce. Pokušavala joj davat tablete silimarin,ali uz ovo sve teško još i njih,ali sam našla pastu vitaminsku sa silimarinom pa će to dobivat. Ah jako smo u šoku, naglo je to sve došlo,ima 13,5 godina,ali bar da mi još poživi :-(.
ltina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.