Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 01:17   #101
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
@lucas_taf
Prije nego se počeš čuditi oko nekih stvari molim te da pročitaš cijelu temu i pogledaš cijeli pdf.
Ja sam se s pravom čudio jer je na početku ove teme trebalo napisati ovo što sam ja napisao za HROK!? Cijelu temu i JESAM detaljno pročitao, kao i neke druge teme, i mogla si vidjeti da sam odgovorio na nekoliko mjesta. Ili misliš da ovaj moj tekst nema veze s temom, ili nisam dobro shvatio tvoju rečenicu??

Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
@lucas_taf
Drugo, zadnji post sam editirala/brisala, mislim da znaš i zbog čega. Ovo shvati kao upozorenje.
Misliš zadnji paragraf posta? Ako misliš da nije uredu dati do znanja da postoji nešto besplatno i korisno onda OK.Briši koliko hoćeš...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 10:44   #102
po infima koje do sada imamo osnovice su:

Zaba => 2400 (jedna osoba) + 700 (jedno dijete) + 900 (drugo dijete)

PBZ =>osnovica 2400+20% + 300 (jedno dijete) + 200 (drugo dijete)

@amerdin => što je tih 20%?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:03   #103
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Misliš zadnji paragraf posta? Ako misliš da nije uredu dati do znanja da postoji nešto besplatno i korisno onda OK.Briši koliko hoćeš...
sigurno se vaša uduga, firma, štogod tim poslom ne bavi iz humanitarnih razloga već naplaćuje svoje usluge, na ovaj ili onaj način ... isto tako niti forum nije humanitarna organizacija već se reklama naplaćuje (za detalje klikni na Marketing )

ovdje ima dosta starosjedioca kao i ljudi iz bankarstva ... bilo je već nekih pokušaja sličnih tvojima koji nisu dočekani s oduševljenjem niti su se javili ljudi iz bankarskog ustava koji bi potvrdili tu suradnju ... ako takvi sada postoje, platite marketing i otvorite temu u dogovoru sa vlasnicima forum.hr-a

obično je praksa da nakon ovakvih, reći ćemo upozorenja moderatora, navale novo registrirani nick-ovi te neaktivni nick-ovi te izražavaju svoje zadovoljstvo ... ukoliko se takvi pojave => biti će brzo uklonjeni


ako imaš neutralno mišljenje i savjet o kreditima

no ako se želiš reklamirati, link ti je gore ... a za sve ostalo ja imam neke druge mjere
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:45   #104
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
...Možda da razmisliš o nekakvom kreditu za adaptaciju stambenog prostora, tu se (navodno) može dosta lako dobiti gotovinska isplata.
za adaptaciju stambenog prostora mi i treba, tj. za kompletno uređenje potkrovlja. Misliš da bih mogla dobiti toliko i baš postoje takvi krediti? Slabe su mi informacije na stranicama banaka, morat ću posjetiti koju da se raspitam. Nadam se da ću naić na nekog dobrog, ti službenici su tako bezvoljni.
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 19:59   #105
Quote:
amelie7 kaže: Pogledaj post
za adaptaciju stambenog prostora mi i treba, tj. za kompletno uređenje potkrovlja. Misliš da bih mogla dobiti toliko i baš postoje takvi krediti? Slabe su mi informacije na stranicama banaka, morat ću posjetiti koju da se raspitam. Nadam se da ću naić na nekog dobrog, ti službenici su tako bezvoljni.
imaš u vb banci do 15000 eura za adaptaciju, sve možeš dobiti u kešu, netreba hipoteka, ali trebaju mnogi ostali uvjeti biti zadovoljeni
tincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:03   #106
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
po infima koje do sada imamo osnovice su:

Zaba => 2400 (jedna osoba) + 700 (jedno dijete) + 900 (drugo dijete)

PBZ =>osnovica 2400+20% + 300 (jedno dijete) + 200 (drugo dijete)

@amerdin => što je tih 20%?
Erste za gotovince 1800 ako si klijent,ako nisi 2000
pbz za gotovince na 1/3 primanja
vb za gotovince na 1/3 primanja
rba za gotovince na 1/3 primanja
sgsb 2200 ako si samac, plus 400 za svako dijete ili uzdržavanu osobu(ako ste supružnici, računa se sam za jednoga i djecu)
meba na 1/3 primanja...


Ali pored ovog svega svaka banka još ima i dodatne uvijete!!!!!!!
tincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 08:11   #107
Quote:
tincika kaže: Pogledaj post
imaš u vb banci do 15000 eura za adaptaciju, sve možeš dobiti u kešu, netreba hipoteka, ali trebaju mnogi ostali uvjeti biti zadovoljeni
15000 mi je malo. to potkrovlje nema ni zidove, nista, goli prostor. znači,izolacija, knauf, stolarija, instalacije, namještaj... sve je potrebno. i sve košta, a ja tražim rješenje.. ne vidim ga
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:27   #108
Quote:
amelie7 kaže: Pogledaj post
15000 mi je malo. to potkrovlje nema ni zidove, nista, goli prostor. znači,izolacija, knauf, stolarija, instalacije, namještaj... sve je potrebno. i sve košta, a ja tražim rješenje.. ne vidim ga
To mi je najbolje! Znači ako ne dobiješ 25.000 € onda ti odjednom niti NE TREBA kredit ili?

Ako ti je maks. 15.000, onda uzmeš to, pa si pokrila jedan veći ili manji dio, a za ostalo se onda ideš dalje snalaziti, ali bojim se da ćeš se naći u situaciji da imaš nekoliko kredita, koji ti prelaze primanja...

Nemoj se ljutiti, ali mjesečno nekoliko klijenata imam koji su toliko zaduženi da im ni HDZ ne bi pomogao. Samo zato jer su MORALI imate nešto što si uopće ne mogu priuštiti...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:09   #109
A čuj, meni se uopće ne ulazi u kredit i najradije bih sve imala a da ništa nemoram otplaćivat. Misliš da se želim zaduživat? Želim prostor u kojem ću živjet. Za potkrovlje u kojem postoje samo vanjski zidovi, gdje stupovi još uvijek drže krov i vidim crijep, nikako nije dosta 15000 €. S tim mogu napravit stolariju, zidove, instalaciju. Valjda mogu, ne znam. A gdje je ostatak? Ili dižem odjednom sve kaj mi treba ili ne dižem ništa.
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 14:42   #110
Quote:
amelie7 kaže: Pogledaj post
A čuj, meni se uopće ne ulazi u kredit i najradije bih sve imala a da ništa nemoram otplaćivat. Misliš da se želim zaduživat? Želim prostor u kojem ću živjet. Za potkrovlje u kojem postoje samo vanjski zidovi, gdje stupovi još uvijek drže krov i vidim crijep, nikako nije dosta 15000 €. S tim mogu napravit stolariju, zidove, instalaciju. Valjda mogu, ne znam. A gdje je ostatak? Ili dižem odjednom sve kaj mi treba ili ne dižem ništa.
Svi bi vi kredite na 50 godina, da rata bude 500 kn max, da netreba hipoteka, da netreba jamac, da netreba sudužnik...
Nažalost, još nijedna banka nema takove uvjete (bar za sada)!

Uzmi stambeni za adaptaciju kuće onda, samo što ćeš nekretninu morat dat pod hipoteku!
tincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:33   #111
Ne pravite se pametni!! Zahvaljujem na izvrsnim savjetima
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:25   #112
imam nekoliko jako bitnih pitanja...već sam pitala jednu verziju za frendove na stanovanju, njima je uspjelo...
al nama neće nikako...
uglavnom, zanima me s plaćom 7800 kn neto, bez obaveza, koliki kredit možeš dignut, radi se o kredit za mlade, 5,95% s inovacijom, pbz, u svakoj poslovnici druga info.
meni se po izračunu čini 4800 kn mjesečno, a to znači cca 109 tisuća eura na 30 godina.
e, sad, ulazi li u tih 4800kn sposobnosti tj. 109000 eura kredita i oni svi instrumenti osiguranja, il se to može plaćat ODVOJENO, mislim, mi imamo još jednu toliku plaću mjesečno, al ne i kreditnu sposobnost
i sad, ispada da nemožeš dignut 109 t kn nego samo 109-20ak% koliko dodju te sve piz...
Pošto postoji mogućnost da se u roku 5-6 godina proda nekretnina u vl. bake, i da izadjemo iz velikod dijela kredita, manje me zanima veličina kamate, više me zanima di da tražim kredit s povoljnijim uvjetima, jel sa 7800kn u pbzu imam 5400kn sposobnosti, pa da odem kod njih? Jel i tamo u kredit ulaze sve gore navedene stvari? POGUBLJENA sam skroz.Imam osjećaj da ću puknut, a stan ne čeka.Pomagajte.Hitno je.
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:59   #113
ako idemo po osnovici koji je dala @amerdin (2.400+20%=2.880) onda bi mogla (ako nemaš drugi zaduženja i osoba prijavljenih na plaću) ići do max mj. zaduženja od 4.800 kn .... mada ne znam što je tih 20%
po tom izračunu i pbz-ovom kalkulatoru išlo bi 113.000 eura na 30 godina ... ako nemaš lovu za instrumente koje traže onda bi se to odbijalo od tih 113.000 eura

kod zabe bi bilo "samo" 2.400 kn (ako je jako velika razlika u kamati ... piše da je kod njih 6,50% na eur) pa onda imaš slobodno 5.400
po tom izračunu i njihovom kalkulatoru išlo bi 116.000 eura

no instrumenti osiguranja ti ovise o iznosu procjene nekretnine ... znači ako je npr. nekretnina 125.000 => ti možeš 110.000 bez dodatnih instrumenta i kod pbz i kod zabe ... samo mislim da ti je izračun kod zabe povoljniji zbog tih +20% koji se spominju kod pbz-a, ali je kta kod pbz-a povoljnija
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:26   #114
mene zanima taj dio, kako ZAPRAVO izgledaju instrumenti osiguranja, keš, ili samo npr. da uplaćujem redovno životno osiguranje pored kredita ili kao dio kredita? to mi nije jasno.
znači, ako sam ja sposobna iz npr fuša pored kredita uplaćivat bez beda životno, čija je otkupna vrijednost il kako se zove 15% kredita i to životno ugovorim, jel to instrument osiguranja kredita i jel mi tako ostaje ista kreditna sposobnost?
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:27   #115
ajmo po redu ...

kolika je vrijednost nekretnine koju kupuješ?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:30   #116
118000, a imam 10 t keša za kaparu.
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:57   #117
ajmo onda biti optimisti i reći da će i procjena banke biti 118.000 eura znači
=> ako ideš s modelom A (bez dodatnih instr.) možeš dobiti cca 94.000eura
=> ako ideš s modelom B možeš dobiti 107.000 eura s time da dodatno moraš uplatiti 12.000 eura u policu (to bi bilo otprilike jer kod jednokratnih uplata otkupna vrijednost je 80% od uplate) ili 10.700 eura u neki njihov fond ili naći jamca koji bi po meni trebao imati primanja kao i ti
=> ako ideš s modelom C možeš dobiti max 113.000 (zbog kreditne sposobnosti, inače bi išlo do 118.000 eura) + uplate kako su naveli ili 2 jamca


koliko razmijem iz onoga što im piše na stranici, to nisu police s mjesečnom uplatom već odmah moraš uplatiti iznos xy

a da li imaš još neku nekretninu koju bi mogla (ti ili netko od tvojih staviti pod zalog)?

ako sam negdje pogriješila, ispravite me
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:15   #118
imam tu bakinu?!
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 09:57   #119
ako ta može ići pod zalog, mislim ako je ona suglasna ... pitaj u banci da li im je to OK te da li pod sadašnjim pravilima i regulama (jer ne možeš niti ti niti oni znati što će biti za nekoliko godina) imaju problem sa skidanjem zaloga s bakine nekretnine kada dođe do smanjenja dugovanja ...

naime, gledajući iz sadašnje perspektive s time ne bi trebala imati problem od strane banke, ali ako ti je kupac netko tko ne razumije što je teret banke i pismo namjere pa se preplaši toga, onda bi mogla imati problem s prodajom bakine nekretnine .... no danas ljudi sve više kuže kaj je to pa se iskreno nadam da će se postotak istih povećavati s godinama ....

znači sada bi imala 2 nekretnine čiji je omjer veći od 1,25 pa ne bi trebala uplaćivati police, tražiti jamce .... te bi, ako su ovi izračuni dobri mogla dignuti kredit od cca 113.000 eura s time da bi 108.000 išlo prodavatelju, a 5.000 tebi kao povrat uplaćene kapare na tvoj račun (ali to još pitaj da li to oni rade)
i svakako pitaj koliko je vrijeme za realizaciju, jer tu je netko prije nekoliko tjedana rekao da su mu u pbz-u rekli da se čeka 6 mjeseci za stambeni (ako se dobro sjećam )
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:38   #120
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ako ta može ići pod zalog, mislim ako je ona suglasna ... pitaj u banci da li im je to OK te da li pod sadašnjim pravilima i regulama (jer ne možeš niti ti niti oni znati što će biti za nekoliko godina) imaju problem sa skidanjem zaloga s bakine nekretnine kada dođe do smanjenja dugovanja ...

naime, gledajući iz sadašnje perspektive s time ne bi trebala imati problem od strane banke, ali ako ti je kupac netko tko ne razumije što je teret banke i pismo namjere pa se preplaši toga, onda bi mogla imati problem s prodajom bakine nekretnine .... no danas ljudi sve više kuže kaj je to pa se iskreno nadam da će se postotak istih povećavati s godinama ....

znači sada bi imala 2 nekretnine čiji je omjer veći od 1,25 pa ne bi trebala uplaćivati police, tražiti jamce .... te bi, ako su ovi izračuni dobri mogla dignuti kredit od cca 113.000 eura s time da bi 108.000 išlo prodavatelju, a 5.000 tebi kao povrat uplaćene kapare na tvoj račun (ali to još pitaj da li to oni rade)
i svakako pitaj koliko je vrijeme za realizaciju, jer tu je netko prije nekoliko tjedana rekao da su mu u pbz-u rekli da se čeka 6 mjeseci za stambeni (ako se dobro sjećam )
Koliko ja znam, ne radi se povrat uplaćene kapare nego se za taj iznos manje uplati na račun prodavatelja? Tako da ti do svojih 10000 nemožeš jedino ako napišete da kuća košta više pa ti prodavtelj to vrati(ako bude )
tincika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.