Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 17:19   #21
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Nisam ja pravnik, da se razumijemo, ali te "moze ti se dogodit" spike mi idu na jetru, jer ni u kojem sudskom postupku nije moguce nesto stopostotno dokazati sve da imas i 7 milijardi svjedoka. Postoji razlika izmedju "moguce", "vjerojatno" i "sigurno".
Uvijek ti se može dogoditi da imaš suca koji ti je baš naročito naklonjen, ali on ipak mora dokazati da ga je premlatio taj policajac Pero Perić, a ne da su male šanse da bi ga u tom vremenu uspio premlatiti netko drugi, pa ga je najvjerojatnije premlatio policajac Pero Perić. U isto vrijeme će taj policajac i njegov kolega tvrditi da to nije istina, a materijalni dokazi su mu slabašni.

Ne kažem da je nemoguće, samo da je teško. Ja bih ipak prijavio, za sad može gubit samo živce s time, ništa drugo.

Isto tako, morao bi imati vještaka koji će potvrditi da su ozljede nastale na način na koji su opisane, što je posebno teško kad se radi o lakim tjelesnim.Dobra je praksa detaljno fotografirati ozljede iz svih mogućih kuteva odmah nakon događaja, da ti kasnije vještak može dati nalaz i mišljenje koje će ti ići u korist.

Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ako ljudi mogu dobivat presude u svoju korist jer su se popikli na cesti, onda me fascinira kako se ovo ne bi moglo dobit.
To su sasvim druge stvari, radi se o naknadama štete u parničnim postupcima, a općenito je stajalište u sudskoj praksi da pješak nije dužan konstantno gledati u pod i pratiti put kojim se kreće. Zato i možeš ishoditi naknadu štete od grada ako si se razbio negdje na cesti jer su oni negdje ostavili rupu. Odgovornost u građanskim postupcima je šira od odgovornosti u kaznenom. To nema veze s ovakvim slučajevima.

Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Nabijem drzavu koja vlastite gradjane ne moze zastitit od policajaca koji zlostavljaju svoje ovlasti.
To se slažem. Na žalost je situacija takva da ti policajci očito znaju koliko smiju, a i kad trebaju prestati i dok se tog drže, neće im se ništa dogoditi. Posebno je gnjusno što tako neće postupati sa jednim Horvatinčićem ili Sanaderom jer znaju da mogu tužiteljstvu tako upropastiti slučaj, najebat će obični građanin koji je pozvan na razgovor, a imao je nadrkanog policajca preko puta.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 24.11.2015., 17:23   #22
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Uvijek ti se može dogoditi da imaš suca koji ti je baš naročito naklonjen, ali on ipak mora dokazati da ga je premlatio taj policajac Pero Perić, a ne da su male šanse da bi ga u tom vremenu uspio premlatiti netko drugi, pa ga je najvjerojatnije premlatio policajac Pero Perić. U isto vrijeme će taj policajac i njegov kolega tvrditi da to nije istina, a materijalni dokazi su mu slabašni.

Ne kažem da je nemoguće, samo da je teško. Ja bih ipak prijavio, za sad može gubit samo živce s time, ništa drugo.

Isto tako, morao bi imati vještaka koji će potvrditi da su ozljede nastale na način na koji su opisane, što je posebno teško kad se radi o lakim tjelesnim.Dobra je praksa detaljno fotografirati ozljede iz svih mogućih kuteva odmah nakon događaja, da ti kasnije vještak može dati nalaz i mišljenje koje će ti ići u korist.



To su sasvim druge stvari, radi se o naknadama štete u parničnim postupcima, a općenito je stajalište u sudskoj praksi da pješak nije dužan konstantno gledati u pod i pratiti put kojim se kreće. Zato i možeš ishoditi naknadu štete od grada ako si se razbio negdje na cesti jer su oni negdje ostavili rupu. Odgovornost u građanskim postupcima je šira od odgovornosti u kaznenom. To nema veze s ovakvim slučajevima.



To se slažem. Na žalost je situacija takva da ti policajci očito znaju koliko smiju, a i kad trebaju prestati i dok se tog drže, neće im se ništa dogoditi. Posebno je gnjusno što tako neće postupati sa jednim Horvatinčićem ili Sanaderom jer znaju da mogu tužiteljstvu tako upropastiti slučaj, najebat će obični građanin koji je pozvan na razgovor, a imao je nadrkanog policajca preko puta.
Dobro, aj, tu se slazem.
Abaddon0100 is offline  
Old 24.11.2015., 17:26   #23
Možda su te pretuli jer si bio zločest
GalaGuru is offline  
Old 24.11.2015., 17:55   #24
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post

To se slažem. Na žalost je situacija takva da ti policajci očito znaju koliko smiju, a i kad trebaju prestati i dok se tog drže, neće im se ništa dogoditi. Posebno je gnjusno što tako neće postupati sa jednim Horvatinčićem ili Sanaderom jer znaju da mogu tužiteljstvu tako upropastiti slučaj, najebat će obični građanin koji je pozvan na razgovor, a imao je nadrkanog policajca preko puta.
pa cijela policija i pravosudje radi na principu para, ako ih imas bit ces tretiran ko princeza, a ako ih nemas tuci ce te i zlostavljati iako mozda nisi nista ni ucinio nego si svjedok ili si se zatekao na krivom mjestu u krivo vrijeme, takva je situacija u nasoj drzavi i mislim da covjek iz prvog posta nema neke sanse protiv tog sustava da bi mu mozda najbolje bilo da nista ne pokrece zato sto ako im se zamjeri moze jos vise nastradat, a njih stiti korumpirani sustav
random101 is offline  
Old 24.11.2015., 18:21   #25
Tko god takvo sto presuti zasluzuje da ga natuku opet...


Inace, zandari su prefrigani... obicno bas nece namlatiti nekoga bez lijepog dosjea....

A o zasticenosti policajaca lijepo govori ovaj clanak:

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...lovilu-1039521
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 24.11.2015., 18:35   #26
Quote:
sauruss kaže: Pogledaj post
Ljudi, hvala na odgovorima. Nisam imao svjedoke, nema kamera u sobi ali je zabiljezeno kad sam bio, na ulazu u postaju se javis i upises, imam i sluzbeni poziv sa mjestom i vremenom. Od postaje do hitne ima 10 min i na ljecnickom izvjescu je navedeno vrijeme i moj iskaz sa tijekom dogadjaja. Znam policajce po imenima i kad sam proguglao vec je ovaj nasilni imao slican slucaj. Ali pojeo vuk magare. Inace, bila je klasicna bad cop - good cop situacija.
Ja sutra idem obaviti specijalisticke preglede, ne kazem da sam nesto stradao ali nije u redu. Nije u redu da ti prijete i fizicki na tebe nasrcu policajci bez ikakve osnove.
Jedan blizak prijatelj koji radi pri drzavnom odvjrtniku mi je napomenuo da ako " nemam polomljena rebra ili frakturu lubanje da se ne trudim ". Da odbacuju i da se sa rogatim bodem. Ne mogu vjerovat..
Ovo za medije je ok, cekam svu medicinsku dokumentaciju. I najvjerovatnije uzet odvjetnika..
To što je spomenuti policajac već poznat po takvom ponašanju može igrati znatnu ulogu u cijelom slučaju. Inače osim unutarnje kontrole policajce koje prijaviš (npr. ti sad odeš na policiju i prijaviš ih da su te pretukli) idu pred nadležnog prekršajnog suca. S druge strane, može dosta značiti to da li i ti imaš kakvih prijava i prekršaja.
Guud is offline  
Old 24.11.2015., 19:44   #27
Nemam dosje, nisam kaznjavan.. imam jedan verbalni delikt (uvreda) sa lokalnim politicarem, par prometnih prekrsaja (parkiranje, brzina). Znaci, nista neuobicajeno niti razlogom za takvim ponasanjem policijskog inspektora.
Misljenja sam da im slucaj klizi iz ruku i da su izgubili kompas. To nije moj problem, kao normalan gradjanin ne zelim da me se tuce.
Inace sam obrtnik, zivim od svog rada, imam par zaposlenih.. i njegove prijetnje o mojoj egzistenciji nisu bezazlene. Pa danas je najlakse nekog obrtnika unistiyi, pogotovo ako si policijski sluzbenik. I oni to znaju i zato to rade. I zato sam u totalnoj konfuziji.
sauruss is offline  
Old 24.11.2015., 19:47   #28
Znači, istražuju slučaj njihovog čovjeka koji je zloupotrebljavo ovlasti i pritom te pretuku. Zanimljvo.

Odakle si?
Ohyeahbaby is offline  
Old 24.11.2015., 19:54   #29
Quote:
sauruss kaže: Pogledaj post

sad, šta mi je raditi? kome prijaviti i da li prijaviti?.
prvo bi te trebalo izbubrežit jer ne znaš kome trebaš prijavit a onda pustit da ta dva vola završe na burzi.

Uzmi sad telefon i nazovi 192 (dobit ćeš OKC policijske uprave) i ispričaj cijelu priču pa si na miru.Pošto se 192 snima moraju pokrenut istragu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 24.11.2015., 19:59   #30
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
kao prvo, ti si ih isprovocirao kada si rekao da snimas. valjda znas da ne smijes nikoga snimati bez njegovog dopustenja
Netočno.

Po zakonu ne smiješ bez dopuštenja snimati razgovor koji nije namijenjen tebi. Ako čovjek razgovara s tobom, naravno da je razgovor namijenjen tebi.
ZwYx is offline  
Old 24.11.2015., 20:02   #31
Quote:
sauruss kaže: Pogledaj post
Nemam dosje, nisam kaznjavan.. imam jedan verbalni delikt (uvreda) sa lokalnim politicarem, par prometnih prekrsaja (parkiranje, brzina). Znaci, nista neuobicajeno niti razlogom za takvim ponasanjem policijskog inspektora.
Misljenja sam da im slucaj klizi iz ruku i da su izgubili kompas. To nije moj problem, kao normalan gradjanin ne zelim da me se tuce.
Inace sam obrtnik, zivim od svog rada, imam par zaposlenih.. i njegove prijetnje o mojoj egzistenciji nisu bezazlene. Pa danas je najlakse nekog obrtnika unistiyi, pogotovo ako si policijski sluzbenik. I oni to znaju i zato to rade. I zato sam u totalnoj konfuziji.
Kontaktiraj odvjetnika, možda ne bi bilo loše nazvati 192, usput i pošalji mail na adrese iz ovog linka

http://www.mup.hr/main.aspx?id=104
Guud is offline  
Old 24.11.2015., 20:23   #32
Quote:
ZwYx kaže: Pogledaj post
Netočno.

Po zakonu ne smiješ bez dopuštenja snimati razgovor koji nije namijenjen tebi. Ako čovjek razgovara s tobom, naravno da je razgovor namijenjen tebi.

Snimanje telefonskih i drugih razgovora bez znanja sugovornika kao i neovlašteno prisluškivanje te prenošenje takvog sadržaja strože se kažnjava – do tri godine zatvora.


Neovlašteno snimanje i prisluškivanje

Članak 131.

(1) Tko neovlašteno i kriomice snimi drugoga filmski, televizijski, videokamerom ili fotoaparatom,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko posebnim napravama neovlašteno prisluškuje ili snimi razgovor ili izjavu koji mu nisu namijenjeni ili tko omogući nepozvanoj osobi da se upozna s razgovorom ili izjavom koja je neovlašteno prisluškivana ili snimana ili tko neovlašteno prisluškuje ili snimi tuđe poruke u računalnom sustavu.
niptuck is offline  
Old 24.11.2015., 20:28   #33
Ubuduće se pravi mrtav Kad si vidiš gdje to vodi, baciš se na pod i ne mrdaš. Neka dođe hitna po tebe
ado120 is offline  
Old 24.11.2015., 20:57   #34
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
kao prvo, ti si ih isprovocirao kada si rekao da snimas. valjda znas da ne smijes nikoga snimati bez njegovog dopustenja, a ti to ides rec drotu u civilu , sta se cudis budi sretan, mogao si proci puno gore.
drugo, mozes prijavit, prijava ide policiji, prijavljujes policiji da te prebio policajac. hm... samo pazi kad te budu zvali na obavijesni razgovor da ovaj put uopce ne izades iz sobe
Ja ne mogu vjerovat šta ti pišeš.

Naprosto ne mogu vjerovat da postoje ovakvi ljudi poput tebe.
NicolasBourbaki is offline  
Old 24.11.2015., 20:57   #35
Nabavis njegovu adresu i sacekusa u mraku sa bejzbol palicom. Takvi likovi poznaju i priznaju jedino zakon sile i sa bilo kakvim tuzakanjem ces samo prije ili kasnije opet najebati.

Ako vec nemas muda sam, onda plati deckima koji ce to napraviti sa zadovoljstvom. Kada sa par polomljenih rebara zavrsi na hitnoj, drugi put ce razmisliti o svom ponasanju.

Ovaj bi zvao 192.

Jedini broj koji bi mu ja zvao je 194.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 24.11.2015., 21:03   #36
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovat šta ti pišeš.

Naprosto ne mogu vjerovat da postoje ovakvi ljudi poput tebe.
a sto ti nije jasno ?
niptuck is offline  
Old 24.11.2015., 21:04   #37
Autore - zovi novine, zovi tv-kuće, na taj način ćeš biti zaštićen i u konačnici - tuži. Javno navedi imena i prezimena tih divljaka. Zagorčaj im život.

Jebo im ja mater, eto, toliko od mene.

Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
a sto ti nije jasno ?
Ti stojiš iza tih murjaka. Iz tvog posta se vidi da se olađuješ i da ih opravdavaš.
NicolasBourbaki is offline  
Old 24.11.2015., 21:05   #38
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Autore - zovi novine, zovi tv-kuće, na taj način ćeš biti zaštićen i u konačnici - tuži. Javno navedi imena i prezimena tih divljaka. Zagorčaj im život.

Jebo im ja mater, eto, toliko od mene.
100% moj potpis, ovo ne smije proći samo tako, neka ide u sve medije pa neka policija i pravosuđe utvrđuju činjenice.
kuroishijin is offline  
Old 24.11.2015., 21:09   #39
a šta ako oni k(sl)ažu da si ti njih prvi napa? baš se mislim kako bi moga dokazat da nisi, pogotovo u rvackoj...
__________________
"Primi sve što te stigne
i budi strpljiv u nestalnosti svoje bijede."
noliđ is offline  
Old 24.11.2015., 21:18   #40
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Autore - zovi novine, zovi tv-kuće, na taj način ćeš biti zaštićen i u konačnici - tuži. Javno navedi imena i prezimena tih divljaka. Zagorčaj im život.

Jebo im ja mater, eto, toliko od mene.



Ti stojiš iza tih murjaka. Iz tvog posta se vidi da se olađuješ i da ih opravdavaš.
ovako cu ti reci, prije cca 7 god bila sam malo ...hm, nestasna upala mi je racija kuci, nisu nasli nista, priveli me, u postaji , glavni krim pandur u facu mi je rekao, ''da si musko razljepio bi te od zid da bi od tebe ostala samo crvena crta' i to samo zato jer sam bila bezobrazna. tako da, ovo sto sam rekla u gornjem postu je vrlo lako moguce, sto ne znaci da branim nekoga .

a da me pitas ako sam na strani policije. jesam.

sto ne znaci da sam na strani ove dvojice iz ovog slucaja.
niptuck is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.