Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 20:53   #1
Gastronomska ponuda Brača

ideje za klopu na bracu?

vec mi je hana_ (hvala, hana ) poslala par preporuka, al molila bih jos, ako moze.

hvala!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:35   #2
Vitalac na Vidovoj gori
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:47   #3
Konoba "Vinotoka" u Supetru (na rivi, kraj ljetnog kina).
Riba na sve nacine, jako lijepi ambijent.
alice in wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:34   #4
zavisi što želiš jesti
ako si sa djecom Park prirode Sutivan
Ako želiš vitalac i pravi starodalmatinski ambijent ( osim drvenih stolova u dvorištu, ali ne moraš tu sjesti) konoba Tomić - Gornji Humac
Nova hacijenda u stilu konobe sa odličnom i skupom spizom Nono Ban, pored skretanja za aerodrom kad ideš prema Bolu
Dobra janjetina Dol, konoba Toni, u dolu imaju 3 konobe i vinotega i Dol je postao pravo gastro odredište Brača i od ove godine je proglašen eko-etno selom
Gumonca - Mirca - dobra riba
Pipo - Luke - iz Pučišća prema Povljima, ako si sa brodom, autom ne može, neponovljiv doživljaj, visoke cijene ali visok i kompletan doživljaj
Ako želiš nešto divlje, ludo, neobično a dobro na putu kada ideš utom usred Vidove gore na polo puta stoji oznaka konoba i pratiš je, konobu drži jedan stari kauboj ispao iz ko zna kojeg filma, ima nekoliko stotina ovaca, sve je kod njega domaće, jedeš ispod masline za drvenim stolom dok oko tebe šetaju kokoše i sl. hrana je ultra organska i ukusna samo tako
Ako se stvarno želiš najesti konoba Lado u Pučišća, cijene povoljne
Ako želiš dobre kolače isto Pučišća, slastičarna na rivi ali moraš doći do 10 jer do tada prodaju uglavnom sve a popodne im je vruće za peći još
Neponovljivi kiflići i pecivo u jedinoj pekari u Postira koja radi od 0-24
Postira na Veli most možeš jesti ribu, plavu, bijelu, izuzetno lošu i jeftinu
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 14:42   #5
imas prek v Jelsi "kod Pushice" domaca hrana..zacine donosi frishko iz vrta pokraj..ah kaj smo tam negda dobro jeli!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 23:41   #6
Quote:
marietta2005 kaže: Pogledaj post
zavisi što želiš jesti
ako si sa djecom Park prirode Sutivan
Ako želiš vitalac i pravi starodalmatinski ambijent ( osim drvenih stolova u dvorištu, ali ne moraš tu sjesti) konoba Tomić - Gornji Humac
Nova hacijenda u stilu konobe sa odličnom i skupom spizom Nono Ban, pored skretanja za aerodrom kad ideš prema Bolu
Dobra janjetina Dol, konoba Toni, u dolu imaju 3 konobe i vinotega i Dol je postao pravo gastro odredište Brača i od ove godine je proglašen eko-etno selom
Gumonca - Mirca - dobra riba
Pipo - Luke - iz Pučišća prema Povljima, ako si sa brodom, autom ne može, neponovljiv doživljaj, visoke cijene ali visok i kompletan doživljaj
Ako želiš nešto divlje, ludo, neobično a dobro na putu kada ideš utom usred Vidove gore na polo puta stoji oznaka konoba i pratiš je, konobu drži jedan stari kauboj ispao iz ko zna kojeg filma, ima nekoliko stotina ovaca, sve je kod njega domaće, jedeš ispod masline za drvenim stolom dok oko tebe šetaju kokoše i sl. hrana je ultra organska i ukusna samo tako
Ako se stvarno želiš najesti konoba Lado u Pučišća, cijene povoljne
Ako želiš dobre kolače isto Pučišća, slastičarna na rivi ali moraš doći do 10 jer do tada prodaju uglavnom sve a popodne im je vruće za peći još
Neponovljivi kiflići i pecivo u jedinoj pekari u Postira koja radi od 0-24
Postira na Veli most možeš jesti ribu, plavu, bijelu, izuzetno lošu i jeftinu
hvala
elem, vitalac bih rado izbjegla a da ne uvrijedim domacine (nisam nikako od iznutrica a nije ni dragi mi; djece nemamo jos, hvala na pitanju).
za ovaj pipo jel znas jel idu kakvi "izletnicki" brodici?
ovaj kauboj mi zvuci jedino kaj ne volim prethodno upoznat veceru nadam se da necu morat
znaci ovaj zadnji izbjegavat po svaki cijenu?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 23:42   #7
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
imas prek v Jelsi "kod Pushice" domaca hrana..zacine donosi frishko iz vrta pokraj..ah kaj smo tam negda dobro jeli!
ne znam, planirali smo izlet na hvar, al mozda necemo sve stic

no, nis, hvar bu next year!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 23:43   #8
ajme!!!! nisam zahvalila alice i saharunu sorry guys

puno hvala!

ima jos ili smo iscrpili sve mogucnosti?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 15:06   #9
samo nam se ti najedi fine spize, a onda ces nam dati izvjestaj sta si i gdje papala....
alice in wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 18:43   #10
Quote:
alice in wonderland kaže: Pogledaj post
samo nam se ti najedi fine spize, a onda ces nam dati izvjestaj sta si i gdje papala....
narafski, to mi je nedosanjani san - da mogu birat zanimanje, najradije bih bila onaj gastro kriticar
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:45   #11
preporučam PALUTE u supetru,jako dobri
pahuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:26   #12
također. pašticada odlična, popečci od tikvica za prste lizati. janjetinu nemoš promašit i da oćeš, iako ja nisam ljubitelj.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:04   #13
ako je to izbor spize mogu i ja restoran otvorit
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:23   #14
uh, oh, skuzih da dugujem izvjestaj
ako se jos budem sjecala ...

vitalac (vidova gora) - otisli mi na vidovu goru dvaput na izlet. jednom je bilo tako maglovito i oblacno i zima da smo se slikali (a na slikama dvoje zabundanih se jedva nazire kroz maglu) a drugi put je bilo vedro i suncano, prekrasan pogled i slike nas prakticki u badicima s pogledom na zlatni rat. (napomena: ovo nije offtopic, samo uvod.)

slike savrsene za one fore "before and after".

prosli kraj "konobe", bila je poluprazna, malo smo postajali na terasi, izasla neka curica i pitala nas "izvolite". dragi kaze, sto imate. a ona kaze meso na rostilju i nista vise. nije nas impresionirala pa smo se zahvalili i otisli malo prosetat. dok smo se udaljavali, culi smo kako ju je neki cica poceo zvati da sto radi vani, da ima bit tamo gdje su joj rekli i svasta jos nesto. bas onako zlikovski. pa taman da mu je vitalac zlatni kod takvog covjeka ne bi jela. sorry, saharun.

vinotoka (supetar) - zgodno mjesto, al zavrsismo u lijevom (koji vise lici na restoran), a ja sam ceznutljivo pogledavala prema desnom (konobasti). jako soc-kom ugodjaj, konobari tak, nikakvog posebnog truda, klopa onak. not impressed. nije bilo lose, ali stvarno nista posebno. sorry, alice.

park prirode (sutivan) - prosli, park je bas fora, nismo jeli.

tomic (humac) - fenomenalna hrana, janjetina sa spice, sir (zakljucila sam da mi je bracki sir - a probali smo sigurno 5-8 raznih vrsta, u svakom restacu drugaciji - milijun puta bolji od paskog samo kad bih znala kako doci do vece kolicine za doma), prsuti, masline (na bracu se svugdje jedu fantasticne masline) al su nas nakon glavnog jela potpuno ignorirali, tako da sam jedva namolila desert (rekli su da vise nicega nemaju, al su mi ipak ponudili skutku s medom - prefenomenalno ). htjela sam naruciti i prosek za kraj, ali ni to me nitko nije pitao, a zaboravili su mi donijet i aperitiv . osjecala sam se tako popljuvano i isfrustrirano da sam se rasplakala u autu na putu natrag (nikad se ni u jednom restoranu nisam osjecala tako jadno) i unatoc fenomenalnoj klopi nismo se vracali tamo. da, moram napomenuti da smo dosli u normalno vrijeme i odmah na pocetku rekli da smo culi lijepe stvari o njima i da namjeravamo doci opet.

nono ban nam je na kraju postao "omiljeni" restac, iako je bio malo skuplji (ne znacajno skuplji od ostalih). jeli smo biftek, janjetinu, skampe i sve je bilo odlicno, a oni ljubazni do bola. i lijepi ambijent i terase.

konoba toni - valjda smo kasno dosli (drugi dan nakon sto smo stigli, zaglavili na plazi pa smo kasno i krenuli jest), dobili neke okrajke od janjetine, ko podgrijane neke ostatke iz pecnice. jedino su sir i masline bili bas jako fini, inace bismo se osjecali prevareno.

na bracu se dosta jede janjetina, tako da sam nakon nekog vremena stvarno pozeljela ribu, ali nisam znala kuda otici, pa smo opet poslusali mariettu - i otisli u gumoncu. dobra im je bila salata od hobotnice, dragi uzeo neku bijelu ribu, a ja srdele (to mi je totalno bila opsesija), on (koji btw bas i ne smeka ribu) bio prilicno zadovoljan, ja tak.

- nastavak u sljedecem broju. -
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:34   #15
- nastavak iz proslog broja. -

htjeli smo otic do pipa i palute i storih gusta al nije se "potrefilo".

buduci da smo bili locirani u sutivanu, probali smo dva lokalna restorana , pizzerija je bila jedino mjesto gdje se moglo nesto pristojno pojesti, al se stol mogao dobiti samo u neobicna vremena, inace je bilo krcato.

probali smo i restoran na lovrecini, ajme, to je tek komunizam!!! iako, konobare im neka djecica, sve krcato, ludnica, a hrana ne moze bit gora. na meniju cijena peke "po dogovoru" strasno.

kopacinu smo otkrili tek pred kraj, to je golema "konoba" (prije bismo rekli restorancuga), tamo je sve bilo masu bolje, hrana odlicna, konobari profesionalni (iako malo smotani), fora stare dalmatinske pjesme u pozadini, jedino tamo su nas tretirali kao neke goste vrijedne paznje.

sve u svemu, bili smo bas jako razocarani. riba nigdje nije bila privlacna. janjetine ima osrednje i odlicne, ali atmosfera skoro svugdje gdje smo bili "ajme sta ste sad dosli", nepokretni, namrgodjeni, zanese se u razgovoru s nekim poznatim, zaboravi da radi, a gosti "eto bas sad dosli smetat". tuzna sam bila i sto nigdje nismo nasli neke izvorne deserte, najveci domet su im palacinke i rozata (osim one skutke).

od braca sam ocekivala puno, puno vise.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 01:09   #16
Hvala,

Quote:
marietta2005 kaže: Pogledaj post
zavisi što želiš jesti
ako si sa djecom Park prirode Sutivan
Ako želiš vitalac i pravi starodalmatinski ambijent ( osim drvenih stolova u dvorištu, ali ne moraš tu sjesti) konoba Tomić - Gornji Humac
Nova hacijenda u stilu konobe sa odličnom i skupom spizom Nono Ban, pored skretanja za aerodrom kad ideš prema Bolu
Dobra janjetina Dol, konoba Toni, u dolu imaju 3 konobe i vinotega i Dol je postao pravo gastro odredište Brača i od ove godine je proglašen eko-etno selom
Gumonca - Mirca - dobra riba
Pipo - Luke - iz Pučišća prema Povljima, ako si sa brodom, autom ne može, neponovljiv doživljaj, visoke cijene ali visok i kompletan doživljaj
Ako želiš nešto divlje, ludo, neobično a dobro na putu kada ideš utom usred Vidove gore na polo puta stoji oznaka konoba i pratiš je, konobu drži jedan stari kauboj ispao iz ko zna kojeg filma, ima nekoliko stotina ovaca, sve je kod njega domaće, jedeš ispod masline za drvenim stolom dok oko tebe šetaju kokoše i sl. hrana je ultra organska i ukusna samo tako
Ako se stvarno želiš najesti konoba Lado u Pučišća, cijene povoljne
Ako želiš dobre kolače isto Pučišća, slastičarna na rivi ali moraš doći do 10 jer do tada prodaju uglavnom sve a popodne im je vruće za peći još
Neponovljivi kiflići i pecivo u jedinoj pekari u Postira koja radi od 0-24
Postira na Veli most možeš jesti ribu, plavu, bijelu, izuzetno lošu i jeftinu
Vrlo korisne informacije. Ja idem ove godine prvi puta na Brač i volimo papati fine tradicionalne stvari...znate li možda koje mjesto je najbolje za specijalitete iz mora ali ono što dobe od lokalnih ribara ili sami ulove?
nabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 09:25   #17
http://gastro-brand.hr/index.php?opt...oba-ia&lang=hr

super
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 00:46   #18
bili u nedilju

http://www.pipo1.com/hr/restoran.html

preporuka svakako posjetit, sada se može i cestom, doduše makadam
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.