Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Pazite li da su proizvodi testirani na zivotinjama?
Da, iskljucivo se drzim bijele liste... 101 20.53%
Da, ali ponekad ipak uzmem ponesto i sa crne... 150 30.49%
Ne, ali voljela bi u buducnosti voditi vise racuna o tome... 162 32.93%
Ne i nije me briga... 79 16.06%
Glasovatelji: 492. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2004., 19:19   #61
Meni zaista ne smeta je li neki proizvod testiran na zivotinjama ili ne. Mozda imam i vise povjerenja u ove testirane na zivotinjama. Jer ako nisu testirani na zivotinjama, na cemu su onda testirani?
Ti bi neki novi "revolucionarni" proizvod koji npr.uklanja bore odmah davala ljudima, pa da vidimo je li djeluje...
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 13:21   #62
Ne,bolje je trackat sar-peia par mjeseci pa ako se pretvori u chivavu onda je djelotvorno
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 15:02   #63
Quote:
LAMA kaže:
Meni zaista ne smeta je li neki proizvod testiran na zivotinjama ili ne. Mozda imam i vise povjerenja u ove testirane na zivotinjama. Jer ako nisu testirani na zivotinjama, na cemu su onda testirani?
Ti bi neki novi "revolucionarni" proizvod koji npr.uklanja bore odmah davala ljudima, pa da vidimo je li djeluje...
s ovim se baš ne slažem. zbog kremica i šminkica zbilja ne treba mučiti životinje.
mene je u ovom popisu zasmetalo samo to što su spomenute neke firme bez čijih proizvoda ne možemo (a ne postoji alternativa) i kako da ih onda izbjegavamo.
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 16:55   #64
Quote:
pink_cat kaže:
ja uopće nisam napisala da svi moramo biti bezgrešni. nego je ona na crnu listu stavila farmaceutske tvrtke, a na dnu napisala izbjegavajte ih. a šta da ljudi piju kad su bolesni?
Neva koja proizvodi Rosal je (bila u vrijeme sastavljanja liste) tvrtka-kćer Plive, zato je Pliva na toj listi, a ne kao farmaceutska kompanija.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 17:03   #65
Quote:
goldberry kaže:
Neva koja proizvodi Rosal je (bila u vrijeme sastavljanja liste) tvrtka-kćer Plive, zato je Pliva na toj listi, a ne kao farmaceutska kompanija.
Atlantic grupa je nevu kupila prije godinu dana i neva je na bijeloj listi. pa kad već objavljuje takve popise, onda barem mogu biti up to date.
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 18:05   #66
Quote:
pink_cat kaže:
s ovim se baš ne slažem. zbog kremica i šminkica zbilja ne treba mučiti životinje.
mene je u ovom popisu zasmetalo samo to što su spomenute neke firme bez čijih proizvoda ne možemo (a ne postoji alternativa) i kako da ih onda izbjegavamo.
mislim da je poenta da svako izbjegava koliko moze

recimo sad znam da necu nista vishe od Vichy-ja kupiti - a kupila sam prije par tjedana njihov lip-balm, i isto tako od Lancome-a...a super mi odgovaraju ali mi odgovarju i Estee Lauder koji su humaniji

prestajem koristiti Dove i SoftSoap

trazim zamjenu za Fantastic i Windex definitivno

to je ono sto zaista mogu izbjegavati koristiti jer postoje humane zamjene

svaki mali djelic pomaze - ne treba biti iskljuciv: il sve il nishta.
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 20:35   #67
Quote:
pink_cat kaže:
s ovim se baš ne slažem. zbog kremica i šminkica zbilja ne treba mučiti životinje.
mene je u ovom popisu zasmetalo samo to što su spomenute neke firme bez čijih proizvoda ne možemo (a ne postoji alternativa) i kako da ih onda izbjegavamo.


Cuj, ako si bas jako za to, nemoj mi govoriti da ne mozes izbjegavati. Pogledaj npr. moju baku. Ta zena ne koristi nista od nikakvih proizvoda osim valjda sapuna. Mislim i Radona (to je detergent za rublje) s kojim i pere i kosu i sudje i tako dalje. Nikakve kreme niti nista. Istina, koza joj se gotovo raspada od suhoce, ne pije lijekove jer se ne zeli na to navikavati, ali ne mozes je nagovoriti. To ti je cijena.
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 21:48   #68
Quote:
LAMA kaže:
Cuj, ako si bas jako za to, nemoj mi govoriti da ne mozes izbjegavati. Pogledaj npr. moju baku. Ta zena ne koristi nista od nikakvih proizvoda osim valjda sapuna. Mislim i Radona (to je detergent za rublje) s kojim i pere i kosu i sudje i tako dalje. Nikakve kreme niti nista. Istina, koza joj se gotovo raspada od suhoce, ne pije lijekove jer se ne zeli na to navikavati, ali ne mozes je nagovoriti. To ti je cijena.
ajde malo bolje pročitaj šta sam napisala.
ne možeš izbjegavati farmaceutske tvrtke jer ti one daju lijekove o kojima ti ponekad ovisi život.
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 01:49   #69
meni je garnier bio nr.1, a sad se sramim toga presla sam na "bijele proizvode". drago mi je da se o tome vise pocelo govoriti u medijima i smatram da bi nas stalno trebali upozoravati. uzasno sam se nazivcirala kad smo danas na predavanju radili i uzeli primjer rosalovog asortimana. na zalost, i dalje si pussy kad im napomenes da oni muce zivotinjice zbog nase ljepote
 
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 11:29   #70
Quote:
studeni1983 kaže:
uzasno sam se nazivcirala kad smo danas na predavanju radili i uzeli primjer rosalovog asortimana. na zalost, i dalje si pussy kad im napomenes da oni muce zivotinjice zbog nase ljepote
rosal je na bijeloj listi (neva)
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 12:04   #71
Offtopic. Zanima me ima li popis firmi koje za svoje proizvode koriste pobačene fetuse (ljudske).
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 12:12   #72
ne znam da li ima takav popis, u 80-ima je bilo nekoliko stranih firmi (skupih) koje su to koristile. to mi je užasno morbidno i nikad ne bi tako nešto stavila na sebe, nadam se da nisam
biotherm je prije 15-20 god. koristio placentu, u to sam sigurna, a za ostale ne mogu 100% tvrditi pa neću nagađati.
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 15:23   #73
Quote:
sis kaže:
Offtopic. Zanima me ima li popis firmi koje za svoje proizvode koriste pobačene fetuse (ljudske).
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:44   #74
Quote:
pink_cat kaže:
rosal je na bijeloj listi (neva)
onda sam dobila krivu informaciju, hvala
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 18:36   #75
ja sam isto mislila da je rosal na crnoj listi..zapravo, to jos uvijek mislim...
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 19:27   #76
znam da mi je frendica iz "prijatelja zivotinja" rekla kak rosal testira na zivotinjama, al neva je fakat na bijeloj listi
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 22:29   #77
Dok je bio u sklopu Plive komponente Rosala su testirane na životinje, ali od kad je u Atlantic grupi više se ne testiraju (provjerena informacija)
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 23:20   #78
zelim samo ponoviti margaritine rijeci: nijebitno da odma sve uzmemo radon u ruke i krenemo se ribacit...ali svaka mala stvar...za koju postoji adekvatan supstitut a nalzi se na bijeloj listi je dovoljna.
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 00:11   #79
offtopic - prije nekoliko godina, ali ne tako davno da se ne bi sjećale jer nemam ni ja 50 godina nego 20 i kusur i sjećam se toga, dogodila se veeeeeeeeelika afera oko proizvoda i to prehrambenih , da, da, koje u svojoj proizvodnji koriste ljudske fetuse. na prvoj listi je bio proizvođač Nestle. zar se zaista toga ne sjećate? ili kad je riječ o čokoladi onda ste slabije pa se ne možete kontrolirati?

smatram da nije moguće živjeti tako da se nikoga pri tome ne povrijedi. jedino ako se odrekneš svega i odeš živjeti na Tibet i sl. i jedeš samo travu, pereš se u obližnjoj rijeci i živiš u kolibi. ali opet, moraš posjeći drva za to, moraš "ubiti" biljku da bi je pojeo itd. a to je opet uništavanje prirode i onog što je nedužno.

mislim da pretjerujete. jer okomile ste se konkretno na kozm.tvrtke kao da one uništavaju svijet, a da li ste svjesne da jedete hranu za koju vam garanciju o porijeklu daje samo etiketa na njoj? a kako znate da i etiketa ne laže? nemojte molim vas argumentom da se na tržište ne pušta ništa što nije 100% provjereno zato smo i jeli POLI parizer tko zna koliko dugo dok se slučajno nije ustanovilo da je GMO-iziran
i da li ste svjesne da gomilu garderobe koju nosite šivaju maloljetna djeca čak ispod 10 godina stara za 10 dolara mjesečno?

radije se okrenite humanosti prema svojim najbližima, a i onima koje ne poznate a srećete svaki dan, nego što se borite s vjetrenjačama i mislite da ste pri tome strašno humane.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 00:13   #80
Quote:
LadyInRed kaže:

radije se okrenite humanosti prema svojim najbližima, a i onima koje ne poznate a srećete svaki dan, nego što se borite s vjetrenjačama i mislite da ste pri tome strašno humane.

slažem se
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.