Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 13:55   #1
Kako postaviti izložbu?

Konkretno, jako bih voljela iznenaditi nekog meni posebnog i upriličiti mu "izložbu fotografija". Stavila sam to u navodnike, jer prostor na koji mislim nije onaj pravi izložbeni, već npr. neki zgodan kafić negdje bliže ili u samom centru grada. Printove imam, okvire imam. Zanima me ima li netko od vas, vaših bližnjih ili daljih takvo iskustvo, tj. gdje bi to eventualno bilo moguće? Ukrasiti birc na nekoliko dana i povećati im promet (obzirom da bih javila ekipi da svakako navrate) u zamjenu za dozvolu upriličenja iznenađenja...
ibot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:58   #2
istarski klub, moja frendica je tamo vec izlagala, preko puta vinceka u ilici, nemre bit blize centru
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 17:06   #3
Quote:
eone kaže: Pogledaj post
istarski klub, moja frendica je tamo vec izlagala, preko puta vinceka u ilici, nemre bit blize centru
Aha, znam gdje je! Jedino, čini mi se da tamo vrrrrrlo rijetko zalaze oni koji nisu povezani s Istrom... U svakom slučaju, hvala ti!
ibot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 01:43   #4
errm, imas u splitu kafic hok ili šufit. al cini mi se da nisi u splitu..
Aurelié is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:42   #5
al se u šufita mogu postavljat izložbe?

u zagrebu ima onaj kafić drugi otok koji je kao i galerija, tamo sam vidio par izložbi. mislim, izložba. okače radove na misec dana.
Hollywood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 20:27   #6
Quote:
Hollywood kaže: Pogledaj post
drugi otok koji je kao i galerija,
di je taj kafic
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 20:38   #7
Btw, je li jeftinije raditi za izlozbu kesirane fotke ili u okvirima?
Pretpostavljam da za kesiranje moze postojati neki popust za kolicinu...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 22:13   #8
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Btw, je li jeftinije raditi za izlozbu kesirane fotke ili u okvirima?
Pretpostavljam da za kesiranje moze postojati neki popust za kolicinu...
kasiranje je dosta skupo ali je bolje jer nema refleksije.
pleksi ili ono staklo s metalnim kopcama bi bio neka najjeftinija varijanta a uramljivanje najskuplja.
po mojim saznanjima i procjeni, jel...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:47   #9
Danke
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 22:31   #10
A sto je to ke(a?)siranje i di se moze napraviti?
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 09:45   #11
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Btw, je li jeftinije raditi za izlozbu kesirane fotke ili u okvirima?
Pretpostavljam da za kesiranje moze postojati neki popust za kolicinu...
okviri (samo od stakla ili drugi) jesu skupi za jednu izlozbu. ako uzmes u obzir da fotke mozes mijenjati u istom okviru, pa njega mozes koristiti stalno dok se ne slomi, dodje te jeftinije. kesiranje je samo za tu fotku i kapak. medjutim, na kesiranju nemas stakla, pa ako fotke radis na glossy papiru, imaces refleksiju svakako. da bi nju sprijecila, ako ti smeta, opet ti treba anti-refleksno staklo (ili da se igras uglom postavljanja fotke ali to je vec kreativni nered). onda opet dodjes do okvira sa anti-refleksnim staklom.

ja sam nedavno stavljao 30 fotografija formata 30x40 u okvire i sve me je doslo nekih 300 Eura. medjutim, ti okviri (imaj passepartou i sve) su napravljeni tako da skines zadnji dio, postavis drugu fotku (naravno, istih dimenzija koju svakako moras izraditi) opet zakacis ledja i imas novu izlozbu. jeste da me je doslo skupo, ali kada skontas da je kasiranje u sarajevu 10 eura po fotografiji x broj fotografija x broj izlozbi...... jeftinije ti je uzeti okvire i miran si dok se okvir ne slomi. to se ne mora desiti nikada, ako si pazljiv.

druga je stvar sto si u tom slucaju ogranicen velicinom fotke, ali ko kaze da ne mozes postaviti novi passpartu ili skinuti postojeci?????

takodje sam vidio jednog momka koji je organizovao izlozbe ovdje u sarajevu koji uzme ljepenku (deblji komad kartona, ne onaj za kutije), isjece ga na odredjenu dimenziju (recimo 30x40) i onda na to lijepi fotke manjih dimenzija (recimo 20x30). ono sto ostane van fotke izgleda kao passparou. efikasno, jeftino, drugacije i moderno. lako za nositi i postavljanje (ne moras voditi racuna o tezini okvira).

Zadnje uređivanje Photo : 23.10.2008. at 09:52.
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 09:48   #12
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
A sto je to ke(a?)siranje i di se moze napraviti?
ljepljenje fotografije na plasticnu masu. time dobijas neku vrste ploce debljine 2 - 4 - 8 mm sa fotkom naljepljenom na nju. treba je raditi neko ko zna jer je zeznuto (treba paziti da fotka dobro lijeze na povrsinu, da nema mjehurica vazduha i slicno). uglavnom rijetke galerije to rade i tesko je naci nekoga ko ce se bakcati time za male fotke i mali broj fotki. i nije toliko jeftino.
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 10:00   #13
Quote:
ibot kaže: Pogledaj post
Konkretno, jako bih voljela iznenaditi nekog meni posebnog i upriličiti mu "izložbu fotografija". Stavila sam to u navodnike, jer prostor na koji mislim nije onaj pravi izložbeni, već npr. neki zgodan kafić negdje bliže ili u samom centru grada. Printove imam, okvire imam. Zanima me ima li netko od vas, vaših bližnjih ili daljih takvo iskustvo, tj. gdje bi to eventualno bilo moguće? Ukrasiti birc na nekoliko dana i povećati im promet (obzirom da bih javila ekipi da svakako navrate) u zamjenu za dozvolu upriličenja iznenađenja...
ukrasiti birc je dobra ideja. uglavnom vlasnici nemaju problema s time jer im daje besplatan dizajn birca, uljepsava atmosferu i jos moze privuci vise klijentele kada ljudi dodju da vide fotke. vidi i mogucnost da se jedna dobra fotka postavi u izlog birca ili prozor ili ispred vrata koja bi time dala na znanje da ima jos nesto unutra osim birca. vlasnici ne naplacuju te stvari. ono sto treba da imas u vidu gdje postaviti fotke unutar samog birca. sloziti ih tematski, da imaju neki smisao a ne samo poredati bez reda. i gdje ih staviti. ako je postavis na neki stub pored kojeg ljudi samo prolaze i oobracaju paznju, nista nisi dobila. ako ih postavis na zid koji svima pada u oko (kada se sjedi na koji svi mahinalno pogledaju) onda si napravila dobar posao. i ne pretjeruj sa fotkama. previse fotki moze biti zamorno. takodje, pokusaj da fotke ne odudaraju od interijera birca jer time i birc i fotke gube smisao. ipak to nije galerija.
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:43   #14
Kako Postaviti Izlozbu?

dragi forumaši, pomagajte sa savjetima i idejama. Bio sam sa frendovima na jednom foto izletu. Rodila se ideja da kod frenda u bircu postavimo izložbu. I tu sada nastaje problem, odnosno naše neiskustvo dolazi do izražaja. Motivi su uglavnom landscape, dimenzija slika će biti 50 x 70 cm, slike idu na uramljivanje i gore antirefleksivno staklo. Ono kaj nas muči i za što molim prijedloge i sugestije......dali bijeli okvir ili crni okvir (paspartu), dali uopće okvir? dali na fotografiju pisati mjesto slikanja, ime autora, i jedno i drugo ili ništa od toga???

Molim vas pomagajte.

Zadnje uređivanje suomy1 : 24.11.2009. at 22:09.
suomy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:03   #15
Quote:
suomy1 kaže: Pogledaj post
dragi forumaši, pomagajte sa savjetima i idejama. Bio sam sa frendovima na jednom foto izletu. Rodila se ideja da kod frenda u bircu postavimo izložbu. I tu sada nastaje problem, odnosno naše neiskustvo dolazi do izražaja. Motivi su uglavnom landscape, dimenzija slika će biti 50 x 70 cm, slike idu na uramljivanje i gore antirefleksivno staklo. Ono kaj nas muči i za što molim prijedloge i sugestije......dali bijeli okvir ili crni okvir, dali uopće okvir? dali na fotografiju pisati mjesto slikanja, ime autora, i jedno i drugo ili ništa od toga???

Molim vas pomagajte.
Evo ti iskustvo iz prve ruke:

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=7705

Organizirali smo izložbu prošle godine, na ovoj temi imaš slike otamo i kako je to sve izgledalo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 00:03   #16
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Evo ti iskustvo iz prve ruke:

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=7705

Organizirali smo izložbu prošle godine, na ovoj temi imaš slike otamo i kako je to sve izgledalo.
hvala
suomy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:45   #17
Nije kesiranje nego kaširanje - nekad se fotografija na kartone ljepila kašastom masom koja je dobivena kuhanjem škroba - kao ljepilo za tapete, otuda izraz, danas se s dvostruko ljepljivim folijama može ljepiti na bilo što.

Imaju ljudi pravo, okvir je okvir i to bolje izgleda, ali ako ne misliš stalno priređivati izložbe okvir je skuplja varijanta, dugoročno, pak jeftinija.

Ako slika nije u okviru, ispod stakla, treba je i plastificirati, preko nje se zaljepi još jedna folija koja je ljepljiva samo s jedne strane, tako da ima zaštitu.

Sve u svemu dosta skupi sport.
Portfolio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:46   #18
Da malo obnovim ovu...

Sto mislite koliko fotografija treba biti na izlozbi, odnosno sto je minimum a sto maksimum. Sto mislite, da li bi na jednoj izlozbi fotke trebale biti sve jedne teme, npr landscape ili makro ili... portreti itd.
Isto si mislim da mozda 30x40 fotke su mozda malo premale.

Da li je netko pogledao izlozbu Marka Vrdoljaka u Zg? Onu erotichnu, je'l... Meni se jako svidjelo kako su fotke poredane, velicina - bas se pitam koliko bi kostala tako izradjena jedna fotografija.
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 12:03   #19
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 16:37   #20
Po meni izlozba mora imati tematski povezane radove. Dakle da serija fotki ima temu, a pod temom ne mislim na portrete, pejzaze i sl. takve si izlozbe IMHO mogu priuštiti fotografi sa godinama fotkanja iza sebe, brdom radova i ostalim reckama. Odi na www.trecemjesto.com npr. pa vidi sto mislim pod time da set fotki ima temu.
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.