Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2004., 20:44   #1
Kvalitetni linkovi za znanstvenu literaturu...

Zamislio sam ovu temu kao mjesto gdje bi mogli navoditi kvalitetne internet linkove vezane uz nabavku literature (uz Amazon naravno).

Evo, ja prvi: www.abebooks.com - nabavka polovnih knjiga iz SAD. Povezani su s ogromnim brojem antikvarijata, a baze podataka su im vrlo detaljne te obično uključuju i stanje knjige. Prednost je što se plaćanje radi preko njih, a ne izravno s raznim anonimnim antikvarijatima i knjižarama. Uspio sam naći i vrlo zanimljive stvari - a cijene znaju biti i povoljne (navedu cijene svih antikvarijata koji imaju traženu knjigu).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 15:03   #2
xxx.lanl.gov

Ovo zapravo ne spada u literaturu, nego u skladište članaka, ali valjda nisam potpuno offtopik. (A i naslov topika se uvijek može doraditi. )

Na xxx.lanl.gov se može naći mnogo kvalitetnih članaka iz područja fizike, matematike, nelinearnih znanosti (što god to bilo - to je prijevod od "Nonlinear Sciences"), računarstva ("Computer Science") i kvantitativne biologije (što god to bilo, "Quantitative Biology").

Tamo može svatko staviti praktički što god želi pa je lako moguće da ima i nekvalitetnih uradaka, ali iz mog područja (matematika) ima jako dobrih stvari.

Mnogi ovo mjesto na webu koriste da bi stavili svoj članak koji još nije nigdje objavljen, da bi imali pokriće za eventualne probleme tipa tko je nešto prvi našao/objavio.

Uglavnom, ako točno znate što tražite, ovo je jedno zgodno mjesto za nalaženje članaka.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 15:29   #3
vjerojatno većina ekonomista već ide na tu stranicu, ali meni se pokazala kao jako dobar izvor članaka, pa evo za mlađe kolegice i kolege koji se bave ekonomijom, tu možete brzo i lako naći one "kultne" radove na koje se svi pozivaju

www.nber.org

i još volim Working papers stručnjaka Svjetske banke www.bis.org
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 15:53   #4
Slicna top tema, sa puno vise linkova, postoji i ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=48270
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 12:55   #5
bok, bok. zanima me da li netko ima slicna info u svezi zracnog prometa, ljudskog cimbenika i sigurnosti prometa.
gonesail is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 18:18   #6
A ovo je link na neznanstvenu literaturu: http://pikolina.belkatalog.com
__________________
Pikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:05   #7
Vojki...Lucija....ostali...

Da li je netko voljan povoljnije, ako mu više ne treba, prodati
Zelenika, R.: Metodologija i tehnologija izrade znanstvenog i stručnog djela, izdanje 2000. (da li je izašlo neko novije???).
Ima je www.sveznadar, po 400,00.
Rado bih jeftinije prošla....(cicijašim ).
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 22:18   #8
Quote:
deatwin kaže: Pogledaj post
Vojki...Lucija....ostali...

Da li je netko voljan povoljnije, ako mu više ne treba, prodati
Zelenika, R.: Metodologija i tehnologija izrade znanstvenog i stručnog djela, izdanje 2000. (da li je izašlo neko novije???).
Ima je www.sveznadar, po 400,00.
Rado bih jeftinije prošla....(cicijašim ).
pa uzmi si to u knjiznici, fakat je steta kupovati (ja se bas s uzivanjem rastajem od nje)
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 22:19   #9
btw, svima bih preporucila sljedeci prirucnik:

http://www.superknjizara.hr/index.ph...80&inv=364f847

knjiga je jako lijepo napisana i s uzivanjem se cita.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 21:09   #10
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
pa uzmi si to u knjiznici, fakat je steta kupovati (ja se bas s uzivanjem rastajem od nje)
Ipak sam ju kupila... Kad apsolviram tematiku, dobro bu došla za podboltati ostale knjige
Majko mila, zamisli da mi sve to treba
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 21:12   #11
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
btw, svima bih preporucila sljedeci prirucnik:

http://www.superknjizara.hr/index.ph...80&inv=364f847

knjiga je jako lijepo napisana i s uzivanjem se cita.
Otvorih link...miriši na zanimljivo...
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 21:13   #12
Quote:
deatwin kaže: Pogledaj post
Otvorih link...miriši na zanimljivo...
cuj u odnosu na zeleniku ne da je zanimljivo, nego ces se zaljubit u autora
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 12:14   #13
sad mi je pao na pamet jos jedan metodoloski prirucnik, puno korisniji od vecine suhoparnih uvoda u znanstveni rad:

samic, midhat: kako nastaje naucno djelo, sarajevsko izdanje inace.

http://161.53.240.2/cgi-bin/unilib.cgi?form=D1400125040

ja sam po njemu radila diplomski. drugi sam radila po ecovoj 'Come si fa una tesi di laurea'.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:51   #14
Quote:
deatwin kaže: Pogledaj post
Vojki...Lucija....ostali...

Da li je netko voljan povoljnije, ako mu više ne treba, prodati
Zelenika, R.: Metodologija i tehnologija izrade znanstvenog i stručnog djela, izdanje 2000. (da li je izašlo neko novije???).
Ima je www.sveznadar, po 400,00.
Rado bih jeftinije prošla....(cicijašim ).
Iako je Zelenika "Biblija" za sve poslijediplomante, preporučila bih ti knjigu Milice Gačić, izdanje 2001., mislim da se zove "Pisanje i objavljivanje znanstvenih i stručnih radova" - knjiga je super jasna, bez nepotrebnih bla bla truć truć
__________________
BB
Double_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 09:13   #15
Fala na savjetu, prijedlogu... Ali kupih Zeleniku...naime predavanje i ispit (Metodologija znanstvenog istraživanja) bili su složeni po njemu...
A da je oširan i zamoran - je.

Kupit ću si ovu od Nach
A bacit ću pogled i na tvoju preporuku M.Gačić.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:37   #16
www.emeraldinsight.com

Ekonomija. Direktni pristup do preko 35,000 full text članaka, full text arhivi sežu do 1994. Obuhvaća područje: managementa, marketinga i ljudskih potencijala, određen broj naslova iz područja primjenjenih i tehničkih znanosti. Tjedno se preuzme preko 250,000 članaka.
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:47   #17
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Zamislio sam ovu temu kao mjesto gdje bi mogli navoditi kvalitetne internet linkove vezane uz nabavku literature (uz Amazon naravno).

Evo, ja prvi: www.abebooks.com - nabavka polovnih knjiga iz SAD. Povezani su s ogromnim brojem antikvarijata, a baze podataka su im vrlo detaljne te obično uključuju i stanje knjige. Prednost je što se plaćanje radi preko njih, a ne izravno s raznim anonimnim antikvarijatima i knjižarama. Uspio sam naći i vrlo zanimljive stvari - a cijene znaju biti i povoljne (navedu cijene svih antikvarijata koji imaju traženu knjigu).

Pozlatio ti se ovaj link, neki dan sam naručila 18 knjiga za nekih 200-tinjak dolara, a dan prije 2 knjige na Amazonu za 150!
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:47   #18
Quote:
Sophie13 kaže: Pogledaj post
Pozlatio ti se ovaj link, neki dan sam naručila 18 knjiga za nekih 200-tinjak dolara, a dan prije 2 knjige na Amazonu za 150!
Drago mi je da sam ti pomogao (a i drugima možda!). Samo treba paziti da naručuješ iz istog antikvarijata, tj. knjižare, tako da je jedna poštarina.

Na tom siteu sam naručio prvu knjigu za svoj doktorat!

Koje si područje ako nije tajna?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 09:00   #19
Nije tajna Upravljanje ljudskim kapitalom, menadžment ljudskih potencijala, obrazovanje.

Vidiš, dobro da si rekao, nisam obraćala pozornost na to jesu li knjige iz istog antikvarijata, ali svejedno sam dobro prošla!
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:41   #20
Da li neko ima nešto iz ekonomskog predviđanja ? (Economic and business forecasting ) Pišem diplomski a jako sam siromašna zasad sa literaturom.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.