Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 02:46   #1
Vidovnjaci s astro showa/ezo tv-a!

otvaram ovu temu jer dolazim u napast kontaktirati nekog tarot majstora da mi razjasni neke moje dileme, uzroke istih i sl.
budući da ponekad znam pogledati na tv-u tu emisiju kada ne spavam, vidim da doooosta ljudi zove i da su linije skoro non-stop zauzete.....
i to traje već neke 4 godine...dakle, nitko te emisije ne ukida a to mi onda daje određenu nadu da su ljudi na tim linijama koje idu na tv ipak barem donekle profesionalni i da znaju svoj posao

jeste li vi kada zvali te linije i kakva su vam iskustva?
Jaguarova Šapa is offline  
Old 08.03.2013., 06:37   #2
Nisam zvala nijednu takvu liniju, ali sam čula od prijateljica da su ih stavljali na čekanje i po 10 minuta, što su im debelo naplatili, a da na kraju uopće nisu ni dobile osobu koju su zvale. Nešto slično o tome je bilo i po novinama. Prijateljici su skinuli 120 kn, a da nije uspjela razgovarati sa nikime. Navodno namjerno to rade, i linije uopće nisu zauzete, nego samo na taj način pljačkaju ljude. Osobno smatram da je pametnije taj novac dati nekom dobrom, provjerenom tarot majstoru ili astrologu nego osobi koja je poznata samo po tome što je se viđa po reklamama i TV-u...
Uglavnom samo jedna osoba mi je spomenula pozitivno mišljenje o svemu i to samo za jednu jedinu ženu koja više ne radi na TV-u.
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Old 08.03.2013., 10:39   #3
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Nisam zvala nijednu takvu liniju, ali sam čula od prijateljica da su ih stavljali na čekanje i po 10 minuta, što su im debelo naplatili, a da na kraju uopće nisu ni dobile osobu koju su zvale. Nešto slično o tome je bilo i po novinama. Prijateljici su skinuli 120 kn, a da nije uspjela razgovarati sa nikime. Navodno namjerno to rade, i linije uopće nisu zauzete, nego samo na taj način pljačkaju ljude. Osobno smatram da je pametnije taj novac dati nekom dobrom, provjerenom tarot majstoru ili astrologu nego osobi koja je poznata samo po tome što je se viđa po reklamama i TV-u...
Uglavnom samo jedna osoba mi je spomenula pozitivno mišljenje o svemu i to samo za jednu jedinu ženu koja više ne radi na TV-u.
POTPISUJEM!!! Upravo tako, čista pljačka i tako krajnje osiromašenog naroda. Nešto slično ko i onaj "kunolovac" ali su ga nekako ukinuli a nadam se da će jednog dana ukinuti i taj ciganluk. To je i na RTL-u i na NOVA-tv i na OTV i tko zna gdje sve ne, kako se nitko ne pita od kud na jednom toliki vidovnjaci i nazovi-majstori koje ćega. Laka zarada a za ništa.
lav1 is offline  
Old 09.03.2013., 15:17   #4
dosta dugo vremena nisam htio komentirati rad ljudi koji se bave istim stvarima kojima se bavim i sam.No,danas,nakon više godina, mislim da imam pravo reći da su na žalost,ljudi koji su trebali popularizirati odnosno pokušati skinuti neke krive predodžbe o tarotu i objasniti što je što, napravili više štete nego koristi. Kako ljudima koji ih zovu tako i samom znanju, ne samo o tarotu već i drugim tehnikama. Žalosno je što među njima vjerojatno ima osoba (ne bih rekao puno) koje znaju i nisu tek priučeni "majstori", a iz nekog su razloga odlučili to dovesti pod veliki moralni i svaki drugi upitnik..Znam što znači ne imati novaca ali zbog toga pristati na ovakvu vrstu profaniranja je bez veze..Imam kontakte s osobama koje su debelo razočarane u tarot i ne žele uopće više čuti ništa i od nikoga..
Redovito se dovedem u situaciju da u gluho doba noći pogledam što rade tv magovi i svaki puta se iznova iznenadim..rijetko pozitivno. "Sad ću vam raditi veliki ritual za blagostanje i sreću i financijsku sigurnost" glasi rečenica, a nakon nje slijedi zapisivanje imena i datuma rođenja na papirić i bacanje u zajedničku kutiju..Možda sam ja krivo naučio, pitam se čemu mi treba deset dana pripreme i realizacije za jedan talisman ako je to u stvari tako jednostavno..Krivu školu sam izgleda završio..
RENO1963 is offline  
Old 09.03.2013., 16:58   #5
Mene više zgrožavaju oglasi za posao gdje se traže osobe za rad na liniji i piše da znanje tarota nije preduvjet. Upravo radi takvih stvari sva alternativa došla je pod jedan veliki upitnik, tko zbilja zna raditi svoj posao, a tko priča gluposti.
Emisije u "sitne sate" stvorile su kod ljudi pogrešnu percepciju tarota,a isto tako fascinantno mi je brzinsko riješavanje problema.
Pošto se i sama bavim alternativom, ovakve stvari su mi nepojmljive.
__________________
Kad nekome daš cijenu veću od one koju stvarno ima, on te na kraju proda baš za tu razliku.
only-me is offline  
Old 09.03.2013., 17:53   #6
Meni je ezo tv mrak,jedna od boljih humoristicnih emisija,a jos ide u kasni sat,kad inace nema bas puno toga na tv.
Za nas koji patimo od nesanice dusu dalo.
Posebno mi se svidja onaj mag Teo,kad on mase svijecama,pali papirice,puse u dim,gusi se od dima i to sve mrtav ozbiljan.
Da niste to zavidnici pokusali ukinuti!
bubi mir is offline  
Old 11.03.2013., 01:13   #7
Obavezno ukinuti emisije na svim tv-ima!
A te "majstore" zabraniti i primjereno kazniti.

Najveca steta koju nanose i nije san novac.Promislimo koji sve ljudi i sa kakvim problemima zovu te "majstore"..
Mozda je neko na rubu svega i zove te kretene, i ovi mu nesto krivo sugeriraju ili "rjesavaju" probleme.
Vrlo opasna je to rabota..

Da vidovnjaci,da tarot majstori....
__________________
E da je meni rijesit tudje probleme,lako bi ja za svoje...
molotow is offline  
Old 12.03.2013., 10:11   #8
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
otvaram ovu temu jer dolazim u napast kontaktirati nekog tarot majstora da mi razjasni neke moje dileme, uzroke istih i sl.
budući da ponekad znam pogledati na tv-u tu emisiju kada ne spavam, vidim da doooosta ljudi zove i da su linije skoro non-stop zauzete.....
i to traje već neke 4 godine...dakle, nitko te emisije ne ukida a to mi onda daje određenu nadu da su ljudi na tim linijama koje idu na tv ipak barem donekle profesionalni i da znaju svoj posao

jeste li vi kada zvali te linije i kakva su vam iskustva?
Ne nasjedaj na gluposti. Uglavnom nikako od početka kak je to počelo gledala sam par puta i svaki put sam se čudila koliko ima naivnih ljudi. Moje mišljenje je pod broj 1 je izvlačenje novaca, a pod broj 2 nitko ti od njih nije vidovnjak već samo ljudi koji rade svoj posao ( to ti mogu pouzdano reći jer tamo radi dečko koji je išao sa mnom u srednju, nije mogao naći posao i eto uspio se snaći i radi na Ezo tv). I na kraju jer nije malo čudno da skoro svima kažu da će biti sve uredu.
I definitivno sve takve stvari tj. prevarante koji izvlače novac od ljudi treba zakonski zabraniti i kažnjavat...
Sabrina86 is offline  
Old 22.03.2013., 00:11   #9
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
dosta dugo vremena nisam htio komentirati rad ljudi koji se bave istim stvarima kojima se bavim i sam.No,danas,nakon više godina, mislim da imam pravo reći da su na žalost,ljudi koji su trebali popularizirati odnosno pokušati skinuti neke krive predodžbe o tarotu i objasniti što je što, napravili više štete nego koristi. Kako ljudima koji ih zovu tako i samom znanju, ne samo o tarotu već i drugim tehnikama.
Potpisujem! meni je smjesno to gledat! kada se zelimo zabaviti, a nema nista drugo zanjimljivo na TV ja i suprug se znamo dobro nasmijat (jer u nedostatku kvalitetnog programa - te emisije su nam comedy show)

Meni nije jasno zasto uopce dozvoljavaju takve lakrdije na Tv - znam novac okrece i otvara sve. Medjutim jos manje su mi razumljivi te ljude koje zovu i koji misle da sa okretom prsta "topljenje" nekakvih svjeca, spaljivanjem papirica ce rijesit svoje finansiske ili ljubavne probleme, i jos ktome ih zena ne skine sa linjiju vec ih "proslijedi dalje" koleginici?! halooo

Zalosno je kakve sve nacine nece smisliti da iscupaju i zadnju lipu ljudima koji su izgubili svaku nadu u bolje sutra ...
Bejbi3 is offline  
Old 23.03.2013., 00:56   #10
Komentirala bih da na RTL-u najčešće gospođa Nera vodi emisiju i zaista ima dar. Još dok je bila manje poznata i radila na lokalnoj televiziji sama sam je u par navrata zvala i zaista je rekla stvari koje nije mogla pogoditi nikako, ali ama baš nikako i to precizno do u detalj. Žena ima dar sigurno, ali se prodala, izvodi neke glupe rituale, prije bi samo vrtila visak i cijelu emisiju govorila i tu i tamo otvorila karte. Nije da su svi baš šarlatani.
lejlalajla is offline  
Old 23.03.2013., 01:08   #11
Moja susjeda radi te gluposti na tv-u, ali inače znam da se ona godinama bavi time i radi kod sebe doma. Čini mi se da joj klijenata ne nedostaje, pa pretpostavljam da zna što radi, ali ono što se izvodi po tim emisijama je živa lakrdija, i nemam baš previše poštovanja prema onima koji se nečim ozbiljno bave u životu, a istovremeno to prostituiraju u ovakvim tv programima.
magic potion is offline  
Old 23.03.2013., 01:14   #12
ja sam čula da je neka Valentina sa ezo tv-a dosta dobra u tome što radi....ona će navodno uskoro postati šamanska svećenica....
bila je na sajmu ezoterije u opatiji....ja bila i vidila sam je ali nisam išla na nikakve tretmane kod nje....
Jaguarova Šapa is offline  
Old 23.03.2013., 01:19   #13
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Meni je ezo tv mrak,jedna od boljih humoristicnih emisija,a jos ide u kasni sat,kad inace nema bas puno toga na tv.
meni nije smiješno kad velike budale vrlo bezobrazno zarađuju na još većim budalama.
luka500400 is offline  
Old 24.03.2013., 11:29   #14
Zašto ukinuti emisije koje ljude zabavljaju ?
Što se tiče "pljačke"; trebalo bi onda ukinuti i sve "kladionice" i Hrvatsku Lutriju.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Old 25.03.2013., 10:43   #15
Sto Reno kaze.

Ne gledam te emisije niti znam ista o tarotu, ali bio sam na predavnju jednog poznatog lica, bilo je upravo komicno iako u stvari opasno po lakovjerne. Ne samo prevara, cak bi i dobrog prevaranta cjenio, nego uzasno losa prevara. Vrlo nespretan cold riding, rekao bih najobicnije trabunjanje.

Pri toe je govorila o vise alternativnih podrucja, a davala pri tome neke pogresne osnovne podatke, sto znaci da ( bez obzira bila sama ta podrucja sarlatanstvo ili osnovana) je eventualno ovlas nesto proctala i lupeta bez da se uopce potrudila iole upoznat materiju o kojoj govori.

Zatm u fazi "citanja", cistog kold ridinga, jako pokusava strasit ljude buducim bolestima (posebno ako je sve pogrijesila u nagadjanju sadasnjih) sto je vec opasno jer moze imati nocebo (negativni placebo) efekt na ljude. Jos gore je sto im je preporucivala terapije za te nepostojece bolesti iz buducnosti.

Ti ljudi su stetni na mnogim razinama - steti su po novcanik naivnih, ali jos gore mogu biti stetni po zdravlje i druge stvari u koje se petljaju te na kraju stete samoj alternativi i ljudima koji tome ipak ozbiljnije pristupaju.
Beljki is offline  
Old 25.03.2013., 21:43   #16
Nekada davno kad mi je bilo teško naivno sam pomislila da mi oni sa EZO-tv-a mogu pomoći savjetom. Neću pisati litanije jer je tu već puno rečeno, ali svi zdrave pameti neka nikada ne zovu te prevarante. Osim hrpe love koju će dati njihovim navlačenjem ispast će te naivni glupani jer takove laži i nebuloze nemožete pojmiti. To što oni rade već je pomalo kriminalno djelo jer svjesna prevara spada u tu kategoriju.
Najviše mi je žao jadnih ljudi koji su stvarno u gabuli i trebaju pomoći i onda dođu u ruke takovim lopovima koji bez stida i srama varaju taj jad i bijedu od naivnih ljudi.
Neodgovorne su i tv postaje koje dozvole taj lopovluk samo zbog svoje zarade ne misleći na prevarene ljude. I tu bi netko trebao reagirati.
Ne zovite ih nikada pa možda sam odu. Taj novac umjesto tim prevarantima utrošite mnogo pametnije i humanije.
luanalu is offline  
Old 26.03.2013., 01:00   #17
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
Neodgovorne su i tv postaje koje dozvole taj lopovluk samo zbog svoje zarade ne misleći na prevarene ljude. I tu bi netko trebao reagirati.
Ne zovite ih nikada pa možda sam odu. Taj novac umjesto tim prevarantima utrošite mnogo pametnije i humanije.

Netko bi trebao reagirati na neodgovornost TV postaje.

Nikada to nisam gledala. Rjetko gledam TV.

Teško će sami otići jer mediji imaju i nesvjesno djelovanje na podsvjest.
Natthali is offline  
Old 26.03.2013., 01:06   #18
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
otvaram ovu temu jer dolazim u napast kontaktirati nekog tarot majstora da mi razjasni neke moje dileme, uzroke istih i sl.
budući da ponekad znam pogledati na tv-u tu emisiju kada ne spavam, vidim da doooosta ljudi zove i da su linije skoro non-stop zauzete.....
i to traje već neke 4 godine...dakle, nitko te emisije ne ukida a to mi onda daje određenu nadu da su ljudi na tim linijama koje idu na tv ipak barem donekle profesionalni i da znaju svoj posao

jeste li vi kada zvali te linije i kakva su vam iskustva?
Kakvi tarot majstori? Pitaj mene sta god te zanima.
HolgerBadstuber is offline  
Old 26.03.2013., 13:01   #19
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Netko bi trebao reagirati na neodgovornost TV postaje.

Nikada to nisam gledala. Rjetko gledam TV.

Teško će sami otići jer mediji imaju i nesvjesno djelovanje na podsvjest.
Pametno, ništa nisi propustila, a medijima je na prvom mjestu lova, nije njih puno briga ni za svijest ni za podsvijest ljudi.
luanalu is offline  
Old 26.03.2013., 13:05   #20
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Netko bi trebao reagirati na neodgovornost TV postaje.

Nikada to nisam gledala. Rjetko gledam TV.

Teško će sami otići jer mediji imaju i nesvjesno djelovanje na podsvjest.
Pametno, ništa nisi propustila. Tv postaje zanima samo novac, njih nije briga ni za svijest ni za podsvijest ljudi.
luanalu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.