Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2010., 09:11   #1
Učestalo mokrenje

malena (5 godina) zadnjih 3-4 dana ucestalo mokri. i to na nacin da ima porebu za mokrenjem ali najcesce popiski samo par kapi. mislim na zahodu je preko dana skoro svakih deset minuta a po noci nema potrebu. do sada nikad nije imala nikakvih problama sa mokrenjem. ona je tip djeteta koje se inace piski 4 puta dnevno. jucer smo kontrolirali urin i nalaz uredan. nema nikakvih bakterija.
prije mjesec dana pila je antibiotik zbog upale grla i nakon toga joj se guza dosta zacrvenila. bili smo kod pedijatrice jer sam mislila da su gljivice ali ona je rekla da pretpostavlja da je ipak nekakav dermatitis i savjetovala nam je da mazemo samo mustela stelopatijom. to crvenilo po guzi nije proslo. kada sam jucer odnijela nalaz od urina pedijatrici, dala nam je ipak imazol kremu za guzu i za svaki slucaj nas je uputila na higjenski da napravimo samo jednu urinokulturu.
da li ove gljivice mogu stvarno izazivati ucestalu potrebu za mokrenjem? ili je pak nesto drugo u pitanju?

Zadnje uređivanje lana74 : 30.01.2010. at 09:21.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 10:22   #2
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
malena (5 godina) zadnjih 3-4 dana ucestalo mokri. i to na nacin da ima porebu za mokrenjem ali najcesce popiski samo par kapi. mislim na zahodu je preko dana skoro svakih deset minuta a po noci nema potrebu. do sada nikad nije imala nikakvih problama sa mokrenjem. ona je tip djeteta koje se inace piski 4 puta dnevno. jucer smo kontrolirali urin i nalaz uredan. nema nikakvih bakterija.
prije mjesec dana pila je antibiotik zbog upale grla i nakon toga joj se guza dosta zacrvenila. bili smo kod pedijatrice jer sam mislila da su gljivice ali ona je rekla da pretpostavlja da je ipak nekakav dermatitis i savjetovala nam je da mazemo samo mustela stelopatijom. to crvenilo po guzi nije proslo. kada sam jucer odnijela nalaz od urina pedijatrici, dala nam je ipak imazol kremu za guzu i za svaki slucaj nas je uputila na higjenski da napravimo samo jednu urinokulturu.
da li ove gljivice mogu stvarno izazivati ucestalu potrebu za mokrenjem? ili je pak nesto drugo u pitanju?
Učestalo mokrenje može uzrokovat bakterija u urinu, a urinokultura će pokazat ima li što. A ne mora se čak pokazat ništa na standardnoj slici urina.
Pogotovo ako je već popila neki antibiotik.
Antibiotik povisi koselost kakice koja onda nagriza guzu pa je crvena, ne mora biti od gljivica.
Mi to često imamo, dam par dana probiotik (uz antibiotik obavezno) i mažem guzu sa bepanten masti (ne bepanten krema, jer je prevlažna), puno luftanja i prođe za dan dva.
Odma se vidi da pada crvenilo, ne bude više otečeno.
Radije probaj tako pa ako se odma ne počme bar malo smirivat stavi kremu. Jer gljivice ne reagiraju na bepanten.
Krema je kortikosteroidna, pa je bolje što manje za djecu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 10:35   #3
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Učestalo mokrenje može uzrokovat bakterija u urinu, a urinokultura će pokazat ima li što. A ne mora se čak pokazat ništa na standardnoj slici urina.
Pogotovo ako je već popila neki antibiotik.
Antibiotik povisi koselost kakice koja onda nagriza guzu pa je crvena, ne mora biti od gljivica.
Mi to često imamo, dam par dana probiotik (uz antibiotik obavezno) i mažem guzu sa bepanten masti (ne bepanten krema, jer je prevlažna), puno luftanja i prođe za dan dva.
Odma se vidi da pada crvenilo, ne bude više otečeno.
Radije probaj tako pa ako se odma ne počme bar malo smirivat stavi kremu. Jer gljivice ne reagiraju na bepanten.
Krema je kortikosteroidna, pa je bolje što manje za djecu.
u zadnjih osam mjeseci antibiotik je pila samo jednom i to prije mjesec dana zbog upale grla. guzu smo mazali i sa bepantenom i sa nevenovom kremom i sa mustelom i adermom u ovih 20 tak dana ali nije bilo ucinka jucer smo namazali prvi put sa imazolom i vec je puno bolje, (iako mi se cini da ova krema jako isusuje kozu). jutros i dalje ucestalo mokri
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 11:17   #4
evo malo sam cackala po internetu i vidim da 80% infekcija mokracnih puteva kod djece uzrokuje E.coli. e sad me vec malo prpa

koliko ja mogucnost da iako nalaz urina ne pokazuje nikakve bakterije urinokultura ipak pokaze neku takvu bestiju
i da li urinokultura moze pokazati prisustvo gljivica u mokraci?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:25   #5
da ima escherihiju,mislim da bi se to odmah videjlo na običnom u urinu.
Možda nije bakterija,možda je nešto drugo.
Ako urinokultura bude uredna,možda otići na uzv bubrega.
A možda nije ništa,inače,čitala sam da se kod djece zna javiti to učestalo mokrenje koje nema veze s ničim.I da prođe samo od sebe nakon nekog vremena

što se tiče gljivica,mislim da to ne bi trebalo imati veze s učestalim mokrenjem
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:58   #6
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
evo malo sam cackala po internetu i vidim da 80% infekcija mokracnih puteva kod djece uzrokuje E.coli. e sad me vec malo prpa

koliko ja mogucnost da iako nalaz urina ne pokazuje nikakve bakterije urinokultura ipak pokaze neku takvu bestiju
i da li urinokultura moze pokazati prisustvo gljivica u mokraci?
Urinokultura ce pokazati koja bakteija je u pitanju.
Vjerujem da je Proteus mirabilis,vrlo bezazleno,djeca je cesto imaju.

Ako je E.coli-i ona se moze istjerati samo nek pije na litre caja od brusnice.

Sretno i javi sto je u pitanju.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:08   #7
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Urinokultura ce pokazati koja bakteija je u pitanju.
Vjerujem da je Proteus mirabilis,vrlo bezazleno,djeca je cesto imaju.

Ako je E.coli-i ona se moze istjerati samo nek pije na litre caja od brusnice.

Sretno i javi sto je u pitanju.
bez antibiotika se ne može istjerati e.colli - ako je na uk 10/5 i više bakterija ide antibiotik, brusnica samo može pomoći ali bez antibotika neće izaći ...bitno je biti brusnicu u kapima jer se e.colli često vraća i teško je se riješiti

nalazi urinokulture znaju često biti netočni, kontaminiran uzorak, ja bi se uvijek više oslonila na nalaz urina nego urinokulture, posebno ako nema nikakvih simptoma (povišenu temperaturu)
nažalost imamo dosta iskustva sa urinoinfektima i e.colli
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:20   #8
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
evo malo sam cackala po internetu i vidim da 80% infekcija mokracnih puteva kod djece uzrokuje E.coli. e sad me vec malo prpa

koliko ja mogucnost da iako nalaz urina ne pokazuje nikakve bakterije urinokultura ipak pokaze neku takvu bestiju
i da li urinokultura moze pokazati prisustvo gljivica u mokraci?
mislim da to što si čitala više se odnosi na djecu koja su još u pelenama jer e. colli iz stolice lako ode u mokraćne kanale
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:39   #9
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post

nalazi urinokulture znaju često biti netočni, kontaminiran uzorak, ja bi se uvijek više oslonila na nalaz urina nego urinokulture, posebno ako nema nikakvih simptoma (povišenu temperaturu)
nažalost imamo dosta iskustva sa urinoinfektima i e.colli
nema nikakvih drugih simptoma osim tog ucestalog nagona za mokrenjem (danas je jedno deset-petnaest puta bila na wc). jedino je nosic malo zacepljen. ne pecka je dok piski, mokraca je urednog mirisa...a evo i ovo crvenilo na guzi se skoro skroz povuklo od jucer od kada smo namazali imazolom.

moja mama kaze da sam i ja ko dijete imala takve faze bez ikakvog infekta
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:41   #10
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post

Sretno i javi sto je u pitanju.
hvala puno. naravno da cu javiti, mislim da bi nalaz mogao bit gotov u utorak ako odnesemo u ponedjeljak ujutro
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:37   #11
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
evo malo sam cackala po internetu i vidim da 80% infekcija mokracnih puteva kod djece uzrokuje E.coli. e sad me vec malo prpa

koliko ja mogucnost da iako nalaz urina ne pokazuje nikakve bakterije urinokultura ipak pokaze neku takvu bestiju
i da li urinokultura moze pokazati prisustvo gljivica u mokraci?
Ovo za e.coli je točno.
Za crvenilo, ako tako kažeš, onda jesu gljivice. Treba bit uporan sa mazanjem, ja sam mazala na svakom mjenjanju pelena.

Za urinokulturu ćeš vidjet.
Gljivice ne bi trebale uzrokovat učestalo mokrenje.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:39   #12
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
hvala puno. naravno da cu javiti, mislim da bi nalaz mogao bit gotov u utorak ako odnesemo u ponedjeljak ujutro
Nema šanse, treba barem dva dana (možda i više), posade pa čekaju da vide što niče... Ako niče....


__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:40   #13
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
mislim da to što si čitala više se odnosi na djecu koja su još u pelenama jer e. colli iz stolice lako ode u mokraćne kanale
Vrijedi i za veće.
Ja sam do puberteta mučila muku s tim.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:05   #14
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Nema šanse, treba barem dva dana (možda i više), posade pa čekaju da vide što niče... Ako niče....


ja sam sebi nedavno radila redovnu kontrolu urina i pokazalo je nesto bakterija pa me doktorica za svaki slucaj uputila na urinokulturu (na higjenskom). nalaz je bio uredan. cekala sam nalaz samo jedan dan i meni je to bilo cudno pa sam pitala sestru na salteru kako je to tako brzo gotovo. sestra mi je rekla da uredan nalaz i bude gotov za jedan dan, a ako se u taj jedan dan pojavi nesto onda puste jos dan dva da vide sta ce izrasti u urinokulturi
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:28   #15
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
sestra mi je rekla da uredan nalaz i bude gotov za jedan dan, a ako se u taj jedan dan pojavi nesto onda puste jos dan dva da vide sta ce izrasti u urinokulturi
Na to sam mislila.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:25   #16
evo jutros stanje sa mokrenjem puno bolje. piskila se dosada samo dva puta.
nadam se da ce tako i ostati i da ce taj nalaz od urinokulture biti dobar.

ali nesto drugo sam primjetila. ovih par dana me stalno kao u nekom polustrahu mala pitala (a jedno sto puta) mama a sta ce biti ako se popiskim u gace?...ono sta mi je stavilo malo bubicu u glavu je to da smo u petak bili na jednom djecejem rodjendanu i mama od jedne curice (4 i po godine) koja ide sa njom u grupu u vrtic zacudjeno kaze da joj se taj dan mala popiskila u vrticu u gace i da nije uopce rekla teti, mama je to primjetila kad je dosla po nju u vrtic!?
u zadnjih mjesec i pol promjenile su im se tri tete u grupi u vrticu!!!
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:11   #17
Uvjek je najbolje odraditi sve kod doktora i biti siguran sta je upitanju. Pricajte sa svojim djetetom. Gljivice mogu nastat i kao rakcija na neke lijekove. A ukoliko se radi o nekoj upali mokracnih kanala kupite u apoteci caj za tu vrstu upale i sve ce za 24 sata biti ok.
Spitke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:42   #18
evo da javim,
jucer smo ponovo kontrolirali urin, jer mi je tako rekla pedica s obzirom da smo mislili da ce urinokultura bit gotova tek za tri dana. urin opet uredan, a urinokultura vec gotova danas i ona skroz uredna.
guza (i pikica) su joj jos crvene iako je stanje bolje nego prije.
maloprije sam nosila nalaz pedici (koja je ujedno i nefrolog) i rekla je da bi bilo dobro da napravimo jos samo jednu pretragu s obzirom da ona i dalje ucestalije mokri- bris orificija uretre.
iskreno receno nemam pojima sta je to tocno (mislim znam otprilike)
ako je tko radio djetetu molim informacije ...

Zadnje uređivanje lana74 : 02.02.2010. at 19:55.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 10:16   #19
i ovaj bris nam je uredan.
pretpostavka je da su te gljivice (izvana) davale nadražaj na mokrenje. guza je još samo malo crvena a mokrenje se normaliziralo.
dobili smo uputstvo da nastavimo mazati sa imazolom.

koliko se dugo uopće smije mazati sa tom kremom (mi mažemo otprilike već 10 dana). stanje je bolje al još nije sve otišlo
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 00:17   #20
Često mokrenje...

primjetila sam da moja curka od 22 mj. zadnja 2 dana ima stalno mokru pelenu,pa sam je danas pokušala ostaviti samo sa gaćicama da vidim koliko često zapravo piša...pišala je abnormalno...svakih pola sata i to ne kapljicu-dvije...
da li je u pitanju neka upala ili šta??

nisam primjetila da je išta dolje svrbi ili pecka...ne dira se...samo sam primjetila da ona uopće ne shvaća kad piša...možda je mjehur?

da sutra odem lječniku da provjeri ili nije ništa strašno...nikad joj se to nije događalo...
koliko često vaši mališani te dobi pišaju??
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.