Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2013., 18:26   #1
magija i cudan osjecaj

skoro cijelo moje djetinjstvo povezan sam sa okolnom prirodom oko moje kuce, cesto izlazim napolje i lutam sumom livadama, trazaci nesto nedefinisano, osjecam jaku vezu sa prirodom, sada imam 17 god, u zadnje vrijeme poceo sam da sanjam snove i u kojima osjetim ljubav ali ne mogu da se sjetim sna, ponovo izlazim u prirodu i trazim svoju srecu, ljubav. Osjecam jaku vezu sa prirodom ponovo samo ovaj put u ljubavi. sta da radim da li je to neki znak kako da se ponasam. molim vas da mi odgovorite, pomognete i date savjet.
seval is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:35   #2
Super je sto osjecas tu povezanost sa prirodom. Moj savjet je da jednostavno meditiras, ostalo ce doci samo po sebi.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:03   #3
Quote:
seval kaže: Pogledaj post
skoro cijelo moje djetinjstvo povezan sam sa okolnom prirodom oko moje kuce, cesto izlazim napolje i lutam sumom livadama, trazaci nesto nedefinisano, osjecam jaku vezu sa prirodom, sada imam 17 god, u zadnje vrijeme poceo sam da sanjam snove i u kojima osjetim ljubav ali ne mogu da se sjetim sna, ponovo izlazim u prirodu i trazim svoju srecu, ljubav. Osjecam jaku vezu sa prirodom ponovo samo ovaj put u ljubavi. sta da radim da li je to neki znak kako da se ponasam. molim vas da mi odgovorite, pomognete i date savjet.
Na wiki-ju je definicija magije:''Magija je mistična vještina kojom se pomoć manipulacije sviješću i autosugestijom nastoji postići određene rezultate i steći natprirodne moći i sposobnosti, služeći se za tu svrhu uspostavljenim ritualima.

Meni nije tocno jasno kakve to ima veze s magijom jer samo opisujes snove, setanje po sumi, srecu i ljubav?
Mozes li biti malo konkretniji glede svega?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 17:24   #4
ne mislim na obicno hodanje po sumi, obicne snove, obicnu ljubav, nego sam osjecaj prilikom toga koji prozima ove dogadzaje. Taj osjecaj je uvijek isti i prati me odavno, u svemu drugome sam pokusao naci odgovor i nisam uspio jedino magija objasnjava taj cudan osjecaj, a magija ne podrazumjeva uvijek samo rituale. Do sada nisam upoznao osobu sa slicnim osjecajem ili makar pribliznim.
seval is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 18:43   #5
Magija je svuda oko nas. Ovisi kako tko gleda na magiju. Vecina to povezuje sa misticnim pojavama. No cinjenica je da mistika postoji samo u nasim umovima. Svi volimo pomisliti da smo jedinstveni, posebni i drugaciji od drugih...u biti svi smo isti, odnosno svi imamo mogucnost osjetiti to sto ti osjetis...no to ovisi o tome koliko je tko otvoren za takve stvari...netko je "prirodno" otvoren, netko treba energetski raditi na sebi da bi se otvorio...

Na tvom mjestu bi jednostavno uzivala i prepustila se tome, bez previse zapitkivanja, analiziranja. Iz mog osobnog iskustva znam da odgovori na sve dođu sami,i to kad se najmanje nadas.

Gledaj na to kao na izazov, pocni energetski raditi na sebi, tako ces se jos vise otvoriti svemu i tako ces doci do odgovora koji trazis. Koliko god mozda zvucalo kao klisej, ali svi odgovori se nalaze u nama samima.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:50   #6
Pokušaj sa meditacijom (to pomaže i veoma dobro djeluje). No savjetujem ti da potražiš neku duhovnu osobu,da ti pomogne što se tiče meditiranja,jer to nije baš jednostavno. U svakom slučaju sretno!
lutkica24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.