Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2006., 23:40   #61
nije sve tako strašno, i u biljnoj kozmetici ima jeftinijih i skupljih, ja kupujem urtekramove koji su 10-20 kn
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 13:41   #62
Quote:
strangelove kaže:
@jimmy jazz
1. sapun 6 eura! sta je od zlata?!?!
ma jok.... zaboli me za sapune.
5.25€ je moj kostal, molim ljepo, 100 g.
pazi sapun je puno tvrdji od sintetickih, ali se lakshe "sapuna" i pjeni, tak da mislim da bu dosta duzhe trajal - manje se troshi.

nije od zlata al od neceg puno boljeg - uz etericna ulja eukaliptusa i tea-tree iz Australije (koja su ljekovita za kozhu), sastoji se josh od ulja kokosa, maslinovog ulja i josh par drugih biljnih ulja, i dodatka prirodne cvrste mase. mislim ima razlicitih, mirisa i okusa, ja sam si zel taj, jer lagano deodorira, a ima onakav sportsko-frishki miris. ulje eukaliptusa i tjera komarce.

meni je vazno da je sve prirodno, feeling na kozi je nevjerojatan poslije, i ne zagadjuje prirodu. u umjetnim sapunima i samponima imas umjetne tenside ko u deterdzentima, umjetne konzervanse i sastojke na bazi nafte, a to ti sve ne treba kozi, a niti prirodi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 13:49   #63
Quote:
wardancer kaže:
Je, volim šnjofat po Aromatici, ali pazi ako želiš proizvod bez sintetickih konzervansa. Npr. koristim njihov šampon i super mi je, ali me do bola živcira to što su me uvjerili da ne sadrži umjetne konzervanse, (to piše i na webu), a u sastavu gomila parabena. Isto tako me prodavačica uvjeravala da karite melem sadrži i ulja, voskove itd. no sadrži samo čisti karite maslac (usput, neusporedivo je bolji Primaverin )...lagano neprofesionalno od njih. Svejedno imaju dobar izbor baznih i eteričnih ulja, sapuna, čajeva, začina itd. i pakiranja su im većinom ekološka. Tamo npr. kupujem buhač za biljke, psa i kuću- sve sredim s tim
stvarno? parabene? a lazhu da nema umjetne konzervanse? nemrem vjerovati. znaci da im nije dober sapun.
parabeni su inace sinteticki dodatki koji se koriste za odredjivanje kiselosti sapuna i tak ga konzerviraju. ovi sapuni gore su svi lagano bazicni tak da im konzervansi ne trebaju, jer sami sebe cuvaju.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 14:01   #64
Urtekram dobro zvuci..mislim, po proizvodima, ime im je grdo nekva krama
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 14:21   #65
Koristim uloline sapune i super su mi, ali imam jednu zamjerku. Kao da ne pomiješaju sastojke uvijek u istoj količini, pa je nekad divno kremast a nekad se jednostavno neće topit. Evo, kutijica koju sam otvorila neki dan ima sapun kojem su fakat pogodili omjer a za prijašnju mi je došlo da ju bacim u smeće. Nisam se nikako mogla nasapunat.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:35   #66
Quote:
bliss kaže:
Koristim uloline sapune i super su mi, ali imam jednu zamjerku. Kao da ne pomiješaju sastojke uvijek u istoj količini, pa je nekad divno kremast a nekad se jednostavno neće topit.
tak ti je sa svim ručno rađenim stvarima, nikad ne mogu biti potpuno ista dva komada. ja koristim lush, imaju nešto parabena, ali zadovoljna sam. ponekad i aromaticu, ali ona mi nikak nije usput pa zaboravim da postoji.

istina je da su svi ovi neprirodni sapuni i gelovi za tuširanje i šamponi krcati umjetnim kemikalijama koje ne trebaju ni koži ni prirodi, ali stvaraju neke umjetne dojmove (recimo, neprirodno glatka kosa od silikona u šamponima) pa svi imaju šok kad se pokušavaju prebaciti i automatski misle da je ovo prirodno lošije i daje lošije rezultate. ja sam nedavno bila prisiljena staviti 'umjetni' regenerator na kosu i bilo mi je odvratno. fuj, koliko je to krcato silikonima, imala sam dojam da ga ne mogu uopće isprati kako spada,a i cijela mi je kosa bila ljigava od njega umjesto da bude lijepo prirodno čista.

a ovi gelovi za tuširanje prepuni umjetnih boja i mirisa mi se gade. doslovce mi se bljuje od njih. ako nemam lusha onda uzmem alverde gel za tuširanje ili obično baleino ulje bez umjetnih dodataka, boja i mirisa.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:48   #67
Quote:
jimmy jazz kaže:
nego reci, Lush nije sasvim "cisti", ne? na bazi prirodnih tvari, al mi se cini da ima dosta...onog losheg! ti upotrebljavash Lush il idesh u Vlasku?
lush.
u vlaškoj nisam našla niš što bi me privuklo; većinom su tamo ulja i čajevi.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:54   #68
pa rekla je wardancer da tam imaju i sapune. urtekram i to.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:58   #69
Quote:
jimmy jazz kaže:
pa rekla je wardancer da tam imaju i sapune. urtekram i to.
u vlaškoj je aromatica. sam si dao link na nju.
wardancer je dala link na biovegu odn. njihove dućane bio&bio. to su dućani zdrave hrane, kozmetike i sve kaj pod to spada. znam da je jedan u jurišićevoj (tam već blizu draškovićeve).
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:00   #70
ne ja sam citiral wardancer. rekla je da tam izmedju ostalog imaju i urtekram.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:03   #71
Quote:
jimmy jazz kaže:
ne ja sam citiral wardancer. rekla je da tam izmedju ostalog imaju i urtekram.
u aromatici nemaju sigurno. oni drže samo svoje proizvode (između ostaloga, svoje sapune).
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:04   #72
znači, imaju sapune...ali kad uđeš u dućan -dominantno je hrpa ulja i čajeva.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:04   #73
no svi proizvodi su njihovi.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:06   #74
Quote:
wardancer kaže:
imaš ovdje: weleda i urtekram su totalka natural
moš pogledat i ovdje: aromatica i ulola, ali za njih nisam 100% sigurna u prirodnost...uživaj

ovo je post od wardancer.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:25   #75
Quote:
creative kaže:
ovo je post od wardancer.
a..ja sem mislil da je biovega u vlaskoj!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 23:50   #76
Quote:
jimmy jazz kaže:
ne ja sam citiral wardancer. rekla je da tam izmedju ostalog imaju i urtekram.
urtekram imaš u bio&bio.
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 01:43   #77
http://www.bracfinisapuni.com/

Meni su oni najbolji.

Koristin Urtekram šampon-kupku i regenerator. Na dezodorans i kaladont se još ne mogu priviknit.
Bootylicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 01:51   #78
eh da, a gdje ih ima, mutno se sjećam da sam ih vidjela negdje dok sam kupovala medicu...koja je pridonijela mućenju
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 01:13   #79
Quote:
jimmy jazz kaže:
nego reci, Lush nije sasvim "cisti", ne? na bazi prirodnih tvari, al mi se cini da ima dosta...onog losheg! ti upotrebljavash Lush il idesh u Vlasku?
Ja koristim lush i jako sam zadovoljna, btw. oni uz svaki svoj proizvod imaju napisane sastojke pa mozes birati.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 12:16   #80
Kako testirati da je li sapun potpuno prirodan?

http://www.youtube.com/watch?v=-6E19OUBNhM

jos samo da ima ovaj narkotest kod nas kupit negdje....
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.