Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 16:46   #6581
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A di je problem , pa ima tu stručnjaka za fotografiju ili....
He, xe, xe..Beny vam je lijepo rekao što je uvidio, a vi okrećete glavu i zatomljavate neosporivo, da su slikice nase, a što misliš, ... fakice.... xe, xe, xe....
Da, ima stručnjaka

Benny nije ništa pokazao, nego opalio linkove na fotomozaik od 250 Mb, koji se u tapatalku učitava i posrče pol mjesečnog prometa, za što bi trebao dobiti karton.

Da je stavio primjere gdje je kopirano ili makar zaokružio pa hajde.
BolajiBadejo is offline  
Received Infraction
Old 11.12.2017., 16:52   #6582
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Da, ima stručnjaka

Benny nije ništa pokazao, nego opalio linkove na fotomozaik od 250 Mb, koji se u tapatalku učitava i posrče pol mjesečnog prometa, za što bi trebao dobiti karton.

Da je stavio primjere gdje je kopirano ili makar zaokružio pa hajde.
Haloooooo. Pa ne koristi onda taptalk. Taptalk je aplikacija za forume i ..
Ustvari osporavate nešto, što niti ne znate što osporavate.
Rorion is offline  
Old 11.12.2017., 16:55   #6583
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Haloooooo. Pa ne koristi onda taptalk. Taptalk je aplikacija za forume i ..
Ustvari osporavate nešto, što niti ne znate što osporavate.
Nema se što za osporiti. Nek da primjer copy pastea, pa ćemo onda osporiti
BolajiBadejo is offline  
Old 12.12.2017., 12:22   #6584
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Haloooooo. Pa ne koristi onda taptalk. Taptalk je aplikacija za forume i ..
Ustvari osporavate nešto, što niti ne znate što osporavate.
Tapatalk je aplikacija za forume i ???

I upravo tako, nitko ne zna što bi trebao osporiti. Zašto Benny nije nalijepio rezultate "svog istraživanja", da ne gatamo iz graha što je on vidio ili "obnevideo".
Fino: teza -> antiteza i tako to... ovako to naliči na kviz na kojem se ne zna ni pitanje ni odgovor, a "voditelj kviza" Benny je a priori u pravu, jer nitko nije pogodio njegove misli.
električni_zec is offline  
Old 12.12.2017., 12:30   #6585
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Snimaš zemlju u pozadini a oblaci su iznad zemlje i kreću se pa dobiješ copy paste efekt.

Daj napravi takvu svinju, vrijeme je kolinja

Čitao sam malo ove postove i ne mogu vjerovat koliko energije neki troše na gluposti. Očigledna je propast razuma. Prije 50 godina čovjek je hodao po mjesecu, a suvremeni čovjek ne može shvatit niti da je to moguće.
kaplan is offline  
Old 24.12.2017., 02:13   #6586
No ljudi kakva je ovo tisina...

https://www.youtube.com/watch?v=9LCTZ0uCiiw&t=3693s

evo posto sam naleteo slucajno.. od 38-44min imate ta silna neuspesna lansiranja o kojima smo pricali ali to je naravno samo jedan delic, insert..

No, a jel onda neko moze da prilozi validnu sliku zemlje iz svemira.. posto one nasine izgleda da nisu prave posto se ne podudaraju ali..

ajde zasto rusi ili francuzi ili indijci... pa nije istina.. evo bas ko cale sto mi kaze..

kao da sad neko od nas ode na more sa 5 extra fotoaparata i ne slika more.. ok.. ode neko drugi od nas sledece godine sa 10 jos boljih foto aparata.. ne slika more..
posalje dron na more sa sve kamerama.. slika kafice, ulice ,plaze.. donosi kamenje sa plaze ali slike mora nema?

i tako 40/50 godina..

kako je onaj komedijas rekao.. nasholes.. koga oni zeke...

neke strebre...
__________________
end
iormas is offline  
Old 24.12.2017., 15:26   #6587
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
No ljudi kakva je ovo tisina...

https://www.youtube.com/watch?v=9LCTZ0uCiiw&t=3693s

evo posto sam naleteo slucajno.. od 38-44min imate ta silna neuspesna lansiranja o kojima smo pricali ali to je naravno samo jedan delic, insert..

No, a jel onda neko moze da prilozi validnu sliku zemlje iz svemira.. posto one nasine izgleda da nisu prave posto se ne podudaraju ali..

ajde zasto rusi ili francuzi ili indijci... pa nije istina.. evo bas ko cale sto mi kaze..

kao da sad neko od nas ode na more sa 5 extra fotoaparata i ne slika more.. ok.. ode neko drugi od nas sledece godine sa 10 jos boljih foto aparata.. ne slika more..
posalje dron na more sa sve kamerama.. slika kafice, ulice ,plaze.. donosi kamenje sa plaze ali slike mora nema?

i tako 40/50 godina..

kako je onaj komedijas rekao.. nasholes.. koga oni zeke...

neke strebre...
Istina je da moraš bit jebeno, lud, indoktriniran, pijan, drogiran ili plaćen da bi u opće sjeo u to sranje.

Ali ironično komična je činjenica da se još uvijek nije nije našao nitko dovoljno sjeban za to, jer su sva lansiranja obavljena bez posade, i to od onih istih duhovnih nasljednika onih koji su govorili i pisali po novinama da je Tesla dresirao malog majmuna da upravlja prvim daljinskim uređajem upravljanim na daljinu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 24.12.2017., 17:07   #6588
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
No ljudi kakva je ovo tisina...

https://www.youtube.com/watch?v=9LCTZ0uCiiw&t=3693s

evo posto sam naleteo slucajno.. od 38-44min imate ta silna neuspesna lansiranja o kojima smo pricali ali to je naravno samo jedan delic, insert..

No, a jel onda neko moze da prilozi validnu sliku zemlje iz svemira.. posto one nasine izgleda da nisu prave posto se ne podudaraju ali..

ajde zasto rusi ili francuzi ili indijci... pa nije istina.. evo bas ko cale sto mi kaze..

kao da sad neko od nas ode na more sa 5 extra fotoaparata i ne slika more.. ok.. ode neko drugi od nas sledece godine sa 10 jos boljih foto aparata.. ne slika more..
posalje dron na more sa sve kamerama.. slika kafice, ulice ,plaze.. donosi kamenje sa plaze ali slike mora nema?

i tako 40/50 godina..

kako je onaj komedijas rekao.. nasholes.. koga oni zeke...

neke strebre...
Zasto je tisina?
Negacijska strana se pokazala (blago receno) sklona lazima, manipulacija i izvrtanju istine.
A onda si ti progovorio (napisao) i potvrdio prethodnu recenicu.

I bas super da si "slucajno naletio" na to.
Pitanje je samo na sto si naletio, jer na nikakve dokaze nisi.

Znaci, od 38 do 44 minute tvrdis da su neuspjesi americkih lansiranja civilnih raketa.
Ocigledno ti nije jasno da je covjek bio na Mjesecu 1969.
Sto onda tvoje "dokaze" smanjuje na dio od 38 od 40-te minute.

Ostaje onda 6 neuspjesnih lansiranja na tom videu*.
Od toga su Explorer 1, dva lansiranja Titan 1 te Atlas iz 1961 lansiranja od strane vojske.

Ostaju dva lansiranja.
I gle cuda, o ta dva sam vec pisao.

I zato, jos jednom pitam (nadam se dan ovaj put nitko nece brisati post...), gdje su dokazi tih silnih neuspjeha lansiranjima raketa iz Mercury/Gemini/Apollo programa?
Ako su ti "neuspjesi" trebali posluziti kao potvrda laziranja odlaska na Mjesec, pokazite ih!
U cemu je problem?
Nije valjda da je benny i cijela negacijska strana izmislila to i sad se lazima i manipulacijama pokusava izvuci...


Naravno, iormas, ti i dalje ignoriras moj komentar na izjavu Terry Virtsa.
A ta izjava je trebala biti nekakvi krunski dokaz necega sto bi pomoglo u tvojoj raspravi.
No samo je pokazala da ne znas engleski i/ili da ne znas sto kontekst razgovora znaci!

Sto se same sninke Zemlje iz svemira tice, imas ih gomilu.
To sto si ti, temeljem nekakvog svog "znanja", odlucio da su to lazne slike, tvoj problem.


*Ako ti ili bilo tko drugi vjeruje da je Zemlja ravna ploca trebate ozbiljnu psihijatrijsku pomoc!
antet is offline  
Old 24.12.2017., 17:09   #6589
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Istina je da moraš bit jebeno, lud, indoktriniran, pijan, drogiran ili plaćen da bi u opće sjeo u to sranje.

Ali ironično komična je činjenica da se još uvijek nije nije našao nitko dovoljno sjeban za to, jer su sva lansiranja obavljena bez posade, i to od onih istih duhovnih nasljednika onih koji su govorili i pisali po novinama da je Tesla dresirao malog majmuna da upravlja prvim daljinskim uređajem upravljanim na daljinu.

Od svih tih lansiranja na tom videu samo je u jednom (Challenger) bila ljudska posada.
antet is offline  
Old 24.12.2017., 19:15   #6590
Valjda bi Rusi koji su bili u ''svemirskoj utrci'' s Amerikancima razotkrili lažno slijetanje na Mjesec. Sigurno su pratili što se događa.
toma juda is offline  
Old 24.12.2017., 21:16   #6591
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Valjda bi Rusi koji su bili u ''svemirskoj utrci'' s Amerikancima razotkrili lažno slijetanje na Mjesec. Sigurno su pratili što se događa.
Zamisli šta bi im tek radio Kim Jong...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 27.12.2017., 14:02   #6592
Quote:
antet kaže: Pogledaj post

Naravno, iormas, ti i dalje ignoriras moj komentar na izjavu Terry Virtsa.
A ta izjava je trebala biti nekakvi krunski dokaz necega sto bi pomoglo u tvojoj raspravi.
No samo je pokazala da ne znas engleski i/ili da ne znas sto kontekst razgovora znaci!
Ne znam covece ..

nema rupe ispod modula kad sleti nema ni prasine a kad voze rovere ima, mehurici po svemiru (na nasinim snimcima), nema validne slike zemlje iz svemira..a mogu ti reci meni ni oni snimci sa meseca ne lice kao da je 6puta manja gravitacija (vec bas kao duplo usporen snimak sa zemlje ) i onda jos izjave ljudi iz nase kako cemo najzad moci istrazivati pojave izvan van alanovog pojasa preko kojeg dosad ni tehnika bas nije mogla sigurno.. https://www.youtube.com/watch?v=IDBBUwdyz4I

a ti ne zelis komentirati konferenciju one trojice koji su KAO prvi isli do meseca
__________________
end
iormas is offline  
Old 27.12.2017., 15:45   #6593
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ne znam covece ..

nema rupe ispod modula kad sleti nema ni prasine
Mjesec nije Zemlja.
I gle cuda, uvjeti nisu isti.

Quote:
a kad voze rovere ima, mehurici po svemiru (na nasinim snimcima),
Ti mislis da su mjehurici.
Quote:
nema validne slike zemlje iz svemira
Opet tvoje misljenje, a naravno, kao i za ovo prije, bez ikakvih dokaza.
Quote:
..a mogu ti reci meni ni oni snimci sa meseca ne lice kao da je 6puta manja gravitacija (vec bas kao duplo usporen snimak sa zemlje ) i onda jos izjave ljudi iz nase kako cemo najzad moci istrazivati pojave izvan van alanovog pojasa preko kojeg dosad ni tehnika bas nije mogla sigurno.. https://www.youtube.com/watch?v=IDBBUwdyz4I
Opet nerazumijevanje engleskog jezika.
Quote:

a ti ne zelis komentirati konferenciju one trojice koji su KAO prvi isli do meseca
Za pocetak da se bar u necemu slozimo, ta trojica nisu bili na Mjesecu.
Michael Colins nije bio na Mjesecu, samo su Armstrong i Aldrin bili.

A sto bi trebao komentirati?
Negacijska ekipa puna "strucnjaka" za ljudsko ponasanje vec je dala svoje "misljenje".


I naravno opet si izignorirao odgovor na Terry Virtsa.
A da o dokazima silnih neuspjesnih lansiranja i ne govorimo.
Imate li uopce obraza i kako vam laganje ne dosadi!??!?!
antet is offline  
Old 27.12.2017., 16:20   #6594
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
bar u necemu slozimo, ta trojica nisu bili na Mjesecu.
Michael Colins nije bio na Mjesecu, samo su Armstrong i Aldrin bili.
Ne slazemo se

napisao sam da su KAO isli DO meseca ne da je iko od njih zaista isao NA mesec...

a ovo ostalo ti je totalno bzv vec kad ni ostalo ne razumes a kako vidim engleski bas NECES da razumes
__________________
end
iormas is offline  
Old 27.12.2017., 16:59   #6595
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ne slazemo se

napisao sam da su KAO isli DO meseca ne da je iko od njih zaista isao NA mesec...

a ovo ostalo ti je totalno bzv vec kad ni ostalo ne razumes a kako vidim engleski bas NECES da razumes
Ma to je nebitno, bitno je da se pecaju na akvarel-kugle
Rorion is offline  
Old 28.12.2017., 15:49   #6596
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Mjesec nije Zemlja.
I gle cuda, uvjeti nisu isti.
I vidi covece...

meni je ok i normalno da uvjeti nisu isti na mesecu.. 6 puta manja je gravitacija kako znamo jel..

Znaci kad voze rovere KAO na mesecu prasina leti jel i otisci stopala se lepo vide navodno u prasini mesecevoj ali kad slecu sa onim kako ga vec zovu modulom onda se prasina ne dize .. ne znam covece.. razmisli jos malo...
__________________
end
iormas is offline  
Old 28.12.2017., 15:52   #6597
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ma to je nebitno, bitno je da se pecaju na akvarel-kugle
Ma bitno, nebitno...bzv je sto kao da uopste ne razmisljaju svojom glavom vec su od srca do dela verni wikipediji...
__________________
end
iormas is offline  
Old 28.12.2017., 16:06   #6598
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
I vidi covece...

meni je ok i normalno da uvjeti nisu isti na mesecu.. 6 puta manja je gravitacija kako znamo jel..

Znaci kad voze rovere KAO na mesecu prasina leti jel i otisci stopala se lepo vide navodno u prasini mesecevoj ali kad slecu sa onim kako ga vec zovu modulom onda se prasina ne dize .. ne znam covece.. razmisli jos malo...
Kako znas da se prasina ne dize?
Ima li snimak samog sletanje izvana gdje se ne vidi dizanje prasine?


Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ma bitno, nebitno...bzv je sto kao da uopste ne razmisljaju svojom glavom vec su od srca do dela verni wikipediji...
Pravo pitanje od covjeka koji nije "pristalica" Newtonovih zakona......
A zapitaj se cime ti razmisljas i kome ti vjerujes?!
antet is offline  
Old 28.12.2017., 19:46   #6599
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Kako znas da se prasina ne dize?
Ima li snimak samog sletanje izvana gdje se ne vidi dizanje prasine?

Pravo pitanje od covjeka koji nije "pristalica" Newtonovih zakona......
A zapitaj se cime ti razmisljas i kome ti vjerujes?!
Ne znam covece...

koliko tebi treba prikazati materijala.. nadji i jednu sliku gde ispod modula imas trag sletanja koji bi bio normalan pri sletanju (sem onih slika sa predvidjanjima kako ce mozda utonuti u meku prasinu pri sletanju ( jer kako ulecu vremenom meteori na mesecevu povrsinu i bez vetra i bez kisa samo se prasina nagomilava logicno )).. a video si valjda kako to izgleda kad voze rovere.. nikako ne izgleda kao da je 6 puta manja gravitacija..

i de bre sto nije zemlja slikana bar jedno 10 000 puta dosad iz svemira?

te jos da se vratimo na onaj snimak.. da cujemo tvoj komentar.. u prvom prenosu uzivo na celom svetu uspeli sleteti ameri na mesec i onda one face!?! jel treba jos jednom da postam video?

A da se zapitam kome verujem .. pa svesti svojoj.. a ono sto je Newton radio zapravo ne znamo generalno samo pocetna razmisljanja.. kao od Tesle, kao od Darvina i jos mnogih.. neko sklanja i namece samo to ti ne kontas uopste...
__________________
end
iormas is offline  
Old 28.12.2017., 20:11   #6600
Zasto Zemlja nije slikana vise od 10 tisuca puta iz svemira?
Ti to ozbiljno pitas?
Pa svaki dan imas na vremenskoj prognozi slike Zemlje iz svemira.
antet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.