Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 21:38   #3961
Drage moje,

nakon dva farbanja ovom bojom http://www.lorealparis.rs/img/l10n/p...62/HCo10_2.jpg, koja uopće nije bila pretjerano crvena, više zlatnosmeđa, stavim ja fino ovu:

http://www.palette.com.hr/uploads/pics/P10_660_11.jpg
, dakle, karamel smeđu, koja je i na slici i na onom pramenu prava smeđa boja, daleko više smeđija nego ova prva koju sam stavljala.

I ja vam, ljudovke moje, ispadnem mahagonij crvena ali totalno, tamnocrvena.

I to je meni živi očaj.Grozno!

E sad, kako da se ja vratim na svoje zlatno smeđu? Naravno, ne odmah sutra...strpljenja imam.
Malo sam istraživala i pročitala da keune silver reflex šampon, osim što izvlači žutilo i narandžasto, da pomaže i u otklanjanju crvenog pigmenta. Inače, i prirodno imam crvenog pigmenta, ali ne smeta on mene potpuno, nego ovo kak sam ispala mahagonij tamnocrvena.

Bih li sljedeći puta trebala staviti neku ash brown???? Naime, čula sam da pepeljaste izvlače crvenilo! Ali evo, gledam u dm-u i ostalim trgovinama, pa nigdje nema smeđe pepeljaste boje!
I da, što znači kad je boja npr. 5.0 ili 6.0....što je ta 0?? Za 1 znam da je pepeljasto, 2 maslinasto,....
Kvragu, kad više ni kod jedne farbe ne piše tako po brojevima nego sve imaju neke nazive.

Pitam tu jer na smeđoj kosi nitko ne odgovara! A i tu su svi nekak voljniji pomoći!!!

Hvala vam i ljubim vas unaprijed!!!

I ispričavam se što postam na više mjesta ali tak sam nervozna zbog ovog sranja da se bojim da ne napravim još veće sranje u nestrpljivosti!
mišica27 is offline  
Old 24.02.2010., 03:22   #3962
Quote:
Skittle kaže: Pogledaj post
Curke, molim pomoć ako se netko hoće smilovati
Imam jedan sijedi pramen koji farbam keuneovom bojom. E sad...u zadnje vrijeme me vlasište užasno svrbi nakon bojenja, a keune sadrži amonijak te užasno smrdi i stvarno bi htjela naći nešto manje otrovno a da nije u velikom pakiranju, nego da se može dozirati.

dakle, tražim boju bez amonijaka koja se može dozirati tako da mogu farbati samo taj pramen, a ne cijelu kosu.... Preporuka?
Farbala sam mamu sa novom Garnier Color&Shine bez amonijaka, lješnjak smeđom, dobro je ispalo, pokrilo je sijede, lijepo miriši sjaji se, nije skupa...
žalfija is offline  
Old 24.02.2010., 09:26   #3963
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Farbala sam mamu sa novom Garnier Color&Shine bez amonijaka, lješnjak smeđom, dobro je ispalo, pokrilo je sijede, lijepo miriši sjaji se, nije skupa...
tnx, znam da ima dosta boja bez amonijaka ali stvar je u tome što ja ne bih farbala cijelu kosu, već samo taj jedan nesretni pramen. a čini mi se da se ova tvoja ne može dozirati.
glupo mi je kupiti cijelu kutiju i baciti pola boje jer mi ne treba a nisam našla ni jednu boju bez amonijaka koja se može koristiti u nekoliko navrata.
Skittle is offline  
Old 24.02.2010., 11:56   #3964
bila sam prirodna plavusa i pofarbala sam se u smede...sad mi raste SMEDA kosa -.- a hocu biti ponovo plava..da se polajham ili?
__________________
"Kad se ljubi, nema grijeha"
marinica009 is offline  
Old 24.02.2010., 14:28   #3965
Quote:
marinica009 kaže: Pogledaj post
bila sam prirodna plavusa i pofarbala sam se u smede...sad mi raste SMEDA kosa -.- a hocu biti ponovo plava..da se polajham ili?
Jesi se dugo farbala u smeđe? Najvjerojatnije je da ti je kosa jednostavno potamnila, to se dogodi solidnom broju prirodnih plavuša na prijelazu u pubertet, pa i malo poslije njega... Sigurno ti ne raste smeđa boja zbog farbanja. Ovisi kakvu plavu hoćeš, ali pretpostavljam da ako hoćeš dosta svjetlije, da, trebat će ti blajh.
maestranza is offline  
Old 24.02.2010., 15:44   #3966
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Jesi se dugo farbala u smeđe? Najvjerojatnije je da ti je kosa jednostavno potamnila, to se dogodi solidnom broju prirodnih plavuša na prijelazu u pubertet, pa i malo poslije njega... Sigurno ti ne raste smeđa boja zbog farbanja. Ovisi kakvu plavu hoćeš, ali pretpostavljam da ako hoćeš dosta svjetlije, da, trebat će ti blajh.
pa 4-5 puta sam se pofarbala u smede.. pa onako hocu svijetlije.. ne bas da budem bijela il tak svijetle
__________________
"Kad se ljubi, nema grijeha"
marinica009 is offline  
Old 24.02.2010., 18:39   #3967
Imam prirodno tamnosmeđu kosu i ofrabala sam se u crno...sad bi htjela nekako izaći iz te crne boje...zanima me bi li mi posvijetlilo malo kad bi stavila neku plavu farbu na kojoj piše da posvjetljuje par nijansi,vidjela sam dm-u?Jel probao to netko?Ili da prepustim stvar frizerki? Može mi netko preporučiti neki dobar salon u rijeci?
veronika_87 is offline  
Old 24.02.2010., 22:21   #3968
Quote:
Skittle kaže: Pogledaj post
tnx, znam da ima dosta boja bez amonijaka ali stvar je u tome što ja ne bih farbala cijelu kosu, već samo taj jedan nesretni pramen. a čini mi se da se ova tvoja ne može dozirati.
glupo mi je kupiti cijelu kutiju i baciti pola boje jer mi ne treba a nisam našla ni jednu boju bez amonijaka koja se može koristiti u nekoliko navrata.
Kako ne? Ima tubu farbe i hidrogen. Stavi pola i pola za drugi put. Košta 23 kn, to ti je 11 i pol kuna, čak i da malo baciš isplati se.
žalfija is offline  
Old 25.02.2010., 09:22   #3969
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Kako ne? Ima tubu farbe i hidrogen. Stavi pola i pola za drugi put. Košta 23 kn, to ti je 11 i pol kuna, čak i da malo baciš isplati se.
ah so... hvala, kupujem iz ovih stopa!

Skittle is offline  
Old 26.02.2010., 10:55   #3970
Quote:
veronika_87 kaže: Pogledaj post
Imam prirodno tamnosmeđu kosu i ofrabala sam se u crno...sad bi htjela nekako izaći iz te crne boje...zanima me bi li mi posvijetlilo malo kad bi stavila neku plavu farbu na kojoj piše da posvjetljuje par nijansi,vidjela sam dm-u?Jel probao to netko?Ili da prepustim stvar frizerki
I ja imam slični problem
Tamnosmeđa u koju sam se farbala je ispala crna
Odmah sam išla kupiti neku s kojom bi se prefarbala, ali vrag se ne da
Iduća ideja mi je kupiti neku plavu boju s puno blajha da mi se kosa posvijetli, pa onda prefarbati nekom drugom nijansom smeđe...već vidim kako će se oštetiti...
Ima tko kakvu drugu ideju?
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Old 26.02.2010., 12:26   #3971
Tako ćeš si samo uništiti kosu,al stvarno. Pricekaj mjesec dana i sigurno će se više od 70% farbe isprati pranjem. Neke cure su tu na forumu spominjale pranje kose deterdžentima, cak i Vimom, ali ja ti to ne bi preporucila jer stvarno mislim da se običnim pranjima 2 ili 3-put tjedno jako moze posvijetliti/izblijedjeti boja.
enigm@21 is offline  
Old 26.02.2010., 13:41   #3972
takodjer i ja imam isti problem..
farbam se u crno već skoro 7 godina, uvijek je bila crna samo nekad s crvenim odsjajem nekad s plavim..
ugl na kosi već imam tonu različitih boja, i nakon 7 godina mi dojadilo..
poludim kad vidim izrast, i hoću na obojati na priblizno mojoj prirodnoj boji.
inaće je moja prirodna boja tamno smedja.
i ne želim čekati da mi se boja ispere jer se neće nakon toliko godina a osim toga, ne volim to jer će mi se vidjeti izrast..
pa bi htjela pitati vas cure koje se bolje razumijete u blajhanje i te spike..
sto da kupim za blajhanje (znam da cu si kosu dosta unistiti) ali planiram kasnije na sisanje, a zatim znam da me čeka malo jača njega kose (maske, pakunzi..) da se kosa malo oporavi..
evo svaka rijec je dobrodosla
AnAngel is offline  
Old 26.02.2010., 15:19   #3973
Quote:
enigm@21 kaže: Pogledaj post
Tako ćeš si samo uništiti kosu,al stvarno. Pricekaj mjesec dana i sigurno će se više od 70% farbe isprati pranjem. Neke cure su tu na forumu spominjale pranje kose deterdžentima, cak i Vimom, ali ja ti to ne bi preporucila jer stvarno mislim da se običnim pranjima 2 ili 3-put tjedno jako moze posvijetliti/izblijedjeti boja.
poslušaj ju
ja sam sad uzela neku tamnocrvenu, prvo sam bila skoro crna, a sad, nakon 4-5 pranja, je boja dosta svijetlija. isto tako sam jednom uzela srednje smeđu, pa mi je kosa bila skoro crna, a 2 tjedna nakon farbanja srednje/blagotamnosmeđa.
Regnikolarna is offline  
Old 26.02.2010., 15:45   #3974
Quote:
Skittle kaže: Pogledaj post
tnx, znam da ima dosta boja bez amonijaka ali stvar je u tome što ja ne bih farbala cijelu kosu, već samo taj jedan nesretni pramen. a čini mi se da se ova tvoja ne može dozirati.
glupo mi je kupiti cijelu kutiju i baciti pola boje jer mi ne treba a nisam našla ni jednu boju bez amonijaka koja se može koristiti u nekoliko navrata.
color erbe?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Old 26.02.2010., 17:59   #3975
Plava kosa

Dakle, imam pitanje. Ovo je trenutno moja boja kose (Palette C10):



Kako sada dobiti još svijetliju, koju boju uzeti? Ja sam se dvoumila između C9 i C12, koja je bolji izbor? Ili netko ima neku drugu za koju misli da bi mi odgovarala? Samo da je Palette. Ovako nešto bih htjela:



Dakle, skroz svjetlo plavu, ali da nije bijela. Eto, baš kao na slici.

Zahvaljujem
__________________
~ Ne traži razloge za tugu, već sitnice za sreću! ~
The_Mala is offline  
Old 26.02.2010., 18:50   #3976
Quote:
regnikolarna kaže: Pogledaj post
poslušaj ju
ja sam sad uzela neku tamnocrvenu, prvo sam bila skoro crna, a sad, nakon 4-5 pranja, je boja dosta svijetlija. isto tako sam jednom uzela srednje smeđu, pa mi je kosa bila skoro crna, a 2 tjedna nakon farbanja srednje/blagotamnosmeđa.
Nekako nemam strpljenja, jer sam kupila ekstenzije na kopčanje...one su drugačijeg tona od moje boje kose, pa sam zato i napravila tu kardinalnu grešku Mislim da i ako se ispere tonovi neće biti isti, tako da...danas sam ipak nazvala svoju frizerku, nek ona smajstori...ja opet nisam naučila na svojim greškama
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Old 26.02.2010., 21:44   #3977
Što mislite, ide li na zadnju farbu koja je ispala smeđe crvena, lješnjak boja? Konkretno, uzela bih od wellatona 7.3 jer bih htjela iz tog crveno smeđeg prijeći u više zlatno smeđu?

Stavila bih slikicu te wellaton boje ali nema je ni za lijek na netu!
mišica27 is offline  
Old 28.02.2010., 16:19   #3978
Ova tema razdvaja se na tri nove teme: Boje za kosu, Farbanje kose i Pramenovi.
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.