Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 18:49   #1
Niche parfemi

Evo tek sam se i sama nedavno upoznala sa ovim pojmom i prilično su me zainteresirali.

Inače to nisu parfemi koji su predviđeni za širu publiku samim time što ne vjeruju u tipične reklame, i njih se ne može naći na policama uz standardne parfeme, njego je njihovim proizvođačima cilj, da koristeći najfinije sastojke, svojom kvalitetom i temeljitim posvećivanjem nastanku svakog od njih, privuku svoje obožavatelje.

Osobno, za sad sam čula samo za Annick Goutal, i znam da ima svoj dućan u Zagrebu u centru Kaptol, ali još nisam isprobala nijedan parfem, a baš me privlače.
Još neke firme koje proizvoide niche parfeme: I Hate Perfume, Etro, Parfums d'Emprie itd.

Jeste se susretali s tim parfemima i posjedujete li koji?
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 14:46   #2
Nitko nije upoznat sa ovim parfemima?
Ni Annick Goutal nije nitko isprobao?
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:03   #3
Nisam čula za taj pojam.
Imam doma tester od Etra – Heliotrope. Zanimljivo miriši, malo je drugačiji od ostalih na tržištu, kuži se da je neka posebna fora u tome.

A od čega dolazi taj naziv Niche?
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:07   #4
Ja sam čula za parfeme Annick Goutal
čine mi se skupi?
jako su hvaljeni u časopisima,nisam nikad pomirišala?
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:26   #5
Da, cijene su ima veće nego kod standardnih parfema, mislim da se kreću negdje od 500 kn.

E sad ovo niche, je u biti franc. riječ za nišu, a mislim da su dobili to ime jer su oni u biti posebni odjeljci u parfumeriji, razlikuju se od ostatka masovne proizvodne kao jedinstvene, samostalne radionice. Bar sam ja to tako protumačila, a mislim da je to tumačenje prilično točno.
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:30   #6
Marcella, nisam isprobala nažalost, al mogla bih se zaletit do Kaptola ovih dana, jer me baš zainteresiralo, čini mi se da bi mi se mogli svidjeti!
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 18:05   #7
ajde ,čekamo izvještaj!
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 10:09   #8
Moji su parfemi skoro svi niche, osim par njih.
Annick Goutal nije ništa posebno. Zamjeram joj na slaboj koncentraciji parfema. Mandragore na mojoj koži traje ravno par minuta.
Ima puno boljih niche parfema. Odite u Victor ili pogledajte u Martimexu na Trgu kolekciju Sergea Lutensa.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:51   #9
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Moji su parfemi skoro svi niche, osim par njih.
Annick Goutal nije ništa posebno. Zamjeram joj na slaboj koncentraciji parfema.
.
No krasno.
Platiš ga ko suho zlato pa ga ne osjetiš!
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 22:29   #10
Probala sam dosta parfema Annick Goutal, Etro, Serge Lutens... Mislim da se dosta mistificiraju svi ti parfemi. Nakon svega, mogu samo reći - ništa spektakularno. Ako ste i inače zahtjevne što se tiče parfema, tj ako vam se rijetko koji sviđa, ne očekuje niti da ćete tu naći "zlatni rudnik".

Kao što je Dustflower rekla, većina parfema A. Goutal ima jako slabu trajnost... Meni osobno najviše se sviđaju njeni lakši parfemi (tipa Eau du Ciel i sl.), ali oni nemaju baš nikakvu trajnost, možda nešto malo osjećaš 5-10 minuta i to je to.

Serge Lutens? Na prvu loptu svidio mi se Fleurs d'Oranger (jer volim miris naranče ili cvijeta naranče), ali onda mi je postao nekako prebanalan, slatkasta, šećerna vodica. Osim njega, svidio mi se donekle samo Clair du Musc ( nisam sigurna da sam dobro napisala), onako lakši, 'svijetli' mošus, ali opet nije to nešto naročito za takvu cijenu (ima tih mošusnih parfemčića pun kufer, 100 puta jeftinijih, a ovaj stvarno nije tako nešto poseban da bi netko pao u nesvjest od oduševljenja tako da ). S. Lutens ima dosta težih, orijentalnih parfema, na koje ja osobno nisam naročito slaba, pa nisam išla za tim da ih i dalje ustrajno šnjofam (probala kad sam bila u inozemstvu, nijedan me nije oborio s nogu i skinula ih s popisa zanimljivih).

Od Etra mi se skoro ništa ne sviđa, malo su su mi čudnjikavi ti mirisi (većina njihovih mirisa su unisex). Kad sam prvi put probala svidjela mi se Etra, onako dosta elegantna, ali kad sam je probala 2. i 3. put isto mi je bila bez veze, ništa naročito (ali dobro, ja sam težak slučaj! ). Heliothrope koji spominje Lena 77 ima još najbolju trajnost, stvarno traje satima - topliji miris (recimo, baš ovak za tmurnu jesen), ali ima dosta jaku notu badema, pa tko to voli (mnogima je to onako "premedicinski" miris, kao po lijekovima, a mnogi tvrde da im badem miriši po ljepilu - meni isto ponekad).

I tako...to su moja iskustva s niche parfemima. Ako pronađete nešto za sebe među njima sve 5 , ali nemojte računati na to da su to nužno bolji parfemi od ovih 'šire-dostupnih'.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:06   #11
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Heliothrope koji spominje Lena 77 ima još najbolju trajnost, stvarno traje satima - topliji miris (recimo, baš ovak za tmurnu jesen), ali ima dosta jaku notu badema, pa tko to voli (mnogima je to onako "premedicinski" miris, kao po lijekovima, a mnogi tvrde da im badem miriši po ljepilu - meni isto ponekad).
Da, to je mnogima asocijacija na bademe, ljepilo. Ali zapravo se radi o marcipanu. A ja jako volim marcipan!
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:59   #12
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Heliothrope koji spominje Lena 77 ima još najbolju trajnost, stvarno traje satima - topliji miris (recimo, baš ovak za tmurnu jesen), ali ima dosta jaku notu badema, pa tko to voli (mnogima je to onako "premedicinski" miris, kao po lijekovima, a mnogi tvrde da im badem miriši po ljepilu - meni isto ponekad).
hm taj bi isprobala. Volim te tople mirise, a volim i marcipan, baš me zanima kak funkcionira u parfemu. hm.


Al sad mi se momentalno ne da, zaljubljena sam u svoj novi parfem.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 17:14   #13
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Moji su parfemi skoro svi niche, osim par njih.
Annick Goutal nije ništa posebno. Zamjeram joj na slaboj koncentraciji parfema. Mandragore na mojoj koži traje ravno par minuta.
Ima puno boljih niche parfema. Odite u Victor ili pogledajte u Martimexu na Trgu kolekciju Sergea Lutensa.
Šteta, ali zaletit ću se do Martimexa sigurno.
Ali meni se to u zadnje vrijeme sa svim parfemima počelo dešavati da ga jednostavno ne osjetim na sebi nakon nekog vremena, ne znači da je ishlapio nego ga moj osjet njuha jednostavno ne precipira. Kao da je zasićen, ne znam, baš sam zato htjela neku promjenu,.

Inače, nisam teška za pronaći parfem, samo da nisu preteški ili prekiseli, većina mi ih odgovara ali dugo nisam osjetila neki koji me baš oduševio, zato sam se ponadala da bi u ovima moglo bit nešto zanimljivo.
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 11:50   #14
hm. predlažem da probaš nekakva dobra parfemska ulja, ali nije ni to garancija da će ti se svidjeti. što se tiče niche parfema dekanti su tu zakon. prije kad su bii dozvoljeni na ebayu, moglo se za sitnu lovu nakupovati mini bočica od 5 ml da imaš stvarno hrpu toga za 40-ak$..
sad su se ti ebay selleri udružili pa su otvorili web sajt The Perfumed Court, ali su strahovito digli cijene. (usporedbe radi - 5 ml Etro Messe de Minuit plaćala sam 6$, a sad je 8ml 15$, a tester od 1 ml 3$)
može se naći na raznoraznim sajtovima i poštenih dekantera s dobrim cijenama, ali s ovim monopolom strašno se puno izgubilo. Meni nema smisla davat toliko love na niche parfem jer su redom 100ml, a to mi brzo dosadi..

odličnih klasika imate na strawberryu trenutno s popustom. preporučam caron parfum sacre, hermes 24 faubourg i sl. ove cijene u martimexu su daleko pretjerane. stari guerlaini čak i s carinom preko neta ispadnu skoro duplo jeftiniji nego u martimexu na trgu.

u zadnje vrijeme dosta mi se svidio acqua di parma iris nobile, a naprosto mi je predivan lalique encre noire.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 10:35   #15
Quote:
Lena77 kaže: Pogledaj post
Da, to je mnogima asocijacija na bademe, ljepilo. Ali zapravo se radi o marcipanu. A ja jako volim marcipan!
Gorki bademi, karbofiks, mislim da je to miris po cijanidu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 19:20   #16
Quote:
Marcellina kaže: Pogledaj post
Evo tek sam se i sama nedavno upoznala sa ovim pojmom i prilično su me zainteresirali.
Falio mi je taj pojam!!

Definitivno sam u nerazvikanim parfemima. S osamnaest godina sam ponosno nosila Poison kao i sve ostale zene na ulici. Od onda mi se promijenio ukus, pa su mi trendy parfmi dosadni. Prenapasni ili prejednostavni.

Vecina parfema se radi jako intenzivna. Valjda da se svidi mladoj tinejdzerki (koja najcesce mijenja i isprobava parfeme) ili da se uspije probiti do nosa potrosaca koji stoji u parfumeriji ciji zrak je ionako prezasicen mirisima.

Trenutno koristim:

Ungaro Desnuda
Guerlain Jicky.
nekoliko trendyn parfema

A jucer sam se odlucila suzdrzati i nekupiti Annick Goutal Les nuits de Hadrian, ali taj mi je u planu, kad potrosim trenutne parfeme.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 19:22   #17
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Mandragore na mojoj koži traje ravno par minuta.
Mandragora je preintenzivan miris po mom ukusu. Nije istina da Goutal parfemi ne ostaju. Dapace, barem 24 sata. Ce soir ou jamais je prekrasan, steta sto moj dragi ne voli ruzu.
I obicni L'eau de hadrian po kojem su oni najpoznatiji je prekrasan parfem za svaki dan. Jicky mu je slican, inace bih bila u iskusenju da i njega kupim.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 19:24   #18
Quote:
Marcellina kaže: Pogledaj post
Ali meni se to u zadnje vrijeme sa svim parfemima počelo dešavati da ga jednostavno ne osjetim na sebi nakon nekog vremena, ne znači da je ishlapio nego ga moj osjet njuha jednostavno ne precipira.
To je i moj problem. Svakodnevno koristim parfeme i neke jednbostavno prestanem koristiti. Pa ih ili mijenjam (iz dana u dan) ili moram traziti nove.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 19:27   #19
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
preporučam caron parfum sacre, hermes 24 faubourg i sl. ove cijene u martimexu su daleko pretjerane. stari guerlaini čak i s carinom preko neta ispadnu skoro duplo jeftiniji nego u martimexu na trgu.
Obozavala sam nekoliko Caron parfema.
A Hermes su mi nekako uvijek preintenzivni, preneobicni. Kako vrijeme prolazi moj ukus se mijenja, pa im svako malo dam jos jednu sansu. Mozda eau des merveilles. Ali nisam bas jos odlucila...

Da, niche parfeme se stvarno isplati kupiti na netu. Prvo zato sto ih je tesko naci, drugo zato sto su jeftiniji. Ipak, volim ih kupiti u parfumerijama jer tako dajem "zahvalu" parfumeriji sto su me informirali o tom mirisu, a i cesto imaju promotivne prodaje, pa dobijes jos koji proizvod za istu cijenu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:42   #20
nisam znala da se ti parfemi tako zovu. annick goutal pogotovo njena body krema eau d' hadrien. bozanstvena.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.