Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 00:15   #2381
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
možda jednog dana. prije moram riješiti neke stvari.
urlator is offline  
Old 06.07.2012., 18:31   #2382
četnički potop

Glavni promotor kreacionizma na Balkanu (i u emisiji Krešimira Mišaka) (+rasizma, govora mržnje itd.) Miroljub Petrović, strpan je iza rešetaka, i sada se brani sa slobode, jer je napravio video na youtube, gdje je prijetio miniranjem brana u Nizozemskoj, ako ne puste četničke zločince.

Poznati negator zločina u Srebrenici, sada se brani da je to s miniranjem brana bila "šala".
Miroljub Petrović (47) iz Beograda, autor video-poruka u kojima preti da će srušiti branu u Holandiji i zgradu Tribunala ukoliko iz zatvora u Sheveningenu ne budu pušteni haški optuženici iz Srbije, uhapšen je juče ujutru u akciji pripadnika Službe za borbu protiv organizovanog kriminala.

Na jednom snimku se vidi Petrović ispred nasipa na obali Severnog mora i navodi da se u tom trenutku nalazi na oko 20 kilometara od Amsterdama.

Petrović je u februaru ove godine na Jutjubu postavio dve video-poruke u kojima je pretio da će srušiti branu na severu Holandije i sravniti zgradu Tribunala ukoliko haški sud ne oslobodi iz pritvora optužene Radovana Karadžića, Ratka Mladića i Vojislava Šešelja.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 07.07.2012., 09:56   #2383
nesto interesantno, pa koga zanima neka pogleda:
(ispricavam se ako je link postan prije, ako jest, neka moderator izbrise post!)

http://www.youtube.com/watch?v=6OkR5...eature=related
__________________
KLiKNi
17+ is offline  
Old 07.07.2012., 10:22   #2384
i odmah među komentarima ljudi se svađaju o tome jeli kur'an ili biblija ''pogodila'' više znanstvenih činjenica iz modernog doba .-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 07.07.2012., 11:40   #2385
Quote:
17+ kaže: Pogledaj post
nesto interesantno, pa koga zanima neka pogleda:
(ispricavam se ako je link postan prije, ako jest, neka moderator izbrise post!)

http://www.youtube.com/watch?v=6OkR5...eature=related
Sve OK ali nadam se da znaš da su Behe i kompanija na ovom filmu pokušavali svoje konfabulacije prezentirati kao istinu na sudovima i svaki puta bili osramoćeni.
Neki su čak i bježali od svjedočenja u korist svojij ID kolega da se ne osramote pred javnošću pa su prisilno dovedeni na sud i tamo bili pobijeđeni činjenicama.
Behe je npr. jako dobro znao da je sve što je trkeljao o flagellumu laž ali je svejedno svjesno lagao.
Čitaj malo o Behe vs Miller na Kitzmiller vs Dover Area School trial.
Ken Miller je također kršćanin ali ne okreće glavu od činjenica i ne želi svjesno lagati u svrhu promoviranja nedokazanih hipoteza.
cave troll is offline  
Old 07.07.2012., 21:30   #2386
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
i odmah među komentarima ljudi se svađaju o tome jeli kur'an ili biblija ''pogodila'' više znanstvenih činjenica iz modernog doba .-)

Pozdrav

Da je svemir nastao iz Ništa piše samo u Bibliji.

To i znanost danas tvrdi.

I ima potpuno pravo.

Samo treba otkriti način kako iz ništa dobiti sve.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Old 08.07.2012., 00:17   #2387
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Da je svemir nastao iz Ništa piše samo u Bibliji.

To i znanost danas tvrdi.

I ima potpuno pravo.

Samo treba otkriti način kako iz ništa dobiti sve.

Pozdrav
mislim da si u krivu jer u Bibliji ne piše da je svemir nastao već piše da je stvoren
userxxx is offline  
Old 08.07.2012., 17:18   #2388
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post

Samo treba otkriti način kako iz ništa dobiti sve.
Pa to je već otkriveno:

KREACIONIST is offline  
Old 08.07.2012., 22:44   #2389
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
mislim da si u krivu jer u Bibliji ne piše da je svemir nastao već piše da je stvoren

Pozdrav

Ne razumiješ Boga Biblije, Vanzemaljsku inteligenciju koja je jasno dala ljudima na znanje da je svemir i svi mi doslovno nastao iz ništa.

Kako?

To je već drugo pitanje.

I ima odgovor.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Old 09.07.2012., 00:14   #2390
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Da je svemir nastao iz Ništa piše samo u Bibliji.

To i znanost danas tvrdi.

I ima potpuno pravo.

Samo treba otkriti način kako iz ništa dobiti sve.

Pozdrav
Pojedini znanstvenici smatraju (npr. Lawrence Krauss) da je svemir nastao pomoću virtualnih cestica koje izlaze i ulaze iz/u postojanja/e u iznimno malim (direktno nemjerljivim) vremenskim intervalima.Dakle,prazan prostor ima masu (virtualne čestice su dokazane).Znanstveno "ništa" i teolosko (biblijsko) "nista",odnosno filozofsko (aristotelovsko) "nista" nemaju baš ništa zajedničko.Zato nemoj bezveze pričati i siriti dezinformacije.
__________________
"When routine bites hard, and ambitions are low. When resentment rides high, but emotion won't grow...and we're changing our ways, taking different roads. Love will tear us apart."
Jon Stark Snow is offline  
Old 09.07.2012., 00:52   #2391
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Glavni promotor kreacionizma na Balkanu (i u emisiji Krešimira Mišaka) (+rasizma, govora mržnje itd.) Miroljub Petrović, strpan je iza rešetaka, i sada se brani sa slobode, jer je napravio video na youtube, gdje je prijetio miniranjem brana u Nizozemskoj, ako ne puste četničke zločince.

Poznati negator zločina u Srebrenici, sada se brani da je to s miniranjem brana bila "šala".
Miroljub Petrović (47) iz Beograda, autor video-poruka u kojima preti da će srušiti branu u Holandiji i zgradu Tribunala ukoliko iz zatvora u Sheveningenu ne budu pušteni haški optuženici iz Srbije, uhapšen je juče ujutru u akciji pripadnika Službe za borbu protiv organizovanog kriminala.

Na jednom snimku se vidi Petrović ispred nasipa na obali Severnog mora i navodi da se u tom trenutku nalazi na oko 20 kilometara od Amsterdama.

Petrović je u februaru ove godine na Jutjubu postavio dve video-poruke u kojima je pretio da će srušiti branu na severu Holandije i sravniti zgradu Tribunala ukoliko haški sud ne oslobodi iz pritvora optužene Radovana Karadžića, Ratka Mladića i Vojislava Šešelja.

Ma...

Teški debil. As big as they come...


Ali uopće nije za čuditi se.
Kao da je odlika kreacionista multidisciplinarnost u najraznijim mentalnim i inim poremećajima,
kako kod ovog bolesnog i opasnog crackpota Petrovića, tako i kod ovih njegovih baby verzija na forumu,
čim se netko ponosno naziva kreacionistom, gotovo automatski slijedi još neka glupost,
najrazličitije teorije zavjere, astrologija, gatanje iz graha...,
nema toga što mozak kreacionista ne bi mogao prihvatiti kao istinu. Zastrašujuće...
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is offline  
Old 09.07.2012., 00:53   #2392
https://www.forum.hr/showthread.php?t=717726

Quote:
domexis kaže: Pogledaj post
Ego@ pa sama abiogeneza ne može teoretski a kamoli znanstveni dokazati život iz ne živog.Ovo je van svake pameti i van prirodnih zakona i druge zakoni termodinamike.....

btw.....Po meni je knjiga veliko sranje i žao mi je što sam je kupio kada je sad mogu besplatno čitati na netu jbg


Pozdrav
Van prirodnih zakona i druge zakoni termodinamike? Ne kužim rečenicu, ali ako se pozivaš na drugi zakon termodinamike, onda ne znaš št je drugi zakon termodinamike. U svakom slučaju, abiogeneza nema veze s teorijom evolucije.

Kada kreacionist počne u debati o evoluciji napadati abiogenezu, odmah se zna koliko je sati...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.07.2012., 01:05   #2393
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Van prirodnih zakona i druge zakoni termodinamike? Ne kužim rečenicu, ali ako se pozivaš na drugi zakon termodinamike, onda ne znaš št je drugi zakon termodinamike. U svakom slučaju, abiogeneza nema veze s teorijom evolucije.

Kada kreacionist počne u debati o evoluciji napadati abiogenezu, odmah se zna koliko je sati...

ajmo ovako reći drugi zakon termodinamike bukvalno kaže.Da sve stvari propadaju....(možda sam trebao izostaviti termodinamiku koja možda pripada drugim raspravama ali dobro)Želio sam preko termodinamike reći kako evolucija koja se je toliko dugo događala nije stvorila besmrtnost čovjeka ili životinje??

Abiogeneza ima itekako veliki utjecaj ili oslonac na evoluciju koja samo objašnjava razvitak vrste,dok abiogeneza ima zadaću da dokaže nastanak života ........što je po meni bez dokaza ne dokazivo jbg


Pozdrav
__________________
Alkohol možda je čovjekov najgori neprijatelj,ali Biblija kaže da volimo svoje neprijatelje.

Zadnje uređivanje domexis : 09.07.2012. at 01:12.
domexis is offline  
Old 09.07.2012., 01:12   #2394
Quote:
domexis kaže: Pogledaj post
ajmo ovako reći drugi zakon termodinamike bukvalno kaže.Da sve stvari propadaju....(možda sa trebao izostaviti termodinamiku koja možda pripada drugim raspravama ali dobro)Želio sam preko termodinamike reći kako evolucija koja se je toliko dugo događala nije stvorila besmrtnost čovjeka ili životinje??
Turritopsis nutricula?
cave troll is offline  
Old 09.07.2012., 01:32   #2395
Quote:
domexis kaže:
ajmo ovako reći drugi zakon termodinamike bukvalno kaže.Da sve stvari propadaju....(možda sam trebao izostaviti termodinamiku koja možda pripada drugim raspravama ali dobro)Želio sam preko termodinamike reći kako evolucija koja se je toliko dugo događala nije stvorila besmrtnost čovjeka ili životinje??
II ZTD nigdje ne kaže da lokalna entropija ne može padati.
Uostalom, onda bi se i razvoj fetusa protivio spomenutom zakonu. Nadam se da ne misliš da se zigote razvijaju pomoću Božje čarolije.
I, za kraj, pokušati diskreditirati evoluciju s pitanjem zašto čovjek nije besmrtan, zašto pingivi ne mogu letjeti i sl. je samo pokazatelj nepoznavanja teorije evolucije.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 09.07.2012., 01:54   #2396
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
II ZTD nigdje ne kaže da lokalna entropija ne može padati.
Uostalom, onda bi se i razvoj fetusa protivio spomenutom zakonu. Nadam se da ne misliš da se zigote razvijaju pomoću Božje čarolije.
I, za kraj, pokušati diskreditirati evoluciju s pitanjem zašto čovjek nije besmrtan, zašto pingivi ne mogu letjeti i sl. je samo pokazatelj nepoznavanja teorije evolucije.
Poznajem ja evoluciju i njezinu teoriju......Ne brini
Postoji već tema o ovoj tematici tako da

Ja samo želim reći da osobna Dawkinsona razmišljalja nisu nikakvi dokazi za (iluziju o Bogu)
__________________
Alkohol možda je čovjekov najgori neprijatelj,ali Biblija kaže da volimo svoje neprijatelje.
domexis is offline  
Old 09.07.2012., 01:59   #2397
Quote:
domexis kaže: Pogledaj post
Poznajem ja evoluciju i njezinu teoriju......Ne brini
Na poznaješ. Tvrdiš da nema besmrtnih životinja, a nisu čuo za Turritopsis nutriculu.
Živi u beskonačnom ciklusu polip - meduza. Dakle, besmtrna je....dok je netko je pojede.
Što je najbolje...radi se o jednom od najstarijih organizama na planeti.
Već je vrlo rano evolucija napravila besmrtno biće.
Možda ih je bilo još ali su nestali za vrijeme masovnih izumiranja.
cave troll is offline  
Old 09.07.2012., 02:05   #2398
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Na poznaješ. Tvrdiš da nema besmrtnih životinja, a nisu čuo za Turritopsis nutriculu.
Živi u beskonačnom ciklusu polip - meduza. Dakle, besmtrna je....dok je netko je pojede.
Što je najbolje...radi se o jednom od najstarijih organizama na planeti.
Već je vrlo rano evolucija napravila besmrtno biće.
Možda ih je bilo još ali su nestali za vrijeme masovnih izumiranja.
neću se ja s tobom tu natezat niti mi je volja........izgleda da ni ti ne poznaješ teoriju evolucije ali dobro.......kada si već to spomenu evo jedno pitanje
Zašto onda to najstarije besmrtno biće nije prenjelo informaciju besmrtnosti putem gena na prijelazne vrste (ako ih ima) do samog čovjeka??
__________________
Alkohol možda je čovjekov najgori neprijatelj,ali Biblija kaže da volimo svoje neprijatelje.
domexis is offline  
Old 09.07.2012., 02:17   #2399
Quote:
domexis kaže: Pogledaj post
neću se ja s tobom tu natezat niti mi je volja........izgleda da ni ti ne poznaješ teoriju evolucije ali dobro.......kada si već to spomenu evo jedno pitanje
Zašto onda to najstarije besmrtno biće nije prenjelo informaciju besmrtnosti putem gena na prijelazne vrste (ako ih ima) do samog čovjeka??
Eto pitanja koji pokazuje da evoluciju shvaćeš na nivou Comforta ili Hovinda.

Po kojoj je teoriji besmrtnost nešto pozitivno i nešto što se uklapa u survival of the fittest da bi neki mogući besmrtni pra-pra-pra predak to prenio na sve vrste čiji je predak?
Čemu besmrtnost ako je te onaj jači , veći ili pametniji smaže za doručak?
Ako su postojala bića poput Turruptois nutricule, vrijeme je pokazalao da je taj besmrtni "trait" bio suvišan jer ih više nema. Nisu preživjeli.
cave troll is offline  
Old 09.07.2012., 03:36   #2400
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Eto pitanja koji pokazuje da evoluciju shvaćeš na nivou Comforta ili Hovinda.

Po kojoj je teoriji besmrtnost nešto pozitivno i nešto što se uklapa u survival of the fittest da bi neki mogući besmrtni pra-pra-pra predak to prenio na sve vrste čiji je predak?
Čemu besmrtnost ako je te onaj jači , veći ili pametniji smaže za doručak?
Ako su postojala bića poput Turruptois nutricule, vrijeme je pokazalao da je taj besmrtni "trait" bio suvišan jer ih više nema. Nisu preživjeli.
Dapaće, s aspekta evolucije je poželjno da stara generacija, nakon što se razmnoži polako nestane i ne zagađuje genepool...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.