Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2007., 00:43   #41
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
mozda se nije smjela baviti sportom
izgleda da ljudi s jacim kostima imaju povecanu sklonost sarkomu
isto tako predispozicijski faktor je i crna rasa (oni isto imaju ''jace'' kosti)
da, bila je jaka cura
plavusa

vidis, i mi smo pitali da li je smjela bavit se sportom.....njen specijalista veli da je to samo trebalo pomoci izgraditi cvrstinu i izdrzljivost tijela

takodjer, ona nije bila profesionalka, zapravo je tek bila u pocetku

znas, to je ono kaj pokusas analizirati 1001 teoriju, a zapravo ne znas odgovor
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 12:44   #42
Mi idemo u nove pobjede, na zračenje, pa se dragi moji vidimo za vikend.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 13:50   #43
svima koji imaju bolesnu djecu ili se sami bore s nekom bolesti želim sve najbolje i da što brže i bezolnije prođe...

još sam se htjela nadovezati na černobil. kad se to desilo ja sma bila mami u trbuhu, bila je kojih 5 mjeseci trudna. i kaže da je pazila jako što jede i što radi i ja uopće ne sumnjam u to ali ja danas imam jako slabi imunitet, neurodermitis i to jako težak i niko ne zna od čega je to... vjerujem da je to zračenje u koliko god malim količinama bilo utjecalo nas. znam isto tako da je mnogo cura u mom razredu u srednjoj školi patilo od policističkih jajnika. neznam kolko je to česta pojava među curama te dobi al meni se 8 od 20 cura čini jako puno...

kao što sma spomenula borim se s neurodermitisom od kad sam živa (znači više od 20 godina) i sve mame i roditelji čije djeca imaju probjema s tim nek mi se jave na pm. znam puno toga što može pomoći što vam niti jedan doktor neće reći... meni je trebalo 20 godina da mi život bude podnošljiv i zna da je mamama jako teško geldat svoju dječicu kak se muče. pa ako vam ikako mogu pomoći bilo bi mi jako drago...
mariposa:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 13:52   #44
Quote:
Anni kaže: Pogledaj post
bilo je i wilmsovih tumora
od ovog sam se ja liječila u klaićevoj '88 godine, tad sam imala 2 godine.
baš me zanima kako je došlo do toga do ćega je došlo, ali vidim da nema objašnjenja
htjela sam pitati, ako budem imala djecu da li je moguće da i oni to imaju?
maja beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:01   #45
Quote:
maja beba kaže: Pogledaj post
htjela sam pitati, ako budem imala djecu da li je moguće da i oni to imaju?
na zalost to ti nitko ne moze sa sigurnoscu reci

npr. sarcoma, koja se smatra rijetkom vrstom karcinoma (od svih oboljelih od karcinoma u USA, niti 1% se ne pripisuje sarcomi) nije nesto sto se dogadjalo u nasoj obitelji (zapravo, mi uopce nemamo karcinome u obitelji, a isli smo unatrag generacijama)
bez obzira, nasa kcerka je oboljela i na kraju preminula od toga
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:11   #46
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
na zalost to ti nitko ne moze sa sigurnoscu reci

npr. sarcoma, koja se smatra rijetkom vrstom karcinoma (od svih oboljelih od karcinoma u USA, niti 1% se ne pripisuje sarcomi) nije nesto sto se dogadjalo u nasoj obitelji (zapravo, mi uopce nemamo karcinome u obitelji, a isli smo unatrag generacijama)
bez obzira, nasa kcerka je oboljela i na kraju preminula od toga
moja sućut.
ni kod mene u obitelji nitko nikad nije imao tumor (koliko se zna) pa eto, mene je ćopio.
al mi je dr. rekao da je jako puno tumora bilo kod djece rođene 86 godine (that's me).
još mi je daleko razmišljat o djeci al me prilično strah
maja beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:19   #47
moja sućut svima koji su izgobili nekog od te užasne bolesti...

zanima me kak se shvatili da nešto nije u redu, pogotovo kod djece?
mariposa:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:25   #48
Quote:
mariposa:) kaže: Pogledaj post
zanima me kak se shvatili da nešto nije u redu, pogotovo kod djece?
cura, 13 godina, dosla doma sa kvrzicom (velicine izmedju oraha i ljesnjaka) na listu desne noge: "vidi mama, sta mi je ovo?!"
tako je pocelo
iskreno, karcinom mi nije niti na pamet pao
nakon nekoliko tjedana, obzirom da kvrzica nije odlazila otisli smo Dr...prvi ultrazvuk je otkrio nepoznate stanice koje "nisu smatrane kancerogenima", isti nalaz iz prve biopsije.....medjutim, na spomen rijeci "cancer" muka nas je uhvatila tako da smo htjeli dalje i......tako.....pisala sam vec o tome na zdravlju
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:36   #49
Quote:
mariposa:) kaže: Pogledaj post
moja sućut svima koji su izgobili nekog od te užasne bolesti...

zanima me kak se shvatili da nešto nije u redu, pogotovo kod djece?
Taj dan je moja kći imala probavne smetnje(jedini put u životu), masirala sam joj trbuščić i kad je zaspala i posve opustila mišiće napipala sam tvorbu desno i ispod pupka. Već su sljedeći dan, po položaju tumora, pretpostavili dijagnozu.
Teško je to primjetiti kod djece. Kod leukemija djeca brzo klonu, a ostali tumori se otkriju već u kasnoj fazi. Kod neuroblastoma 70% djece dođe već u 3. i 4. fazi. Naša doktorica nije vjerovala da dijete u poodmaklom stadiju tako dobro izgleda i puca od snage i energije.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:41   #50
Quote:
maja beba kaže: Pogledaj post
od ovog sam se ja liječila u klaićevoj '88 godine, tad sam imala 2 godine.
baš me zanima kako je došlo do toga do ćega je došlo, ali vidim da nema objašnjenja
htjela sam pitati, ako budem imala djecu da li je moguće da i oni to imaju?

Nažalost Wilms se zna ponekad javljat u istim obiteljima. Dobra vijest je, da je Wilms danas izlječiv u preko 95 % slučajeva. Razumijem tvoj strah, ali danas možeš raditi redovite kontrole ultrazvukom, a nadamo se uskoro još boljem napretku u lječenju raka.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 18:24   #51
Quote:
maja beba kaže: Pogledaj post
moja sućut.
ni kod mene u obitelji nitko nikad nije imao tumor (koliko se zna) pa eto, mene je ćopio.
al mi je dr. rekao da je jako puno tumora bilo kod djece rođene 86 godine (that's me).
još mi je daleko razmišljat o djeci al me prilično strah
hi, ne mora znaciti, ja sam samo jednom zapamtila u vrijeme dok sam bila na tom odjelu dvojicu brata deckica, obadvoje ( nisu bili blizanci) su imali wilms, inace to je tumor sa jako dobrom prognozom ako se na vrijeme lijeci i ako se otkrije.
U to vrijeme kada si Ti bila tamo i ja sam radila, sjecam se jako puno djece jos, ako zelis posalji mi sa privatnom porukom svoje ime i prezime bilo bi mi drago da znam tko si.
Pozdrav
Anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 19:15   #52
Quote:
Anni kaže: Pogledaj post
hi, ne mora znaciti, ja sam samo jednom zapamtila u vrijeme dok sam bila na tom odjelu dvojicu brata deckica, obadvoje ( nisu bili blizanci) su imali wilms, inace to je tumor sa jako dobrom prognozom ako se na vrijeme lijeci i ako se otkrije.
U to vrijeme kada si Ti bila tamo i ja sam radila, sjecam se jako puno djece jos, ako zelis posalji mi sa privatnom porukom svoje ime i prezime bilo bi mi drago da znam tko si.
Pozdrav
evo, poslano
može bit da me znate jerbo sam dosta vremena provela tamo
a i išla sam na kontrole do 18-te godine, tj. prije 2 godine sam prestala
maja beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 04:11   #53
,,, negdje sam bila citala da su amerikanci bombardirali bosnu, srbiju i kosovo bombama punjenim osiromasenim uranijem. pri tom su "izbacili" oko 10 000 tona. od tada je nagli porast raznoraznih vrsta karcinoma na podrucjima bivse jugoslavije. u nekim krajevima se djeca radjaju bez udova, sto se desavalo, a i danas ima slucajeva, u vijetnamu.
,,, u zagorju su 90-ih otkrili nekakvu vrstu gljiva, koju su okolni mjestani brali i jeli. pojavio se veliki postotak smrtnosti uslijed karcinoma. sasvim slucajno je bilo otkriveno da te gljive rastu samo na radioaktivnom podrucju. daljnje istrazivanje je otkrilo podzemnu "prostoriju", zatvorenu zeljeznom ogradom i zakljucanu lancima. u toj "prostoriji" su se nalazile bacve osiromasenog uranijuma (nisam sigurna) iz krskog, koje su slovenci tu spremali od kojih je nekoliko bacvi procurilo.
,,, drage moje, tko zna cime nas se sve ne truje i sta nam se podmece, a da pojma nemamo.
,,, kod nas u familiji, generacijama, i sa oceve i sa majcine strane, nikada nitko nije bolovao od karcinoma. umiralo se, netko ranije, netko kasnije, ali svi prirodnom smrcu. moja mama je bila prva koja je oboljela i urla od raka, tocnije od leukemije.
__________________
"Čovjek ti je teški hajvan, i ovo malo duše što ima šejtan mu je dao da se pati."
ovo_malo_duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 05:49   #54
Quote:
moremal kaže: Pogledaj post
Naša doktorica nije vjerovala da dijete u poodmaklom stadiju tako dobro izgleda i puca od snage i energije.
ha!!
sjecam se kad se kod moje Najmilije povratio tumor
zapravo, jos nismo znali da se povratio nego su mislili da ima upalu pluca
i lezi kod Dr na stolu, a on je otisao po njene x-rays snimke i vracao se po tri puta da provjeri njene podatke jer se snimke nikako ne slazu sa rumenom snaznom nasmijanom curom koja mu lezi na krevetu!!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 07:11   #55
To sve govori koliko je rak podmukao. Zakukuljeni vrag.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 07:51   #56
Quote:
moremal kaže: Pogledaj post
To sve govori koliko je rak podmukao. Zakukuljeni vrag.
ma moremal
zamisli da smo imali kontrolu sredinom kolovoza i jos Dr veli kao svi su nalazi super, cura rumena tek dosla sa tjedan dana skijanja, da pomaknemo kontrole na godisnje radije nego 6-mjesecno
i za mjesec-mjesec i pol receno joj da umire i da su joj sanse manje nego 1%!!!! :cupakosu:

i to dijete koje apsolutno nikada nije bilo bolesno..........

(cini mi se nekada da me obuzima bijes....zbog bespomocnosti)
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 09:52   #57
Jel se Anni sjetila maje bebe? nemojte mi to radit , ima onih koji vas sa zanimanjem čitaju
Una, lijepo je citati te , i ovdje i tamo na žk.....
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 10:56   #58
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Jel se Anni sjetila maje bebe? nemojte mi to radit , ima onih koji vas sa zanimanjem čitaju
Una, lijepo je citati te , i ovdje i tamo na žk.....
hi, sjetila sam se i te kako, i strasno mi je drago sto znam tko je , tada kada je bila na lijecenju bila je malena, sada je vec odrasla osoba i prekrasan je osjecaj znati da je dobro, da je zdrava . Jos uvijek ima sliku pred ocima kakava je bila tada, da ju sada sretnem negdje ovako odraslu znam da ju nebih prepoznala.

Pozdrav
Anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 10:59   #59
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 23:08   #60
Želim samo pozdraviti i dati svoj naklon hrabroj dječici i njihovim roditeljima

Preteško mi je i pomisliti s čim se borite,ali i razumijem jer sam sličnu borbu za život prošla sa svojom bebicom.
Nikad u životu nisam bila u istom trenutku tako slaba i ranjiva i tako jaka i nesalomljiva. VOLIM VAS
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.