Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2009., 06:47   #21
Ma do sad nikad nisam imala alergiju na ništa. Pretpostavljam da je od topole jer stvarno ne znam od čega bi drugog bilo???
Nisam kihala niti su me oči svrbile na bundeku. Reakcija se pojavila tek oko ponoći a na bundeku smo bili od 5 pa do 7 h.
Za doručak sam jela abc sir, za ručak je mama napravila krumpirušu, pitu sa mesom i bućnicu i to je sve kaj sam jela jer nisam večerala. Još sam pila neskafe, kolu i jednu kavu. Ništa od toga ne izaziva alergiju pa fakat ne znam.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:52   #22
Heferol i dojenje


Rodila sam prije 25 dana carskim rezom i dobila sam od ginekologa Heferol da pijem. Pila sam ga sve do prije dva dana kada sam prestala iz razloga sto jako ljuti moju bebu, koju dojim,jer ne moze kakati te se pritom jako muci i place i ima grcice od toga, otkako sam prestala bebica se vise ne zali ali zato ja imam problema, jako mi je mucno i jako mi se vrti, cim se dignem odmah mi se jako zavrti u glavi da moram odmah sjesti, sve u svemu ne osjecam se dobro, cak sam zvala i pedijatricu da ju pitam sto ona misli i rekla mi je da ga pokusam piti svaki drugi dan, jos mi je ostalo pola bocice tableta za popiti. Ne znam sto da radim da li da ga ne pijem da bi beba bila zadovoljna ili da ga pijem da meni bude dobro a pritom bebi lose, nisam pametna... od danas pocinjem sa crvenim mesom, radicem.... Hvala na savjetima!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 19:43   #23
Željezo očito moraš piti čim ti je tako loše. Probaj promijenit tablete, uzmi Ferrum lek koji cuclaš, uzmi 2 na dan, ja sam dojila i uzimal anjega 5 mjeseci, nikakvih problema nije bilo.
Jedi dosta crvenog mesa i nakon toga popij limunadu ili nešto s vitaminom C jer on potiče apsorpciju željeza, možeš uzet i neke prirodne pripravke sa željezom, pitaj u ljekarni, ali ti je neophodno nešto jače uz biljne pripravke.
Drži se, draga!
Ljubi sinčiće i nadam se da ćemo se brzo vidjeti!
Ako ti još što treba, samo pitaj!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:01   #24
I meni je u otpusnom pismu pisalo da pijem heferol ali ja nisam jer me bilo strah za stolicu. Dok sam u trudnoći pila prvih par tjedana stolica mi je bila katastrofa ,kao kamenje, ali kasnije se ipak reguliralo iako je do kraja bila tvrda i skoro pa crne boje.
Sad me bilo strah ponovno započinjati zbog šavova i hemeroida koje sam dobila porodom.
Radije jedem dosta mesa i špinat i sl. što sadrži željezo.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:08   #25
Ferrum lek ima najmanje utjecaja na stolicu, zato sam ga i uzimala. Probaj i ti.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:30   #26
alo zrnac alo miama, pa gdje ste mačke?
potpisujem samo zrnac, ja sam navučena na ferumlek, od kada znam za sebe, u trudnoći, poslije, stalno.. nemam nikakvih nuspojava, niti ih je imao Fran
i meni su u rodilištu prepisali heferol, ali sam ja pila ferrum i sve ok

miama stavljaj slike kada stigneš, ljubni momke
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:45   #27
Mi ama, i meni se desila slična situacija kao tebi. Mjesec i pol nakon poroda počela sam se osjećati užasno loše, ujutro čim bi se probudila bi povračala, apetita nisam imala, a kad bi nešto pojela na silu opet mi se povračalo. Bilo me strah držati svoju bebicu u rukama koliko sam bila slaba, bilo me strah da se nsrušim. Išla sam vadit krv i krvna slika mi je bila totalno u klincu. Doktorica mi je rekla da kako sam si mogla dozvoliti da dođe do toga.
Uglavnom, dala mi je heferol i rekla da ću vjerojatno imat tvrdu stolicu zbog njega ali meni, za divno čudo (još uvijek ne znam kako) je to otvaralo stolicu i nikad nije bila tvrda, samo je promijenila boju. Ja sam ga pila dva mjeseca i nisam imala problema sa stolicom.
Što se tiće grčeva kod bebe zbog heferola... moja ih je ionako imala i prije heferola ali nije mi padalo na pamet da ga prestanem piti pošto mi je oporavak ionako dugo trajao, a bez heferola bi vjerojatno i dulje.
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:49   #28
Ja sam ga bila tri mjeseca nakon poroda, stvarno mi je popravio krvnu sliku (bilo mi je kao i tebi, nisam se usudila ostati sama s bebom koliko mi je bilo loše), no nabio mi je takve hemeroide da mi je odlazak na wc bio noćna mora. J. nije smetao, no znam da mi je doktorica rekla da ako počne, da će mi preporučiti nešto drugo. Zovi, pa pitaj.
I što se prehrane tiče, deri po bifteku, junetini i slično mesu....
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 22:08   #29
ovak i ja sam žvakala ferum lek jer mi je nakon carskog bila očajna krvna slika,bila mi je odvratna stolica,koma,a mališa i ja smo muku mučili s dojenjem i plačem nakon dojenja i tako sam nakon jedno 2mj prestala žvakljati te tabletice i onda se i s dojenjem smirilo..nikad nisam to povezivala,a ko zna možda je stvarno imalo veze
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:40   #30
Ja sam pila Heferol u kapsulama cijelo vrijeme dok smo dojila i sve je bilo ok s mojom i bebinom stolicom .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 00:12   #31
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Ferrum lek ima najmanje utjecaja na stolicu, zato sam ga i uzimala. Probaj i ti.
hej draga moja!!!
Bas cu probati te tablete koje si mi preporucila jer se jako malaksalo osjecam, nadam se da Leni mi se nece buniti kao po heferolu. Pusa i nadam se da se i vidimo!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 00:13   #32
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
alo zrnac alo miama, pa gdje ste mačke?
potpisujem samo zrnac, ja sam navučena na ferumlek, od kada znam za sebe, u trudnoći, poslije, stalno.. nemam nikakvih nuspojava, niti ih je imao Fran
i meni su u rodilištu prepisali heferol, ali sam ja pila ferrum i sve ok

miama stavljaj slike kada stigneš, ljubni momke
O Lube pa kako si mi!! Kao sto sam napisala i Zrnce kupiti cu te tablete pa bumo vidli kakvo ce stanje biti, a slikice cu staviti kada malo uhvatim vremena!! nadam se i kojoj kavici!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 00:30   #33
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Željezo očito moraš piti čim ti je tako loše. Probaj promijenit tablete, uzmi Ferrum lek koji cuclaš, uzmi 2 na dan, ja sam dojila i uzimal anjega 5 mjeseci, nikakvih problema nije bilo.
Jedi dosta crvenog mesa i nakon toga popij limunadu ili nešto s vitaminom C jer on potiče apsorpciju željeza, možeš uzet i neke prirodne pripravke sa željezom, pitaj u ljekarni, ali ti je neophodno nešto jače uz biljne pripravke.
Drži se, draga!
Ljubi sinčiće i nadam se da ćemo se brzo vidjeti!
Ako ti još što treba, samo pitaj!
Zrce, Lube!!
Jeste li cule za Ferogreen specijaslo sirup i ima i tabletice koje se zvacu, znate li sto o tome ili je to isto kao ferrum lek??
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 07:26   #34
Lijekovi i dojenje - zbirna tema


Dobro jutro za početak! Eo vako: Boli me zub i uho, a dojim bebana jel smijem šta popit da me barem malo popusti? Cijelu noć nisam spavala, poludit ću! Neofen?

Zadnje uređivanje mandy : 10.05.2011. at 12:28.
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 08:06   #35
E, tu bi se nadovezal, isto tako, kad su u pitanju analgetici i sl.
Kakav je utjecaj pijenja Normabela na dijete koje se doji?
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 08:12   #36
To bi i ja htjela znat... piše samo ovo: Ako ste dojilja, nemojte primjenjivati NORMABEL jer se on izlučuje u majčino mlijeko i može imati štetne učinke za dojenče.
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 08:25   #37
Pa nije li dosta ako piše da može imati štetne utjecaje na dojenče?
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 08:58   #38
Ne neofen! Neki paracetamol možeš. Lupocet npr.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 09:30   #39
Dojenje- samo paracetamol (Lupocet, Efferalgan, Lekadol...)
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 09:58   #40
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Dojenje- samo paracetamol (Lupocet, Efferalgan, Lekadol...)
+ analgin, ibuprofein za jake bolove
to daju u bolnici nakon poroda
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.