Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2015., 01:26   #1
Prijava od strane prevaranta

Ovako, na fejsu u jednoj prodajnoj grupi sam od jedne gospođe kupila cipele za koje je tvrdila da su nove, kad su stigle vidila sam da su poprilicno nosene i trazila da mi vrati novac a ja njoj cipele.Naravno, odbila je, ponudila da mi vrati 15kn za postarinu i nakon mog inzistiranja i izjave da cu je javno prozvat u grupi i javit prijateljima na fejsu cim se bavi me blokirala. Adminice grupe su je samoincijativno par puta kontaktirale, ja sam joj poslala 3 sms-a (u periodu od mjesec dana) i 2 poruke suprugu, danas mi je pukao film, napravila novi profil i poslala joj prijateljima poruku da molim da joj kazu da je trebam da mi vrati novce i da ja njoj posaljem cipele natrag. Prije par sati sam dobila poruku od njezinog muza da me prijavila policiji za prijetnje i uznemiravanje, moze tu bit sta ili me pokusavaju zastrasit?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 02:14   #2
Realno, po napisanom, ima te pravo prijaviti policiji za uznemiravanje, jer si to i radila.
Slanje poruka prijateljima i mužu spada pod uznemiravanje.
Ako nisu cipele od npr 500kn vrijednosti, ne vidim potrebu za slanjem poruka okolo.
Svi mi koji kupujemo na internetu, svjesno ulazimo u rizik da možda kupujemo mačka u vreći.
Zaista se nadam da se samo radi o zastrašivanju.
Ako se ne radi, nadam se da imaš sve poruke i prepiske vašeg razgovora.

Sad me zaista zanima, koja je vrijednost cipela.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 07:58   #3
O super. Vrijednost je 115kn, imam dio poruka jer mi je profil trenutno srusen i pokusavam ga dobit nazad. Kakve su kazne za to i kako ide procedura, nisam nikad imala problema sa zakonom, zivim 500km od nje i imam bebaca (cipele su ustvari bile za njega)
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:41   #4
Ukoliko nema prijetnji ubojstvom i nanešenjem ozljeda nema ni prijetnji.
Ukoliko je odgovarala na poruke nema ni uznemiravanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:59   #5
Odgovarala je na poruke u pocetku, na zadnjih par nije. Nije bilo nikakvih prijetnji, doslovno sam joj pisala 'molim vas vratite mi novce za koje ste me prevarili a ja cu vama cipele). sad ne znam sta su joj admini slali, al to bi se valjda moglo dokazati da je slano od strane druge osobe i bez mog nagovora. al mislim da su uglavnom poruke bile da je moze biti sram sto radi i tog tipa.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 13:10   #6
Ako ne dođe policija onda su samo zastrašivali.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 13:19   #7
Ako su me prijavili za koliko ih mogu ocekivati? 500km smo udaljene. Ako budem isla na sud idem u gradu kojem zivim ili njenom? Kakve su kazne, ima sanse da policija nakon razgovora odbaci tuzbu?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 13:25   #8
Doći će lokalna policija koja je blizu.
DO odbacuje tj.me podiže optužnicu policija samo skuplja dokaze i izjave.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 17:27   #9
Za 115 kn raditi takve scene, kupovina po oglasnicima je na vlastitu odgovornost, narucila si cipele, cipele si i dobila. Kakve? To je vec druga prica


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
If you only have a hammer, you tend to see every problem as a nail.
seven9heaven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.