Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 16:02   #201
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
smart i leone.....

u teškoj i dalekoj dijaspori nakon par dana popivenih piva... saznah za ovaj rezultat. još ja mislih pokvaren test, pa još ću jedamput a isti rezulatat.
.. ja sam skuzila plusic isto nakon popijene boce (ok,..bočetine.. ) vina i sve je ok
A sto se tice njihove usrane hrane.. ako nema zdrave hrane.. nece se nis lose desiti dok se ne vratis..
Sada je bitno za bebu da dobiva folnu kiselinu. Ako to mozes tamo nabaviti u tableticama.. to bi ti bilo mrak.. Probaj pitati u apoteci, trebali bi to imati... Svi ostali vitamini ti trebaju tek nakon 3-4mj..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Old 17.10.2007., 16:06   #202
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
lali.. u kojem si ti mjesecu?

Da, eto to što ti nabroja... tako i ja živim!

19. tjedan, al nemoj nikom reć
(iako će ti neke forumašice ovdje reć da ja nisam trudna)

samo polako. na početku će te vjerojatno frustrirati što ne možeš više žvjeti i guštati kako si navikla, al onda ćeš se prilagoditi. samo nemoj otići u krajnost i pod izlikom da si trudna prestati s društvenim životom (a lako je učmrljiti se, pogotovo kad te počne prat trudnički umor)

moja je bebe već bila i na motovun film festivalu i na rundeku i na vip in music festivalu i na pipsima i na tri predstave....i super je!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 17.10.2007., 16:22   #203
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
.. ja sam skuzila plusic isto nakon popijene boce (ok,..bočetine.. ) vina i sve je ok
A sto se tice njihove usrane hrane.. ako nema zdrave hrane.. nece se nis lose desiti dok se ne vratis..
Sada je bitno za bebu da dobiva folnu kiselinu. Ako to mozes tamo nabaviti u tableticama.. to bi ti bilo mrak.. Probaj pitati u apoteci, trebali bi to imati... Svi ostali vitamini ti trebaju tek nakon 3-4mj..
sve ja to dobila. Ameri su ljudi koji sve imaju predviđeno. Samo sam rekla da sam trudna već se je vadila folna i prenatal (sve od twinlaba jer je to njihob brend)

Koliko to kod nas dođe. Prenatal onaj veliki (roza kutija sa onom ženom) je 20 USD to je oko 110 kn a folna je 5 USD to je oko 30 kuna.

Koliko je to u Hrvatskoj?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 17.10.2007., 16:24   #204
twinlabov prenatal je 200-250 kuna, koliko se sjećam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 17.10.2007., 16:34   #205
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
sve ja to dobila. Ameri su ljudi koji sve imaju predviđeno. Samo sam rekla da sam trudna već se je vadila folna i prenatal (sve od twinlaba jer je to njihob brend)

Koliko to kod nas dođe. Prenatal onaj veliki (roza kutija sa onom ženom) je 20 USD to je oko 110 kn a folna je 5 USD to je oko 30 kuna.

Koliko je to u Hrvatskoj?
250 kn.. mogla bi kupiti kutiju prenatala pa prodavati ovdje jeftinije... ja bi bila prva musterija..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Old 17.10.2007., 16:36   #206
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
250 kn.. mogla bi kupiti kutiju prenatala pa prodavati ovdje jeftinije... ja bi bila prva musterija..
tako velika razlika?????

nemrem belivet. ne znam da li se lijekovi mogu nositi iz USA.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 17.10.2007. at 17:19.
larazg is offline  
Old 17.10.2007., 16:40   #207
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
tako velika razlika?????

nemrem belivet. ne znam da li se lijekovi mogu nositi iz USA. Sjebali su sve ameri od 11.09.2001. tako su postrožili sve.
e da.. .. zato si sada kupi bar 2 pikse
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje putnica : 26.11.2007. at 10:09.
Leonee is offline  
Old 17.10.2007., 16:46   #208

lara, korigirat cu naslov malo, ne mogu vjerovat da nemamo topic "prehrana u trudnoci"?!

Poliklinika Harni-Prehrana u trudnoci

Zasto trudnice ne bi smjele jesti podgrijanu hranu

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2007. at 01:19.
putnica is offline  
Old 17.10.2007., 16:52   #209
nemate. Onda neka ovaj moj slučaj... daleko od domovine u teškoj dijaspori bude zvijezda vodilja svim ostalim trudnicama!!!!!!!!!!!!!! ako se nađu sa + (u rukama) u hotelskoj sobi i to same samcate bez potencijalnog oca i ikog svog !!!!!

(p.s. pogotovo onima koje se nađu u zemlju MC donaldsa i pomes-frites-a)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje putnica : 25.10.2007. at 23:17.
larazg is offline  
Old 17.10.2007., 16:53   #210
imaš topik što se smije, ali bolje ti je da taj ne čitaš
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 17.10.2007., 19:11   #211
Cure puno hvala na savjetima!
Mislim, poludila sam, cilu trudnoću sve ok i sad je i mene i muža uvatila nekakva prehladica, oboje nas boli grlo pa po cijeli dan samo ločemo hektolitre čaja s medom i limunom i sad imam taj propolisni med.
Ma valjda će brzo proći. Barem mi nos ne curi!
abilan is offline  
Old 18.10.2007., 13:18   #212
evo na kraju ispada da ni voćni sokovi u trudnoći nisu preporučljivi... (ova poliklinika harni tako navodi)

komadi moji recite a kaj vi pijete?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 18.10.2007., 13:18   #213
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
evo na kraju ispada da ni voćni sokovi u trudnoći nisu preporučljivi... (ova poliklinika harni tako navodi)

komadi moji recite a kaj vi pijete?
...ma sve,srećo...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Old 18.10.2007., 13:24   #214
onda draga moja, ove glupe stranice samo zbunjuju ljude!!!!

Jebate, kaj ce mi se zivot svesti na to da gledam da li je jegdje saharoza ili fruktoza ili saharin!

U k.... onda sve.

Pa cini mi se da mi je laksi fakultet bio nego ovo sto citam na ovim menijima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 18.10.2007., 13:26   #215
ja sve papam a ono što mi zasmeta povratim i onda opet sve ispočetka

već sam se ufurala u trudničku prehranu
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Old 18.10.2007., 13:36   #216
lara, sto manje citas to bolje valjda si se i dosad koliko toliko zdravo hranila.. sta ti je ginekolog preporucio?
Meni je moj samo za ovo frisko/suho meso/riba rekao i te neke sireve od sirovog mlijeka sto se prave.. Ostalo je rekao da se moze jesti.. Sto se tice sokova.. Mozda radi tog secera Ja pijem sve.. Najvise vodu, caj (bez secera, ali to i prije trudnoce) i sok od jabuke ili narance isto bez dodatka secera i to sam prije sve pila.. ti vocni sokovi su vecinom bez dodatka secera, tako da ne znam u cemu je problem.. Opusti se malo i uzivaj I manje citaj
__________________
Magg is offline  
Old 18.10.2007., 13:39   #217
megg bejbe, ja sam trenutno u NYC te ginekologa svojeg ni vidla ni cula. Ostati cu tu (poslovno sam isla) skroz do poslije 01.11. tako da mi je u biti forum i googlanje svi doktori i sva medicina koju imam.

ti pijes caj!!! u tablicama poliklinike HARNI stoji da caj nije dobar zbog tonsina i zbog teina koji ne djeluje dobro za bebu.

I na kraju... kaj piti, jesti?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 18.10.2007., 13:40   #218
NE ČITAJ OKOLO što se smije, što ne! Nipošto!

Quote:
ja sve papam a ono što mi zasmeta povratim i onda opet sve ispočetka
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 18.10.2007., 13:42   #219
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
megg bejbe, ja sam trenutno u NYC te ginekologa svojeg ni vidla ni cula. Ostati cu tu (poslovno sam isla) skroz do poslije 01.11. tako da mi je u biti forum i googlanje svi doktori i sva medicina koju imam.

ti pijes caj!!! u tablicama poliklinike HARNI stoji da caj nije dobar zbog tonsina i zbog teina koji ne djeluje dobro za bebu.

I na kraju... kaj piti, jesti?
ja isto pijem čaj.. od kamilice i mente najviše... i na tim čajevima piše da nema teina.

ma ko da su naše bake i prabake pazile kaj jedu prije 50,100 godina....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Old 18.10.2007., 13:48   #220
pa o tom ti i pricam!

sva sam isprepadana... kada sam malo progugllala i vidjela te menije.

Nesmiješ slatko, ne okove.... pak kaj piti? pa i voda je puna kamenca i klora
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.