Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 15:14   #3361
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Secerna vata - prebaci na usb i napravi fotku u dm-u ili nekoj foto radnji.
Kostat ce te 1 kunu, a frizer se poslije ne moze vaditi da te nije dobro shvatio
ili to, ili zatrazi od frizerke da ti pokaze ton kartu farbi koje koristi i tamo podaberi nesto najslicnije ovome na slici... i ne boj se, nece ti praenovi unistiti kosu, pod pretpostavkom da se pravilno rade. To ce reci da se izrast farba bojom s visokim % hidroksida i da se folije tako zamataju da vec ranije obojani dio kose odtane van folija i da se zadnjih 5% premaze istom bojom s 3% peroksidom, tek toliko da se osvijeze...
profesionalac is offline  
Old 28.09.2009., 15:31   #3362
Jedno malo pitanje: kupila sam skidač boje od atrecolora, ali neznam kako da ga nanesem na kosu čini mi se da je prerijedak da ga nanesem sa četkicom za farbanje, a teta u dućanu mi nije znala reć. Profesionalac može pomoć?
peyton32 is offline  
Old 28.09.2009., 16:23   #3363
Quote:
peyton32 kaže: Pogledaj post
Jedno malo pitanje: kupila sam skidač boje od atrecolora, ali neznam kako da ga nanesem na kosu čini mi se da je prerijedak da ga nanesem sa četkicom za farbanje, a teta u dućanu mi nije znala reć. Profesionalac može pomoć?
Na ovom forumu sam vec opisao kako se koristi skidac. Pretrazi malo starije postove. Na zalost, nemam vremena sve pisati posnovno. I da, nanosi se cetkicom.
profesionalac is offline  
Old 28.09.2009., 16:29   #3364
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Na ovom forumu sam vec opisao kako se koristi skidac. Pretrazi malo starije postove. Na zalost, nemam vremena sve pisati posnovno. I da, nanosi se cetkicom.
sve pet, svejedno hvala
peyton32 is offline  
Old 28.09.2009., 17:54   #3365
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
ili to, ili zatrazi od frizerke da ti pokaze ton kartu farbi koje koristi i tamo podaberi nesto najslicnije ovome na slici... i ne boj se, nece ti praenovi unistiti kosu, pod pretpostavkom da se pravilno rade. To ce reci da se izrast farba bojom s visokim % hidroksida i da se folije tako zamataju da vec ranije obojani dio kose odtane van folija i da se zadnjih 5% premaze istom bojom s 3% peroksidom, tek toliko da se osvijeze...
ej puno ti hvala! valjda bu sve dobro ispalo!
šećerna vata is offline  
Old 29.09.2009., 11:45   #3366
Dragi moji profesionalci, jel bi vi meni malo pomogli?? Imam skroz kratku kosu koju bih farbala doma. Jedan kolor šampon mi je previše za ovu dužinu. Mislila sam si kupit farbu u tubi i nekakav hidrogen pa mi treba par savjeta. Jel postoje neki omjeri, koliko farbe na koliko hidrogena i koji postotak hidrogena mi treba? Imam tamnu kosu i htjela bih je osvježit još tamnije. dakle koliko mi farbe iz tube treba za ful kratku kosu i koliko hidrogena koje koncentracije?
E da. I koje su farbe najkavlitetnije na tržištu?
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Old 29.09.2009., 13:08   #3367
Vec se puno pisalo o tome, al pretpostavljam da ti se ne da citat osamdesetak strana
Sto se tice farbe, za tamnu kosu ne mozes pogrijesit.
Ljudi ovdje kazu Keune, ja se slazem: dobra farba, a i lako ju je nabavit.
Imas i Dickson, Framesi, Rolland... i u frizerskim salonima mozes kupit neke kao kvalitetne farbe.

Dosta ti je 6 postotni hidrogen. Mozda cak i 3 posto, ali u to vec nisam sigurna.
Farbu i hidrogen mijesas u omjeru 1:1.
Mislim da je Keune tuba 60ml, dakle pola tube 30ml i 30 ml hidrogena.
Pol tube ce ti biti sasvim dovoljno.
Zmijica is offline  
Old 29.09.2009., 13:46   #3368
Potpisujem sve sto je zmijica navela, samo dodajem da % hidrogena koji koristis ovisi o tonu u koji se farbas, kolicini sijedih i prirodnom tonu tvoje kose. I zato, ako hoces ciljane upute, moras nam navesti:

1. prirodnu boju kose (po mogucnosti prema klasifikaciji boja od 1-10)
2. % sijedih vlasi
3. ton u koji se hoces ofarbati
profesionalac is offline  
Old 29.09.2009., 15:04   #3369
Joj vi ste meni zakon!!
1. Prirodna boja kose je pošteno isprani tamni kesten , sad odsijavam crvenkasto na suncu. Generalno neka bezlična tamno smeđa. Ne kužim se ja u ovu 1-10 nomenklaturu.
2. Nemam sijedih. Mlada koka.
3. E pa ja bih nešto tamno. Jel znate neku kvalitetnu tamno smeđu do crnu koja ima neki ljubičasti odsjaj ili odsjaj na plavu noć il slično?? A da baš ne izgledam platinasto crno.

Hvala svima. Profi, zmijica...volim vas.
__________________
odabij od kola!!!

Zadnje uređivanje Lyla : 29.09.2009. at 15:10.
Lyla is offline  
Old 29.09.2009., 15:27   #3370
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Joj vi ste meni zakon!!
1. Prirodna boja kose je pošteno isprani tamni kesten , sad odsijavam crvenkasto na suncu. Generalno neka bezlična tamno smeđa. Ne kužim se ja u ovu 1-10 nomenklaturu.
2. Nemam sijedih. Mlada koka.
3. E pa ja bih nešto tamno. Jel znate neku kvalitetnu tamno smeđu do crnu koja ima neki ljubičasti odsjaj ili odsjaj na plavu noć il slično?? A da baš ne izgledam platinasto crno.

Hvala svima. Profi, zmijica...volim vas.
OK...

Ukratko, 1-10 nomenklatura: prirodno crna kosa se oznacava s 1, a najsvjetlija plava s 10.... Ovo sto ti zoves bezlicno tamno smedja bi mogla biti nivo 5...
Evo radnog zadatka za tebe: proseci do obliznjeg DMa, uzmi u ruke nijanser od Keune i pogledaj u njemu koje boje ti se svidjaju. Obrati paznju na 5.35, 5.6, 5.67 ili 5.7. I probaj naci boju koja je najslicnija tvojoj prirodnoj... Pa javi dojmove.
profesionalac is offline  
Old 30.09.2009., 16:50   #3371
zene, moze jedno pitanje: koja boja za kosu se NE ispire?

probala svasta, sve se ispire i od svega ručnici budu crni

ima li neka boja koja ne ostavlja tragove nakon pranja. znam da sam jednom obojala kosu takvom, al sam dovoljno glupa da sam zaboravila koja je bila

iako pisu da su trajne, jel netko probao ove i jel se ispiru:

Palette :
Intensive Color Creme – visokoučinkovita krema u boji s narančinim uljem. Za intenzivnu boju i izuzetan sjaj koji traju tjednima. Zajamčeno savršeno prekrivanje sijedih.
Permanent Natural Colors – blaga krema u boji s aloe verom. Za intenzivnu boju i zdrav izgled kose.
Color XXL – najnovije modne nijanse obogaćene koncentriranim pigmentima boje. Za veći intenzitet i dugotrajniji sjaj.
DELUXE – krema u boji za posebnu, bogatu boju i izvanrednu njegu koju nudi s proteinima kašmira i ekstraktima bisera. Za očaravajuću boju i kosu nježnu poput kašmira i sjajnu poput bisera.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 01.10.2009., 05:19   #3372
Samo da se istresem; ZAŠTO kod nas nikada ne uvoze dobre farbe i nijanse?!



npr.



žalfija is offline  
Old 01.10.2009., 08:44   #3373
slažem se žalfijo. I nema onih Dream blonde, ili kako se već zovu, barem ih ja nisam vidjela kod nas.

__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 01.10.2009., 09:31   #3374
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Samo da se istresem; ZAŠTO kod nas nikada ne uvoze dobre farbe i nijanse?!


Samo da te utjesim, i s njima bi ispala na kuruzno... Tak da ti je u biti svejedno...
I super ti je ovaj smajlic...
profesionalac is offline  
Old 01.10.2009., 15:43   #3375
Daj doktore, pa nemoj...

Ne bojim se tih osmica, one budu lijepo kuruzne na mojoj glavi, problem nastane čim probam ići svijetlije. Stvar je da zbilja nema nekog izbora nijansi kod nas, evo prijateljica ide u Trst po neku crvenu od Loreala, ovdje nikad vidjela.
A još kako se lijepo zovu...ova prva je Šampanjac s ledom, druga Pustinjski cvijet, ah..


Zec -

Zadnje uređivanje žalfija : 01.10.2009. at 16:23.
žalfija is offline  
Old 01.10.2009., 16:21   #3376
Aa, Zalfija, ja ne bih rekla da je ova druga, od Ferie, osmica.
VIdim broj 8, al oni imaju ful drugaciju nomenklaturu.
Meni su to bile super boje za kosu (mada neki vele da isusuju, meni nisu), koristila sam dugo nekakvu light iridescent blonde - bejbi plava, pa copper ultra light blonde - e, ta je bila zlatna, al divno zlatna
Jebga.

A necu se farbat bojom po koju moram ic preko granice... nisam bas TOLIKO frik za kosu
Zmijica is offline  
Old 01.10.2009., 16:28   #3377
Nećeš vjerovati ali ispod 82 piše lijepo medium ash blonde.



A šta se tiče prelaska granice, ono, ja sam u Trstu za 45 min., išla sam prije 10 god. po farbu tamo, pa po kanu, sad po klopu, izgleda da ću opet po farbu. He, he.

Ova je light iridescent blonde. Mislim da piše 9A.

žalfija is offline  
Old 01.10.2009., 16:28   #3378
Uf Zecice, ova sweet buttercup mi je to die for
Al to je blajh + boja, ak dobro kuzim.
Zmijica is offline  
Old 01.10.2009., 16:34   #3379
Aha! Ipak!
Moja je bila jos svjetlija... al nema je vise vec dugo (4 godine ), nema ni slika na netu.
To su neke ultraplave bile. Jedino ove jos ima. Metallic blonde serija, iz te metallic je bila ona bakrena.



E, ova joj je najslicnija:
Feria 110 Starlet

Zadnje uređivanje Zmijica : 01.10.2009. at 16:40.
Zmijica is offline  
Old 01.10.2009., 21:25   #3380
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Uf Zecice, ova sweet buttercup mi je to die for
Al to je blajh + boja, ak dobro kuzim.
meni je ona alluring peony (ajme a imena)ali vjerojatno zato jer je ona dugačka kosa na slici prekrasna. :žalovito opservira svoju metlicu:
ma da, vjerojatno blajh, nisam čitala, al nema te nijanse bez blajha. nekada davno sam vjerovala da ja to mogu i bez njega.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.