Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 09:41   #21
Ja sam bila dijete kad se dogodio černobil. moje seke i ja bili smo kod prijatelja na terasi, prekrasan dan, i samo jedan oblačak iz kojeg je dvije minute padala kišica, a mi smo plesale na toj kiši. Sječam se da su naši roditelji u tom momentu doletili s autom i sklonili nas s kiše i stavili pod tuš. ko zna dal smo što pokupile.
A za širu okolicu Mostara (neznem točno gdje, ne poznajem Bosnu) roditelji oboljele djece su znali pričati da postoji vojna zona ili skladište gdje se odlaže razni otpad, pa i nuklearni, čak je i jedna lokalna novinarka bila na tragu tome ali nije ništa uspjela napraviti. Djece iz Mostara ima stvarno puno.

A sječate se prije par mjeseci vjesti kako su talijanski vojnici njih 500, koji su bili u Bosni obolili od leukemije i limfoma? Ne vjerujem da je to slučajnost.

A Slavonija, tamo je bio i rat i najveći proizvođač pšenice, šečernre repe itd. koliko samo njima treba pesticida, fungicida itd. Kako sam već ranije napisala najviše djece nam dolazi iz tih područja. Sada samo u Klaićevoj godišnje dolazi oko 60 novo oboljelih i to tako teške diagnoze.

Anni molim te, ti nam možeš reći koliko se djece lječilo tamo dok si ti radila?
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:21   #22
Quote:
moremal kaže: Pogledaj post
Ja sam bila dijete kad se dogodio černobil. moje seke i ja bili smo kod prijatelja na terasi, prekrasan dan, i samo jedan oblačak iz kojeg je dvije minute padala kišica, a mi smo plesale na toj kiši. Sječam se da su naši roditelji u tom momentu doletili s autom i sklonili nas s kiše i stavili pod tuš. ko zna dal smo što pokupile.
A za širu okolicu Mostara (neznem točno gdje, ne poznajem Bosnu) roditelji oboljele djece su znali pričati da postoji vojna zona ili skladište gdje se odlaže razni otpad, pa i nuklearni, čak je i jedna lokalna novinarka bila na tragu tome ali nije ništa uspjela napraviti. Djece iz Mostara ima stvarno puno.

A sječate se prije par mjeseci vjesti kako su talijanski vojnici njih 500, koji su bili u Bosni obolili od leukemije i limfoma? Ne vjerujem da je to slučajnost.

A Slavonija, tamo je bio i rat i najveći proizvođač pšenice, šečernre repe itd. koliko samo njima treba pesticida, fungicida itd. Kako sam već ranije napisala najviše djece nam dolazi iz tih područja. Sada samo u Klaićevoj godišnje dolazi oko 60 novo oboljelih i to tako teške diagnoze.

Anni molim te, ti nam možeš reći koliko se djece lječilo tamo dok si ti radila?
hi, puno ih se ljecilo, mi smo uvijek bili puni i cesto imali pomocne krevete. I kao sto sam pisla gotivo sva djeca sa kosova su dolazila sa neuroblastomima ( pitj Dr. ona bi se toga jos trebala sjecati), bilo je i wilmsovih tumora i cesto su djeca dolazila sa sarcomima kostiju( cak sam imala osjecaj da to najvise pogadja zagrebcane, hocu reci u to vrijeme su vecinom bila na odjelu sa sarcomom djeca iz Zagreba).
Ima nesto u svemu tome, truju nas, mozda je i bolje da ne znamo sta nam rade...pozdrav
Anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:38   #23
kaj da velim
hvala vam na javljanju
znam da ne mogu vratiti sto je bilo...moja Najmilija je otisla...izgubila borbu sa sarcomom
ne znam zasto ovo i pitam uopce...mozda mi je potrebno za nekakav "closure"
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:52   #24
Ja nemam dijete,imam 19 godina i zaintrigirali su me ovi komentari.Rat sam provela u Pakracu gdje sam živjela tri godine.Sada sam u Virovitici gdje šećerana radi punom parom,a da ne govorim o okolnim poljoprivrednim krajevima,gdje zaista ima svega.U Pakracu svaki treći čovjek oboli od raka pluća (najviše muškarci) te kod žena rak dojke.Sigurna sam da je to povezano s ratom.Bolesti kod djece su također u porastu i pokušavam o tome razmišljati što manje jer me takve stvari užasno pogode.
Mamina poznanica ima kćerkicu tri godine kojoj je samo par mjeseci nakon rođenja dijagnosticiran tumor nadbubrežne žlijezde,doseljenici su iz Bosne.
Onda mala curica koja ima leukemiju,a starija sestra umrla je od sarkoma prije par godina,roditelji poljoprivrednici.
Prošle godine u školi smo prikupljali novac za operacije i lječenje prijateljičine sestre koja se rodila bez očiju...
Jednostavno ne znam što bih rekla i kako razmišljala o svemu ovom.
Sigurno je i da GMO hrana utječe (po mom mišljenju najviše,pogotovo za bebe)na razvoj bolesti-kako se ograditi od tog?
moremal zahvaljujem na ovoj temi i šaljem pusu curici.
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:03   #25
slazem se da je ishrana vrlo bitna kao i genetska predispozicija, ali.....ALI....upravo me to i dovodi do ludila u slucaju moje kcerke koja je bila zdrava kao dren, aktivna sportasica, uvijek pazila sto unosi u organizam (inace se zdravo hranimo), bez obiteljske povijesti malignant oboljenja
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 17:49   #26
Ne znam što bih rekla Una. Iskreno mi je žao.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 18:45   #27
Neki kažu da je genetika metak u cijevi a način života okidač. A zašto onda moj djed koji je bio neumjeren u svemu i njegov brat koji je imao uredan život, umiru oboje od Ca. pluća prije 60? Posve ista situacija se dogodila sa muževim ocem i njegovim bratom. Dok su im braca doživjela 80 i još uvijek su vitalni.

Dal ste ikad čuli za Burkitov limfom? To je jedan od najagresivnijih Non Hodgkina. Najčešći uzročnik je da na jednom kromosomu fali jedan krak, oslabljeni imunitet i Epstin Barr virus (inače taj virus uzrokuje mononukleozu i pripada herpes virusima a nosi ga 90% ljudi). Od toga je obolio prije 2 mjeseca kčerin rođak u 4 koljenu. Dečko ima 10 godina. Dvoje djece u relativno bliskom srodstvu, oboje imaju bolesti povezane sa kromosom i slabim imunitetom?
I ja stalno cjepkam sve moguće teorije. Preselili smo se u drugo mjesto. Povrće i voće ne kupujem koje je porjeklom iz Like, Bosne, okolice Splita i Zadra. Svaku deklaraciju na proizvodu pročitam 5 puta, a kad vidim kako je brokula onako nestvarno zelena okrene mi se želudac. Na kraju sam shvatila da ako tako nastavim, dijete mi neće ništa jesti, pa sam malo popustila.
U domačinstvu koristim samo prašak za pranje suđa i robe. Nikakve sprejeve za stakla, domestose, razne sprejeve za glancanje poda i namještaja, nikakve sprejeve protiv kukaca i sl. Komarce trpimo, a sve ostalo opere alkoholni ocat i vruča voda.
Luda nisam, samo oprezna. Pozdrav.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 18:53   #28
Quote:
starr* kaže: Pogledaj post
Ja nemam dijete,imam 19 godina i zaintrigirali su me ovi komentari.Rat sam provela u Pakracu gdje sam živjela tri godine.Sada sam u Virovitici gdje šećerana radi punom parom,a da ne govorim o okolnim poljoprivrednim krajevima,gdje zaista ima svega.U Pakracu svaki treći čovjek oboli od raka pluća (najviše muškarci) te kod žena rak dojke.Sigurna sam da je to povezano s ratom.Bolesti kod djece su također u porastu i pokušavam o tome razmišljati što manje jer me takve stvari užasno pogode.
Mamina poznanica ima kćerkicu tri godine kojoj je samo par mjeseci nakon rođenja dijagnosticiran tumor nadbubrežne žlijezde,doseljenici su iz Bosne.
Onda mala curica koja ima leukemiju,a starija sestra umrla je od sarkoma prije par godina,roditelji poljoprivrednici.
Prošle godine u školi smo prikupljali novac za operacije i lječenje prijateljičine sestre koja se rodila bez očiju...
Jednostavno ne znam što bih rekla i kako razmišljala o svemu ovom.
Sigurno je i da GMO hrana utječe (po mom mišljenju najviše,pogotovo za bebe)na razvoj bolesti-kako se ograditi od tog?
moremal zahvaljujem na ovoj temi i šaljem pusu curici.
Hvala za pusu.
Ne znam što bih ti odgovorila. Vani se može kupiti hrana organskog porjekla, a kod nas je to još jako rijetko. Kao organska hrana je, ali se uzgaja na kontaminiranoj zemlji. Najviše vjerujem proizvodima iz Gorskog kotara i zapadne obale Istre, a to se rijetko nađe.
Ili će morati proči nekoliko generacija da se naviknemo na te otrove.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 19:05   #29
da li je curica predvidjena za transplantaciju?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 19:44   #30
Quote:
moremal kaže: Pogledaj post
Neki kažu da je genetika metak u cijevi a način života okidač. A zašto onda moj djed koji je bio neumjeren u svemu i njegov brat koji je imao uredan život, umiru oboje od Ca. pluća prije 60? Posve ista situacija se dogodila sa muževim ocem i njegovim bratom. Dok su im braca doživjela 80 i još uvijek su vitalni.

Dal ste ikad čuli za Burkitov limfom? To je jedan od najagresivnijih Non Hodgkina. Najčešći uzročnik je da na jednom kromosomu fali jedan krak, oslabljeni imunitet i Epstin Barr virus (inače taj virus uzrokuje mononukleozu i pripada herpes virusima a nosi ga 90% ljudi). Od toga je obolio prije 2 mjeseca kčerin rođak u 4 koljenu. Dečko ima 10 godina. Dvoje djece u relativno bliskom srodstvu, oboje imaju bolesti povezane sa kromosom i slabim imunitetom?
I ja stalno cjepkam sve moguće teorije. Preselili smo se u drugo mjesto. Povrće i voće ne kupujem koje je porjeklom iz Like, Bosne, okolice Splita i Zadra. Svaku deklaraciju na proizvodu pročitam 5 puta, a kad vidim kako je brokula onako nestvarno zelena okrene mi se želudac. Na kraju sam shvatila da ako tako nastavim, dijete mi neće ništa jesti, pa sam malo popustila.
U domačinstvu koristim samo prašak za pranje suđa i robe. Nikakve sprejeve za stakla, domestose, razne sprejeve za glancanje poda i namještaja, nikakve sprejeve protiv kukaca i sl. Komarce trpimo, a sve ostalo opere alkoholni ocat i vruča voda.
Luda nisam, samo oprezna. Pozdrav.

Hi, nisi luda samo sto ima ljudi kojima je sve to nedokucivo i nisu ni svjesni koliko je sve oko nas otrovano, ja isto reagiram kao Ti, kada nisam imala sina nisam tako razmisljala, trpala sam i ja tu svu kemiju manje vise u sebe ne misleci na velike na posljedice. ja se pitam na kojem mjestu u Evropi ili bolje reci na svijtu se mi mozemo zdravo uopce hraniti ? Pa ni bio hrana nije vise bio, svugdje se koristi barem nesto sto steti nasem zdravlju.

Koliko ljudi koristi omeksivac za ves? Bezbroj, ja vjerujem da samo mali postotak njih zna da su takva sredstva extremno otrovna, a mi zelimo da nam sve mirise i da lijepo izgleda, a koliko je to stetno postane nam nazalost vazno tek kada se mi ili netko od nasih razboli.
jadne generacije koje iza nas dolaze, za nekih 100 godina ako jos svijeta bude bit ce hrpa kronicno bolesnih ljudi od rane mladosti, da ne kazem od rodjenja.

Za Epstein Barr virus si potpino u pravu, ima ga oko 90 % covjecanstva, u vecini slicajeva ga prohodamo a on se fino ugnjezdi u nasem organizmu i ceka trenutak kada ce se reaktivirati , a to se obicno desi kada nam imunoloski sistem oslabi( znaci dovoljna je jedna jaca gripa, ljecenje antibioticima itd) i tako reaktiviran moze izazavati velike nevolje.
Anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:35   #31
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
da li je curica predvidjena za transplantaciju?
Moja cura je obavila transplataciju od vlastitih matičnih stanica u Klaićevoj.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:00   #32
Quote:
moremal kaže: Pogledaj post
Moja cura je obavila transplataciju od vlastitih matičnih stanica u Klaićevoj.
iz krvi ili kostane srzi?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 01:35   #33
Quote:
moremal kaže: Pogledaj post
Neki kažu da je genetika metak u cijevi a način života okidač.
dobra teorija.....pobijena mojom djevojcicom

moremal...nisi luda, jer ako si ti luda i ja sam onda
samo zelimo sto je najbolje za nasu dragu obitelj

i na kraju...kao da nisam nista ni napravila!!!

u svezi organskog povrca i voca.....pa kaj nije netko bio rekao da ima u Zagrebu uzgajivac "Sever" ili tako nekako koji dostavlja doma doma uzgojeno voce i povrce i da je cijena skoro ista kao u maloprodaji?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 08:49   #34
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
dobra teorija.....pobijena mojom djevojcicom

moremal...nisi luda, jer ako si ti luda i ja sam onda
samo zelimo sto je najbolje za nasu dragu obitelj

i na kraju...kao da nisam nista ni napravila!!!

u svezi organskog povrca i voca.....pa kaj nije netko bio rekao da ima u Zagrebu uzgajivac "Sever" ili tako nekako koji dostavlja doma doma uzgojeno voce i povrce i da je cijena skoro ista kao u maloprodaji?!
Nisam čula za Severa al' cz se raspitat.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 08:53   #35
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
iz krvi ili kostane srzi?
Uzeli su nam iz krvi. Meni su objasnili da je to manje agresivni postupak nego uzimanje iz koštane srži, ali ako ne može iz periferije vene onda uzmu iz koštane.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 09:34   #36
http://www.eko-sever.hr/
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 09:51   #37
Hvala!
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 10:49   #38
nema na cemu, mila
ako narucis od njih javi nam kakva je kvaliteta i da li se isplati
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 00:17   #39
ok
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 00:29   #40
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
slazem se da je ishrana vrlo bitna kao i genetska predispozicija, ali.....ALI....upravo me to i dovodi do ludila u slucaju moje kcerke koja je bila zdrava kao dren, aktivna sportasica,
mozda se nije smjela baviti sportom
izgleda da ljudi s jacim kostima imaju povecanu sklonost sarkomu
isto tako predispozicijski faktor je i crna rasa (oni isto imaju ''jace'' kosti)
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.