Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 19:30   #61
Uhh ja se stvarno nadam da ovo danas neće puno utjecati na djelovanje i ozdravljenje.Olakšale ste mi brigu malo
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:27   #62
budi bez brige, ništa se neće dogodit
hipoton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 18:34   #63
Moj mali je isto tezak za popit ljek.Imamo onu spricu sto se dobije uz Panadol baby pa na nju dajem.Nekad pije super a nekad nece da otvori usta pa moram mu stiskat obraze.Ma frka kako god okrenes.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 18:11   #64
....

Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
antibiotik se mora uzimati redovno, s točno određenom količinom u točno određenom razdoblju.

Ako se ne varam, šarlah je uzrokovan streptokokom, on se može "prikriti" i naizgled dijete ozdravi a ustvari i dalje ima streptokok. A šarlah osim toga može ostaviti i posljedice , mislim na bubrege i srce.

Ja se nikad ne bi zezala sa doziranjem i davanjem antibiotika, posebno ne djetetu. Ako zaspi- probudi je.
izvini..ali ja neznam zasto netko pokrece ovakvu temu....mislim s ovakvim naslovom....mozda bolje bi bilo da se zove.....sto cinite da djetetu olaksate uzimanje antibiotika.....ili neki sl naslov....a o tome dali davati antibiotik koji vec je prepisan...mislim nema ni rasprave....
antibiotik je nazalost lijek koji spasava zivot....u dosta slucajeva...i koliko da je neprijatno i za djete i za roditelja mora se uzimat....nema ...tu mjesta prici dali mu ga dati kad je propisan....
ja manje spavam od mog djeteta kad je on na antibioticima....i trudim se da mu olaksam uzimanje.....
smisljam neke napitke.....ili neke nove vocne kasice...ili neke blage cajeve....za da lakse podnese taj period....pudinzi....vocni jogurti.....supice..kompoti .....puno pjevanja, mazenja....paznje....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 11:13   #65
Ne znam gdje postavit pitanje da ne budem off..

Ali sto napraviti kad dijete ispovraca cijeli stan od pola zlicice ant?
Nije meni problem njoj ga dat,nego joj se digne zeludac na sve zivo i inace.

Ovo nam je 1.antibiotik,gnojna angina je u pitanju.

Zvala sam pedijatricu,veli da joj kap po kap stavljam u sok.Al jedna doza je 6ml.Nije to bas malo.Sat vremena ce nam trebat za jednu dozu.

Ima netko kakvu ideju.?E,da Zinnat je dobila.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 11:25   #66
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje postavit pitanje da ne budem off..

Ali sto napraviti kad dijete ispovraca cijeli stan od pola zlicice ant?
Nije meni problem njoj ga dat,nego joj se digne zeludac na sve zivo i inace.

Ovo nam je 1.antibiotik,gnojna angina je u pitanju.

Zvala sam pedijatricu,veli da joj kap po kap stavljam u sok.Al jedna doza je 6ml.Nije to bas malo.Sat vremena ce nam trebat za jednu dozu.

Ima netko kakvu ideju.?E,da Zinnat je dobila.
jel postoji taj antibiotik u nekom drugom obliku? kao tableta, da joj smrvis i das u zlici jogura, necega, pa da samo proguta. jel taj sirup ima neki bed okus? i zasto joj se idze zeludac, ne kuzim taj dio?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 13:38   #67
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
jel postoji taj antibiotik u nekom drugom obliku? kao tableta, da joj smrvis i das u zlici jogura, necega, pa da samo proguta. jel taj sirup ima neki bed okus? i zasto joj se idze zeludac, ne kuzim taj dio?
Ma inače ima jako osjetljiv želucac na mirise i okuse,kad malo jače kašlje,povraća.

Ovaj antibiotik po meni ima bad okus.Ne znam dal ona smije tablete budući da ima 2,5 godine i 12,5 kg...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:36   #68
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ma inače ima jako osjetljiv želucac na mirise i okuse,kad malo jače kašlje,povraća.

Ovaj antibiotik po meni ima bad okus.Ne znam dal ona smije tablete budući da ima 2,5 godine i 12,5 kg...
zinat je jako jako odvratan i 90 posto djece ga povraća radi toga(kad sam u bolnici radila i davala ga djeci to je bio užas)

mi smo jednom dobili zinat,nakon tri puta šta sam joj probala dati a ona automatski ispovraćala sam otišla pedici i tražila zamjenu

svaki lijek ima zamjenu ili bar neki drugi koji bi isto bio učinkovit poput njega

vama lijek treba i ako ne možete drugačije , a ne možete mora vam dati nešto drugo


možeš pokušati sa špricom,pripremi odmah sok,stavi joj špricu u usta i uštrcaj jedan ml otprilike pa joj daj sok,pa onda opet tako
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 14:41   #69
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
zinat je jako jako odvratan i 90 posto djece ga povraća radi toga(kad sam u bolnici radila i davala ga djeci to je bio užas)

mi smo jednom dobili zinat,nakon tri puta šta sam joj probala dati a ona automatski ispovraćala sam otišla pedici i tražila zamjenu

svaki lijek ima zamjenu ili bar neki drugi koji bi isto bio učinkovit poput njega

vama lijek treba i ako ne možete drugačije , a ne možete mora vam dati nešto drugo


možeš pokušati sa špricom,pripremi odmah sok,stavi joj špricu u usta i uštrcaj jedan ml otprilike pa joj daj sok,pa onda opet tako
Probala sam sve.U jogurt,u mlijeko,po malo u sok,al sve je povracala.
Ipak je u petak rekla da dodjemo i da napravimo krvnu sliku koja je pokazala virozu.Rekla je da ce je pustit da se sama bori.Sutra bi nam trebao biti gotov bris grla.

Kod nje je najgori taj uzasan kasalj.
Vidjet cemo sutra.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 19:46   #70
sto znaci penicilin 8-10 dana, najbolje 10?
i onda, negdje na 6. danu, malo prolijemo (slucajno, tresle mi se ruke po noci) i danas (8.dan) vidim da je taman za jos zlicu dve, i veli ona nama da je 8 dana bilo cisto okej, da nam nece davat drugu kutiju.
okej, kuzim ja da hzzo nema para, iako sam ja zbog svoje greske bila spremna i platiti kutiju, al ona veli ad je i 8 dana okej.


(dobila je penicilin u rozoj boji, nekog meni nepoznatog proizvodjaca, 3x5ml)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 23:16   #71
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
sto znaci penicilin 8-10 dana, najbolje 10?
i onda, negdje na 6. danu, malo prolijemo (slucajno, tresle mi se ruke po noci) i danas (8.dan) vidim da je taman za jos zlicu dve, i veli ona nama da je 8 dana bilo cisto okej, da nam nece davat drugu kutiju.
okej, kuzim ja da hzzo nema para, iako sam ja zbog svoje greske bila spremna i platiti kutiju, al ona veli ad je i 8 dana okej.


(dobila je penicilin u rozoj boji, nekog meni nepoznatog proizvodjaca, 3x5ml)
Mogu citirati Azru: Ravno do dna

Samo pocugajte penicilinček do kraja ako je ostala još koja žličica

Ako se ništa ružno nije dogodio do 5.-og dana, nema razloga ne piti ga 10 dana.
HZZO je čudna nakupina hodača na dvije noge - ne smijem previše o njima
Btw, HZZO IMA PARA KAO NIKAD DOSAD!

Premalo para su potrošili iz riznice (zbog nekih vrlo diskutabilnih mjera "štednje") i sad EU gazde postavljaju pitanja...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 09:25   #72
Djizussss
Bas sam sretna sto HZZOu nedam lipe vise od zakonskog propisa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 09:41   #73
HZZO ima novca?
zvuči kao oksimoron

što nije da sirup jednom kad se napravi ima rok trajanja od 7 dana?
doduše, nismo nikad pili penicilin, ali klavocin i još neki drugi jesmo i svaki put nam je doktorica odmah napisala 2 bočice jer u jednoj em nema dovoljno za 10 dana, em je rok valjanosti 7 dana.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 11:01   #74
Ja mislim da je rok 14 dne.
Al ovaj rok koji se propisuje, pij 5,7,10 dne...pa pije se do kad su prisutni simptomi bolesti valjda. Nitko ne moze rec koliko je bakterija zilava, a od viska atb moze biti itekakve stete.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 13:32   #75
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je rok 14 dne.
Al ovaj rok koji se propisuje, pij 5,7,10 dne...pa pije se do kad su prisutni simptomi bolesti valjda. Nitko ne moze rec koliko je bakterija zilava, a od viska atb moze biti itekakve stete.
onda bolje da sam ga slucajno prosula? iako mislim da nisam prosula kolicine za 6 doza, a tam je ostalo nocas za zadnju. taman.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 17:07   #76
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
onda bolje da sam ga slucajno prosula? iako mislim da nisam prosula kolicine za 6 doza, a tam je ostalo nocas za zadnju. taman.
Ak ti je dijete ok, prosla stvar. Ne treba stvarati rezistentnost bez potrebe.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 17:27   #77
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je rok 14 dne.
Al ovaj rok koji se propisuje, pij 5,7,10 dne...pa pije se do kad su prisutni simptomi bolesti valjda. Nitko ne moze rec koliko je bakterija zilava, a od viska atb moze biti itekakve stete.
da se antibiotici piju dokad su prisutni simptomi bolesti, pili bi se 3 dana max.
a piju se duže zato jer ako se prekinu piti prije vremena, veća je šansa za povratak bolesti i za rast rezistentnih bakterija.
dakle, velika se šteta čini prekratkim uzimanjem antibiotika.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 18:54   #78
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
HZZO ima novca?
zvuči kao oksimoron

što nije da sirup jednom kad se napravi ima rok trajanja od 7 dana?
doduše, nismo nikad pili penicilin, ali klavocin i još neki drugi jesmo i svaki put nam je doktorica odmah napisala 2 bočice jer u jednoj em nema dovoljno za 10 dana, em je rok valjanosti 7 dana.
i meni tak zvuci
a ovo da ti napisu dve bocice, a drugu potrosis niti 1/4, je isto rasipanje love.
mene ljuti sto nema razlicitih pakiranja, jer nisu djeca iste kilaze.
al trebaju farmaceuti zaraditi

Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
da se antibiotici piju dokad su prisutni simptomi bolesti, pili bi se 3 dana max.
a piju se duže zato jer ako se prekinu piti prije vremena, veća je šansa za povratak bolesti i za rast rezistentnih bakterija.
dakle, velika se šteta čini prekratkim uzimanjem antibiotika.
e, to je mene zanimalo. doduse, izmedju 8 i 10 dana i nijeneka razzlika, ali opet...
simptomi su nestali vec drugi dan.
treci je visila na plafonu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 20:35   #79
A šta će se dogoditi sa sirupom kojem je rok trajanja 7 dana ako ga se pije još 2-3 dana duže? Jasno mi je da se ograđuju jer oni do tada garantiraju da je sve ok, al nekako mi nevjerojatno da će se sirup koji je stajao u hladnjaku za 2 dana katastrofalno srozati u djelovanju ili kvaliteti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 23:50   #80
Uglavnom ništa.

Sirupi ionako imaju oko 40% saharoze, dovoljan konzervans.

Ovisi više o aktivnim tvarima u sirupima, kako koje gube djelovanje.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.