Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 12:57   #881
Bila jučer na Borovju da se prebacim, naravno da sam došla točno na početak pauze!!
Odmah sam skužila odnos sestre-doktorice.
Doktoricu sam samo vidjela, čini mi se simpa, ali i sestra mi je ok, onak stroga, ali pravedna.
Sve u svemu da nije bilo pauze, bila bi gotova za 10-ak min.
Mada koliko sam ja jučer skužila (sestra je pričala s jednom pacijenticom) da se doktorica vraća u 6.mj.
Ja zadovoljna

Paprika hvala na info
with is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:05   #882
o, ako idu na pauzu onda znaci da se situacija ipak malo popravila, prije mjesec dana nisu ni išle na pauzu od gužve! fakat su odradile cijeli dan bez pauze i bez obzira na vlastite nesuglasice.

doktorici Žigmund u 6. mj završava porodiljni, ali će onda još iskoristiti godišnji.. a i Tajana mora na godišnji, pa će opet biti zamjena.. do rujna nema mira.

with, za koliko te narucila?
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:11   #883
u ponedjeljak joj nosim karton i papire iz klovićeve, rekla je da će me u ponedjeljak dati termin, sada naručuje za 5.mjesec.
Slijedeći tjedan idem kod Podobnika na anomaly scan i samo da bude sve ok, onda sam mirna narednih mjesec dana.
with is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:35   #884
drago mi je da si se uspjela prijaviti!

(nadam se da ce sve biti ok i kod Podobnika, i dalje na Borovju... uspješnu trudnoću ti želim, vidimo se pdf-u trudnice!)
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 17:16   #885
Wahid i Puvačić rade u istoj ordinaciji, obrnute smjene, jel tak?

E sad, prebacila bih se kod Puvačić i odmah vadila papu i briseve, ima li kod nje nekakvih naručivanja 2-3 tjedna unaprijed ili mogu odmah doći, pokupiti papire, prebaciti se i onda doći na pregled? Budući da se to radi negdje za vrijeme ovulacije, trebam se tempirati
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 21:09   #886
Prvi put čujem da se brisevi i papa rade za vrijeme ovulacije, odakle ti ta informacija

Što se tiče dr. Puvačić, nema nikakvog naručivanja, samo dođeš taj dan kad hoćeš i obaviš pregled.

Ali, ako trebaš raditi briseve, moraš se najaviti dan prije, samo nazoveš sestru i kažeš da bi došla drugi dan raditi briseve. To je tako zato jer nemaju uvijek epruvetice pa da ne dolaziš bezveze, znači samo nazoveš dan prije da provjeriš jel imaju epruvete i to je to.

I da, radi parne datume ujutro, neparne popodne.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 21:23   #887
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem da se brisevi i papa rade za vrijeme ovulacije, odakle ti ta informacija

Od bivšeg ginekologa Pizdio bi svaki put kad bi došla 3 dana pred mengu ili nakon iste

Kad je onda najbolje vrijeme?


Hvala za epruvete
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 21:57   #888
Ja sve gin. preglede uvijek obavljam nakon menstruacije.

Iako kažu da nema veze kad radiš papu i briseve, ja ih ipak radim nakon menstruacije.

Možda i zbog toga što me ginekologica usput pregleda palpatorno pa sam opuštenija, tijelo je u fazi mirovanja, a recimo tjedan dana pred menstruaciju već počinjem osjećati lagani PMS i ne bih nikako bila opuštena na gin.stolu

A i možda zbog toga što se s menstruacijom maternica ''isčisti'' pa se nekako osjećam naugodnije tada raditi briseve.

Inače, dr. Puvačić je odlična
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:39   #889
Moja gin. radi papa test samo unutar 10 dana od menstruacije. Ja lijepo kad dobijem mengu nazovem, velim kad sam dobila i onda me sestra naruči. Prošli ginekolog kod kojeg sam bila nije imal takva pravila. Al ova doktorica je dosta mlađa i sposobnija i vjerujem da zna kaj radi.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 10:56   #890
za - mali cuko

Mađor Božinović je super doktorica, ali u 4-5 god što sam kod nje vidjela sam je dva puta, jer je bila na porodiljnom i još je nema, vjerojatno će doći do kraja godine, mjenjao ju je dr. Škalko, a sada jedna baba penzionerka - bože pomozi......................................

Interesira me, ako mi netko može reći, sobzirom da imam 46 god. i prije 4 mj. sam preskočila prvi puta mengu, imam migrene i čini mi se da su kile počele divljati, da li ja imam pravo tražiti uputnicu za ginekološke hormone?
Ako još ne primam hormone, tko mi daje uputnicu za UZV i mamografiju prsa, ginekolog ili opća praksa? Bila sam na mamog. prije dvije i po godine i bilo je sve ok.
Tjko predlaže vaginalni ultrazvuk=? To je radila Mađor Božinović, ova baba nema pojma? Mogu li i to tražiti?

Na gin pregledu sam bila zadnji puta prije 1,5 god.
cuki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:21   #891
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Wahid i Puvačić rade u istoj ordinaciji, obrnute smjene, jel tak?

E sad, prebacila bih se kod Puvačić i odmah vadila papu i briseve, ima li kod nje nekakvih naručivanja 2-3 tjedna unaprijed ili mogu odmah doći, pokupiti papire, prebaciti se i onda doći na pregled? Budući da se to radi negdje za vrijeme ovulacije, trebam se tempirati
Joooj i ja bi se prebacila kod jednog od ovih ginekologa , kakva je procedura kod prebacivanja, nikad se nisam prebacivala od doktora do doktora pa me zanima? pliz help
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 10:26   #892
Preporučam da nazoveš prvo i pitaš primaju li (da ne ideš bezveze), onda odeš tamo i čekaš red, te pitaš sestru potrebnu proceduru (popuniš papire, potvrdiš u Jukićevoj promjenu doktora, vratiš papir i eto)
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 13:42   #893
Ja sam skroz nova ovdje, nemam naviku pisati po forumima, samo skupljam savjete , ali puko mi je film pa se registrirala.

Naime, izluđuje me moj ginekolog, dr Zadro iz Sesveta. Prebacila sam se kod njega prije nekih 2 godine, na preporuku susjeda, raznih foruma,...
Jer vidim da ga uglavnom svi hvale.
A meni nije jasno zašto?!
Sada se više ne naručuje, znači ak si zaposlena, a većina nas je, trebaš si uzeti godišnji, slobodan dan, da dođeš puno prije otvaranja i ostaviš knjižicu i čekaš. Ujutro rade kao od 7, a dođu u 8, i jednom su već u 8:30 prestali primat knjižice! Kad rade popodne, treba valjda isto doći ujutro, jer neke žene od jutra ostave knjižice.
Gužva ogromna, a on i dalje prima pacijentice
Doktor...po stručnosti bih rekla ok (i to je jedino ok tamo), ali odsutan, totalno odsutan, pitaš nešto, a on ko da ne čuje. Jedva da prozbori riječ tijekom pregleda.
Zadnji papa-test rezultate sam čekala 8 mjeseci već mi je bilo ih neugodno zvati.
Sestra uvijek, ali uvijek nadrkana. Ok, kužim da pacijenti gnjave, ali ova nadrkana dolazi na posao i izderava se na sve okolo sebe , zalupi vratima pred nosom.
Friško sam trudna, komplicirana trudnoća, pa me slao u bolnicu i od sad se kontroliram na Petrovoj, ali on te njihove nalaze nit ne pogleda.
Treba mi napisati recept, i napiše 1 kutiju a to mi je dosta tek za 10 dana A na strogom sam mirovanju, pa onda muž treba uzeti slobodan dan da bi tam čekao za recept jer po sestrinoj "ljubaznosti" uopće me strah telefonski zvati za recept.
Jel ikom tako kod njega?
Kaj je najgore, ne znam kome da se prebacim...Uz sve ove komplikacije oko trudnoće, još i ovo
malaplava33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:51   #894
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Preporučam da nazoveš prvo i pitaš primaju li (da ne ideš bezveze), onda odeš tamo i čekaš red, te pitaš sestru potrebnu proceduru (popuniš papire, potvrdiš u Jukićevoj promjenu doktora, vratiš papir i eto)
Hvala, jel to uključuje osobno uzimanje kartona kod stare ginekologice i nošenje istog novom ginekologu, il to oni sami obavljaju???
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:01   #895
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Hvala, jel to uključuje osobno uzimanje kartona kod stare ginekologice i nošenje istog novom ginekologu, il to oni sami obavljaju???
To sve oni srede
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:32   #896
Još jednom - valjda netko zna

Interesira me, ako mi netko može reći, sobzirom da imam 46 god. i prije 4 mj. sam preskočila prvi puta mengu, imam migrene i čini mi se da su kile počele divljati, da li ja imam pravo tražiti uputnicu za ginekološke hormone?
Ako još ne primam hormone, tko mi daje uputnicu za UZV i mamografiju prsa, ginekolog ili opća praksa? Bila sam na mamog. prije dvije i po godine i bilo je sve ok.
Tjko predlaže vaginalni ultrazvuk=? To je radila Mađor Božinović, ova baba nema pojma? Mogu li i to tražiti?

Na gin pregledu sam bila zadnji puta prije 1,5 god.
cuki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:16   #897
Quote:
malaplava33 kaže: Pogledaj post
Ja sam skroz nova ovdje, nemam naviku pisati po forumima, samo skupljam savjete , ali puko mi je film pa se registrirala.

Naime, izluđuje me moj ginekolog, dr Zadro iz Sesveta. Prebacila sam se kod njega prije nekih 2 godine, na preporuku susjeda, raznih foruma,...
Jer vidim da ga uglavnom svi hvale.
A meni nije jasno zašto?!
Sada se više ne naručuje, znači ak si zaposlena, a većina nas je, trebaš si uzeti godišnji, slobodan dan, da dođeš puno prije otvaranja i ostaviš knjižicu i čekaš. Ujutro rade kao od 7, a dođu u 8, i jednom su već u 8:30 prestali primat knjižice! Kad rade popodne, treba valjda isto doći ujutro, jer neke žene od jutra ostave knjižice.
Gužva ogromna, a on i dalje prima pacijentice
Doktor...po stručnosti bih rekla ok (i to je jedino ok tamo), ali odsutan, totalno odsutan, pitaš nešto, a on ko da ne čuje. Jedva da prozbori riječ tijekom pregleda.
Zadnji papa-test rezultate sam čekala 8 mjeseci već mi je bilo ih neugodno zvati.
Sestra uvijek, ali uvijek nadrkana. Ok, kužim da pacijenti gnjave, ali ova nadrkana dolazi na posao i izderava se na sve okolo sebe , zalupi vratima pred nosom.
Friško sam trudna, komplicirana trudnoća, pa me slao u bolnicu i od sad se kontroliram na Petrovoj, ali on te njihove nalaze nit ne pogleda.
Treba mi napisati recept, i napiše 1 kutiju a to mi je dosta tek za 10 dana A na strogom sam mirovanju, pa onda muž treba uzeti slobodan dan da bi tam čekao za recept jer po sestrinoj "ljubaznosti" uopće me strah telefonski zvati za recept.
Jel ikom tako kod njega?
Kaj je najgore, ne znam kome da se prebacim...Uz sve ove komplikacije oko trudnoće, još i ovo(
hej, evo ja sam frisko prebacena od njega i mogu reci da sam se preporodila. ja savjetujem da se i ti prebacis sto prije mozes, to stvarno ne zahtjeva puno vremena, meni je puko film i ja sam sve to obavila u jednom danu.
Meni je on bio uzasan, uopce me nije htio pregledati. prije njega sam bila kod harni, pa kad sam kod njega dosla imala sam nalaze ultrazvuka jajnika gdje je bilo vidljivo puno cista. zato mi je rekao da me nema niti smisla pregledavati, jer kao "ciste ce i onako uvijek biti tu" samo mi je prepisivo pilule i svakih put kad bi dosla reko bi mi da ce me iduci put pregledati ali nikad nije. za papatest me niti nije pitao.
kad sam dosla po karton da se prebacim, kartona uopce nije ni bilo, sestra mi je isprintala jedan list papira i rekla da je to karton,ko zadnji bijednik, kao da niti karton ne zasluzujem.
vrhunac je to sto svaki put kad sam dosla bilo je bar 20 zena koje su čekale pregled i jos 20 njih neke recepte, pa mi je stvarno neki sf da on jos PRIMA NOVE PACIJENTICE,mislim stvarno!! sad kad sam se prebacila ne mogu vjerovati koliko je bolje. ljudi su mi rekli da tu gdje se prebacujem ima dosta guzve, ali oni si ocito ne mogu predociti kak je to kod zadre, to nije guzva nego seoba naroda!
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:21   #898
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Hvala, jel to uključuje osobno uzimanje kartona kod stare ginekologice i nošenje istog novom ginekologu, il to oni sami obavljaju???
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
To sve oni srede
kaj stvarno? ja sam sama isla i po karton staroj i na hzzo! jos sad kad cujem da nisam trebala
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 22:20   #899
Quote:
ceeky_m@nkey kaže: Pogledaj post
hej, evo ja sam frisko prebacena od njega i mogu reci da sam se preporodila. ja savjetujem da se i ti prebacis sto prije mozes, to stvarno ne zahtjeva puno vremena, meni je puko film i ja sam sve to obavila u jednom danu.
Meni je on bio uzasan, uopce me nije htio pregledati. prije njega sam bila kod harni, pa kad sam kod njega dosla imala sam nalaze ultrazvuka jajnika gdje je bilo vidljivo puno cista. zato mi je rekao da me nema niti smisla pregledavati, jer kao "ciste ce i onako uvijek biti tu" samo mi je prepisivo pilule i svakih put kad bi dosla reko bi mi da ce me iduci put pregledati ali nikad nije. za papatest me niti nije pitao.
kad sam dosla po karton da se prebacim, kartona uopce nije ni bilo, sestra mi je isprintala jedan list papira i rekla da je to karton,ko zadnji bijednik, kao da niti karton ne zasluzujem.
vrhunac je to sto svaki put kad sam dosla bilo je bar 20 zena koje su čekale pregled i jos 20 njih neke recepte, pa mi je stvarno neki sf da on jos PRIMA NOVE PACIJENTICE,mislim stvarno!! sad kad sam se prebacila ne mogu vjerovati koliko je bolje. ljudi su mi rekli da tu gdje se prebacujem ima dosta guzve, ali oni si ocito ne mogu predociti kak je to kod zadre, to nije guzva nego seoba naroda!
Ajoj, a kam da idem?
Iz Sesveta sam, nije mi bed potegnuti negdje dalje-Dubrava, Dugo Selo, ali opet ne predaleko sad kad sam trudna.
I trebam nekog tko se neće buniti što se kontroliram u bolnici pa trebam uputnice.
Jel itko zna kakva je dr Beljo u Dugom Selu?
Tam ima još neki ginekolog u Domu zdravlja, ali baš i nisam čula pohvale za njega, kao ni za dr Findri u Sesvetama, pa da ne odem nekom još gorem (ak može gore od ovog)
malaplava33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 07:56   #900
Poz cure
Molim vas neku preporuku za ginekologa. Prošla sam jednom prije većinu topica i više nemam pojma gdje da idem. sadašnjeg sam izabrala prema preporukama na forumu ali eto ni to nije neka garancija. Generalno je ok ali me ljuti što škrtari na pretragama a nije da svaki dan kampiram kod ginekologa, ali jebemu neki minimum može napravit neće država bankrotirat. Pod tim mislim na papu, ultrazvuk i brisevi.

Nemam nekih posebnih uvjeta, nebitan mi je spol. čak mi ni mjesto nije bitno potegnut ću i malo dulje do doktora.
Znači ginekolog koji neće raditi probleme ako želim napraviti briseve i koji me neće uvjeravat u presvetu svetost papa testa.

Vidjela sam da se hvali Wahid i Puvačić. Znam da Wahid nema naručivanje i to mi je malo problem jer baš nemam vremena cijelo jutro čekati u redu.
Neznam za doktoricu Puvačić kako ona stoji sa time?

Hvala
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.