Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 15:47   #61
Hvala na odgovoru,

Jedino jel se mozda nesta mijenjalo sad po ovoj novoj Bologni, mislim po tom pitanju prebacivanja i placanja, a vjerojatno je posto su sve promijenili

Znaci mi smo prva generacija koja se besplatno upisala u 1god i puno toga su nam uskratili i "kao" omogucili.. Recimo imamo odredjen broj mogucnosti izlazaka na kolokvije i ispite dok se prije moglo ako se nevaram izlazit vise manje kolko ti oces.. Pa zbog toga mislim da je i ovdje doslo do nekih promjena..
mb1591 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:25   #62
Quote:
mb1591 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,

Jedino jel se mozda nesta mijenjalo sad po ovoj novoj Bologni, mislim po tom pitanju prebacivanja i placanja, a vjerojatno je posto su sve promijenili

Znaci mi smo prva generacija koja se besplatno upisala u 1god i puno toga su nam uskratili i "kao" omogucili.. Recimo imamo odredjen broj mogucnosti izlazaka na kolokvije i ispite dok se prije moglo ako se nevaram izlazit vise manje kolko ti oces.. Pa zbog toga mislim da je i ovdje doslo do nekih promjena..
Dva puta mozes upisat besplatno na teret ministarstva. Znaci slobodno se mozes istog trena ispisati, bez obzira na bodove.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:41   #63
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Dva puta mozes upisat besplatno na teret ministarstva. Znaci slobodno se mozes istog trena ispisati, bez obzira na bodove.
Hvala puno.. Ispisati se neću radi studentskih prava, ali bar znam da nemoram više ni ići
mb1591 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:28   #64
ja sam odustala od faxa (1. god) i prije nego je još završio prvi semestar.
razlog je osobni.
nisam otišla u referadu i tražila papire za ispis i sve kaj ide uz to.
položila sam maturu prošle godine. ove godine idem popraviti samo iz nekih predmeta maturu.
zanima me, hoću li imati problema ako dođem u referadu na kraju godine i kažem da se želim ispisati? s tim da tada onda neću imati ništa u indexu, ni ocjene ni potpise.
plaća li se inače ispis?
i što se tiče upisa sad na novi fax, plaća li se i to možda?

hvala puno .
channel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:51   #65
Quote:
channel1 kaže: Pogledaj post
ja sam odustala od faxa (1. god) i prije nego je još završio prvi semestar.
razlog je osobni.
nisam otišla u referadu i tražila papire za ispis i sve kaj ide uz to.
položila sam maturu prošle godine. ove godine idem popraviti samo iz nekih predmeta maturu.
zanima me, hoću li imati problema ako dođem u referadu na kraju godine i kažem da se želim ispisati? s tim da tada onda neću imati ništa u indexu, ni ocjene ni potpise.
plaća li se inače ispis?
i što se tiče upisa sad na novi fax, plaća li se i to možda?

hvala puno .
Nemoj me drzati za rijec, i ja sam u slicnim procesima pa znam ponesto:

Ti si svakako student toga faksa do kraja prve godine i papire bi trebala sigurno dobiti a ispisnica ti je mislim 150kn. Nema veze sto nemas potpise nit ocjene jer to je tvoj problem a ne njihov. Upis na novi faks neplacas. Prva godina je besplatna, platit naravno moras predmete koje si prijavila na maturi i na novom faksu iznova papirologiju kao sto si morala i na upisu na ovaj faks cca 250-350kn ovisi..
mb1591 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:51   #66
Quote:
channel1 kaže: Pogledaj post
ja sam odustala od faxa (1. god) i prije nego je još završio prvi semestar.
razlog je osobni.
nisam otišla u referadu i tražila papire za ispis i sve kaj ide uz to.
položila sam maturu prošle godine. ove godine idem popraviti samo iz nekih predmeta maturu.
zanima me, hoću li imati problema ako dođem u referadu na kraju godine i kažem da se želim ispisati? s tim da tada onda neću imati ništa u indexu, ni ocjene ni potpise.
plaća li se inače ispis?
i što se tiče upisa sad na novi fax, plaća li se i to možda?

hvala puno .
Nećeš imati problema, njih nije briga koliko ti ocjena imaš u indexu (možda nećeš vjerovati ali obično ljudi koji se dolaze ispisati nemaju hrpu položenih kolegija )

Na nekim se fakultetima plaća ispis, na nekima ne. Ja sam platila 50kn. Nazovi referadu i ako se plaća pitaj na koji žiro i što upišeš još na uplatnicu.

Kod upisa mislim da se još uvijek plaća 200-400kn index i ostala birokracija.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 16:04   #67
Quote:
mb1591 kaže: Pogledaj post
Nemoj me drzati za rijec, i ja sam u slicnim procesima pa znam ponesto:

Ti si svakako student toga faksa do kraja prve godine i papire bi trebala sigurno dobiti a ispisnica ti je mislim 150kn. Nema veze sto nemas potpise nit ocjene jer to je tvoj problem a ne njihov. Upis na novi faks neplacas. Prva godina je besplatna, platit naravno moras predmete koje si prijavila na maturi i na novom faksu iznova papirologiju kao sto si morala i na upisu na ovaj faks cca 250-350kn ovisi..
uh. hvala puno. sad mi je lakše. .

Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Nećeš imati problema, njih nije briga koliko ti ocjena imaš u indexu (možda nećeš vjerovati ali obično ljudi koji se dolaze ispisati nemaju hrpu položenih kolegija )

Na nekim se fakultetima plaća ispis, na nekima ne. Ja sam platila 50kn. Nazovi referadu i ako se plaća pitaj na koji žiro i što upišeš još na uplatnicu.

Kod upisa mislim da se još uvijek plaća 200-400kn index i ostala birokracija.
super onda. ^^
hvalaj. (: .

Zadnje uređivanje Lady_D : 02.02.2011. at 16:38.
channel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 22:43   #68
GUBITAK PRAVA NA STUDIRANJE

Pozdrav!

Imam jedno pitanje na koje mi je odgovor jako bitan i hitan.

Ako se padne ista godina 2 puta na fakultetu (privatnom) da li se gube prava na općenito studiranje ili samo na studiranje na tom fakultetu?

Bilo kakva informacija mi je vrlo bitna, puno hvala!
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 23:11   #69
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam jedno pitanje na koje mi je odgovor jako bitan i hitan.

Ako se padne ista godina 2 puta na fakultetu (privatnom) da li se gube prava na općenito studiranje ili samo na studiranje na tom fakultetu?

Bilo kakva informacija mi je vrlo bitna, puno hvala!

imas pravo studirat na nekom drugom faxu,
neki faksevi cak i priznaju neke položene ispite pa ne moras
2. put na isti ispit izlazit

__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 23:19   #70
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
imas pravo studirat na nekom drugom faxu,
neki faksevi cak i priznaju neke položene ispite pa ne moras
2. put na isti ispit izlazit

Si sigurna?? Puno hvala!
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 00:17   #71
gubiš pravo na studiranje na svim fakultetima istog područja- dakle, ako si na npr. građevini gubiš pravo na svim tehničkim fakultetima tipa fer, fsb... ako si na nekom tipa Vern, gubiš pravo na državnoj ekonomiji, i tako...
Mada neznam kako itko može pasti vernu ili sličnomu
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 02:33   #72
Quote:
_oja_ kaže: Pogledaj post
gubiš pravo na studiranje na svim fakultetima istog područja- dakle, ako si na npr. građevini gubiš pravo na svim tehničkim fakultetima tipa fer, fsb... ako si na nekom tipa Vern, gubiš pravo na državnoj ekonomiji, i tako...
Mada neznam kako itko može pasti vernu ili sličnomu
O, može.. Pogotovo ako su privatni problemi u pitanju i ako se ne stiže, a lova curi...

Puno hvala!!
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 19:52   #73
Quote:
_oja_ kaže: Pogledaj post
gubiš pravo na studiranje na svim fakultetima istog područja- dakle, ako si na npr. građevini gubiš pravo na svim tehničkim fakultetima tipa fer, fsb... ako si na nekom tipa Vern, gubiš pravo na državnoj ekonomiji, i tako...
Mada neznam kako itko može pasti vernu ili sličnomu
ček ček, ja sam izgubila pravo studiranja na mef zg, ali u Rijeci su mi rekli da mogu tamo normalno upisati prvu godinu, naravno, moram na DM, čak bi mi priznali i neke položene ispite
1mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 02:43   #74
pozdrav! imala bi par pitanja

ja sam izvanredni student i upisala sam parcijalu 1 godine jer mi je ostalo 3 ispita i sad 2 sam položila al ovaj 3 nikako ima još jedan rok pa me zanima da li ja gubim pravo studiranja ako sada ne položim taj ispit ili ne? negdje na netu sam čitala da izvanrednima nije ogranićen rok studiranja što mi je malo čudno... pa me zanima ako tko zna nešto vezano uz to da mi odgovori i još samo jedno pitanje ako izgubim pravo studiranja davli gubim pravo studiranja samo na tom faksu(odjelu) npr. učiteljski u zg ili mogu ić npr na učiteljski u zd opet studirat? hvala unaprijed
ana-21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 10:27   #75
Svi vi koji gubite pravo na studiranje na određenim fakultetima, gubite to pravo recimo na svim tehničkim fakultetima na tom sveučilištu.
Znači ako ste izletjeli s fer-a u zg, možete upisat fer u splitu.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:27   #76
Al kakve veze ima npr. FER s FSB-om? Na istom sveučilištu, jel. To bi bilo ko da na Filozofskom izgubim pravo na jednu grupu i automatski izgubim pravo na cijeli faks. Čak i gore jer u drugom slučaju je sve isti faks, a tu govorimo o 2 različita fakulteta...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:37   #77
ja sam 2009.izgubio pravo redovnog studiranja,jer sam dvaput zaredom pao 2.godinu.Bio sam upisan na osobnom plaćannu.Otada nisam bio na faksu,nisam službeno upisao vanredno godinu i ali se nisam niti ispisao.dali bih mogo nastaviti odkud sam stao,tj,upisati vanredno drugu godinu,položiti ispite koji su mi s te godine preostali (tri sve skupa) i nastaviti vanredno teću i ostale godine.Ili sam u potpunosti izgubio pravo studiranja na tom faksu?Volio bih riješiti konačno to pitanjemjer sam do sada riješavao obiteljske i financijske probleme,sada kad su oni riješeni trebao bih zagotoviti školovanje.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:27   #78
Bok svima!
Imam i ja par pitanja, pa ak netko može pomoći...

Uglavnom, upisah ff u zg 2003.(uz potporu ministarstva), pa sam se u međuvremenu prebacila na bolonju i sad mi se smiješi gubitak prava studiranja, jer nisam skupila dovoljno bodova u dvije godine(35).

E, sad, mene to i ne brine toliko jer ionak nemam interesa za to, ali me zanima da li ja mogu sad na prijemni na neki drugi faks na zg sveučilištu, da li moram polagat državnu maturu i da li uopće nakon 8 god(dobro,7-jedne godine nisam ništa upisala, pa se ne računa) upisati nešto drugo?

Nije mi bitno da li se plaća i ne trebaju mi studentska prava, Voljela bih da je izvanredno, ali koliko sam čula, toga od bolonje više i nema, pa ću za silu i redovno.

Znači, do sad nisam ništa plaćala, ali to ću nekako izgurati ako upišem taj drugi faks.
Samo me zanima da li nakon 7 god. na jednom faksu mogu sad upisati drugi i da li se prvo moram ispisati s ff?

pliiiz, netko
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 21:22   #79
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Svi vi koji gubite pravo na studiranje na određenim fakultetima, gubite to pravo recimo na svim tehničkim fakultetima na tom sveučilištu.
Znači ako ste izletjeli s fer-a u zg, možete upisat fer u splitu.
wrong, mozete ne gubite pravo studiranja na fakultetu, mozete ostat na istom samo ne mozete vise taj smjer upisat.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 04:10   #80
Pala sam prvu god faksa, tj. prestala dolazit. Zašto se uopće moram ispisat, ne kužim? I drugo pitanje, dal mi je prva godina na drugom faksu
opet besplatna ili ne jer sam pala prvu pa sad moram platit? (prošle je bila besplatna)
drammaqirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.