Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2010., 17:16   #41
ja sam zaljepila vrećicu i držala ga golog i pustila vodu na lavabou odmah se popiškio

moj se popiški i svaki put kad mu sušim kosu sa fenom pa možda da i to probaš...
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 17:21   #42
Ima godinu i 10 mjeseci. Sjedila je na noni danas čak 10 min dok smo prelijevale vodu iz čaše u čašu i nije se popiškila.. Onda je za sat vremena počela piškiti na parket, a ja spremna kraj nje s čašom (misleć' - evo ga, bingo) i čim sam joj prislonila čašu-ona se stisnula.
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 20:48   #43
Quote:
škorpionka_ kaže: Pogledaj post
Ja već treći put pokušavam uhvatiti urin... Svaka mi vrećica prazna...
Ako joj samo nalijepim vrećicu bez pelene onda stalno odljepljuje i vrišti.. smeta joj...
2 sam ju sata sad držala golu i čekala.. Kad je krenula piškiti-čim sam prislonila čašu ona je prestala...
Nona je nuklearna fizika za nas, neće sjediti nanjoj dulje od 5 sec. Luda sam jer imamo uputnicu na kojoj piše 'hitno' još od jučer jer je mala pod temperaturom, a nikako da odnesem urin u lab. jer ga ne mogu 'uhvatiti'. Dođe mi da svisnem...
Ja sam joj stavila vrećicu i vratila pelenu i popiškila se unutar pola sata.
Pedica mi je rekla da nema smisla pustiti vodu ili preljevati iz čaše u čašu, jer to njima ništa ne znači(tada je imala godinu dana).

Ja sam svoju pustila da šeta bosa po pločicama i dala joj bočicu da pije vodu. Tako mi se znala popiškiti po podu pa je taj put bilo uspilo u vrećicu

Malo promisli pa se možda dosjetiš koja njoj situacija izaziva mokrenje
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 20:59   #44
Kad joj staviš vrećicu, stavi joj nogicu u toplu vodu. Ili nek se igra rukicama u toploj vodi. Nama je nakon tjedan dana pokušaja jedino tako uspjelo. Bila je stara kao tvoja.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:36   #45
Uspjela sam, jedva nekako... Stavila joj vrećicu, ali nisam pelenu, nego sam samo bodi obukla, čisto da ne odlijepi sama.. Igrale se u lavoru s vodom sat vremena, ali ništa od toga.. Nakon toga je sjela pred komp, gledala crtani i pila čaj... Mislila sam -ako zaboravi kaj tražim od nje-onda će se popiškiti... Ni tad ništa... I pred kraj sam joj rekla da malo prošeta i hoda... Čim sam otišla u kuhinju ona je počela vikati: '...maaamaaa, maaaamaaaa'!!! Ja došla, ona stoji na pol dnevne sobe s dupkom punom vrećicom koja joj visi između nogu (jer je u međuvremenu otkopčala bodi)... Toliko je urina bilo da nije stalo u vrećicu i počelo je 'kipjeti'....
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 19:53   #46
Urinokultura

ispričavam se ako ima tema,neka je modovi premjeste,možda ne vidim.
mame,može pomoć.
trebamo napraviti urinokulturu,e sad,mene zanima da li je točna informacija da se vrećica ne drži dulje od pola sata,tj.da li trebam svakih pola sata promijeniti vrećicu iako se dijete nije popišalo?danas sam u toj zbrci zaboravila pitati pedijatra
hvala.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 20:00   #47
Mi smo u par navrata skupljali urin ali mi nitko nije napomenuo da ne smije stajati dulje od pola sata
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 20:03   #48
kika,da li ste baš radili urinokulturu?mi smo skupili urin(nismo također mijenjali) pa nam je ped.provjerio na štapić i rekao da ipak napravimo urinoukulturu.i danas saznam ovu informaciju...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 21:18   #49
Da bi nalaz bio što vjerodostojniji, najbolje je prije stavljanja vrećice kožu oprati vodom i dezinficirati. Oko vrećice što manje petljati, dirati prstima. Vrećicu ne držati duže od 40 minuta, prikupljeni urin odmah predati ili spremiti u frižider dok se ne odnese u laboratorij.
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 21:32   #50
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
ispričavam se ako ima tema,neka je modovi premjeste,možda ne vidim.
mame,može pomoć.
trebamo napraviti urinokulturu,e sad,mene zanima da li je točna informacija da se vrećica ne drži dulje od pola sata,tj.da li trebam svakih pola sata promijeniti vrećicu iako se dijete nije popišalo?danas sam u toj zbrci zaboravila pitati pedijatra
hvala.
Mi idemo na Rebro svaka 2-3 mj. na kontrolu urina i urinokulture i jednom mu je vrečica bila zaljepljena od cca 10 ujutro da 2 popodne ( dakle 4 sata ) i uopće mu je nisu promijenili ( tamo oni uzimaju uzorak ). Na kraju se jedva popiškio u 2 i urinokultura je bila kontaminirana ( nije ni čudno ).

Zato i ja savjetujem da promijeniš nakon najkasnije 1 sat.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 21:40   #51
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Da bi nalaz bio što vjerodostojniji, najbolje je prije stavljanja vrećice kožu oprati vodom i dezinficirati. Oko vrećice što manje petljati, dirati prstima. Vrećicu ne držati duže od 40 minuta, prikupljeni urin odmah predati ili spremiti u frižider dok se ne odnese u laboratorij.
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Mi idemo na Rebro svaka 2-3 mj. na kontrolu urina i urinokulture i jednom mu je vrečica bila zaljepljena od cca 10 ujutro da 2 popodne ( dakle 4 sata ) i uopće mu je nisu promijenili ( tamo oni uzimaju uzorak ). Na kraju se jedva popiškio u 2 i urinokultura je bila kontaminirana ( nije ni čudno ).

Zato i ja savjetujem da promijeniš nakon najkasnije 1 sat.
cure,hvala na savjetima
ništa,pred jutro mu stavljam(i mijenjam)i pravac črnomerec.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 22:25   #52
Evo ja imam dosta iskustva s prikupljanjem urina,najbolje je uzeti prvi jutarnji...znaci cim cujes da se razbuduje zalijepiti vrecicu i u 5 min bi se trebao popisati.I jos nesto,tokom noci mozes davati vise caja da pije i kad zalijepis vrecicu,to ce ga potjerati da se brze popisa. Ja nikada ne cekam na pisanje dulje od 10 min.,a kamoli sat vremena.Sretno!
_renchi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 22:42   #53
A da se lakše popiški stavi mu/joj nogicu u toplu vodu dok ju/ga držiš. Tako je nama jedino upalilo nakon 5 dana skupljanja.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 10:04   #54
Mi smo na Zaraznoj čekali 3 sata da se malac popiša da mu mogu dati terapiju...nitko nije mjenjao vrećicu niti rekao da ne bi smjela predugo stajati...

Stavim vrećicu pa dam piti vode ili odnesem dijete u kupaonicu i pustim vodu da teče, ili operem ruke djetetu ..brzo se popišaju
i umakanje nogice uvijek upali...odma se popiški
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 10:36   #55
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Da bi nalaz bio što vjerodostojniji, najbolje je prije stavljanja vrećice kožu oprati vodom i dezinficirati. Oko vrećice što manje petljati, dirati prstima. Vrećicu ne držati duže od 40 minuta, prikupljeni urin odmah predati ili spremiti u frižider dok se ne odnese u laboratorij.
eto sve lijepo receno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:23   #56
Moja ima 19mj. i čeka nas kontrola urina i krvi prije cijepljenja Pediacelom jer je zadnji put bila u bolnici 7 dana jer je u isto vrijeme dobila cjepivo i virozu koja nije imala simptoma pa je reakcija bila burna. E,sad, ona je velika i zadnji put kad sam joj pokušala uhvatiti urin ona je vrećicu skidala, čupala i tako. Sad mi je kolegica sestra rekla da je stavim u kadu i pustim vodu, a ispod nje da stavim posudicu za urin. meni je već muka kad se sjetim sljedećeg tjedna kad ću to morat obavit. Mame većih curica, kako da to napravim, postoji li neki drugi način? Večć ludim jer me strah cjepiva i naravno strah me reakcije, a bitno je da ovo prekontroliramo. Kako to najbezbolnije napravit, dakle uhvatit urin? Kad je bila beba, legla bi je na kauč, zaljepila vrećicu, držala ruku na njoj i čekala i čekala po par sati i mijenjala sam vrećicu svakih pola sata dok se ne bi popiškila.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:26   #57
https://www.forum.hr/showthread.php?t=494064
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:23   #58
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
A da se lakše popiški stavi mu/joj nogicu u toplu vodu dok ju/ga držiš. Tako je nama jedino upalilo nakon 5 dana skupljanja.
hvala na savjetu.

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Mi smo na Zaraznoj čekali 3 sata da se malac popiša da mu mogu dati terapiju...nitko nije mjenjao vrećicu niti rekao da ne bi smjela predugo stajati...

Stavim vrećicu pa dam piti vode ili odnesem dijete u kupaonicu i pustim vodu da teče, ili operem ruke djetetu ..brzo se popišaju
i umakanje nogice uvijek upali...odma se popiški
i meni su rekli samo dobro oprati,dezinficirati i staviti vrećicu,ali ne iz vrećice pretočiti mokraću.
ali,kako sam dobila tu informaciju,a volim sve provjeriti,rekoh,idem pitati ženske na forumu.
i nisam pogriješilahvala svima
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 18:22   #59
mi smo isto na rebru svaka 2,3 mj.oni stave i ne mjenjaju.mi smo jednom vise od 3 sata cekali da se mali popisa i tada je nalaz bio uredan.uvijek mu ista sestra stavlja vrecicu.zadnji put mu je druga stavljala i kad smo dosli po nalaze doktorica komentira da su danas vecini nalazi kontaminirani jedini logicni zakljucak mi je da je problem bio u sestri i nacinu stavljanja znam jedino da kad se skida vrecica sa muskih da moraju biti na nogama (ne sjediti ili lezati)
1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 21:50   #60
leukociti u urinu

Nisam našla temu, iako vjerojatno postoji

beba mi ima 2,5 mjeseca. Zadnja 2 dana ima nekakvu temp koja ne prelazi 38, tipa 37,6 pa padne pa uopće nema po cijelu noć, pa ujutro ima toliku, pa opet nema... Ponaša se normalno, jede, vesela je. Starije dijete mi je prije 3 dana imalo nekakvu virozu valjda, temperaturu 2 dana koja je prošla i sve ok.

danas smo napravili bebi urin, ali dr. radi tek sutra popodne da mi očita nalaz.

ono što me muči što je u nalazu urina leukociti 15-20 (normalno je od 0-5)
zvala sam jednu drugu ped. ambulantu i sestra mi je rekla da je to nalaz u granicama normale i da čekam sutra popodne svoju dr. Još piše kod bakterija - rijetke.

ostalo sve ok, nema eritrocita, nema proteina. Bojim se da ipak nije kakva upala...

Jel zna tko za te vrijednosti leukocita, jel to za brinut?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.