Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 11:34   #1
SINDIKAT DA ILI NE?

pozdrav zanima me dali se isplati učlaniti se u sindikat ili je to samo bacanje novaca
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:38   #2
Ovisi!
Koji sindikat? Koja firma?

Imaš sindikate koji se bore za prava svojih članova, a opet imaš i prodane duše!

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:48   #3
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
pozdrav zanima me dali se isplati učlaniti se u sindikat ili je to samo bacanje novaca
PO mojem iskustvu, ne.
Zaposlio sam se davne 89. Upisali me u sindikat bez da me itko išta pitao.
Kad sam vidio kakav je to skup neradnika i uvlačiguza, ispisao sam se. Naravno, odmah sam tim polupismenim babama postao neprijatelj broj 1, 2 i 3.
Sindikat (tj. te babe, a sve zbog osobnog interesa) kumovale su zatvaranju firme u kojoj sam radio.
Svi smo ostali bez posla. I članovi sindikata i nečlanovi.

U 20 godina nečlanstva uštedio sam oko 12000 kuna na članarini.

Koliko su babe bile nesposobne i korumpirane govori podatak da čak nisu u ime svojih članova podnijele tužbu sudu za neisplatu otpremnina.

Varteks Varaždin, Tivar.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:00   #4
ogranak je poljoprivreda znači ppdiv ne znam bas da taj sindikat nekom pomagao.....
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 02:46   #5
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
ogranak je poljoprivreda znači ppdiv ne znam bas da taj sindikat nekom pomagao.....
Ja sam za VELIKO DA. Moj sindikat ima dosta popusta u području trgovine, božićnice za sve članove, besplatnu pravnu zaštitu i ostale pogodnosti. Uzimaju 4% od brutto plaće, bar moj.
Norsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2020., 11:43   #6
Moj je savjet DA, ali nikako NE NOVI SINDIKAT čiji je predsjednik Mario Iveković. Imaju najveću članarinu, nikakvu uslugu i ponižavaju članove. Rukovodstvo se voli isticati kao borci za radnička prava, ali na prvom mjestu su im vlastiti interesi koje ugovaraju iza leđa članova. Također, svojim zaposlenicima u organizaciji dijele otkaze, da bi sebi kupovali nove aute.
lukalub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.