Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 09:07   #81
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ja jesam. Baš zato jer su siromašni postanu nepošteni. Smatraju da im rođenjem država, bog, firma,... duguju kuću, vikendicu, auto i boga pitaj što sve ne, i bez da zapravo to zarade i/ili zasluže.
A zašto ti misliš da imaš pravo na besplatno školovanje i studentske olakšice?
Čime si ti to zaslužio?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 10:24   #82
Studenti danas ne samo da hoće besplatno školovanje i olakšice, već i cjepivo za HPV bi mukte!!
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 10:36   #83
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Recimo da nisam studirao, do kada se može uštediti za auto, tj. do koje godine života? Jer recimo, vidi čuda, imam u obitelji članova koji su radili po tvom receptu, što znači život sa starcima, ali i dalje imaš troškove i štednja za auto traje i traje.
Put do boljeg života nije u kupnji luksuznih stvari, nego ulaganjem u obrazovanje i struku.

Ljudi imaju krive prioritete u životu i to je tema koja nema veze s ropstvom.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 10:50   #84
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Put do boljeg života nije u kupnji luksuznih stvari, nego ulaganjem u obrazovanje i struku.

Ljudi imaju krive prioritete u životu i to je tema koja nema veze s ropstvom.
Šta je luksuzna stvar? Auto? Nije svaki auto luksuznni auto. Postoje razne klase auta. Nitko ne živi sa starcima i štedi za Bentley.

P.S. Možad sa otišao offtopic, ali je potrebno je pročitati i postove na koje sam radio reply.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:45   #85
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Put do boljeg života nije u kupnji luksuznih stvari, nego ulaganjem u obrazovanje i struku.
Ova izjava samo dobiva na težini kad se dozna da autor ima čak SSS.
Tko ti je kupio auto? Mislim, kad već auto zoveš luksuzom?

Quote:
Ljudi imaju krive prioritete u životu i to je tema koja nema veze s ropstvom.
A tebi je važnija vozikanje po gradu od faksa? Zanimljivo.
__________________
I nerođena djeca su pederi!

Zadnje uređivanje judolino : 27.08.2012. at 12:44.
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:10   #86
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Rimski robovi nisu imali tu privilegiju uopće dignuti kredit za razliku od današnjih "robova" koji su svojevoljno odlučili da žele nekakvu imovinu. Ako su oni ičega robovi onda su robovi vlastite pohlepe, a ne nečiji tuđi robovi. Čak i uz kredite žive 100 puta bolje od robova iz rimskih vremena pa i od spomenutih patricija. U mnogim aspektima današnji "robovi" žive daleko luksuznijim životom od rimskih patricija.
Istina, a sto ako je to inteligentnije robovlasnistvo

Sto ako je to nametnuto samo da se prikrije robovima - da su robovi.

Ne mozes se buniti protiv onog sto ne primjecujes ...inace pucas po zraku

tiranija bez suza
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:28   #87
To je tocno. U Rimsko doba umiralo se od sitnica, ljudi su pili vodu zagadjenu svacime, nasilje je bilo prisutno na svakom koraku, tehnologija je bila znate vec kakva. Danasnji "robovi banaka" su razmazeni ljudi koji su se nasukali na kredite. No pri tome ne kazu kako se radi o hipotekarnim kreditima, dakle ako ih ne zele placati / ne zele vise biti robovi, onda samo predaju stan / auto banci i slobodni su. Nitko ih ne tuce, nitko ih ne siluje, nitko ih ne ubija, sto je sve bilo OK raditi s rimskim robovima.

Ali kako idiotu koji je morao uzeti iphone na rate iako muku muci s kreditima za stan, auto i nekoliko potrosackih objasniti da je idiot? To nadilazi njegove kognitivne sposobnosti. Jer on je mlad i zasluzuje i ne zeli cekati nego hoce ziviti sad, sta kosta da kosta. I ne moze ziviti bez budalarije na kredit koju ce zaboraviti za kratko vrijeme. Debil je debil!
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:41   #88
Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post
Danasnji "robovi banaka" su razmazeni ljudi koji su se nasukali na kredite. No pri tome ne kazu kako se radi o hipotekarnim kreditima, dakle ako ih ne zele placati / ne zele vise biti robovi, onda samo predaju stan / auto banci i slobodni su.
u Hrvatskoj? a zidovi su od čokolade, a prozori od marmelade
kada bi se tako lako predavali auti i stanovi banci, zar ne misliš da ljudi ne bi baš toliko kukali? problem je puno kompleksniji, daj si truda pa pogledaj neke osnovne pojmove o kreditu, dugu i vraćanju duga (a ne stana ili auta koje si kupio kreditom)

ah da, ovima koji pričaju da treba uštedjeti (i živjeti valjda na grbači roditelja dok ne krepaju) i ne uzimati kredite, koliko god to krasno zvuči, ali zašto onda ni države ne posluju tako? nego se zadužuju kod banaka.
sad imam krizu jer nitko više ne da pare, a ne zato što para fizički nema.
imaju kamate koje treba plaćati (glavnice se ne spominju), a para i za jedno i za drugo nema, a nitko više ne da posuđene pare. (primjer mediteranskih zemalja koje su najebale kao da se mrav osvetio cvrčku mučki)
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 13:16   #89
Quote:
Alopex kaže: Pogledaj post
u Hrvatskoj? a zidovi su od čokolade, a prozori od marmelade
kada bi se tako lako predavali auti i stanovi banci, zar ne misliš da ljudi ne bi baš toliko kukali?
Evo muž i ja prvi damo stan u švicerima banci natrag bez jedne kune naknade. Samo nek ga uzmu i nek sjašu. Podstanarstvo je sloboda. Sloboda.
Da mogu u podstanare, bila bih bogata ko Krez.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:00   #90
Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post

No pri tome ne kazu kako se radi o hipotekarnim kreditima, dakle ako ih ne zele placati / ne zele vise biti robovi, onda samo predaju stan / auto banci i slobodni su. Nitko ih ne tuce, nitko ih ne siluje, nitko ih ne ubija, sto je sve bilo OK raditi s rimskim robovima.
ne, sad se to gleda na televiziji s djecom svaki dan (da tradicija ne propadne jel te...., (samo oni sretniji na istoku mogu vidjeti slicno na nogometnom igralistu).

A ako si dovoljno dobar, postanes politicar pa mozes i ubijati...polako...u maniri pravog sadiste...

Profinjenost na tu djelu...nasilje u rukavicama...

Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post
Ali kako idiotu koji je morao uzeti iphone na rate iako muku muci s kreditima za stan, auto i nekoliko potrosackih objasniti da je idiot? To nadilazi njegove kognitivne sposobnosti. Jer on je mlad i zasluzuje i ne zeli cekati nego hoce ziviti sad, sta kosta da kosta. I ne moze ziviti bez budalarije na kredit koju ce zaboraviti za kratko vrijeme. Debil je debil!
Sto ako je taj mali idiot - ispranog mozga? Ovisnik? I to pocinje od malena uz pomoc televizije/ radija (pa to je znao i jedan Hitler i njegovi znanstvenici jos u 2ww)

Sto ako privatne tvrtke imaju posebne studije o stvaranju ovisnosti kod nacije radi zarade, a drzava na to zatvara oci (jer financije za vrijeme glasovanja dobiva od istih)......

Citaj Hidden Persuaders - Vance Packard, knjiga stara vise o 50 godina o osobi koja je radila za takve kompanije...danas smo 2012. pa razmisli koliko se napredovalo o istrazivanju ljudskom mozga od tada...a ovisnika ( ili kako ih ti nazivas ''debila'') nekako ima sve vise ......
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:38   #91
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Citaj Hidden Persuaders - Vance Packard, knjiga stara vise o 50 godina o osobi koja je radila za takve kompanije...danas smo 2012. pa razmisli koliko se napredovalo o istrazivanju ljudskom mozga od tada...a ovisnika ( ili kako ih ti nazivas ''debila'') nekako ima sve vise ......
Šta jest, jest, proširila se šund literatura o zavjerama..

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Eto, ovo ja ne kužim. Da takvu glupost izvali Kerum ili Todorić, to bi mi bilo jasno. Ali da takve budalaštine propagiraju proleteri - e to mi nikako ne ide u glavu. Proleter koji prihvati takve floskule zapravo je zombi bez intelekta i bilo kakve nade da će ikada poboljšati svoj položaj u društvu.
Zombi bez intelekta? Da to kažu Kerum ili Todorić, bilo bi "naravno, tebi to paše, smeće kapitalističko", a ovako je zombi?
Quote:
Osmosatno radno vrijeme uvedeno je prije više od sto godina (a u praksi se rijetko poštuje), a sada, umjesto da se teži smanjenju, trebalo bi povećati radno vrijeme. I to je, kakti, okej. Jer zašto bi se profit ravnomjernije podijelio kad proleteri mogu raditi duže? Apsolutno fantastično.
Naravno da se jebeno rijetko poštuje, kada radnik ne može odraditi u osam sati plaću koju je dogovorio. Imamo preslab privatni sektor. Firme propadaju, obrti se zatvaraju, a mi bi još i da manje radimo. Hau jes nou.

Ok je prestati se petljati u odnos radnika i poslodavca. Kao da neki zakon može povisiti plaće i smanjiti radno vrijeme, a bez posljedica na ostatak gospodarstva. Ajmo donijeti zakon da je dovoljno raditi sat vremena godišnje
Quote:
Nego, genije, kad već pišeš o DVA posla, imaš li neko rješenje za horde nezaposlenih koji ne mogu naći ni PRVI? BTW, koliko ti poslova radiš? Koliko sati dnevno? Plaćaš li svoje račune ili te drugi hrane i peru ti veš?
Joj, daj molim te, kao onaj tko radi dva posla, oduzeo je posao nezaposlenome?
http://www.youtube.com/watch?v=768h3Tz4Qik
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:27   #92
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Zombi bez intelekta? Da to kažu Kerum ili Todorić, bilo bi "naravno, tebi to paše, smeće kapitalističko", a ovako je zombi?
Evo nam još jednog stručnjaka.
Pretvara se tema u Noć živih mrtvaca.
Ali nije to strašno.
Strašno je što na mladima svijet ostaje.

Quote:
Naravno da se jebeno rijetko poštuje, kada radnik ne može odraditi u osam sati plaću koju je dogovorio. Imamo preslab privatni sektor. Firme propadaju, obrti se zatvaraju, a mi bi još i da manje radimo. Hau jes nou.
A ti kao student imaš veliko iskustvo s prekovremenim radom i znaš da radnik ne može obaviti svoj posao. I što znači "odraditi svoju plaću"? Takva stavka ne postoji u ugovoru o radu.

Quote:
Ok je prestati se petljati u odnos radnika i poslodavca. Kao da neki zakon može povisiti plaće i smanjiti radno vrijeme, a bez posljedica na ostatak gospodarstva. Ajmo donijeti zakon da je dovoljno raditi sat vremena godišnje
Ne, nije OK. Radnik mora imati zajamčena prava jer kapitalist će ga izrabiti koliko god više može. Ako kapitalistima damo odriješene ruke, tražit će još više rada za još manje novca. To je jasno ko pekmez.

Quote:
Joj, daj molim te, kao onaj tko radi dva posla, oduzeo je posao nezaposlenome?
http://www.youtube.com/watch?v=768h3Tz4Qik
Da, baš tako. Zašto bi čovjek radio dva posla? Zašto ne bi mogao živjeti od svoje plaće?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:37   #93
Quote:
zg36 kaže: Pogledaj post
Daj pročitaj malo postove, po onome što si rekao, nitko ljude nije prisilio da uzimaju kredite ja kažem da je, ti i tvoji ste zasluženo došli do imovine, šta je s onima koji nemaju sredstva za to, jesi li oni zaslužili spajat kraj s krajem
Ne, nije. Nitko ti nije rekao da moraš uzeti kredit. Možeš živjeti sa roditeljima i štedjeti, ili ako ne možeš čak niti tada dovoljno uštedijeti, ostati sa njima do kraja. Dakako, uvijek bi bilo pametno onda vidjeti kako doći do boljeg posla. Čitava poanta toga što sam rekao je to da u familiji nitko nije čekao da im netko da, već se zaradilo na način da se radilo više.

Quote:
zg36 kaže: Pogledaj post
zato što je neki pajac od političara rekao da to zanimanje vrijedi toliko i toliko, ti si rekao da je loše poslovanje ako ti firma ovisi o kreditima, a ja sam rekao da 99,9 posto firmi koristi kredite za prosirenje posla, a ne opstanak.
To je čisto socijalističko razmišljanje. Političar može odrediti da je plaća takva i takva samo u javnoj upravi, a ne i u privatnom sektoru. Ako ti se širenje firme bazira na kreditu, onda znači da ti u nekoj mjeri (ovisno koliko si riskirao i založio) i firma ovisi o kreditu jer si to nisi mogao priuštiti. Moje osobno mišljenje je da je rast baziran na kreditu loša ideja.

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Recimo da sam studirao i dao sve u roku. Koliko je to onda godina, 23? Koliko vremena treba da se uštedi za auto od recimo 10 k€? Uzmi u obzir da unatoč činjenici što si điber i ...[snip]
Moje pitanje je da li ti treba auto, pogotovo ako ti treba 10 godina da za njega uštediš? Uzmi u obzir i činjenicu da zbog kamate otplatiš između 60%-100% dodatno, znači, gotovo bi si zbog kredita mogao uzeti 2 automobila da si te pare uštedio. Ako ti je kredit onda 6 godina, dakle, realno možeš prištediti za 3-6 godina za novi auto. Također postoji i pitanje da l iga možeš održavati, što često nije slučaj. Hebiga, ego je ego pa se auto pošto poto mora imati.
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Recimo da nisam studirao, do kada se može uštediti za auto, tj. do koje godine života? Jer recimo, vidi čuda, imam u obitelji članova koji su radili po tvom receptu, što znači život sa starcima, ali i dalje imaš troškove i štednja za auto traje i traje.
Ako ti je teško štedjeti, sa kreditom će ti biti JOŠ gore jer moraš otplaćivati i kamatu, a ne samo glavnicu kada štediš. NEMOGUĆE je da ti je kredit lakši od štednje.

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
U ova dva primjera što sam ih naveo, zaboravio sam napomenuti i društveni život. Mladi ljudi trebaju izlaziti i zabavljati se. Trebaju imati dečka/curu dok su mladi, a ne živjet sa starcima i štedit svaku hebenu lipu.
Slažem se da se treba zabavljati, ali ako si želiš priuštiti mnogo morat češ i štedjeti mnogo. Ako nisi voljan štedjeti svaku lipu, onda smanji apetite.

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Takve društvo počne ignorirati i postanu svugdje nepoželjni (i za ovo znam primjer, ne bi vjerovao). Postaju etiketirani kao osobe koje "ne žele okrenuti rundu i platiti kavu", ali u međuvremenu štede za auto. U međuvremenu ih društvo odjebe, život im prolazi, a oni postaju 30-godišnji neženje s autom koji još uvijek žive sa starcima. Nakon toga se kače na forum i postaju sveznalice o svemu i svačemu, jer eto, unatoč činjenicu što oni stoje u mjestu, sve znaju.
Hebiga, ne želim živjeti u takvom društvu.... Ekipa koja popije i popuši svoju plaću se redovno i žali na opterećenost kreditima. Neću diskutirati ovo zadnje jer se ne odnosi na mene

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
I molim te, reci mi gdje to ima stanova za 1000 €?
Pa, van Zagreba Pogotovo ako kupiš zemlju i onda izgradiš kuću na tome. Inače, ne baš lagano za naći.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Osmosatno radno vrijeme uvedeno je prije više od sto godina (a u praksi se rijetko poštuje), a sada, umjesto da se teži smanjenju, trebalo bi povećati radno vrijeme. I to je, kakti, okej. Jer zašto bi se profit ravnomjernije podijelio kad proleteri mogu raditi duže? Apsolutno fantastično.
Ideja ravnomjerne raspodjele profita je komična. Neki ljudi uzimaju viši rizik i imaju veće odgovornosti, i zbog toga ne mogu i ne smiju biti plaćeni kao ljudi koji imaju manje odgovornosti i preuzimaju manje rizike.
Dodatno, ako ne želiš raditi pametno, moraš raditi više (i dakako ,biti plaćen pošteno za sve sate koje si radio). Plus, moraš si izbiti iz glave da se profit dijeli. Profit se mora zaslužiti

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nego, genije, kad već pišeš o DVA posla, imaš li neko rješenje za horde nezaposlenih koji ne mogu naći ni PRVI?
Čuj, vlada bi trebala biti tu da stvori uvjete za razvoj gospodarstva, a na ljudima da se kvalitetno educiraju za realne poslove koje mogu obavljati.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A zašto ti misliš da imaš pravo na besplatno školovanje i studentske olakšice?
Čime si ti to zaslužio?
Ničime. Ja moram taj dug društvu otplatiti i to ću učiniti kada počnem raditi i uplaćivati porez.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:45   #94
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Evo nam još jednog stručnjaka.
Pretvara se tema u Noć živih mrtvaca.
Ali nije to strašno.
Strašno je što na mladima svijet ostaje.
"Vi" ste nam ostavili baš fino uređen svijet.

Quote:
A ti kao student imaš veliko iskustvo s prekovremenim radom i znaš da radnik ne može obaviti svoj posao. I što znači "odraditi svoju plaću"? Takva stavka ne postoji u ugovoru o radu.

Ne, nije OK. Radnik mora imati zajamčena prava jer kapitalist će ga izrabiti koliko god više može. Ako kapitalistima damo odriješene ruke, tražit će još više rada za još manje novca. To je jasno ko pekmez.
Radnik mora imati zajamčenu zaštitu na sudu rada - ako ga se zlostavlja verbalno ili fizički, ako se ne poštuje ugovor, ako se ne isplati plaća - sve to mora biti kažnjivo. Ali mora biti i slobode dogovora.

Poanta je da se ne može donijeti zakon koji će povećati plaće ili smanjiti radno vrijeme svima, bez posljedica. Ako zabraniš rad više od osam sati, onda će sve one loše firme kojima je jedini način preživljavanja izrabljivanje radnika - prestati postojati. To samo po sebi i ne bi bilo loše kada bi se otvorale nove firme. Ali ne otvaraju se. Da se otvaraju nove firme, pa ne bi nitko lud radio u onima gdje se izrabljuje. Posljedica takvih zakona je da onima koji rade najteže poslove postane još gore, jer izgube jebeni posao.
Quote:
Da, baš tako. Zašto bi čovjek radio dva posla? Zašto ne bi mogao živjeti od svoje plaće?
Zašto ne bismo svi jeli tortu? Ajmo, brzo, treba složiti amandman ustavu...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:52   #95
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Ako zabraniš rad više od osam sati, onda će sve one loše firme kojima je jedini način preživljavanja izrabljivanje radnika - prestati postojati. To samo po sebi i ne bi bilo loše kada bi se otvorale nove firme. Ali ne otvaraju se. Da se otvaraju nove firme, pa ne bi nitko lud radio u onima gdje se izrabljuje. Posljedica takvih zakona je da onima koji rade najteže poslove postane još gore, jer izgube jebeni posao.
Ako postoje firme koje izrabljuju svoje radnike onda se to mora korigirati, a nije jedini način zatvoriti firmu. To je izrazito binarno shvaćanje stvari: ili firma radi i izrabljuje ili uopće ne radi. Dakle, firma mora raditi bez izrabljivanja. Ako ne može, onda onaj koji je omogućio to izrabljivanje ,tj. koji ga provodi mora platiti ceh
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:53   #96
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Šta jest, jest, proširila se šund literatura o zavjerama..
Strpi se par godina pa ćeš vidjeti koliko istine ima u današnjoj "šund literaturi o zavjerama"

Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Naravno da se jebeno rijetko poštuje, kada radnik ne može odraditi u osam sati plaću koju je dogovorio. Imamo preslab privatni sektor. Firme propadaju, obrti se zatvaraju, a mi bi još i da manje radimo. Hau jes nou.
Ti si malo previše u neo-liberalnom okviru, plaća se ne dogovara, možda likovi iz bajke imaju tu beneficiju, privatni sektor je preslab? Zašto? Neo-liberalni kapitalizam


Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Ok je prestati se petljati u odnos radnika i poslodavca. Kao da neki zakon može povisiti plaće i smanjiti radno vrijeme, a bez posljedica na ostatak gospodarstva. Ajmo donijeti zakon da je dovoljno raditi sat vremena godišnje
Onda treba mijenjat gospodarstvo, a ne unutar usranog gospodarstva tražit usrana riješenja.
zg36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:02   #97
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post

Ideja ravnomjerne raspodjele profita je komična. Neki ljudi uzimaju viši rizik i imaju veće odgovornosti, i zbog toga ne mogu i ne smiju biti plaćeni kao ljudi koji imaju manje odgovornosti i preuzimaju manje rizike.
Dodatno, ako ne želiš raditi pametno, moraš raditi više (i dakako ,biti plaćen pošteno za sve sate koje si radio). Plus, moraš si izbiti iz glave da se profit dijeli. Profit se mora zaslužiti
Klasna segregacija je komična, čovjek je slobodan do svoje 7. godine, sve poslije je indoktrinacija, škola, posao i s posla direkt lopatom na groblje, ja ne znam gdje vi živite ali mi zvuči ko lala land, a ovo je ipak Hrvatska, a u Hrvatskoj se prvi milijun zaradio u vrijeme rata, a sve poslije je pjesma.
zg36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:18   #98
Ne znam što ti očekuješ od života i misliš da je pošteno? Da ne ideš na posao, da ne ideš u školu i da ti se svaki mjesec na račun uplati određena svota novaca, da ti se daju auto, kuća i vikendica po želji? Od kuda sve to? Tko je sve to zaradio i napravio?

Meni je komično da čistač ulice i inženjer u nuklearnoj elektrani imaju iste prihode. Ovdje niti pod razno ne vrijeđam čitača ulice, ali čovjek riskira bitno manje i odgovoran je za bitno manje.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:23   #99
Svi smo mi robovi tehnologije. Iskušajte se pa ćete se uvjerit.
bosnianhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:24   #100
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
To je izrazito binarno shvaćanje stvari: ili firma radi i izrabljuje ili uopće ne radi. Dakle, firma mora raditi bez izrabljivanja. Ako ne može, onda onaj koji je omogućio to izrabljivanje ,tj. koji ga provodi mora platiti ceh
Loše firme - sa slabim menadžentom, slabim tržištem i slično, uglavnom posežu za izrabljivanjem - duže radno vrijeme, male plaće.. Da ima posla okolo, ne bi radnike ništa zadržalo kod njih, ali nema. I onda to traje.
Takve loše firme ne mogu preživjeti otvaranje tržišta.
Quote:
zg36 kaže: Pogledaj post
Strpi se par godina pa ćeš vidjeti koliko istine ima u današnjoj "šund literaturi o zavjerama"
Isto koliko u onoj od prije par godina...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.