Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2012., 14:29   #1
Hoće li rukovanje s vremenom nestati?

Pitanje je jasno. Gripa, brisanje guzice i ne pranje ruku, kopanje nosa i ostale gadarije. Bi li trebalo uvesti novi bonton i djecu od malih nogu učiti i u školi i doma da se ne rukuju sa svakim. Hoće li i kada taj kulturološki fosil prošlosti izumrijeti? Čak je i Tesla odbijao rukovanje, a svi znamo koliko je bio ispred svoga vremena... doduše, i Einstein je odbijao čarape nosit...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:32   #2
Tesla je bio hipohondar i društveno neprilagođen, zar on da bude primjer u ponašanju?
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:37   #3
Nadam se da neće. Po stisku ruke se u startu može iščitati veliki dio nečijeg karaktera.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:44   #4
Quote:
The Doll kaže: Pogledaj post
Nadam se da neće. Po stisku ruke se u startu može iščitati veliki dio nečijeg karaktera.
I pokupit fragmente govanca. U čehoslovačkom filmu ''selo moje malo'' onaj direktor koji prodaje stanove objašnjava da kako su na zapadu odustali od toga običaja. Doduše, ja baš nisam skužio da se ljudi manje rukuju na zapadu.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:55   #5
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Pitanje je jasno. [B]Gripa, brisanje guzice i ne [/B]pranje ruku, kopanje nosa i ostale gadarije. Bi li trebalo uvesti novi bonton i djecu od malih nogu učiti i u školi i doma da se ne rukuju sa svakim. Hoće li i kada taj kulturološki fosil prošlosti izumrijeti? Čak je i Tesla odbijao rukovanje, a svi znamo koliko je bio ispred svoga vremena... doduše, i Einstein je odbijao čarape nosit...
Rukovanje ti je jedno od jeftinijih načina za stjecanje imuniteta. Netrebaš trošit
skupa cjepiva ni skupe antibiotike.
Jednostavno se rukuješ sa čim više ljudi i mic po mic imun si na svakakve boleštine.
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 08:29   #6
Meni je rukovanje normalno, više me čude nacije gdje se ljudi pri svakom upoznavanju i susretu cmaču.
odile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 08:59   #7
fuj cmakanje, ak nije žemska u pitanju, i to zgodna... najbolji su japsi, kaj se samo naklone...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 10:24   #8
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
fuj cmakanje, ak nije žemska u pitanju, i to zgodna... najbolji su japsi, kaj se samo naklone...
hehe... pa dosao si do odgovora, dakle, to stvar obicaja pojedinih kultura i naroda.

u vecini slucajeva pozdrav je samo rukovanje i ne vjerujem da ce uskoro zamrijeti... osim ako mislis da bi postali toliko zarazni da si masemo iz daljine..

dakle, neki se narodi i rukuju i tapsu, neki se klanjaju ili naklone i spoje dlanove, neki se rukuju i ljube u obraz, neki se ljube dvaput, pa hm triput..
negdje se samo ljube zene medjusobno, a zene s muskarcima rukuju..

uostalom, ljubili su se i Tito i Breznjev...
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 11:22   #9
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Pitanje je jasno. Gripa, brisanje guzice i ne pranje ruku, kopanje nosa i ostale gadarije. Bi li trebalo uvesti novi bonton i djecu od malih nogu učiti i u školi i doma da se ne rukuju sa svakim. Hoće li i kada taj kulturološki fosil prošlosti izumrijeti? Čak je i Tesla odbijao rukovanje, a svi znamo koliko je bio ispred svoga vremena... doduše, i Einstein je odbijao čarape nosit...
Kakva hrpa gluposti. Ne, ne bi trebalo uvesti novi bonton njego izaći iz spilje i početi prati ruke ako to još ne radiš. Tesla je bio hipohondar s paničnim strahom od bakterija i opsesivno - kompulzivnim poremećajem; a ni Einstein nije bio baš prenormalan; plus kakve veze ima nošenje čarapa s rukovanjem!?

da me netko smatra preprljavom da se sa mnom rukuje, ne bih htjela s tom osobom progovoriti niti jednu daljnju riječ. a što se gripe tiče; niti sam žrtva medijsekih scare kampanja; niti sam hipohondar, niti sam osoba oštećenog imunološkog sustava a da se panično bojim da me ne takne netko tko ima gripu.

ako ti se ljudi toliko gade, preseli se u japan, tamo se samo klanjaju.

što se tiče različitih običaja, ameri su daleko prisniji od europljana i u informal conduct uobičajen je zagrljaj. ujedno, jasan im je vlastiti spolni identitet pa se ne boje grliti niti muškarci s muškarcima; valjda su dovoljno sigurni da im se neće slučajno dići...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 11:30   #10
pa i da ti neko govanca uvali, operes kasnije ruke, ne

sta bi onda lijecnici trebali vristati poslije svakog pacijenta

@ turbo
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:00   #11
Dovoljno kaj je nestao rukoljub neće valjda i rukovanje (doduše i ono ima neku novu definiciju )
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 18:46   #12
Na stranu rukovanje i udaranje poljupcima u obraze kad je neki praznik(mi Srbi još tri puta pa se svi ulepe).

Nego šta ćemo sa uvreženim izuvanjem kad se dođe u nečiju kuću?!

Ja se nikad ne izuvam a ako me neko napomene neću ni ući mu u kuću , jer ta vrsta čistinstva je nešto najgluplje ikad prihvaćeno bar u modernom vremenu , jer u stara vremena kad je bilo blato do kolena to je imalo smisla , dok ovako taj čistunac je sam sebi priredio mirisanje gljivičastih nogu od rodbine sa sela ili prijatelja alkosa.

Na zapadu se možda manje rukuju ali se bar ne izuvaju.

joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 01:09   #13
Ma izuvanje ajde ajde ali kad mi neko da one krpe da se skližem po parketu Orgazmično.
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 15:01   #14
Rukovanje je ostatak ponašanja pri susretu dvoje muškaraca kad u znaku mira pružaju desnu ruku jedna drugome a ne hvataju se mača.

Rukovanje je postalo društvena etiketa zaboravljajući na prvobitni svoj smisao. Žene se nisu rukovale već po uvriježenom običaju gospoda ljube ruke odnosno rukavice.
Proste žene iz naroda nitko ne rukoljubi niti se sa njima rukuje.
Moj rukoljub uz naklon ...to rade kavaliri koji su skoro posve izumrli.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 16:59   #15
Quote:
The Doll kaže: Pogledaj post
Nadam se da neće. Po stisku ruke se u startu može iščitati veliki dio nečijeg karaktera.
čak možeš i masone prepoznati...

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Rukovanje je postalo društvena etiketa zaboravljajući na prvobitni svoj smisao.
Isto ko i salutiranje u vojsci, tik od dizanja vizira...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 15:13   #16
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
. . .
Čak je i Tesla odbijao rukovanje ...
. . .
Tesla je patio od opsesivno-kompulzivnog poremećaja (OKP). Tipično za ljude koji pate od OKP je da peru ruke i po nekoliko desetaka puta na dan. Nekima se gadi primit kvaku na vratima, a ni rukovanje ni poželjno...
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 10:13   #17
Ne znam što bi na ovo sve rekao Adrian Monk no rukovanje mi ne smeta, osim kad netko ima jako znojne dlanove, pa mi je malo ljigavo, no prođe me.

Mene živciraju Ameri sa svojim neprestanim grljenjem.

Možda je zbog tog grljenja Tesla obolio od OPP-a "obuzeto pirisilni poremećaj" po novoj definiciji jer nije na takav način izražavanja osjećaja navikao, a možda mu se i svidjelo pa se više nije htio rukovati, već se počeo često grliti, vrag će ga znat´
__________________
Volim sve moderatore, supermoderatore i administratore.
FojumRvacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 07:56   #18
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Pitanje je jasno. Gripa, brisanje guzice i ne pranje ruku, kopanje nosa i ostale gadarije. Bi li trebalo uvesti novi bonton i djecu od malih nogu učiti i u školi i doma da se ne rukuju sa svakim. Hoće li i kada taj kulturološki fosil prošlosti izumrijeti? Čak je i Tesla odbijao rukovanje, a svi znamo koliko je bio ispred svoga vremena... doduše, i Einstein je odbijao čarape nosit...
Trebalo bi već od vrtića ili bolje rečeno od 1. razreda osnovne škole uvesti predmet o osobnoj higijeni u škole. Trebalo bi u vladi staviti ministra ili ministricu i osnovati vladinu agenciju za higijenu u javnim prostorima i osobnu higijenu koja se financira iz državnoga proračuna. Svakoj školi i javnoj ustanovi bi trebala dolaziti inspekcija i vršiti pregled WC i ostatka škole i ustanove. Kada se sjetim samo svoje osnovne škole gdje je većina WC daski bilo potrgano, bilo je malo sapuna, papira za ruke i WC papira to je sramota za 21. stoljeće. One škole i ustanove koje ne održavaju higijenu trebalo bi novčano kazniti. Djecu koja oštećuju WC-e i školsku imovinu bi trebalo tjerati na društveni rad. Odmalena bi se trebalo djecu odgajati da drže do osobne higijene. Ono dijete koje nije čisto trebalo bi ga se kazniti u školi ili bi trebalo zvati roditelje na pedagoški razgovor da ga kazne ili ukore. Ljudi koji se ne tuširaju i smrde trebalo bi ih kažnjavati na poslu. Trebalo bi isto zabraniti ljudima koji se ne tuširaju i smrde da se voze gradskim prijevozom. Ljudi kao inteligentna vrsta trebaju iskorijenjivati nečistoću među sobom i uništavati ono životinjski u čovjeku.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:06   #19
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Na stranu rukovanje i udaranje poljupcima u obraze kad je neki praznik(mi Srbi još tri puta pa se svi ulepe).

Nego šta ćemo sa uvreženim izuvanjem kad se dođe u nečiju kuću?!

Ja se nikad ne izuvam a ako me neko napomene neću ni ući mu u kuću , jer ta vrsta čistinstva je nešto najgluplje ikad prihvaćeno bar u modernom vremenu , jer u stara vremena kad je bilo blato do kolena to je imalo smisla , dok ovako taj čistunac je sam sebi priredio mirisanje gljivičastih nogu od rodbine sa sela ili prijatelja alkosa.

Na zapadu se možda manje rukuju ali se bar ne izuvaju.

Meni nikada nebi palo napamet da nekoga pustim u svoju sobu ili dnevni boravak ,a da se ne izuje. Čim mi netko uđe u prvu prostoriju u kući odmah mu kažem neka se izuje. Tko znade na što čovjek može vani stati i da mi to unese u moju kuću to bi bilo katastrofa. Ja također ako kod nekoga ulazim uvijek pitam dali se treba izuti.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:19   #20
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Tesla je patio od opsesivno-kompulzivnog poremećaja (OKP). Tipično za ljude koji pate od OKP je da peru ruke i po nekoliko desetaka puta na dan. Nekima se gadi primit kvaku na vratima, a ni rukovanje ni poželjno...

Čuj onaj tko drži do higijene minimalno mora oprati ruke oko 15 puta dnevno.
The Matrix 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.