Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2012., 21:26   #41
Pozdrav!

Mi smo imali vjencanje za 14 ljudi, bilo jee predivno, i imali smo bas takvo jer smo htjeli, ne iz niti jednog drugog razloga.
Znaci, iskljucivo stvarno najblizi.
Nitko nije bio involviran u vjencanje, i svima smo rekli da ne zelimo nista, samo da dodju, iskreno, sretni zbog nas, i sebe.
Iako, svi su nas darivali, kao i neki poslije, kada smo se vidjeli.
Planiramo jos napraviti party za prijatelje, jer zelimo, a da li ce netko ista pokloniti, vjerujem da hoce, iako niti najmanje to ne zelimo, ne ocekujemo.
Moj suprug i ja smo htjeli otici na jedan mali karipski otok vjencati se, sami, ali, na kraju smo odlucili nas osjecaj podijeliti s drugima, na nacin koji mi zelimo.
Takodjer, u potpunosti razumijem, shvacam osobe koje ne rade svadbu, i takodjer smatram, da ne ocekuju nista, nikakav poklon poslije.
Ako ti osjecas da zelis, imas osjecaj nesto pokloniti, napravi to, iskreno, bez preispitivanja, ako nema toga, nemoj, neovisno o tome da li su, i na koji nacin oni imali svoj dan.
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:41   #42
mislim da je to stvarno osobna odluka. nama su neki ljudi dali poklon iako nisu bili pozvani u svatove, jer smo im dragi. mi smo nekima dali poklon kada nismo išli u svatove, a opet nekima nismo, jer se nismo osjećali toliko povezani s njima.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:43   #43
Ja cu bit skroz iskrena : da me netko ne zove na vjencanje i da ne radi festu i da ne pocasti ni cugom i jednim kolacicem od mene ne bi dobio poklon.. da se razumijemo obozavam darivati ljude ali ako njima nije zelja podijeliti trenutak s drugima nije ni meni zelja trosit lovu u cast njihovog vjencanja.. Pogotovo ako mi kazu da nemaju namjeru da drugi jedu i piju na njihov racun.. Onda si lako s tom lovom koju nisu potrosili na festu i sami mogu kupit sve sta im treba
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:55   #44
Moja jejja je skrtica! Tra-la-la-la-la!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:59   #45
.sramise: hahaha ma nisam nego gledam to realno.. ja ne ocekujem i ne zelim poklone od ljudi s kojima necu podijeliti taj svoj dan..jednostavno.. ako ja njima ne znacim nista zasto bi oni znacili meni.. ok napravila bi iznimku ako to dvoje nema para a zaista se zene iz ljubavi, onda bi neki znak paznje i pao.. al u slucaju da ne rade bas nikakvu festu zato jer su skrti onda i ja imam pametnija mjesta za ulaganje love..
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:05   #46
Čitam vas i najradije bih plakala kad vidim što pišu neke od vas...

Poklon se daruje od srca, jer to želiš nekome dati, jer ti to nešto znači i vjeruješ da će tu osobu koju daruješ razveseliti. Ni više, ni manje od toga.

I to je to. Sve ostalo su prenemaganja "ja tebi, ti meni" zaostala iz nekih vremena koja bi trebala biti dio prošlosti i dio siromaške kulture kad se darivalo mladence peradi i posteljinom za lakši početak zajedničkog života.

Ako očekuješ išta zauzvrat kad daruješ te mladence, pogotovo ako se cjepidlači do te mjere "bar da je kolač ili pizza" onda taj poklon ja osobno ne bih niti htjela dobiti, jer nije od srca darovan meni i mom partneru kao osobama, nego je uvjetovan nekim našim postupkom.

I sama ću uskoro imati vjenčanje samo s kumovima i uopće ne očekujem poklone ni od koga, a ako netko želi pokloniti nam sitnicu, znat ćemo da je od srca.
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:15   #47
Quote:
Jejja kaže: Pogledaj post
Ja cu bit skroz iskrena : da me netko ne zove na vjencanje i da ne radi festu i da ne pocasti ni cugom i jednim kolacicem od mene ne bi dobio poklon.. da se razumijemo obozavam darivati ljude ali ako njima nije zelja podijeliti trenutak s drugima nije ni meni zelja trosit lovu u cast njihovog vjencanja.. Pogotovo ako mi kazu da nemaju namjeru da drugi jedu i piju na njihov racun.. Onda si lako s tom lovom koju nisu potrosili na festu i sami mogu kupit sve sta im treba
Hvala ti na ovom postu i na iskrenosti. Mislim da je većina ljudi licemjerna. Recimo, pitala sam jednu našu frendicu, ona me čudno pogledala i rekla da joj nije ni na kraj pameti palo da im išta kupuje za onu jednu kavu koju bude popila na njihov račun. Još se snebivala zašto se ja osjećam kao dužnom i o kakvim darovima uopće govorim. Doduše, ona je radila svadbu i dobila poklone. Ja na njeziniu svadbu nisam mogla otići zbog smrtnog slučaja, ali poklon sam joj dala. OD SRCA, bez obzira što na mene nije potrošila ni kune

A ovakvima kao što je mrs cookie, ja osobno ne bih ništa poklonila jer se slažem s njom. Ako čovjek ne daje od srca, ne treba ni dati Nadam se da će i ona reći svojim prijateljima da neće raditi svadbu zato da oni ne bi žderali i pili na njezin račun, kad je već tako iskrena, pa neka bude iskrena do kraja I od srca!
amforica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:17   #48
nije stvar u ti meni ja tebi.. mozda je problem sto nisam bila u toj situaciji, tko god mi se zenio/udavao ili je radio festu ili bar skupio nas par doma pa smo tako uvijek i darivali nesto.. Ali nek zvuci kako god, ostajem pri onome da ako netko smatra da ja dolazim na svadbu samo jest i pit takav me ne pozna i ne zasluzuje nista od srca od mene.. ne kazem da mora bit festa, mogu svi doc kod maticara i nakon toga kud koji mili moji, dakle ne moram imati nikakvu ''korist'' osim osjecaja da ta osoba zeli s tobom podijeliti svoj trenutak i takva osoba od mene zasluzuje nesto od srca, nesto za uspomenu na taj dan..
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:25   #49
Quote:
amforica kaže: Pogledaj post
@MRS COOKIE - oš i ti reć svojim prijateljima da ne radiš svatove zato da oni ne bi žderali i pili na tvoj račun, samo za info pitam? :-)
Neću, jer je to ispod nivoa kulturnog čovjeka. Moji prijatelji prihvaćaju našu odluku i vesele se našoj sreći. Biram prijatelje koji znaju cijeniti to kakve smo osobe i koji ne preispituju prijateljstvo nekakvim "ja tebi, ti meni" odnosima.

Isto tako, ako mi se prijatelj ženi nekim koga sam vidjela jednom u životu, rado ću mu pokloniti nešto jer ima razloga radi kojih mi je prijatelj. I želim mu sreću s kim god je on odlučio biti.

I tako...
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:31   #50
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Neću, jer je to ispod nivoa kulturnog čovjeka
E bas to.. zasto bi takvima davala nesto od srca? Ti bi? Nisam materijalist i stvarno volim vidjeti ljude sretne al kad netko ne zasluzuje... kazem razlika je zasto taj netko radi/ne radi pir.. Takodjer izbjegavam svadbe di znam da me se zove samo radi poklona Jesam li i zato losa osoba
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:38   #51
Ja nekad imam dojam da ekipa uopće ne pročita temu nego drvi svoje
Evo, vidiš da ni MRS Cookie ne bi takvima dala poklon, samo se nije znala izrazit
amforica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 23:39   #52
Quote:
amforica kaže: Pogledaj post
Mislim da se nisam dobro baš izrazila pa ću probati pojasniti, s obzirom da uskoro slijedi vjenčanje mojeg prijatelja koji isto tako neće raditi svadbu, pa me to potaknulo da otvorim temu. Ne znam da li sam im dužna nešto pokloniti ili ne, ne znam kakvi su običaji?
Quote:
amforica kaže: Pogledaj post
Evo, vidiš da ni MRS Cookie ne bi takvima dala poklon, samo se nije znala izrazit
Ne, amforica, krivo me čitaš.

Gore spominješ da ti se prijatelj uskoro ženi. I dvojiš oko darivanja i stavljaš običaje ispred svog osjećaja važnosti tog prijatelja u tvom životu.

Neću filozofirati naširoko, ali moja i tvoja definicija riječi prijatelj su očigledno potpuno različite. Prijatelja imam svega 3 i taman da se žene za nekoga tko će i izreći nebulozu poput "jesti i piti na tuđi račun", to nije razlog da prijatelju ne poklonim nešto za dan koji njega silno veseli.

Ne vrijeđaju me izjave ljudi do kojih mi nije stalo. Ali me vrijeđa misao da bi netko tko me smatra prijateljem na forumu pitao je li u redu da se nešto daruje za vjenčanje ili ne. Kužiš?
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:12   #53
Frendica mi se udala u drugoj državi, bez svadbe i ikakvih ceremonija, kao i bez čašćenja kod nas. U biti, vjerojatno smo i otišle skupa na klopu, kao što to radimo kadgod možemo, ali nije to pompozno najavila "E sad te ja vodim na klopu jer sam se udala".

Da, naravno da sam joj kupila poklon. Pa prijateljica mi je, volim je i sretna sam zbog nje.

I ne razumijem ljude koji daruju samo ako su i oni namireni klopom i cugom
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:38   #54
Eh da, u ovu su temu prebačeni još neki postovi s druge teme o darivanju (na temu - što s poklonima ako smo pozvani na svadbu, ali na nju ne možemo/ne želimo ići) pa je naslov malo modificiran.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:56   #55
Quote:
amforica kaže: Pogledaj post
@slonek, nije tema svadba, nego je tema poklon za vjenčanje.
Pa ti sama stalno vracas temu na svadbu svojim smesnim komentarima. Zasto tako licno shvatas njihovu odluku o njihovom vencanju?

A sto se poklona tice, na tvom mestu poklon ne bih dala i zbog toga sto on tebi ocito vise znaci nego sto bi znacio njima.

Sto se onog komentara o jelu i picu na njihov racun tice, ni to me ne bi posebno pogodilo, pa ne radi se samo o tebi kao gostu na toj svadbi vec o xy ljudi. I ne radi se samo o jelu i picu, pobogu, svadba je organizacija za koju potpuno razumem da neko uopste ne zeli ni da pomisli da je se prihvati, i umesto toga, eto, otputuje i uziva. Ni veceru da plati. Boli me dupe kako neko organizuje svoje vencanje.

A evo, pre par meseci sam bila pozvana na svadbu i nisam mogla da odem, i jesam, poklonila sam nesto malo ali samo zato sto se tako namestilo, mogla sam da im kupim nesto sto im je trebalo i to sam i ucinila. Inace se verovatno ne bih opterecivala. Sve u svemu, ne mislim da postoji neki univerzalni recept, zavisi kakvi su odnosi i kakva je situacija.
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:36   #56
Sto vise razmisljam mislim da mi je u svemu tome bitan stav mladenaca, i koliko su mi ti ljudi bitni u zivotu..da mi best frendica otputuje na mars kako bi se sami ozenili- dobila bi poklon jer se udaje na nacin koji zeli i ja to postujem. al da mi kaze udajem se tu u maticnom ali necu vas zvat ni kod maticara da vam ne bi slucajno morala dat da jedete i pijete zapitala bi se jos jednom sta ona smatra pod opisom "podijeliti taj dan s drugima" jer ponavljam nije stvar u hrani i cugi vec u tome da poklone dajem ljudima koje smatram prijateljima,a netko tko mene smatra samo zderonjom i cugerom definitivno nije netko tko me dobro zna i voli.. sreca pa imam jako malo Prijatelja pa se ne nalazim u ovakvim situacijama...
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:45   #57
Quote:
Jejja kaže: Pogledaj post
netko tko mene smatra samo zderonjom i cugerom definitivno nije netko tko me dobro zna i voli..
Pa isto kao sto oni tebe smatraju zderonjom i cugericom, ti njih smatras nekim ko je duzan da te casti. U cemu je razlika?
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:56   #58
mali slon jel preskocen u citanju onaj moj dio da nije stvar u hrani i cugi da mozemo do maticara i doma sto se mene tice znaci meni je stvar u ponasanju istih ne u kolacima
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 11:20   #59
Dobro, hajde, ti njih smatras nekim ko je duzan da te pozove kod maticara ili doma i mora na bilo koji nacin podeli neki deo tog dana s tobom. Zasto?
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 11:29   #60
Zato jer imam takve prijatelje jer smo uvijek svaki sretan i tuzan trenutak dijelili i jer moji prijatelji (ne poznanici,prijatelji) ne bi takav trenutak proveli bez mene kao ni ja bez njih..stvar navike,odgoja ili jednostavno potrebe ali takvim ljudima sam okruzena i tako je.i takve ljude darujem i iz cista mira jer ih se sjetim...

edit: u prijasnjim postovima sam zapravo odgovorila na pitanje da mi netko kaze : "ne radim svadbu jer necu da jedete i pijete na moj racun..".ostatak osvrta je ponavljam ovisio o stavu mladenaca i mojoj bliskosti s njima.razlicite situacije zahtjevaju razlicito ponasanje i razlicite korake ...cisto da se zna
__________________
I made a wish...and you came true...

Zadnje uređivanje Jejja : 13.07.2012. at 11:34.
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.