Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 19:05   #3821
Pa čovječe zar tolko poreza ode njima ?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 19.10.2017., 19:20   #3822
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Pa čovječe zar tolko poreza ode njima ?
Oko 5 miljardi € U godin katolicka crkva i manje evangeliska.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 20:00   #3823
Pa od pamtivijeka se davalo za crkvu,
Moja baba i djed su cuvali najbolje peke i kobase za fratre i davalo se uvijek sakom i kapom,cak i vise,za crkvu je moralo biti
Nevidim amabas nikakav problem u placanju Kirchensteuer..
I rado cu ga kao ponosni katolik i dalje placati.
Evo bas me jedan decko pitao da mu budem krizmani kum...i rado cu to biti..
Bez razmisljanja hocu li dobiti potvrdu ili ne...
Nije ni cudo sto ce jedna druga religija preuzeti svijet..vec su poceli...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 19.10.2017., 20:01   #3824
Quote:
papyfr kaže: Pogledaj post
U D par sa 2 prosječne plaće u 10 godina plati 9600€.
jel to stvarno istina? pa to je skoro 1000€ godisnje ili 500€ po osobi
znam da neki vamo npr placaju samo 100€ godisnje,s istom placom kao i ja..pa mi nije islo u glavu kako su meni zaracunali 220€....
i tih 100€ smatram previse,ali ovo 500€ je nista drugo lego LUDOST
Mortiis is offline  
Old 19.10.2017., 20:09   #3825
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Oko 5 miljardi € U godin katolicka crkva i manje evangeliska.
paraziti ...i tako 2000 godina
DrSigmundFreud is offline  
Old 19.10.2017., 23:23   #3826
Placa se 8-9% od visine poreza na placu crkveni porez. Znaci tko vise placa poreza na placu, placa i vise crkvi. Osoba sa 2500 brutto gdje bracni Partner ne radi i gdje se ima 2 djece, ne placa skoro nista ili nista. A samac sa 2500€ brutto placa 3-4 placa.

A samac sa istoj placi placa 24,49 ili 27,55.

Sto veca placa, to vise poreza, sa prosjecni ca. 3000€ brutto se placa kod 9% i bez djece 38,80. Ako tu jos ima 13+14. Placu si u paru blizu navedenih 960€ godisnje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 23:24   #3827
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
paraziti ...i tako 2000 godina
Dobro je ovo danas kada gledamo 300-500 godina unatrag. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.10.2017., 00:01   #3828
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali vidis, zasto riskirati? Izstupi i gotovo, na sigurnoj so strani.
Ovo je ono razmisljanje, nece bas mene uloviti, a imas vidis slucaja gdje je netko "ulovljen". Cist racuna, duga ljubav...
Nema se tu šta riskirati. To nije razmišljanje da neće baš mene uloviti jer ja ni ne smatram da radim išta krivo/kriminalno. Ne smatram se članom crkve. Ne koristim njihove usluge niti ću koristiti, u Njemačkoj nikad nisam bila prijavljena kao vjernica. Čak sam i po popisu stanovništva iz 2011. u Hrvatskoj deklarirani ateist.
I što bih sad trebala, kad budem na godišnjem u Hrvatskoj ići se zajebavati s nekakvim ispisom iz nečega s čim nemam niti želim imati ikakve veze. Ne pada mi na pamet gubiti vrijeme/novce na to.
aree is offline  
Old 20.10.2017., 00:22   #3829
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Nema se tu šta riskirati. To nije razmišljanje da neće baš mene uloviti jer ja ni ne smatram da radim išta krivo/kriminalno. Ne smatram se članom crkve. Ne koristim njihove usluge niti ću koristiti, u Njemačkoj nikad nisam bila prijavljena kao vjernica. Čak sam i po popisu stanovništva iz 2011. u Hrvatskoj deklarirani ateist.
I što bih sad trebala, kad budem na godišnjem u Hrvatskoj ići se zajebavati s nekakvim ispisom iz nečega s čim nemam niti želim imati ikakve veze. Ne pada mi na pamet gubiti vrijeme/novce na to.
Pa po odgovorima ovdje možes to i ovjde.

Nema veze Sto se ti smatras, postoji dokaz da si clan. Krsten si i gotovo. Pravno to Po meni uopce nije upitno, moralno je nesto drugo.
Ako neznas da je nesto kazneno djelo to te ne stiti od kazne.

Meni je to Bas Oma aljkavost. Pa zu uvjereno tvrdis da nisi clan crkve, Pa rijesi se zog problema jednom i gotovo.

Ti se možes deklarirati kao Sto god hoces Ali Dok so krsten i nisi istupio iz crkve sie Po zakonu krscanin. Postoji Dokument da si krsten potpisan od tvojih tadasnjih zakonskih zastupnika i jos svjedoka (kum i svecenik) znaci barem 4 osobe nemogu negirati da si krsten.

To su ti stajalista zakona, ne moja.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.10.2017., 00:45   #3830
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ti se možes deklarirati kao Sto god hoces Ali Dok so krsten i nisi istupio iz crkve sie Po zakonu krscanin.
Ovo je žešća glupost. Ako nikad nisam svojevoljno pristupio crkvi, onda nisam kršćanin. To što su me podvrgli nekakvim ritualima, dok sam još bio premlad da bih uopće razumio što je to, ne znači ama baš ništa. To je samo zabava za popove i rodbinu.
Ako se kao punoljetna osoba izjasnim kao pripadnik neke vjerske zajednice, onda sam član. Bilo kakva prisilna pokrštavanja ne mogu biti pravna osnova za utjerivanje poreza.
juanito is offline  
Old 20.10.2017., 01:34   #3831
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Ovo je žešća glupost. Ako nikad nisam svojevoljno pristupio crkvi, onda nisam kršćanin. To što su me podvrgli nekakvim ritualima, dok sam još bio premlad da bih uopće razumio što je to, ne znači ama baš ništa. To je samo zabava za popove i rodbinu.
Ako se kao punoljetna osoba izjasnim kao pripadnik neke vjerske zajednice, onda sam član. Bilo kakva prisilna pokrštavanja ne mogu biti pravna osnova za utjerivanje poreza.
Ako se pripadnost crkvi Po njemackom zakonu definira s time da si krsten, si dio crkve cim si krsten. Dok ne zaradujes ne placas osobno crkveni porez i briga te, cim zaradujes i citas na svom platnom listicu da placas taj porez, možes ili bi morao traziti ispis ako se ne smatras tome, jer najkasnije tada sie dobio informaciju da te drzava vodi kao dokazanog clana crkve.

Meni je ova diskusija glupa, U cemu je Problem otici izpuniti Papir i ne riskirati i zajebavati se?

Zakon je jasan, da li je fer je druga prica. Ali zaradujes, placas porez, znaci da si dovoljno pametan da izstupis iz crkve.

Pa ljudi moji, jeste li ikada dali otkaz za ugovor mobitela Koji bi se inace produzio automatski 12 ili 24 mjeseci, do vjeke vjekova ili Vase smrti.

Tako zakon vidi i vase "clanstvo" U crkvi, pottvrdeno sa strane vasih zakonski zastupnika.

Juanito ti pricas moralno Ali zakon to vidi drugacije.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.10.2017., 01:39   #3832
Po crkvenim zakononima si svojevoljno sa krizmom pristupio crkvi i odrasla osoba.

Da koliko godina se prima krizmu? A da koliko si zakonski odrasla osoba?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.10.2017., 11:08   #3833
ne znam kako je u njemackoj,ali mi smo se krizmali u hrv tada sa 13 godina
Mortiis is offline  
Old 20.10.2017., 11:34   #3834
Eto sta ti je hrvat prilivoda
Cim se treba platit crkvi porez ispisuju se
A protjerat 12/13€ za cigare svaki dan kroz nos nije problem
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 20.10.2017., 13:29   #3835
i sta to ima ikakve veze s hrvatima? zasto se ispisuju njemci,francuzi,talijani,spanjolci,austrijanci i zasto to na isti nacin gledaju kao i mi?
i tko je od navedenih na forumu rekao da pusi cigare i baca novce na to?
Mortiis is offline  
Old 20.10.2017., 14:44   #3836
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Eto sta ti je hrvat prilivoda
Cim se treba platit crkvi porez ispisuju se
A protjerat 12/13€ za cigare svaki dan kroz nos nije problem
Pa ako navodno nisu vjernici, samo nebi?
Placas Li ti clanstvo hdz/sdp-u?
Samo Mi evo nije jasno zasto je Problem izatupiti ako se nije vjernici, odnosno zasto to nisu uradili cim du mogli?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.10.2017., 15:33   #3837
Slazem se;tko god je potpisao da stupa u clanstvo neke organizacije nek' placa clanarinu,a ako ne zeli vise biti clan neka se ispise i vise ne mora placati.
Robert Mugabe is offline  
Old 20.10.2017., 16:11   #3838
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Samo Mi evo nije jasno zasto je Problem izatupiti ako se nije vjernici, odnosno zasto to nisu uradili cim du mogli?
Pa to je prilično jednostavno za shvatiti. U Hrvatskoj se ljudi time ne zamaraju jer nema ovakvog plaćanja poreza i ako nisu vjernici jednostavno nemaju veze s crkvom i ne razmišljaju o nekakvom iščlanjenju. To je jedna apsolutno nebitna i sporedna stvar koja nije vrijedna gubljenja vremena. Onda dođeš u Njemačku i pomisliš da je dovoljno se izjasniti pri prvoj prijavi adrese, što možda i jest tako, a možda i nije. Svašta se da pročitati. Uglavnom, njemački zakon o kojem si ti pričala vjerojatno ne vrijedi automatski za ljude koji nisu kršteni u Njemačkoj. Nije isto. I trebalo bi biti dovoljno pri prijavi adrese reći da nisi vjernik. No s njima se nikad ne zna tako da bi trebalo provjeriti kod njih.
U mojoj pokrajini to iščlanjenje košta sitnih od 10€ do 60€. U mom gradu 36€. Da nema foruma ne bi mi nikad ni u ludilo palo na pamet da postoji mogućnost kazne (ako uopće postoji) jer krštena osoba nije plaćala porez. Otkud bi ja to trebala znati?

Zadnje uređivanje aree : 20.10.2017. at 16:22.
aree is offline  
Old 20.10.2017., 17:16   #3839
Pa nazalost neznanje ne stiti o kazni.

Sto nesto ne znas je nazalost tvoj Problem u Tom i drugim slucajevima.

Ali i U hrvatskoj ako si upisan Clan te zajednice hkc prima novac za tebe. Da se svi izpisu iz crkve i da imamo 20-30% manje upisani hkcovaca, sigurno bi drzava rekla "Bit ce manje para" barem sdp bi to za vrijeme svoje vlade uveo Tako. Hdz bi ga tesko kritisirao Ali kada bi oni dobili izbore sigurno nebi sve bas 100% na prijasnih status.

Ja sam cisto misljenja da sve bude cisto i gotovo.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.10.2017., 00:12   #3840
Na koji dokument u Hrvatskoj se odnosi Arbeitszeugnis ako uopce postoji?
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.