Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 01:49   #61
Quote:
mejblin753 kaže: Pogledaj post
2.0 TDI
Neću pisati neistinu, ali mislim da je to 170KS. Dosta konja za jedan A6. Bolji izbor od V6.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 03.05.2012., 14:51   #62
Quote:
zdenis83 kaže: Pogledaj post
Ovako kupujem jedan od ova dva vozila,ali ne mogu se odlućiti u potpunosti koji da uzmem......Koja su vaša mišljenja,neke njihove mane ili prednosti jednog pred drugim.Na što bi trebalo pripaziti kod kupnje i ostalo.Svaki komentar je dobro došao...
Koji god da kupiš dođe ti na isto i nećeš pogriješiti jer su oba po svim statistikama odlične kvalitete, jedino ti je stvar ukusa, a o tome odlučuješ ti.
Oba su odlična ali i skupa za održavanje i ne troše malo.
BMW 5-ica je po meni puno ljepša i atraktivnija, onako moćno djeluje, jedino kaj je iznutra auto ćelav, mislim na armaturu ima svega par tipki koje svijetle dok je kod audija drugačije, on ima puno ljepšu unutrašnjost.
Imam jednog poznanika koji je nedavno prodao 530d, trebala mu je lova, i znam da kad je rekao kad mora na servis da ga zaboli glava.
Inače ti su auti tako i napravljeni da ih kupiš na leasing i voziš dok ti ne istekne garancija i onda zamijeniš za novi, nakon 150000 km i 3-4 godine vožnje to je sasvim drugi auto, ne tvrdim da je loš.
Ja inače vozim audi, promijenio sam par modela, trenutno imam 1.9tdi 130ks model 2001/2005 i prezadovoljan sam ali se ti motori ne mogu mjeriti sa novijim dizelašima jer su 1.9tdi jedni od najkvalitetnijih motora ikad napravljeni.Prije toga sam imao 2.5tdi 180ks i nisam bio zadovoljan.
3.0tdi je odličan motor kao i 530d kod BMW-a, to su mi rekli mehaničari u servisu kojeg na svu sreću rijetko posjećujem.
Ja sam planirao prijeći na 2.0tdi 2006/2007 godište ali su me odgovorili mehaničari iz zubaka jer je taj motor jako loš, pa su mi rekli radije uzmi 3.0tdi ili 2.4 benzinca, ali sam se predomislio, budem se još malo strpio da padnu cijene.
gogifrogi is offline  
Old 03.05.2012., 14:55   #63
Quote:
mejblin753 kaže: Pogledaj post
Gospodo treba mi pomoc. Zelim da kupim audia a6 2006 g0d.
I zanima me da li je b0lji audi 3.0 il' 2.0.
I da li audi 2.0 ima gresku na motoru. Molim vas da mi odg ako znate ?
Unaprjed hvala.
3.0 je definitivno bolji, to će ti reću u bilo kojem audi servisu.
gogifrogi is offline  
Old 18.07.2012., 21:05   #64
bmw 530d

pozdrav dečki...

vozim auto bmw 530d 2004 godište, s prijeđenih 240tisuća...
molm za savjet onih koji znaju ili imaju iskustva, auto mi ponekad u vožnji gubi snagu, jedva prelazi 3000 okretaja, uz to primjetio sam bijeli dim iz auspuha... nedavno sam izvršio kompletni servis i promijenio ˝fap˝ filter...


ako netko zna nešto, hvala unaprijed
Robi 530 is offline  
Old 18.07.2012., 23:33   #65
Uf,bijeli dim i nije bas dobar znak,mislim da to znaci da mjesa vodu sa gorivom,dakle mogo bi biti dihtung glave motora,ali nemoj me drzati za rijec jer nisam nikakva majstor niti se kuzim u to ali mislim da sam takonacuo....

P.S. mene moj jos uvijek dobro sluzi i nakon 223tkm......

pričekaj jos malo i javit ce se oni koji znaju malo vise o tome...

Zadnje uređivanje zdenis83 : 18.07.2012. at 23:39.
zdenis83 is offline  
Old 19.07.2012., 00:12   #66
Bijeli dim u pravilu znači kako u motoru "sagorijeva" i rashladnu tekućinu (antifriz)... Bojim se, da je kolega zdenis83 na dobrom tragu... Jel se to pojavilo neposredno nakon servisa?
body halleck is offline  
Old 19.07.2012., 08:15   #67
ako antifriz curi u motor, onda motor dimi bijeli dim, ali ne ponekad nego stalno.
njemu ponekad izgubi snagu i tada dimi bijelo, ostatak vremena je OK.

pa bi prije rekao da je problem negdje drugdje. možda i dihtung glave, možda nešto sa fap filterom ili gorivom ali teško da nije primijetio da mu fali antifriza.
I wonder is offline  
Old 19.07.2012., 10:09   #68
Quote:
zdenis83 kaže: Pogledaj post
Uf,bijeli dim i nije bas dobar znak,mislim da to znaci da mjesa vodu sa gorivom,dakle mogo bi biti dihtung glave motora,ali nemoj me drzati za rijec jer nisam nikakva majstor niti se kuzim u to ali mislim da sam takonacuo....

P.S. mene moj jos uvijek dobro sluzi i nakon 223tkm......

pričekaj jos malo i javit ce se oni koji znaju malo vise o tome...
Kojim se ti poslom bavis da si tolku kilometražu natukao. Drago mi je da sa autom nemas nikakvu frku.
ivica_0123 is offline  
Old 19.07.2012., 10:57   #69
Quote:
ivica_0123 kaže: Pogledaj post
Kojim se ti poslom bavis da si tolku kilometražu natukao. Drago mi je da sa autom nemas nikakvu frku.

Mislim da sam se pogresno izrazio,kupio sam ga rabljenog,sa 160tkm i sad ima 223tkm...dakle u dvije godine natukao sam nekih 60tkm...radim u Austriji pa se nakupi pošto se vozim dosta na relaciji HR-At.......
zdenis83 is offline  
Old 19.07.2012., 16:44   #70
Audi. Jedini razlog je to što ima bijelo osvijetljenje tabli, dok BMW ima žučkasto poput auta starih 20 godina.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 19.07.2012., 17:19   #71
Zar Audi nema jarko crvenu?
frenchkey is offline  
Old 19.07.2012., 17:30   #72
Bilo je do pred oko 8 godina. Od onda bijelo. Nije napisao godinu auta? A6 od 2004 generacija C6 ima bijelo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 19.07.2012., 17:31   #73
znači i gumbovi na cockpitu su bijeli, ne samo cajgeri?
frenchkey is offline  
Old 19.07.2012., 17:40   #74
Cajgeri su crveni, brojevi i sve u kontrolnoj ploči je bijelo. Ostali prekidači u autu kao šiberi ili radio su mislim crveni, nisam siguran. Danas je svaki VW i Audi takav da je bijelo. I naravno ne žarulje nego LED. Zato i jesu precijenjeni i preskupi. Jednostavno izgleda elegantno i puno bolje nego kod BMW-a.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 19.07.2012., 17:42   #75
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Audi. Jedini razlog je to što ima bijelo osvijetljenje tabli, dok BMW ima žučkasto poput auta starih 20 godina.
BMW ima crveno. I to je skroz nebitan detalj pri izboru auta! Jednostavno ne vjerujem da si to izjavio...
!!MEDO!! is offline  
Old 19.07.2012., 17:47   #76
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
BMW ima crveno. I to je skroz nebitan detalj pri izboru auta! Jednostavno ne vjerujem da si to izjavio...
Meni jeste jedan bitan detalj. Ništa protiv BMW-a, njemačka kvaliteta baš kao Audi. Samo kažem da me to smeta kod BMW-a. Svijetli crveno/narančasto/žuto, tu negdje, nije baš pravo crveno.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.