Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 13:57   #3501
Quote:
Alexxxandra kaže: Pogledaj post
istina, ja nasjeckam češnjak i luk, navodno i on pomaže, pa stavim u caj od koprive da pusti sok i procjedim. Nema potrebe za alkoholom, jer on dokazano šteti kosi.
Alexxxandra, kakva su tvoja iskustva sa češnjakom i lukom? jedem ih ko luda, ali nikako da ih stavim na glavu
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 08:27   #3502
Quote:
kopar kaže: Pogledaj post
Alexxxandra, kakva su tvoja iskustva sa češnjakom i lukom? jedem ih ko luda, ali nikako da ih stavim na glavu
i nemoj jer taj smrad nećeš isprati sljedećih godinu dana iz glave.
__________________
Oh well, whatever, nevermind
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:56   #3503
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
i nemoj jer taj smrad nećeš isprati sljedećih godinu dana iz glave.
zapravo, nakon dva pranja ode najnormalnije. luk nisam stavljala ali češnjak mi je puno pomogao. kad ništa drugo nije. smrdiš 2, eventualno 3 dana ali meni se isplatilo u svakom slučaju.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 11:51   #3504
Quote:
kopar kaže: Pogledaj post
Alexxxandra, kakva su tvoja iskustva sa češnjakom i lukom? jedem ih ko luda, ali nikako da ih stavim na glavu
hhhhhh.... a cuj, ja sam trenutno dooma, nejdem u školu, ne radim, tak da si taj smrad mogu priuštiti. jednom je moj decko bio kod mene doma, i gledali smo film, a on mi stalno nudio žvaku, a ja odbijala. Na kraju filma sam mu ponudila da mi pomiriše glavu iz štosa, jer sam znala da malo smrdi, pa je on na to reko: aaaa to smrdi, ja mislio ti nešto jela....... hhhhh užassss



al dobro nije to tako strašno, kome pocne kosa padat ko luda, zna da je to mala cijena
Alexxxandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:17   #3505
ja evo koristim onaj SL i SU nekih mjesec dana,nista se ne desava,ako nista trebala se barem pojacano lucit masnoca,no kod mene obrnuto,vlasiste mi se sporije zamasti nego prije. danas isla opet na kontrolu kod druge tete i totalno mi promijenila nacin koristenja preparata,mislim uzas,znaci mjesec,baceno.ne samo dani neg i novci -.-

preporucila mi da probam njihove vitamine,koje inace preporucaju nakon zavrsetka ove kure,sad obzirom da su 160kn,a traju samo mjesec,ne uzima mi se jos i njih,al ima ih u nekom akcijskom paketu upola cijene pa se mislim.
jel netko koristio te vitamine,ne znam im ime,al iz te su linije.

ima jos tko iskustva s tim kloraneom,pozitivnih?
meni se cudi kako je toliko atrofiranih vlasi,sve su atrofirane
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 14:40   #3506
Stavljam dugo rakiju sa češnjakom ali nemam nikakvih negativnih promjena na skalpu od tog, tipa crvenilo, svrab, ljuštenje, perut, a od minoxa koji isto sadrži alkohol sam vrlo brzo dobila te nuspojave, možda zamijenim rakiju sa kopriva čajem al necu još, ugl. kombiniram sada tinkturu sa ricinusom koji mi je jako pomogao kod obrva
sanci7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 18:39   #3507
Ja sam prije nekih godinu dvije očito imala otpadanje kose, što tek sad kužim kad vidim kako mi mlada kosa strši na sve strane. Uglavnom. Imala sam mjesecima užasan svrbež na glavi. Sve sam rane imala od češkanja. Dok nisam dobila prhut. Kupila nivea šampon protiv prhuti, potrošila ga i nestalo je to smeče od prhuti. Međutim, svrbež je ostao. Imala sam mnogo stresa i sranja pa je kosa valjda bježala od mene. Na netu sam našla savjet o ulju čajevca (dm 20kn). To sam nakapala par kapljica u šampon i dobro masirala vlasište. Nakon 3, 4 pranja svrbež je nestao! A velim, mjesecima sam doslovcu kožu gulila sa sebe. Treba paziti da ne dođe previše u vrhove ako su suhi, jer isušuje. Ali meni je pomogao, jer taj svrbež je bio popračen gubitkom dobrog djela kose
Olga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:57   #3508
Imam dosta rijetku kosu,i ona je pocela opadati,kruta je,kad operem obavezno je moram ispeglati,to znaci svaki dan,jer sam navikla svako jutro da je perem,ako ne ispeglam to ni na sta ne lici,sto je dodatno ostecuje,i pored toga dodatno opada....pokusavala sam sa raznim proizvodima za kosu,ali bezuspjesno,postoji li ista sto bi je moglo dovesti malo u red
saraajevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:17   #3509
majko mila!!! svaki dan pranje kose je tortura a još i svakodnevno peglanje će je uništiti do krajnosti!!!! vjerojatno kosi nedostaje vlage i proteina, pa daj baci tu peglu za kosu u kut i sveži rep, punđu bilo šta, ali ovo ju uništava!!! pokušaj prvo šamponima bez silikona, u slučaju da to već koristiš (npr Alverde šamponi), pokušaj maskama uljem radi vlage i žumanjcima radi proteina. Malo pratim jedan njemački forum za dugu kosu pa se napumpala savjetima i iskustvima
Olga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 19:26   #3510
Quote:
saraajevo kaže: Pogledaj post
Imam dosta rijetku kosu,i ona je pocela opadati,kruta je,kad operem obavezno je moram ispeglati,to znaci svaki dan,jer sam navikla svako jutro da je perem,ako ne ispeglam to ni na sta ne lici,sto je dodatno ostecuje,i pored toga dodatno opada....pokusavala sam sa raznim proizvodima za kosu,ali bezuspjesno,postoji li ista sto bi je moglo dovesti malo u red
postoji jako puno toga, al svakodnevno peglanje kose (još pranje nekako mogu shvatiti ali ), to ruši sve u startu. izdrži dva dana bez pranja, ako ju ne pereš nećeš trebati niti peglati. kasnije ćeš doći na četiri, pegla jednom tjedno ako već moraš i to je za moj pojam uvrh glave.

uz šampone bez silikona, s obzirom na stanje koje si opisala, mislim da bi pakunzi bili jako poželjni. ja sam isto probala stvarno sve i svašta i kad se sve zbroji i oduzme to su pare bačene u vjetar. prirodne neke miksalice su jedine davale rezultate; ulja, biljna, eterična, čajevi za ispiranje, kuhinjske potrepštine bijeli luk.. možeš probati i sa vitaminima ali pazi da su kvalitetni.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 17:45   #3511
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
postoji jako puno toga, al svakodnevno peglanje kose (još pranje nekako mogu shvatiti ali ), to ruši sve u startu. izdrži dva dana bez pranja, ako ju ne pereš nećeš trebati niti peglati. kasnije ćeš doći na četiri, pegla jednom tjedno ako već moraš i to je za moj pojam uvrh glave.

uz šampone bez silikona, s obzirom na stanje koje si opisala, mislim da bi pakunzi bili jako poželjni. ja sam isto probala stvarno sve i svašta i kad se sve zbroji i oduzme to su pare bačene u vjetar. prirodne neke miksalice su jedine davale rezultate; ulja, biljna, eterična, čajevi za ispiranje, kuhinjske potrepštine bijeli luk.. možeš probati i sa vitaminima ali pazi da su kvalitetni.
e, ali treba znati jel nedostaju proteini ili vlaga...a to je umjetnost, ja to do dan danas nisam ziher jesam li dobro definirala da mi vlaga fali...
Olga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:13   #3512
Meni otpao dobar dio kose iz zdravstvenih razloga i sada razmišljam o tome da obrijem te čuperke koji se još drže jer mi je tjeme ful bolno i upaljeno

Ali nemam love za neku normalnu periku, niti mi to zdravstveno pokriva

Zašto je sramota biti ćelava?
Sjećam se da me jednom prilikom nisu htjeli zaposliti jer sam bila ćelava, pa ono... šta će im takva nakaza
__________________
]
Zumbula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 22:38   #3513
Quote:
Zumbula kaže: Pogledaj post
Meni otpao dobar dio kose iz zdravstvenih razloga i sada razmišljam o tome da obrijem te čuperke koji se još drže jer mi je tjeme ful bolno i upaljeno

Ali nemam love za neku normalnu periku, niti mi to zdravstveno pokriva

Zašto je sramota biti ćelava?
Sjećam se da me jednom prilikom nisu htjeli zaposliti jer sam bila ćelava, pa ono... šta će im takva nakaza
bas sam danas gledala neki video s bebama i jedna je bila bas skroz celava pa sam se sjetila djecice kojoj otpadne kosa zbog kemo i kojima bi onda trebalo reci da su lijepa i slatka kao bebe.

i ti bi bila ako se obrijes samo smo kao drustvo jos uvijek prenazadni da se pocnemo normalno odnositi prema nekim stvarima.

nego, jel ti tretiras to svoje tjeme nekako da ti se smiri ta upala?
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 17:30   #3514
Daljnja iskustva

od onog što sam do sada pročitao ali nisam koristio slažem se sa čajem od koprive i te opcija sa češnjakom, ali za sada koristim samo Rausch šampone iz Švicarske, te više nikada ali nikada ne bih upotrebljavao ništa drugo, čak i crni šampon rijetko koristim, kupio sam Argan&macadamia ulje, super stvar a i mislim (nisam još koristio) da je ricinusovo ulje dobro, kao i čičkovo te orahovo ali oni su ispod klase gore navedenih ulja

Nešto nevjerojatno što Švicarci znaju.. a nije pretjerano skupo..
http://www.rausch.ch/products/herbal...r/care_shampoo
tommycro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 21:41   #3515
inače mi je cijeli život užasno opadala kosa, i tako negdje prije godinu ipo dana sam počela piti kontracepcijske pilule, ginekologica me upozorila da ću se udebljati 3-4 kg i da će mi doć možda do opadanja kose, ja gledam wtf? ni jedno ni drugo ne želim, al ajde nema veze. I tako ja počela piti, u roku 5 mjeseci izgubila 10kg(koji su i bili višak),a kosa ojačala, oprala bi je, osušila i ispeglala- 3 dlake pritom mi ne bi ispale.. nisam mogla vjerovati.. prije pola godine sam prestala piti pilule, i naravno kosa je odmah počela opadati dosta, tako da sam uzela Merz vitamine, Kron šampon, regenerator i losion- PUN POGODAK!!! kosa jača, sjajnija, ne ispada, ma ko nova, za nevjerovati.. a i raste ko luda.. tako da preporučavam Merz i Kron..
dora7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:14   #3516
Quote:
Zumbula kaže: Pogledaj post
Meni otpao dobar dio kose iz zdravstvenih razloga i sada razmišljam o tome da obrijem te čuperke koji se još drže jer mi je tjeme ful bolno i upaljeno

Ali nemam love za neku normalnu periku, niti mi to zdravstveno pokriva

Zašto je sramota biti ćelava?
Sjećam se da me jednom prilikom nisu htjeli zaposliti jer sam bila ćelava, pa ono... šta će im takva nakaza
ima jeftinih perika preko ebaya, ja sam kupija extenzije za 25 kn, sinteticke naravno, pre zadovoljna, a ima i ljepih perika, ova je samo 50 kn

http://www.ebay.com/itm/130894757353
Alexxxandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:01   #3517
Pozdrav!

Imam pitanje, frendica mi ima velikih problema s ispadanjem kose. Nema što već nije isprobala...od preparata koje je 2god.koristila na preporuku specijalista sa Šalate(nisu pomogli) preko Marbo-a i Vichyjevih proizvoda.
Štitnjača je pod kontrolom, kao i ostatak hormona.
Da je pod stresom, pod stresom je....al tko danas nije?

Pitala me znam li za nekakvu pretragu "bris vlasišta" ili tako nekako, al ja za to nisam čula pa eto, da pitam vas na forumu.
Ima li itko saznanja o tome, kakav je postupak, gdje se može obaviti i koliko košta?
Također ju zanima, ima li itko od vas kakvih osobnih ili nekih drugih iskustava s tretmanima u poliklinici Nola(navodno je čula da imaju nekakva dva najnovija postupka obnavljanja kose...e sad, da ne pišem o čemu se radi jer ne znam)?

Unaprijed hvala!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 13:03   #3518
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Pitala me znam li za nekakvu pretragu "bris vlasišta" ili tako nekako, al ja za to nisam čula pa eto, da pitam vas na forumu.
Ima li itko saznanja o tome, kakav je postupak, gdje se može obaviti i koliko košta?
Također ju zanima, ima li itko od vas kakvih osobnih ili nekih drugih iskustava s tretmanima u poliklinici Nola(navodno je čula da imaju nekakva dva najnovija postupka obnavljanja kose...e sad, da ne pišem o čemu se radi jer ne znam)?

Unaprijed hvala!
Itko?!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 12:48   #3519
Quote:
Olga kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nekih godinu dvije očito imala otpadanje kose, što tek sad kužim kad vidim kako mi mlada kosa strši na sve strane. Uglavnom. Imala sam mjesecima užasan svrbež na glavi. Sve sam rane imala od češkanja. Dok nisam dobila prhut. Kupila nivea šampon protiv prhuti, potrošila ga i nestalo je to smeče od prhuti. Međutim, svrbež je ostao. Imala sam mnogo stresa i sranja pa je kosa valjda bježala od mene. Na netu sam našla savjet o ulju čajevca (dm 20kn). To sam nakapala par kapljica u šampon i dobro masirala vlasište. Nakon 3, 4 pranja svrbež je nestao! A velim, mjesecima sam doslovcu kožu gulila sa sebe. Treba paziti da ne dođe previše u vrhove ako su suhi, jer isušuje. Ali meni je pomogao, jer taj svrbež je bio popračen gubitkom dobrog djela kose
Da li bi se ulje čajevca moglo staviti u šampon za smanjenje maščenja tjemena-pošto kažeš da isušuje? Samo da mi onda ne isuši vrhove jako
Također sam imala problema sa ispadanjem kose, mislim zbog stresa i to je trajalo par godina. Smanjilo mi se malo korištenjem Recept šampona protiv ispadanja a onda Afroditinim od Koprive sad mi ful malo ispada ali imam svrbež tjemena, koji je doduše sada puno manji ali svejedno je tu. Tako da bi mi možda čajevac mogao pomoći i za svrbež i za mašćenje??
Sarah Walker is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:43   #3520
jel itko probao stavljati smjesu sa medom, cimetom i maslinovim uljem na vlasiste?
andromeddus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.