Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 11:13   #81
bilo je nedavno na Kolektivi za kupiti individualni tečaj šivanja 6h -> 270kn (Zagreb),
kupila sam i dogovorila s ugodnim ženskim glasom jedan dan za vikend 9-15h
mislim da će mi to dobro doći za osnove krojenja
ali bih voljela pohađat neki duži tečaj

ima li tko iskustava s tim tečajem krojenja i šivanja s Kolektive,
zna li za neki duži tečaj koji je aktualan

i kako da uključim praćenje (ove) teme?
edit: pronašla pretplatu
plava jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:11   #82
Jedno kratko pitanje.

Da li je tko bio na tečaju kod Nana-San (http://nana-san.hr/skola.aspx) i kakva su iskustva?

Hvala
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:05   #83
Quote:
Toom_ kaže: Pogledaj post
Jedno kratko pitanje.

Da li je tko bio na tečaju kod Nana-San (http://nana-san.hr/skola.aspx) i kakva su iskustva?

Hvala
Mene isto ovo zanima. Ima li kakvih svježijih iskustava??

Jer vidim da Goga ima 60 sati, kao puni tečaj i 30 kao početni, (dakle samo 12 sati više od ovog početnog tečaja u nana-sanu, je njen puni tečaj).

Da li to znači da kod Goge dobijem i početni i napredni - u tih 60 sati??
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 04:40   #84
http://www.legrandchic.com/hr/

šivanje je stvar prakse, a kad prođete ovaj tečaj, sve ste u stanju iskrojit.
vascorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 11:24   #85
Quote:
vascorama kaže: Pogledaj post
http://www.legrandchic.com/hr/

šivanje je stvar prakse, a kad prođete ovaj tečaj, sve ste u stanju iskrojit.
Puno hvala!!!
__________________
No one likes me, I don't care!!!
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 19:32   #86
Evo, ja završavam tečaj kod Goge i da napišem frišku recenziju.

Upisala sam kraći tečaj i stvarno sam zadovoljna. Napravila sam si šos i haljinicu/tuniku - i totalno sam ponosna na svoje novostečene vještine.

Uglavnom - Goga je strpljiva, pedantna, onak - stara škola - voli da je sve kako treba, bez zabušavanja i brljanja. Pokaže ti sve što ti nije jasno i vodi fino, individualno - kroz proces učenja i "ovladavanja" mašine.

Naučila sam osnove, sad ću dalje brusiti sama doma, na svojoj novoj mašini.
Eventualno, ako vidim da mi zatreba još učenje nekih caka, pomoć oko nekih stvari - mogu upisati još jednu rundu tečaja - pa izbrusiti to što mi još fali. Ali za početak - ovo mi je super. Dalo mi je prvi pogon i zalet, došla sam u školu bez ikakvog predznanja, bez da sam ikad sjela za mašinu i pipnula je, a sad već imam 2 predmeta koja sam sama napravila.

Eto, to bi bilo to.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 15:58   #87
Vidim da je tema malo zamrla, ali da podijelim i ja svoja iskustva o tečaju kod Goge. Tečaj je super, ja sam pri kraju svog i prezadovoljna sam, zasad imam 2 suknje, hlače, svečanu haljinicu i kaputić u tijeku, a prije toga nikad nisam ni sjela za mašinu. Tako da preporučujem ovaj tečaj svima koji razmišljaju di bi se upisali.
arilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 00:06   #88
Quote:
arilni kaže: Pogledaj post
Vidim da je tema malo zamrla, ali da podijelim i ja svoja iskustva o tečaju kod Goge. Tečaj je super, ja sam pri kraju svog i prezadovoljna sam, zasad imam 2 suknje, hlače, svečanu haljinicu i kaputić u tijeku, a prije toga nikad nisam ni sjela za mašinu. Tako da preporučujem ovaj tečaj svima koji razmišljaju di bi se upisali.
jesi upisala brzi ili puni tečaj? I naravno koja je cijena??
kjakopovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 10:06   #89
Puni tecaj sam upisala, cijena za 60 sati je 2500kn.
arilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 23:20   #90
Kupujem ispravnu mašinu za šivanje u kovčegu (novu ili polovnu). Ponude mi šaljite u inbox :-D
__________________
“No matter how far you travel, you can never get away from yourself.”
Haruki Murakami
maribili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 10:25   #91
tko je ta goga i kako doci do nje...
imate li kakav link i kontakt...nesto
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 11:50   #92
http://www.tecajevisivanjagoga.hr/

Ima i page na fejsu: Tečajevi krojenja i šivanja Goga, tamo je isto naveden kontakt
arilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 15:18   #93
Nije me dugo bilo na ovoj temi, posto mi je danas muz kupio bozicni pokon -novu endlericu, bila sam motivirana vidjeti sto ima novo u forumskim bespucima.

Za vas koji ste se odlucili na tecajeve imam savjet:

super je sto ste se odlucile na tecaj jer je jako bitno da prvenstveno razumijete mehaniku sivace masine (napetost konca, bodove i sl.) i postupke sivanja (gdje ide fizelin, kako sasiti zatvarac) jer samostalno odgonetavati je iznimno frustrirajuce i dugotrajno i skupo (kod mene su meti i metri materijala letili u smece zbog gresaka).
No, za daljnje usavrsavanje i neke nove "fore" toplo vam preporucujem knjigu o sivanju. Cak i ja sama koja sam zavrsila ttf ponekad zavirim u nju jer "zaboravim" kako se nesto siva (recimo, skriveni dzep koji rijetko radim).
Imam ih nekoliko, no moja najdraza je kupljena na amazonu, kosta 300njak kuna i apsolutno je, po mom misljenju, "must have" svakog pocetnika.
Na engleskom, no ima slike koje su dovoljne da shvatite sto vam je ciniti.

Radi se o knjizi od Alison Smith , a zove se jednostavno "the sewing book"

ak imate pitanja vicite
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:33   #94
Quote:
bajsica kaže: Pogledaj post
ja sam bila na tecaju kod Goge i zena je odlicna,toplo preporucujem.Kad sam dosla nisam znala ni dugme prisit,a na njenom sam tecaju sasila 8 ozbiljnih komada odjece(suknju,hlace,haljine-dvostrane,kratke,duge,kaput).Tecaj je odlican jer su samo 3 osobe u grupi pa ti se Goga moze maximalno posvatit sto ne znam jel bas izvedivo kad je 10 osoba u istom terminu.pogledaj na fejsu njenu stranicu i fotografije koje svjedoce o sasivenoj odjeci
Goga nije normalna. Zena treba pod hitno na psihijatriju lijecit zivce! Ili je zaboravila pit neke lijekove dok sam ja polazila tecaj! Ako zelite da vas netko vrijeda i uvjerava da ste dali 2000 kuna iz hira i dosade a ne zato jer nesto zelite naucit, slobodno se obratite Gogi!!
MATV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 10:00   #95
Bila sam u Nana san a tečaju šivanja. Nikako ne preporučujem!

Bilo je nas 5 cura u grupi, 4 na početničkom, 1 na naprednom. Minijaturna prostorija s dva stola koja kad se prošire, ne možeš se kretati po prostoriji. Epidemiološke mjere su smiješne jer sjedimo jedna na drugoj, i kad netko javi da je bolestan, odmah te počne prat paranoja jer je cura dva dana ranije sjedila 5 cm od tebe, bez obzira na tanku maskicu.

Jedan stol za crtanje i krojenje, a nas minimalno dvije u istom trenu trebamo stol. Jedna cura si je haljinu krojila na podu. Naravno da se žalila, a oni se ograđuju s glupim izgovorima. Na kraju je zahtijevala da joj vrate dio novca i jedva su joj uvažili reklamaciju uz najgluplje izgovore. Obećaju ti sve živo kad s njima pričaš na telefon, a kad platiš, vidiš da su lagali.

Tečaj je očajno strukturiran. Prva tri dolaska (9 sati) vam priča nekakvu teoriju koja se može skratit na max tri sata suvislog pričanja, a ovako smo bezveze izgubili 9 sati za koje smo mogli nešto konkretno naučiti na stroju.
Cura koja je bila na naprednom je bila toliko ljuta jer nije naučila apsolutno ništa.

Od nas 5, četiri smo bile izuzetno nezadovoljne. Ne može baš biti slučajnost.
Moj osobni stav je da u svojih 40 godina života nisam na gori način uložila 2000 kuna.

Ps. Dobila sam preporuku za tečajeve u Šivanolu, nažalost, prekasno, kad sam već ovo bila uplatila.
jessica444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2021., 20:01   #96
Potpisujem zadnji post o Nana san tečaju. Struktura je zbilja nepostojeća, u mojoj početničkoj grupi svi smo imali potpuno različita predznanja, a ni voditelj tečaja baš nije najugodniji. Apsolutno nikakav materijal nije osiguran, ni škare, kamoli nešto potrošno
Izbjegavajte.
lnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 10:34   #97
Da li u Rijeci postoji neki tecaj za sivanje?
Squishy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.