Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2013., 21:06   #81
Kako bi samoubojstvo uopće, moglo biti kažnjivo (pa čak i u eks JU?).
Svi bi mi više-manje na koncu konca željeli "dobru smrt" , no uvjerena sam kako niti jedna smrt nije DOBRA,ma iz bilo koga razloga (makar i samilosna...) ,smatram da se tu više radi o medicinskoj nemoći.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 00:04   #82
Ja sam za dopuštanje, ozakonjenje eutanazije. Jer u kakvom svijetu živimo ako danas se ni Isus ne bi mogao eutanazirati na svoj način. Ironično je što su protivnici eutanazije sljedbenici Krsta(TM), ili možda samo nedopuštaju življenje drugima na njihov način.

TM - nema tu čega novog, proizvod ostaje takav kakav je, uklesan u kamen, radi održavanja reda. Ma kakva, osobo mila, mafija, KC (Korporotizirana Crkva) ti ne ubije samo zemaljsko postojanje.

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 17.01.2013. at 00:07. Reason: .
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 15:13   #83
Liječnici nisu egzikutori.
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 15:56   #84
Quote:
Natashinka kaže: Pogledaj post
Liječnici nisu egzikutori.
A ginekolozi koji rade pobacaj?
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 16:27   #85
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
A ginekolozi koji rade pobacaj?
Ne.

Postoji vrijeme točno određeno do kada možeš abortirati. Do tog vremena "dijete" je skup stanica. "Isto" kao da dlaku čupaš. Karikiram, ali i meni su tako objasnili liječnici. I tada je dozvoljeno raditi abortus, ako je to volja žene.

Abortirati u npr 7 mj trudnoće se ne može, osim, ako je život žene u pitanju.
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 17:08   #86
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Kako bi samoubojstvo uopće, moglo biti kažnjivo (pa čak i u eks JU?).
Pa nije ex-Yu bila Liliput ili nekakva država "s one strane ogledala"!!!

Kažnjivost samoubojstva odnosila se (u ex-Yu) na neuspio pokušaj istog (valjda kao upozorenje da se ne pokušaš samoubiti ponovo). Ako si se, pak, uspio samoubiti - jebiga, pojeo vuk magare.
U nekim drugim zakonodavstvima (u nešto daljoj prošlosti nego što je to ex-Yu) kažnjavala se obitelj samoubojice.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 17:51   #87
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Ja sam za dopuštanje, ozakonjenje eutanazije. Jer u kakvom svijetu živimo ako danas se ni Isus ne bi mogao eutanazirati na svoj način. Ironično je što su protivnici eutanazije sljedbenici Krsta(TM), ili možda samo nedopuštaju življenje drugima na njihov način.

TM - nema tu čega novog, proizvod ostaje takav kakav je, uklesan u kamen, radi održavanja reda. Ma kakva, osobo mila, mafija, KC (Korporotizirana Crkva) ti ne ubije samo zemaljsko postojanje.
Eutanaziju traže oni s najgorim dijagnozama. Misliš da su oni sposobni odlučiti o nečemu takvom? Njihov mentalni sklop više nije isti. Nitko drugi nema pravo odlučiti o tuđem životu, to je ubojstvo.

Prije par god imala sam priliku gledati kako netko umire. I svo vrije bolesti govorila je da jedva čeka i da joj je dosta takvog života i da ne može više, odbijala je i terapiju u jednom periodu.
Kada je došao kraj, nije se pustila. Borila se, borila se tako krvnički za život da je, čak i pokušavala ustati iz kreveta, a ležala je 3 mjeseca. I bila je svjesna da umire.
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 19:55   #88
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Kako bi samoubojstvo uopće, moglo biti kažnjivo (pa čak i u eks JU?).
Svi bi mi više-manje na koncu konca željeli "dobru smrt" , no uvjerena sam kako niti jedna smrt nije DOBRA,ma iz bilo koga razloga (makar i samilosna...) ,smatram da se tu više radi o medicinskoj nemoći.
Pozdrav! Kako si pisao o Lovskoj, molim te da pročitaš blog "Domovinski rat bitka za Trokut" od autora zvanog Igi. Kad pročitaš, bit će ti sve jasno.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 20:10   #89
Prvo treba očistiti zatrovanost. To je prvi način i prvi uvjet. Eutanazija je blagost.
Scopum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.