Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2009., 19:38   #241
Quote:
hondacrv kaže: Pogledaj post
Pisao mail u Sony.hr i čuo se s čovjekom. Kaže da moj televizor ima dvb-t i dvb-c tuner. Nije mi htio direktno reći, ali kako sam ga shvatio i po svemu sudeći ispada da je b-net stavio nekakvo ograničenje na svoju karticu da može raditi samo s njihovim uređajem.

Interesira me, ako je točno da je netko uspio na televizoru marke Sony vidjeti digitalni tv program b-neta bez njihovog uređaja, molio bih da mi da postavke za set-up televizora ili mi preporući nekoga tko to može napraviti.
Već je o tome bilo riječi! B.net KODIRA svoj digitalni signal. Dakle nije problem u prijemniku nego je činjenica da njihov KODIRANI signal ne možeš odkodirati bez njihove kartice. I ja ima SONY LCD i nakon skeniranja nađe sve programe ali ih ne može prikazati upravo iz gore navedenog razloga.
leo4 is offline  
Old 16.02.2009., 20:35   #242
leo, čovjek ima originalnu b.net karticu (koliko sam shvatio a možda i nisam) i conax CAM kojeg je stavio u Sony V2500 TV...pokušavamo utvrditi da li ne radi zato jer TV nema mpeg-4, zato jer možda nema DVB-C ili je b.net karica zaista programirana da radi samo sa b.netovim receiverima...opet neki kažu da im radi sa drugim Sony TV-ima...al obično takvi se ovdje jednom jave i nestanu...
MytByte is online now  
Old 16.02.2009., 21:31   #243
Molim pomoć - par pitanja

Jedno laičko pitanje. Zapravo, nekoliko njih:

imam B-net paket programa i njihov DVB reciever. Razmišljam o kupovini plazme ili LCD-a.
Ako kupim TV s DVB-T tunerom mogu li izbaciti ovaj B-net-ov reciever? Što s karticom?

Prije digitalizacije B-net-a sam imao i DVD player i video spojene na TV. Sada sam uz puno kemijanja spojio video i uspijevam snimati program (ne sve programe. Zašto?) ali DVD je izvan igre. Ne koristim ga često, pa mi nije bed, ali je bez veze da ne mogu (kao prije) korisiti oboje.

Što će se dogoditi s videom ako kupim plazmu?


Please, help.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 16.02.2009., 22:21   #244
spoji DVD u video i video u TV...scartom
MytByte is online now  
Old 16.02.2009., 22:57   #245
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
leo, čovjek ima originalnu b.net karticu (koliko sam shvatio a možda i nisam) i conax CAM kojeg je stavio u Sony V2500 TV...pokušavamo utvrditi da li ne radi zato jer TV nema mpeg-4, zato jer možda nema DVB-C ili je b.net karica zaista programirana da radi samo sa b.netovim receiverima...opet neki kažu da im radi sa drugim Sony TV-ima...al obično takvi se ovdje jednom jave i nestanu...
Sory, previd!brzopletost!
leo4 is offline  
Old 17.02.2009., 20:30   #246
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
spoji DVD u video i video u TV...scartom
To mi nije palo na pamet. Probati ću. Thnx!

A kaj je s tim tjunerom?
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 18.02.2009., 23:26   #247
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
leo, čovjek ima originalnu b.net karticu (koliko sam shvatio a možda i nisam) i conax CAM kojeg je stavio u Sony V2500 TV...pokušavamo utvrditi da li ne radi zato jer TV nema mpeg-4, zato jer možda nema DVB-C ili je b.net karica zaista programirana da radi samo sa b.netovim receiverima...opet neki kažu da im radi sa drugim Sony TV-ima...al obično takvi se ovdje jednom jave i nestanu...
Sve dobro shvaćeno, imam original karticu i Conax CAM. Mislim da nema veze s mpeg-2 ili mpeg-4, jer u tehničkim specifikacijama b-netovog dekodera piše da podržava mpeg-2. Volio bih da mi se javi netko tko je uspio preko Conax CAM na Sony televizoru gledati b-net. Kod skeniranja programa, TV mi nađe samo 4 zemaljska digitalna programa. Probao sam s postavkama po svim popdržanim zemljama i opet mi se isto događa, samo 4 digitalna programa.
hondacrv is offline  
Old 18.02.2009., 23:39   #248
a koliko ja znam b.net emitira mpeg-4...moguće da sam u krivu...
MytByte is online now  
Old 19.02.2009., 08:36   #249
Quote:
hondacrv kaže: Pogledaj post
Sve dobro shvaćeno, imam original karticu i Conax CAM. Mislim da nema veze s mpeg-2 ili mpeg-4, jer u tehničkim specifikacijama b-netovog dekodera piše da podržava mpeg-2. Volio bih da mi se javi netko tko je uspio preko Conax CAM na Sony televizoru gledati b-net. Kod skeniranja programa, TV mi nađe samo 4 zemaljska digitalna programa. Probao sam s postavkama po svim popdržanim zemljama i opet mi se isto događa, samo 4 digitalna programa.
Ti vrlo vjerojatno nemaš ugrađen DVB-C tuner u tv uređaja. Pogledaj u specifikacijama uređaja što piše ( DVB-T, DVB-C, MPEG-4 AVC ili već nešto slično tome). Ako imaš tuner opet ti nije sigurno da će ti raditi s tim modulom ( da isključimo i tu mogućnost - karticu si gurnuo do kraja). Čak i da imaš ugrađen MPEG 4 nećeš moći gledati B-Net bez ugrađenog DVB-C tunera.
Moj ti je savjet - vrati modul onome tko ti je rekao da sigurno radi, za tu vrijednost uzmi kvalitetan univerzalan daljinski, uzmi receiver od B neta i poštedi se ovakve gnjavaže.
ivica 8 is offline  
Old 19.02.2009., 08:55   #250
Quote:
ivica 8 kaže: Pogledaj post
za tu vrijednost uzmi kvalitetan univerzalan daljinski, uzmi receiver od B neta i poštedi se ovakve gnjavaže.
Jedan od najsuvislijih prijedloga korisnicima digitalnog b.neta a bogami i maxtv-a...
MytByte is online now  
Old 19.02.2009., 10:18   #251
[QUOTE=ice41000;18879633]To mi nije palo na pamet. Probati ću. Thnx!

A kaj je s tim tjunerom?[/QUOTE]


Za taj tvoj tjuner vrijedi ovo isto sto je ivica 8 napisao hondacrvu mora biti DVB-C tuner tako da nista bez B.net STB-a.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=246
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 19.02.2009., 13:11   #252
hondacrv
evo prijedlog ak živiš u zg donesi kod mene taj modul, ak radi ja ti ga otkupim ti se rješiš gnjavaže znam da imam ugrađen dvb-c, usput u papirim bi ti trebalo pisati dali ti je ugrađen taj tuner (barem meni piše) imam sony 40V4000 , ak si zainteresiran javi se na pm
kavasaki is offline  
Old 19.02.2009., 15:17   #253
[QUOTE=Cilim;18911349]
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
To mi nije palo na pamet. Probati ću. Thnx!

A kaj je s tim tjunerom?[/QUOTE]


Za taj tvoj tjuner vrijedi ovo isto sto je ivica 8 napisao hondacrvu mora biti DVB-C tuner tako da nista bez B.net STB-a.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=246
Hvala!

Samo da vidim da li sam shvatio: znači da ne kupujem plazmu s DVB-T-om jer ga neću moći koristiti umjesto B-net-ovog (tjunera tj. STB-a)?

Mogu kupiti plazmu i bez njega (razmišljao sam o Panasonicu TH-37PV80, ali znači može i TH-37PV8?) (ili nekaj drugo za tu lovu. Sugestije su dobro došle)

Znači, B-net-ov STB ne mogu izbjeći, a za njega (i TV valjda) da kupim bolji daljinski? (Koji?)

Hvala na strpljenju i trudu.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 19.02.2009., 15:36   #254
Kolega je upravo tako napravio, kupio Panasonic plazmu 42" bez digitalnog tunera i onda spojio B.net-ov STB, on prezadovoljan.

DVB-T tuner mozes koristiti samostalno samo uz vlastitu antenu, neku riblju kost i gledati cca 4 digitalna programa i peti eksperimentalni.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 20.02.2009., 08:14   #255
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
hondacrv
evo prijedlog ak živiš u zg donesi kod mene taj modul, ak radi ja ti ga otkupim ti se rješiš gnjavaže znam da imam ugrađen dvb-c, usput u papirim bi ti trebalo pisati dali ti je ugrađen taj tuner (barem meni piše) imam sony 40V4000 , ak si zainteresiran javi se na pm
moram još provjeriti e-mailom, da mi pismeno odgovore, jer preko telefona mi je rekao da imam dvb-c tuner iako to u specifikacijama ne piše, zapravo m islim da piše samo dvb bez oznake t ili c... u svakom slučaju javit ću ti se na pm...
hondacrv is offline  
Old 20.02.2009., 16:11   #256
ahhhh...nekako se ne bih veselio niti baš vjerovao tom pismenom odgovoru...najbolje je kontaktirati Centralu Sonyja, ovim našima niš ne bih vjerovao...
MytByte is online now  
Old 25.02.2009., 18:41   #257
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Kolega je upravo tako napravio, kupio Panasonic plazmu 42" bez digitalnog tunera i onda spojio B.net-ov STB, on prezadovoljan.

DVB-T tuner mozes koristiti samostalno samo uz vlastitu antenu, neku riblju kost i gledati cca 4 digitalna programa i peti eksperimentalni.
Plazma je kupljena - Panasonic TH-37PV8P.
Cijena u Ve-milu: 4300 kn.

Sve spojeno brzo i bez problema (B-net prijemnik i VHS) i sve radi. U priloženim (odličnim, čini mi se) uputama kod spajanja s STB-om su nacrtali i HDMI kabel koji nemam jer utičnicu za njega B-netov aparatić nema(?), ali stvar funkcionira (čemu onda služi taj kabel?).

Slika je super, i dosta veća od mog starog 72 cm CRT-a.

Panasonicov daljinski je ODLIČAN, ali moram koristiti ono B-netovo sr... Možda kupim nekaj bolje, ali ne žurim, pogotovo (ako sam dobro shvatio) jer B-net misli zamijeniti ove STB-ove pa da se ne zeznem... u nečemu.

Na videu mogu snimati dio kanala (valjda one koji su i dalje emitirani analogno?), ali moram ga upaliti tako da to i ostatak elektronike skuži.

DVD nisam još ni probao (nije mi baš važan u životu), ali budem - netko je rekao Scartom u video (samo to?).

Hvala na savjetima i strpljenju svima koji su se potrudili svoje znanje podijeliti s neznalicama.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 25.02.2009., 18:51   #258
DVD HDMI-jem ako je ikako moguće...zašto bi išao u video kad imaš 2 SCART-ulaza na TV-u...???

ako uzmeš XVision HD od b.neta, dobit ćeš STB sa HDMI-jem...
MytByte is online now  
Old 26.02.2009., 00:10   #259
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
DVD HDMI-jem ako je ikako moguće...zašto bi išao u video kad imaš 2 SCART-ulaza na TV-u...???

ako uzmeš XVision HD od b.neta, dobit ćeš STB sa HDMI-jem...
Hm, da... logično. Imaš pravo, DVD nema HDMI ali može scartom direktno u TV. Kada želim gledati DVD negdje u meniju odaberem... što?

Ovo sa scartom si mi ti sugerirao u postu broj 241 na ovoj temi, a ti znaš te stvari puno bolje od mene (ja nemam pojma pa pitam i gluposti )

Ovo s novim STB-om sam shvatio, samo ne znam kada bi to moglo biti. Nadam se da će i novi daljnski biti bolji (ako ne ostane ovaj isti).
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 26.02.2009., 07:53   #260
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Hm, da... logično. Imaš pravo, DVD nema HDMI ali može scartom direktno u TV. Kada želim gledati DVD negdje u meniju odaberem... što?

Ovo sa scartom si mi ti sugerirao u postu broj 241 na ovoj temi, a ti znaš te stvari puno bolje od mene (ja nemam pojma pa pitam i gluposti )

Ovo s novim STB-om sam shvatio, samo ne znam kada bi to moglo biti. Nadam se da će i novi daljnski biti bolji (ako ne ostane ovaj isti).
Pa B.netov HD STB je neusporedivo bolji uređaj, naravno i s odgovarajućim daljanskim. Veličine je DVD uređaja tako da se i dimenzionalno uklapa. Isti možeš uzetu odmah u zamjenu za ovaj uz naknadu od 30 kn mjesečno za gledanje 4 HD programa. Za sada neisplativo! U meniu TV-a imaš izbor ulaza za (AV1, AV2, AV3, PC...) tamo podešavaš s kojeg medija želiš ulaz na TV. Malo prolistaj upute!
leo4 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.