Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 18:50   #421
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Ma joj ne Ovan, nije mi dovoljno izazovan
...ali ide prvi, ništa onda, tražimo dragovoljca za Ovna!
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:51   #422
I ja sam za, super ideja, @Ruby Soho, bravo.

Kad dođe Vaga, očekujte šećernu vilu.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:32   #423
Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post
...ali ide prvi, ništa onda, tražimo dragovoljca za Ovna!
ja sam se već prije koju godinu na nekoj temi, ne sjećam se kojoj , obukla za noć vještica.

uglavnom, ne bi se nikad maskirala u neku "mušku" ženu. bila bi to samo mrvicu drugačija JA.


ovo je taj moj stari uradak, nisam ga stavila na temu jer i nije nešto tipično ovnovski.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:48   #424
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post

Kad dođe Vaga, očekujte šećernu vilu.
Jedva čekamo eksploziju roza boje i šljokica.
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
ja sam se već prije koju godinu na nekoj temi, ne sjećam se kojoj , obukla za noć vještica.

uglavnom, ne bi se nikad maskirala u neku "mušku" ženu. bila bi to samo mrvicu drugačija JA.

ovo je taj moj stari uradak, nisam ga stavila na temu jer i nije nešto tipično ovnovski.

Sviđa mi se sve osim torbice. Suknja je predivna. Sad možeš to i uživo složiti i pravac maskembal,
i izlazak općenito.

@Maddie super si se sjetila Xene, i Strijelci su lovci, možda je Gabrijela Strijelac?!

@Fish ja sam mislila staviti crvenkapicu za bika zbog šetnje šumom i kolača. Sad više ništa ne znam.
F. i Senad super fotke.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:37   #425
Vidim vi ste svi ošli u spooky, u duhu Halloween-a, ja sam više ovako komercijalna

Bože, imam Veneru u Ovnu, ne vidim se uopće u njoj, čak mi je malo odbojna? Jel to zato što je ne živim?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:07   #426
Senad90

"ljupke i nježne djevojčice kojoj tek ova neobuzdana crvenkasta kosa i pjegice (ovan) odaju nestašnu i neustrašivu ovnovsku prirodu...sto narocito bizarno (pluton) izgleda kada se ona bezbrižno igra sa nečim tako opasnim kao sto je zmija (pluton)."

-sjajna slika i objašnjenje, spoj Marsa i Plutona,a da nije te zmije "igračke", djevojčica bi mogla skoro biti "Kovrčava Sue" (film)
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:38   #427
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Vidim vi ste svi ošli u spooky, u duhu Halloween-a, ja sam više ovako komercijalna
Da, ja sam tako shvatila Rubyn prijedlog, tako da slike uključuju doživljaj noći HW-a.
Quote:
Bože, imam Veneru u Ovnu, ne vidim se uopće u njoj, čak mi je malo odbojna? Jel to zato što je ne živim?
Razmisli zašto.

...npr. ja ne razumijem uopće ljudsku potrebu za maškaranjem, nijesam si nikada stavila masku niti išta slično, odbojna mi uopće ta ideja - biti netko drugi. Zato jedva čekam da prođe veljača, a sada od kada se i kod nas komercializirao Hw isto.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:21   #428
Thank you ljudi svima na komentarima...tema je lijepa

@Maddie
Nisao znao gdje ti je venera ali ono sto mi je bio prvi dojam kad sam vidio tvoj post jest da mi se nikako nije uklapao u umjetnicki izričaj jedne "tanane ribice" ali ni minimalisticke djevice... bas mi je i djelovalo kao da je slike izbacio upravo neki ovan ili tak nešto , i sad kad reče, sve mi postade jasno ...vjerovao sam da bi riba čak i u ovoj ovnovskoj temi slikovno imala nešto suptilniji odabir (jer ih je onoliko po netu)...a ti si se upravo direktno skoncentrirala na idelju više nego na samu slikovnu "kompoziciju" ili njene sitne detalje....ali to naravski ne znači ,na osnovu mog prvog dojma ,da kasnije neću vidjeti tvoj osnovni tris u svom punom slikovnom dozivljaju ...
Inače nemam pojma tko su ove superherojke samo sam ksenu ratnicu nekada gledao kao mali ..za ideju desetka kostimi bi bili prave venere u ovnu nema šta

Zadnje uređivanje Snen : 18.10.2017. at 12:38.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:57   #429
Znam zašto ne volim Ve u Ovnu, zato što ne volim što sam to što jesam. Ja bi radije da sam neka Venera u Biku npr.
Još imam i Sunce i Merkur u kvadratu s Mars/Uran, što isto ne pomaže. Ne osjećam se kao muškarac, više kao neki bezspolac. Čak i nisam ružna, ali kad se voliš samouništavati onda i to što imaš propadne.

Ne kužim zašto ako bi htjela se npr sredjivati to ne radim? Mislim, znam, ali eto nekako vrijeme samo leti i zaboraviš na sve to. Kad i radim neke stvari kao šminkanje, sređivanje i sl, onda se ljudi sokiraju kad me vide jer je jako velika razlika.

P.S. Od više sam ljudi čula, ti nisi tipična Riba, ne bi nikad rekao/rekla da si Riba. No, stvar je da ja baš jesam tipična Riba, maštanje i sve to, samo ja zbog stida i da ne misle da sam nerealna, straha da ne postanem "niži tip" Riba i sl, neću pričati o tim stvarima.

Zadnje uređivanje Maddie : 18.10.2017. at 14:14.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:28   #430
upravo ovo sto si mi rekla da kad se nasminkas (venera egzaltira prirodno u ribama) ljude šokiraš promjenom (uran) dosta razlog tome leži upravo u ovoj osnovnoj opoziciji (uran) tebe kao ribe i opet s druge strane tvojeg asc djevice koja se opet podsvijesno odriče venere u nekom njezinom obliku jer ona tu pada....tako da se ova osnovna dva znaka protive jedan drugom a ti izmedju njih "klackaš"...a oba se znaka tiču tvojeg identiteta i sopstva i fizičkog izgleda(ribe vladar sunca,djevica vladar asc) ...zamisli to kao da svijetu kroz asc donosis sebe...a to sto donosis(svoje ja) je suprotno po prirodi sa nacinom kako ti to svijetu prezentiras (asc)...bez obzira sto ti je merkur u ribama i onda sama sebi budes kontradikotorna...po pitanju sebe kao "dozivljaja ljudima"...na neki nacin.. ali je poanta sto se opozicija moze prevazici...kada se balansira...a to nizi tip znakova mi je kao da pricas o nekoj vrsti rasizma samo u astroloskom svijetu...
__________
nego vidim da si pitala za artemidu...ona je meni tipičan mjesec...sjecam se da sam iz gravesove knjige o grckim mitovima citao o artemidi jednu njezinu rakovsku epizodu...naime kada je bila mala njezin otac zeus je sjeo u krilo i pitao sta da pokloni svojem malom djetetu...i ona je rekla da hoce da joj pokloni planinu (jarac)...skontaj rak djeluje u svijetu koji je njegov opozit a to je za njega jarac....zato je nju kao mjeseca planina kao svijet u kom djeluje i kao izazov privlacila.
Smatram da se ovaj lov na životinje (mars) tiče marsovog pada u raku...dakle ona (mjesec,rak) je malefična za životinje(marsa) u tom simbolicnom predstavljanju...
Dalje ono sto bi jos iz tih mitova za artemidu kao mjeseca naveo jest da je on frigidna...i mrzi muskarce (dakle opet mars koji u raku pada,takodjer kod zena u doba laktacije (mjesec) prolaktin (mjesec) iskljicivo instinkte orjentira na njegovanje bebe ) ...i da je zivjela u zenskoj zajednici (mjesec) sa svojih 40 nimfi...skrivena u toj planini...(nije voljela da se prikazuje i šepuri na olimpu kao ostali bogovi )...i takodjer da koliko nije voljela muskarce toliko je bila štovana kao boginja plodnosti jer su trudnice i bebe (mjesec) ono sto je uvijek imalo njezinu naklonost...u toj planini je i odgajala sa svojim nimfama bebe koje su kasnije postale mitske licnosti...dakle vidis kolika je u grckoj mitol. razlika venere i mjeseca...mjesec je zapravo u nekom obliku zenska emotivna podsvijesna strana ega (u raku se ego i radja)...stoga je apolon (sunce) i predstavljen kao njezin brat blizanac

viš ,budem nekad o tome više na temi simbolika planeta

Zadnje uređivanje Snen : 18.10.2017. at 15:57.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:50   #431
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post

Dalje ono sto bi jos iz tih mitova za artemidu kao mjeseca naveo jest da je on frigidna...i mrzi muskarce (dakle opet mars koji u raku pada)
Moj mars u raku ne mrzi muškarce, bar ne sve. S njima uvijek mislim da se bolje slažem nego sa ženama, ali to je samo zato jer žele izvući korist.

@Maddie i što misliš da bi bilo kad bi ti bila venera u biku, meni je i nije mi život zbog toga savršen, ali je i mjesec u ovnu, uvijek je sve spetljano.
Ne dozvoli da izgled i opterećivanje izgledom utječe na tebe.
Ako čovjek nije zadovoljon s onim što ima, ne bi bio zadovoljan ni s onim što bi htio imati.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:23   #432
Božica plodnosti bila frigidna?

rubylee, sve je to super osim torbice, ali mi više djeluje škorpionski nego ovnovski.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:30   #433
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Božica plodnosti bila frigidna?
Jeste, Artemida je bila jedna od božica-djevica. Druge dvije su Atena i Hestija.
Ona mislim nije bila božica plodnosti u klasičnom smislu, ta je uloga pripadala Demetri, ali jest bila božica rodilja i olakšavala je trudnicama porode. Bila je božica lova, prirode, životinja i mjeseca, djevičanstva, djece.

Kod Artemide ima jedan zanimljiv mit - lovac Akteon se jednom prilikom ganjajući lovinu, jelena, izgubio u planini i nabasao na jezero u kojem se kupala Artemida sa svojim pratiljama. Naravno, Akteon nije mogao ne gledati u božicu (u nekim verzijama ju je pokušao silovati), ali se odao i bio je uhvaćen. Artemida, ljuta jer se jedan muškarac usudio gledati njezino golo tijelo, za kaznu ga je pretvorila u jelena i naredila njegovim vlastitim lovačkim psima da ga napadnu. Akteon se pokušao braniti, pokušao je opozvati pse, ali em je bilo jelen, em nije mogao pse trgnuti od Artemidinog utjecaja. Ranjen i progonjen, uspio je ponovo doći pred Artemidu. Kleknio je pred nju u gesti moljenja za milost dok su njegovi psi nepomično stajali u prisustvu božice. Ganute pratilje božice zamolile su Artemidu za milost za lovca. Artemida se bez riječi okrenula i otišla, a na taj njezin znak Akteona su njegovi psi rastrgali.

Tako da, da...bit će da je maaaalo bila frigidna i da je malo mrzila muškarce.
Mislim da se samo Orion spominjao kao lovac/muškarac kojega je Artemida na neki način nagradila?

Malo sam off topic. :-/
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:41   #434
Hvala ppls na komentarima.

Nego, sad sam skontala, pa nije moj odabir za Veneru u Ovnu baš lišen Riblje simbolike, jer to su sve likovi s filmova i iz TV serija, dakle Neptun

Ok, ova Artemida me zbunila zbog lova. Koja bi Grčka/Rimska bozica bila prestavljena Venerom u Ovnu. Atena znam da nije.

Nije mi danas dan.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:53   #435
@Maddie

ova sjeta za svojim "iznevjerenim" neptunom je skroz simpa ispala....salim se vidis zbilja, ipak te prati makar nekad u sirem smislu

Grčka božica rata Enyo ili njezina personifikacija u rimskoj mitol. tzv Bellona ima zapravo sve odlike jednog marsa https://en.m.wikipedia.org/wiki/Enyo



@tritogenia

ma da...ona je zapravo mrzila muskarce jedino ako su ju oni promatrali kao ženku ili kada su bili opasnost za one slabje od sebe u bilo kojem smislu....ali u ostalim slucajevima je bila ok...naprimjer apolona svojeg brata je voljela iako je on bio potpuno druge prirode... inace ako je kojim slucajem poredis sa sailor moon i ja sam to nekada mislio ali je ipak ne mozemo porediti s ovom bozicom radi se zapravo o ovoj grckoj bozici mjeseca tzv seleni ili poganskoj bozici https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/%D0...B5%D0%BD%D0%B0 i njezinom poznatom mitu o ljubavi sa endimionom...vjerojatno je zbog ove romanticne price autorica mange izabrala ovu božicu prije nego artemidu...iako joj inspiracija jesu bili grcki bogovi...u svakom slucaju sailor moon (mjesec) je najpopularnija (mjesec) od svih bozica u ovom crticu...sto je opet u prirodi mjeseca...itd itd..

Zadnje uređivanje Snen : 19.10.2017. at 01:12.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:07   #436
Dobra je tema jer se na njoj može lijepo iskazati demonska priroda svih Venera.

Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Znam zašto ne volim Ve u Ovnu, zato što ne volim što sam to što jesam. Ja bi radije da sam neka Venera u Biku npr.
Pričekaj malo da stavimo slike za Veneru u biku pa onda reci jel bi bila ona.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:04   #437
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Bože, imam Veneru u Ovnu, ne vidim se uopće u njoj, čak mi je malo odbojna? Jel to zato što je ne živim?
u čemu se točno ne vidiš? u ovim slikovnim prikazima? opisima? ili je kod sebe ne vidiš?
ni ja svoju venericu tako ne vidim, ali moje objašnjenje je, šta oni znaju, valjda ja znam kakva sam.

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
rubylee, sve je to super osim torbice, ali mi više djeluje škorpionski nego ovnovski.
pa zato je 'maska', ilitiga when in rome, do as the romans do.

torbica je halloweenska,


a s druge strane, treba malo sjaja u tami. ( sunašce se ne da )

ja nisam fan tog dark, emo đira, ni kožnjaka i ova kreacija je nastala prije svega kao izazov da napravim nešto s kožnjakom, bilo kakvim.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:48   #438
Samo sam htjela reci da uzivam dok citam Senadove opise. Hvala ti!
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:27   #439
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Samo sam htjela reci da uzivam dok citam Senadove opise. Hvala ti!
Hvala tebi....

inace jos bi nesto nadovezao ali nije imalo smisla pisati toliki tekst :
meni je bikova venera u haloween-u kad su realni ljudi u pitanju uvijek ascijacija na onaj najNEzaiteresiraniji i napovučeniji a redovito najljepši par koji se pojavi na haloween žurci...on je uvijek uvijek najdecentinije i najnenapadnije obucen par na ovoj tematskoj žurci (pluton u izgonu)...a opet bi svi ostali kad ih vide pozeljeli da su se i oni ovako senzualno i sa okusom obukli... Tajna njihovog dobrog stila djelom lezi zbog prirodne ljepote i venere (stil) koja je u sjedistu ovdje to sve stoji...ali drugim djelom leži i u tome što ne uspiju da tu prirodnu ljepotu "nagrde" usprkos toj bizarnoj plutonskoj temi ..a to jest upravo zato jer je Pl. u izgonu u biku i bik plutona najbolje poznaje jer je prirodno s njime u opozitu -tj ugledaju se jedan na drugog) Bik se u ovom slucaju vodi parolom: manje je više (plutona)...i to onda bude taman koliko treba plutona da tu veneru prigodno "začini" a da ne bude napadno ili smijesno i neodmjereno....naravno mislim na te kostimirane zurke...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 01:37   #440
hej Ruby ako bi slucajno htjela centrirati slike... nedavno sam i ja tek skopčao...i zapravo je jednostavno..potrebno je samo da klines u poruci ove tekstiće kod podcrtanog slova U...i ovaj "srednji tekstic" kliknes i dobijes u tekstu ovo:
[CENTER'] [/CENTER']
i potrebno je samo da ovu prvu zagradu ostavis na pocetku teksta a posljednju na kraju teksta (linka) i ne moras centrirati svaku sliku pojedinacno...sve ce se odjednom centrirati ukljucujuci tekst ako od njega pocnes..inace ako je ovaj polozaj slika po tvojem ukusu onda je to druga stvar...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.