Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2006., 12:00   #61
Quote:
Drea kaže:
evo, bas sam citala jedan clanak iz starih novina i konacno dobila ime za ovu glupost koja muci mene a i vas! odmah sam to upisala na netu kako bih, kao, vidjela sto kazu s medicinske strane i otvorila stranicu koja me je dovela do vas i nemate pojma ljudi koliko mi je drago!!! ovo moje nije neki kronicni oblik kao kod nekih od vas sto sam uspjela skuzit, ali je dovoljno da me ubija u pojam vec dugo dugo! sve si govorim kako ne trebam obracati paznju na to, polako sam se s tim pomirila, na neki nacin se prilagodila, ali uvijek bude prilika da mi upropasti i pokvari raspolozenje! razmisljala jesam ici doktoru, pa se predomislila, pa opet bi, pa ne bi...ali kako vidim, ne bi od njih cula nista korisno. cak mi je draze sto sam naisla na vas! ne da mi se bas pisati o tome, ionako je vec skoro sve receno, ja bih radije da se uzivo nademo i porazgovaramo. bas bi se htjela naci s nekim i jadat mu se sat vremena, izbacit to iz sebe i da znam da me razumije zato, ako se nekome da, pliiiz, javite se! bas je ovo super, imam osjecaj kao da vas poznajem sve sto godina...

ja sam za! dijelim tvoje razmisljanje. iz zegea sam, 26 god, ti?? ak o je jos netko za , javite se da se nademo svi zajedno uskoro!!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:08   #62
Quote:
haligali kaže:
Ljudi hiperhidrofičari! Suosjećam s vama i drago mi da ste se uspili nać na netu, meni je značilo puno šta mi je par anksioznih napisalo kad me drmala treskavica. Inače dok ja ne izdizajniram posebnu odjeću i sve šta vam u životu treba samo za vas evo vam jedan link za nekakve štitnike koji upijaju znoj a stave se ispod pazuha. Možda bi vam to malo ublažilo tegobe. Čisto da vam smanji neugodu i one fleke na odjeći. Malo mi čudno da već netko nije smislio rješenje za to znojenje šta se odjeće tiče, pogotovo Japanci, oni imaju sve živo, možda bi bilo dobro prosurfat. Ovo je ipak hightec doba. Sretno!!!

Ah sa link je

http://www.advantagewear.com/index.html

da, to je zgodno, nesto slicno sam improvizirao jos u srednjoj skoli, al iskreno sve me to stavlja u poziciju u kojoj skrivam pravog sebe od svijeta i to zbpog svijeta, zbog njioh , ako me razumijes, sto se mene tice mrlje od znoja su nesto piosve normalno, ne zelim se praviti da sam netko drugi jer me to vodi u izolaciju. ne zelim skrivati pristice i ici na plasticne operacije. to sam sto jesam. u svakom slucaju, vecini hiperhidroticar je mozda ovo izvrstan proizvod vrijedan novaca i sve, hvala za link, cijeni se. uostalom, cesto sam zamisljao da i sam patentiram nesto slicno uz recimo RUKAVICE KOJE SU TOLIKO TANKE I BOJE KOZE DA SE UOPCE NE BI KUZILO DA IH IMAM NA RUKAMA, A ZAUSTAVILE BI TJ. SPRIJECILE VIDLJIVOST ZNOJA.

al eto, kazem, imam 26 godina i polako prihvacam da mi jedino preostaje pomiriti se s neizbjeznoscu cinjenice da hiperhidroza nece otixci, da je difuzna i da ce se s godinama pogorsati i da je jedino rjesemnje riskirati simpatektomijhu i moliti boga da mui stricek kirurg nece sjebati lednu mozdinu i da cu nakon svega moci hodati , moci hodati SUH.

Quote:
skakavacka kaže:
ja sam nasla na netu neku knjigu Stop sweating and start living, pisac Mike Ramsey iz SAD-a. Uglavnom imao je isti problem kao i mi... I navodno se izlječio..ne znam kak..Ali kaže da nije koristio nikakve tablete, preparate, nikakva operacija.Uglavnom pise u knjizi...Ja bi JAKO htjela pročitat tu knjigu jer mozda sam glupa ali nadam se da ima nešt u tome jer jednostavno se želim nadat To je zapravo eBook..I kad ju kupite dođe u pdf formatu.Ne znam dal se može to naručit.Tražila sam po torrentima ali bezuspješno. Ne znam... Pogledajte link http://recommended4.com/ExcessiveSweating

definitivno me zanima ako nije neki trik jer znas, citao sam ja ;louise ovu louise onu, izlijecite um i tijelo pozitivnim razmisjlanje, snaga uma, autosugestija. i eto, nakon par godina sam an prozacu jer je depresija dala svoje. od svih tih sranja mi se jos najvise svida autogeni trening jer fakat djeluje. gruden kojeg inace mrzim je glavna faca za aut. trening u rvackoj, al naplacuje konj 400-500 kn tecaj.

a sto se tice narucivanja ove knjige, ja ne mislim placat za takvo sto, ali zaista bih iskreno cijenio da ONAJ KOJI KUPI KNJIGU BUDE TOLIKO DRAG I DOBAR DA JU PODIJELI SA SVIMA NAMA BRACOM HIPERHIDROTICARIMA!!! MEJLOM AKO NIKAKO DRUGACIJEM, AL OPET NAGLASAVAM PRIJEDLOGE IZNESENE OVDJE NA VISE MJESTA U VISE NAVRATA. DA SE PONI HRABRII ONI MANJE HRABRI SVI NADEMO ZAJEDNO UI OSNUIJEMO KLUB KOJI BI U DOBROTVORNE SVRHE RADIO U HRVATSKOJ NA BAZI POMOCI BOPLESNICIMA. P[ROSTOR IMAM, U CENTRU GRADA, SVE STO TREBAMO JE REGISTRIRATI SE KAO UDRUGA. OKE, SAD SEREM I LUPAM, OVO MI JE SINULO OVOG TRNEA PA TO DIUJELIM S VAMA, AL MORATE PRIZNATI DA IDEJA NIJE LOSA!!!

Quote:
Neli kaže:
HIPERHIDROZA

Botulinum toksin tip A - novo oružje protiv prekomjernog znojenja (#25 8/02)
Botulinum toksin tipa A djeluje na način da blokira djelovanje acetilholina, neurotransmitera koji sudjeluje u izlučivanju znoja


http://www.vasezdravlje.com/search/

da, a cijena _???? a popratne pojave??? pitaj samo one bogatasice koje si ga ustrcavaju u lice, par dana poslije ih moze(ne mora) sve bolit, grcit se, ipak je to jebemu najtoxicniji otrov na planeti zemlji, da ne pricam da jedna ta injekcija koja traje 4-4 mjeseci, visno kako kod koga, kosta 1600 kn!!! a m,eni bi ih trebalo 6 odjednom , 2 u ruke, 2 u noge, 2 u pazuhe, a hodat poslije toga niti radit nekaj s rukama ne bi mogao par dana. pa reci mi sad , isplati li se__???

Quote:
november kaže:
jel netko ima iskustva sa proizvodima kao sto su antihydral,ansudor ili tako nesto??...citala sam na internetu da to lijecnici preporucuju ali opet,ne vjerujem da bi mi neka jeftina mala kremica puno pomoglabar se nadam...mislim da je moj problem ipak dostojan prckanja po ganglijima...

meni ne pomaze nista. u vionogradskoj su mi dali neku malu zeleno bijelu kremicu EXCIPILA DEOFORTE koju nitko ne moze proizvesti jer na njoj ne pise sastav. djelomicno ali dfakat malo je zaustavila znojenje ruku ajmo rec 5-10 % i to je to. a cajevi?? ha ha, kadulju obozavam pit al ne, ne pomaze. bar meni!

Zadnje uređivanje Mad Scientist : 29.09.2006. at 17:50.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:31   #63
Quote:
op_m kaže:
Bok. Registrirala sam se samo iz razloga kako bih vam se pridružila. Imam potpuno isti problem kao i Šnjofkić. Znojim se samo na predjelu pazuha, ponekad mi se čini jače desna strana. Doma se ne znojim, jedino za vrijeme neke fizičke aktivnosti. Također, problem s hodanjem. Kada sam u društvu znojim se. Na faksu se znojim. No, kod mene pak postoji u zadnje vrijeme i nešto trenutaka da sam u društvu a da se ne oznojim??!! Ne znojim se s ljudima koje dobro znam(ili se znojim umjereno)-roditelji, dečko. Zbog toga bi se dalo zaključiti da se moje znojenje bazira na psihološkoj bazi što mi opet nije jasno jer nije da se ikoga sramim, bojim i slično.
Za ovaj problem ne zna nitko, pa čak niti moji roditelji što je nadasve tužno.
Hiperhidroza mi se pojavila na početku puberteta..12-13 godina, a sada imam 19.
Da li je hiperhidr. možda uzrokovana genetski?
Također sam postala opsjednuta i gledam ljudima pod pazuhe da vidim jesu li se, i koliko su se oznojili. Moram i napomenuti da nikada nisam srela osobu s istim problemom.

etiologija nepoznata znaci da je razlog nepoznat. mozda genetski,l mozda psiholoski a mozda tko zna zbog cega. ni doktori ne znaju!

nisi napisala jel ti se znoje i ruke i noge jer ako ne onda mislim da se kod tebe radi o psiholoskom znojenju koje spada u sekundarnu hiperhidrozu kojoj se zna uzrok, a taj je psiha. dakle za tebe i tebi slicne ima spasa, niste pravi hipoerhidroticari iako ja ne iskkljucujem mogucnost primarnih psiholski faktora kao uzroka primarne hiperh., dakle one koja kojoj se definitivno ne zna uzrok, sto je slucaj kod mene.

i da, pregledaj stitnjacu prije nego krenes dalje jer se kod hipertireoze javlja hiperhidroza.

Quote:
op_m kaže:
Nisam čula da mi je itko u obitelji to imao... Makar baka ima malo problema sa živcima..ali ništa slično ovome.
Tvoj je netko bolovao od ove bolesti?

definitivno je netko s pravom hiperhidrozom imao u obitelji slicnih slucajeva makar mpozda niti ne znas da je to imao tvoj pradjed je rse onda o tome nije pricalo. kod mene su imali teta i djed, djed jako slabo a teti je prestalo s godinama ali ona pak ima tezi oblik sizofrenije koji enma nikakve veze s hiperhidrozom o cemu sam razgovarao s njenim psihijatrom bojeci se da se i kod mene ne dogadas slicna stvar.

Quote:
op_m kaže:
A jel ste se kako pokušale boriti protiv toga??
Kome otiči od liječnika?

ja sam prosao sve, od vaskularnog kirurga, koji je ustvrdio da mi je sa srcem i krvnim zilama sve u redu, do radiologije gdje se pokazalo da stitnjaca radi sasvim ipspravno do vrhunskih psihijatara koji ustvrduju da mi eventua;lno treba bihevioralna terapija i da mi nikakva psihoterapija ne moze pomoci.

a sto se tice ustrcavanja botulina ili cisto pitati za kremu i savjet, preporucio bi dermatologiju bilo gdje.

Zadnje uređivanje Mad Scientist : 29.09.2006. at 15:58.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 16:09   #64
Quote:
Blackness kaže:
Pozdrav i od mene...sa slicnim problemom.

Znojenje ruku i nogu - od djetinjstva. Bez obzira na to gdje sam i s kim sam. Bez obzira na temperature i godisnja doba. I da, osim dlanova i stopala, znojim se prekomjerno i ispod pazuha, po ledjima, valjda svugdje gdje znoj moje izbijati.

Najvise problema mi zadaje znojenje dlanova, pogotovo u socijalnim kontaktima kojih imam prilicno, pa mi je, kao i vecini vas, slabo unaprijed kad se trebam s nekim rukovati i slicno...

Nisam za drasticne poteze (botox recimo, ili operacija) jos uvijek, no pred par dana sam vidjela tekst u nekom mjesecniku o kremi koja sprjecava znojenje, a namijenjena je za dlanove, stopala i pazuhe.

Krema se zove Excipial DeoForte, kupila sam ju u apoteci, kosta 48 kn i antiperspirans je.
Koristi se prva 3-4 dana samo navecer, a nakon toga 2-3 puta tjedno.

Ja ju koristim tek dva dana, i sad...cini mi se da mi se manje znoje dlanovi i stopala, ali jos mi predstoje dva dana, pa onda nakon toga redovno koristenje. Ako vas zanima bar ta mala pomoc (meni je to vazno jer mi ovo s dlanovima stvarno jako smeta...) mogu vam pisati kako dalje ide, i ima li rezultata.

Ono sto me muci - to sprjecava znojenje (dakle, koliko sam shvatila - aluminij hidroksiklorid zatvara pore), i kamo onda taj znoj ide? Trebalo bi necim utjecati na 'proizvodnju' znoja, a ne na njegovo izlucivanje...
No, i ovo ce mi biti pomoc, ako upali.


vau, znaci moze ju se dobit u apotekama??

ja sam ju dpobio prvi put u bolnici pred par godina ali mini minijaturno pakiranje i od tada pokusavam naci u ljekarnama , ali8 bezuspjesno, a spomenuo sam ju maloprije u jednom od postova, ne mogu mi ju napravit jer nema sastav na njoj, tj ima sastav u sturo ali bez omjera.


iskreno meni je jako malo pomogla jer su mi ruke postajale jos masnije od njen jer se naviodno mora nanositi na vec mokre i znojne ruke.

Quote:
november kaže:
ja ne zelim da ljudi znaju za moju bolest i prema tome ne zelim ni decka imati koji ce saznati a i sigurno bi mu bilo neugodno s mojim mokrim rukama,nogama i pazusima...prekinula sam prosli mjesec dugu vezu ali bojim se uci u novu,danas je bio jedan od onih kriticnih dana kad sam plakala i razmisljala zasto bas meni??i kako mi se povraca kad nekom moram pruziti ruku...excipial meni nije pomogao,ali svakako javljaj rezultate...mozda nekom pomogne...


meni izgleda da si ti savrseni kandidayt za udrugu anonimnih hiperhidroticara.

jesi ti za jednu kavicu s nama svima????

Zadnje uređivanje Mad Scientist : 29.09.2006. at 17:49.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 16:47   #65
jel netko probao iontophoresu????

ja sam narucio aparat i kad mi je stigao shvatio sam da ne zelim dati 10000 kn a i ne zelim imati posla sa strujom iako je navodnbo posve bezopasno.

LJUDI MOJI , cini mi se da se ovdje javilo dosta ljudi kojima je hiperhidroza samo simptom a ne bolest, dakle javlja se kao posljedica neceg drugog, neke druge bolesti ili psihickih poremecaja.

e sad, jaaako i iznimno tesko je odrediti je li ona uzrok psihickim poremecajima koji nastaju kao njena posljedica ili je obratno. mislim da tu ni psihijatri ne znaju sto bi, kad uopce shvate koliki nam problem predstavlja. ja sam na srecu naisao na odlicnog psihijatra koji ozbiljno shvaca ovu bolest iako se o njoj morao dodatno informirati kada sam ja dosao k njemu. al kako on kaze, ne ocekujte cuda!!! postoje ljekovi i postoji mentalno prihvacanje ili neprihvacanje. i to je to. cudotvornom izlijecenju KREMICAMA I OSTALIM SRANJIMA SE NE TREBA NADATI!!! BAR NE U SLUCAJEVIMA PRAVE HIPERHIDROZE, KOJA , PONAVLJAM , NIJE ISTO STO I PRETJERANO ZNOJENJE!!! DAKLE VEC TU TREBA POSTAVITI GRANICU.

ovdje se javila, kako se meni cini dosta ljudi koji imaju problema s prihvacanjem ovog stanja, poremecaja, bolesti... i zato mislim da bi im itekako koristilo nacui se s par ljudi koji su za kavu da se svi sklupa upoznamo i razmijenimo iskiustva u zivo. ZNOJIMO SE ZAJEDNO!!! ha ha nisam normalan, vec slazem slogane.

naime, ideja je ova.

nademo se na kavi, ko oce oce, ko nece ne mora. nitko se nema cega sramiti jer svi smo u istim govnima. doslovno.

nakon toga se nademo jos jednom, p[a jos jednom....

potom , ja kao mofderator ove teme ovdje, kapo osoba s viskom slobodnog vremena*jer sam zivot podredio znojenju koje sada vlada samnom a ne ja s njim) odem u poglavarstvo grada zagreba i s jos dvoje ljudi(dakle samo troje nas je dovoljno za ovo) OTVORIM UDRUGU POD NAZIVOM UDRUGA ANOINIMNIH HIPERHIDROTICARA.

E sad, upravo sam pricao s mojom majkom o tome, mislim da cak nije pametno da se zovemo anonimni upravo zbog opasnosti koja postoji od skrivanja pored svijetom osoba s ovim problemom.

op-et, s druge strane , postoje anonimni alkici, koji su djelomicno krivi za svoj problem, anonimni narkomani, cvak po novome, nemojte sad past na dupe, i KLUP ANONIMNIH EMOTIVACA !!! FIGURE THaT!!

da ne pricam o overeaters anonymous itd..


dakle tu postoji temelj.

isto tako postoje udruge dijabeticara, udruge alergicara ui td.

osnovna ideja jest da imamo prostor, sobu, nesto malo i skromno u pocetku gdje bi se svaki tjedan ili kako nam svima odgovara nalazili, druzili, provodili vrijeme, upoznavali, savjetovali jedni druge i dijelili iskustva, najvaznije, bili oslonac jedan drugome, jer mene prijatelji i obitelj djelomicno razumiju, ali nitko me ne moze bolje razumijeti od moje rase. ha ha, ovo smijesno zvuci.

i tako, nadam se da ce se bar nekome svidjeti ova ideja, po mogucnosti barem dvoje ljudi(jer jedan mora biti dopredsjednik i jos jedan ne znam zakej)--- raspitao se ja sve.

kao najvazniju ulogu ove udruge naveo sam druzenje i medusobnu uzajamnu pomoc jednih drugima, a s vremenom, ako se to razvije u nesto ozbiljnije, nitko sretniji od mene.

za sada bi udruga bila registriorana na moje ime i na moju adresu, dakle moja telefonska linija bila bi sluzbena linija koiju bi bilo tko mogao dobiti kada potrazi istu na informacijama 988.

a to bi mozda mnogima s ovom bolescu itekako pomoglo jker ne znam koliko je zajebancija, a uvjeren sam da je, dosta vas ima neke polusuicidalne primisli koje su anravno vise sala nego istina, al opet, u svakoj sali....

isto tako, znam za udrugu hiperhidroticara u berlinu8, malo cu sad jos guglirat, a svi ste pozvani da istrazujete sa mnom.

kao i anonimni alkoholicvari, mozda bi s vremenom dobivali neke donacije od drugih svjetskih udruga i malo po malo se razvili u nesto ozbiljnije, naravno, sve sa ciljem pomaganjea osobama s ovim problemom, nikako u svrhu zarade.

po zakonu,. svaka udruga nakon nekog vremena ima pravo od grada traziti prostor, a za pocetak se prostor moze traziti od bilo koje crkve koja recimo alkuicima daje svoje prosto9rije za sasdtanke. raspitao sam se i za to..

i za kraj, naravno da ce se trebat p[obrinut za web stranicu, ali to sve prepustite meni !

pred par dana sam otvorio blog na adresi >>>

hiperhidroza

, a ideja je da svi zainteresirani imaju usernem i pswd potrebne za logiranje i [isu tamo kao modertatori.

nadam se da je bar odredeni dio vas spreman na upoznavanje i kamautanje, barem jedni p[red drugima, a yto je ljudi moji, prvi korak..

dakle, kava tad i tad, u ytolko i tolko, tu i tu.


CEKAM PRIJEDLOGE !!!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 22:06   #66
Ne znam još dal bih se nalazila, moram razmisliti, nebi to bilo loše, štoviše vrlo korisno, ali nekako me strah...ne znam kako bih objasnila.
S tom svojom bolešću došlo je do toga da se bojim otvoriti ljudima dok ih dobro ne upoznam.
Ali ako se vi uspijete dogovoriti za kavicu, naravno da ću razmisliti i o tome da vam se pridružim ako ću biti u mogućnosti.

Neznam, meni blog-link neće otvoriti...probat ću još koji put.
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 16:07   #67
Mike Ramsey - Stop sweating and start living

Nisam uspjela naći tu knjigu,ali nakon 17 godina našla sam na guglu na čemu se bazira ta knjiga. Našla sam to još prije, a sad ko za vraga više ne mogu naći. A nisam si zapisala stranicu
Uglavnom od onoga što sam zapamtila...tip preporuča da se potpuno prestane koristiti sapun, u bilo kakvom obliku. Da se pri tuširanju pazuhe riba sa nečim što nisam znala prevest, nekakva rukavica. Uglavnom shvatila sam to kao peeling pazuha... Onda.. Zabranjeno nanositi ikakve preparate..(dezodoranse, kremice,... ništa)
I to je to..
To je njegova tajna.
Ženska koja je otkrila tu tajnu nama koji knjigu nismo kupili kaže da je probala s tim, i da joj je bilo jako teško ne koristiti sapun i to sve..I da iako se nije toliko jako znojila kao što je očekivala, ipak je i dalje imala mrlje na majici. Uglavnom...
skakavacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:23   #68
Quote:
op_m kaže:
Ne znam još dal bih se nalazila, moram razmisliti, nebi to bilo loše, štoviše vrlo korisno, ali nekako me strah...ne znam kako bih objasnila.
S tom svojom bolešću došlo je do toga da se bojim otvoriti ljudima dok ih dobro ne upoznam.
Ali ako se vi uspijete dogovoriti za kavicu, naravno da ću razmisliti i o tome da vam se pridružim ako ću biti u mogućnosti.

Neznam, meni blog-link neće otvoriti...probat ću još koji put.


ja stvarno ne mislim nikoga moliti da se nade sa mnom jer zaista imam s kime razgovarati o svemu. prvo s frendovima, kojima vec naveliiomidem na zivce s exponiranjem svog problemna, a onda i sa psihijatrom koji je stvarno dovan covjek.

svatko nek radi sto hoce, najlakse je izolirati sem, zabiti u svpoju patnicku rupu i zaliti samoga sebe. napravimo nesto od svega ovoga, okrenimo taj hendikep u nesto dobro!

Quote:
skakavacka kaže:
Nisam uspjela naći tu knjigu,ali nakon 17 godina našla sam na guglu na čemu se bazira ta knjiga. Našla sam to još prije, a sad ko za vraga više ne mogu naći. A nisam si zapisala stranicu
Uglavnom od onoga što sam zapamtila...tip preporuča da se potpuno prestane koristiti sapun, u bilo kakvom obliku. Da se pri tuširanju pazuhe riba sa nečim što nisam znala prevest, nekakva rukavica. Uglavnom shvatila sam to kao peeling pazuha... Onda.. Zabranjeno nanositi ikakve preparate..(dezodoranse, kremice,... ništa)
I to je to..
To je njegova tajna.
Ženska koja je otkrila tu tajnu nama koji knjigu nismo kupili kaže da je probala s tim, i da joj je bilo jako teško ne koristiti sapun i to sve..I da iako se nije toliko jako znojila kao što je očekivala, ipak je i dalje imala mrlje na majici. Uglavnom...

ma gle, nemoj se ljutiti, al to su obicnoe gluposti.

nemam jednostavno sto dodati tome.

i jos nesto.

spomenuo sam u jednom od prijasnjih postova kako treba razlikovati poravu hiperhidrozu od djelomicne tj one koja se vise moze nazvati iontenzivno znojenje bez znojenja ruku i nogu i kod cega ne postoje toliki psihicki negativni faktor kao recimo kad se ja moram ruklovati nekim, pisati po papiru nesto pred nekim, dryzati ruku pred nekim, u tramvaju(hvala bogu na autu), ma da ne nabrajam nebrojene situacije koje te natjeraju da se mrzis. oni koji zaista imaju hiperhidrozu znaju sto pricam, isto tako znaju i da ako se 1 jedincati dan ne operu a znoje se, usmrde se i ukisele do boli pa im se ovaj prijedlog te neke zene ili tipa, nije bitno, cini, kao i meni, pnaprosto smijesan..

dakle, skakavacka, molimk te ne shvacaj ovo osobnio, kazem samo da su to obicne gluposti i naglasavam da se ja ovom temom i svojim postovima ov
dje obracam svima koji boluju od ovog termoregulacijskog poremecaja, ali prvo i osnovno, dakle primarno, PRAVIM HIPERHIDROTIARIMA POPUT MENE, A NE LJUDIMA KOJI SE PRETJERANPO ZNOJE I TO SAMO POD PAZUHOM.

Zadnje uređivanje Mad Scientist : 01.10.2006. at 23:01. Reason: preglednost
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:38   #69
gledaj lamador,mozda i jesu gluposti al ne mozes znat ako ne probas...pogotovo ako ljudi ne znaju niti koju vrstu hiperhidroze imaju,a ti im automatski ubijes nadu makar je mozda blaza vrsta kod njih...sve treba probati i treba biti spreman na moguca razocaranja...iskreno,excipial je za mene bio kao da stavljam...ne znam ni sama kako da opisem to...kremu za ruke ispod pazuh...ali sve je bazirano na psiholoskoj razini,tj.ne bolest kao takva nego intenzitet nje...kad apsolutno ne mislim na znojenje,ne znojim se,kad sam pijana,kao da mi alkohol umrtvi te zlijezde,a istina je da niti ne razmisljam o tome...tako da treba naci psihijatra ili meditirati,provoditi autogeni trening i tako..zasad vjerujem da bi mi MAXIM mogao pomoci,pogledajte njegovu stranicu,ima na desetke stranica zahvala ljudi,ali stvarno razara,pogotovo zene(rak dojke-antiperspiranti)ne znam kako bih mogla naruciti to iz kanade,ali nije skupo..eto,pa ako netko ima misljenje ili iskustvo vezano uz maxim,neka se javi!

evo stranice: www.coradhealthcare.com

Zadnje uređivanje Mad Scientist : 01.10.2006. at 23:01.
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 12:29   #70
Wink

Quote:
november kaže:
gledaj lamador,mozda i jesu gluposti al ne mozes znat ako ne probas...pogotovo ako ljudi ne znaju niti koju vrstu hiperhidroze imaju,a ti im automatski ubijes nadu makar je mozda blaza vrsta kod njih...sve treba probati i treba biti spreman na moguca razocaranja...iskreno,excipial je za mene bio kao da stavljam...ne znam ni sama kako da opisem to...kremu za ruke ispod pazuh...ali sve je bazirano na psiholoskoj razini,tj.ne bolest kao takva nego intenzitet nje...kad apsolutno ne mislim na znojenje,ne znojim se,kad sam pijana,kao da mi alkohol umrtvi te zlijezde,a istina je da niti ne razmisljam o tome...tako da treba naci psihijatra ili meditirati,provoditi autogeni trening i tako..zasad vjerujem da bi mi MAXIM mogao pomoci,pogledajte njegovu stranicu,ima na desetke stranica zahvala ljudi,ali stvarno razara,pogotovo zene(rak dojke-antiperspiranti)ne znam kako bih mogla naruciti to iz kanade,ali nije skupo..eto,pa ako netko ima misljenje ili iskustvo vezano uz maxim,neka se javi!

evo stranice: www.coradhealthcare.com


da, pa gle, krivo si ti jmalo shvatila. ako ja kazem da su oni sretnici jer nemaju hiperhidrozu, jer imaju pretjeranop znojenje i jer ima nade da tim kremicama, i ostalim preparaticima sprijece znojenje, zasto mislis da im ubijam nadu?? mozda ubijam nadu nama tezim slucajevima ali ni tu se ne bi slozio. i [otpuno si u pravu za autpogeni, kao sto sam i ja rekao, za meditaciju, jogu, A NAJVZANIJE OD SVEGA JE NAGLASUITI DA SMO SVATKO SLUCAJ ZA SEBE I OCITO SVATKO IMA MANJI ILI JACI OBLIK BOLESTI, jednos6tavno sam htio reci da se s nekima ovdje, primjerice s tobom, positovjecujem jer kazes stvari koje kao dam i ja sam rekao, recimo ovo za alkohol. to je vazna stvar koju sam medu prvima naveo psihijatru i nije mi jos dao konkretan odgovor.

alkohol inhibira zivcani sustav i usporava sve tjelesne procese pa tako i ovaj. male količine djeluju opuštajuce i daju im samopouzdanje, a vece pak usporavaju reflekse.

USTVARI NA SREDISNJI ZIVCANI SUSTAV ALKOHOL DLEJUJE KAO PARALIZIRAJUCI OTROV usporavajuci psihomotriku!!! yato se naziva depresor zivcanog sustava. dakle, u pocetku je poticaj, dok smo popili malo, a kasnije nakon prve ugodne faze slijedi depresivna faza, koja je ponekad popraćena neprisebnošću. zato valjda nismo svjesni da smo u opasnosti znojenja pa nekako zaboravimo na sve i ne znojimo se. to je barem slucaj kod meen ei ocito kod npovember.

ono sto mene jos vise zanima jest zasto mi je dovljno vrlo malo da se napisjem, na cemu mi zavide svi frendovi jer mi ne treba 100 kn da se napijem vec jedna p[iva. razlog je vjerojatno isti, u izrazenoj preosjetljivosti i napetosti zoivcanog sustava.


a da se vratim sad na ono sto je november napisala.

rekao sam vise puta da sam probao jako puno kozmetickih sranjeka i da jednostavno ne djeluju kodmene, naglasavaam kod mene, svatko je s;luicaj za sebe i nek proba ako ima viska novaca, A OPET, MOGLO BI DJELOVART KOD P
RETJERANOG ZNOJENJA(NE HIPERHIDROZE!!!).
i sama kazes, excipial sam stavljao na ruke i bilo mi je kao da si lijevam ulje na ruke jer su se zamastile i pomijesala krema sa znojem , ma starsno. a navodno excipial se stavlja na vec oznojena mjesta jer mu je svrha zatvporiti pore i ublaziti, ne sprijeciti znojnje.


istina, nisam probao maxim i istina, treba probati sve, ali apsolutno sve, tako da se i tu slazem s tobom, svi trebamo probati sve ove proizvode!@!!
i tako..

i u pravu si da je intenzitet epizoda hiperhidroze(tako bih se izrazio , a ne intenzitet same bolesti) djelomicve pod utjecajem nasih emocija i psihe, ali samo djelomicno jer ja recimo nemam toliko kontrolu nad oznojenjem.
to je ta razlika kod mene, neki ce znat o cemu pricam, neki ne, velika je RAZLIKA KOD MENE IZMEDU ZNOJENJA I OZNOJENJA. ponavljam, neki ce kuzit o cemu pricam, neki ne. ili sam potpuno suh, dakle neovisn0o o bilo cemu, nhem,a ni kapljice rose nigdje na mom tijelu, ii sam potpuno mokar i to onda jako obilno, dakle cim se bilo koji dion mog tijela, ljeti celo, leda, zimi noge jer su zatvorene a aja u cipelama sjedim u bircu i u vesti na 20 stupnjeva , mrvicak oznoji, orosi vise, automatski se salje signal mozgu da neka proces pocne i drugdje, i tada se salju rijeke kapljica niz noge, pazuhem ruke, oko guznih dijelova i sprijeda, ponekad mi kapljice cure i iz koljena. celo i leda mi se vrlo rijetklo znioje po zimi!

i tak ne..

jos sam samo htio reci da ne bih zelio biti dosadan nikome i ne bi htio da netko krivo shvati moje postove jer io meni izgledaju kao da namecem misljenje, a to najmanje zelim.

liberalna sam osoba u pogledu svega, tako da ne mislim da nekoga mogu uvjheriti u nesto samo zato jer sam ja uvjeren. postujem svacije misljenej i ne zelim da ovdje ispadne da pametujem, a sve sto zelim je pomoci nekome iz ciste sebicnosti jer mislim da pomoci nekome znaci pomoci sebi u stilu daj da bi dobio.

SUPER LINK >>


http://ego.youaremighty.com/

Zadnje uređivanje Mad Scientist : 02.10.2006. at 14:15.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 13:49   #71
ma joj,znamo mi da ne nemeces svoje misljenje,mi tebe volimo
samo mozda ljudima koji se tek upoznavaju sa tim,smanjujes izbor proizvoda ili nesto..ma joj,ne zelim uopce sad o tome i ne zelim se uhvatit sad te recenice jer smo se malo krivo skuzili i to je to
jako bi htjela probati taj maxim jer su svjedocanstva stvarno zapanjujuca u najmanju ruku..sad,mozda i je to sve opet neki trik ali bi9 htjela probati..samo ne znam kako to mogu naruciti i koliko ce me kostat
lamador,ti si informiran i voljan nesto poduzeti(kao ono sa iontophoresom)pa bi se mogao izjasnit po pitanju maxima etc.
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:46   #72
Quote:
november kaže:
ma joj,znamo mi da ne nemeces svoje misljenje,mi tebe volimo
samo mozda ljudima koji se tek upoznavaju sa tim,smanjujes izbor proizvoda ili nesto..ma joj,ne zelim uopce sad o tome i ne zelim se uhvatit sad te recenice jer smo se malo krivo skuzili i to je to
jako bi htjela probati taj maxim jer su svjedocanstva stvarno zapanjujuca u najmanju ruku..sad,mozda i je to sve opet neki trik ali bi9 htjela probati..samo ne znam kako to mogu naruciti i koliko ce me kostat
lamador,ti si informiran i voljan nesto poduzeti(kao ono sa iontophoresom)pa bi se mogao izjasnit po pitanju maxima etc.

ne vjerujem da je trik, iskreno, sve su to prozivodi koji ce kod nekoga djelovati , a kod nekoga ne. svakako vrijedi pokusati, nije tioliko skup! a narucis tako da ostavis br. kreditne kartice kao i za sva ostala placanja putem neta.

meni je to problem jer nemam medunarodnu kreditnu tipa visa ili slicno. imam samo racun u privrednoj banci, tako da nista od toga od mene.

tko proba neka javi!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 17:14   #73
Pozdrav!

Je li čuo netko za Glycopyrrolate 2.0% . Pročitao sam na jednom stranom forumu da je vrlo učinkovito. Neki tip ga je koristio za lice i kaže da se potpuno prestao znojiti. Na istom forumu spominje se i Drysol. Da li to ima u Hrvatskoj.
Zna li netko neku kremu ili bilo što drugo za lice (čelo), a da se može kupiti u ljekarni bez recepta?
Hvala.
crosurfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 23:14   #74
ne znam nista za lice...ako se razlikuje od krema za ostale dijelove tijela..a trebali bi drysol i antihydral mozes kod nas narucit u ljekarni i cekas tjedan dana,za ono prvo nisam nikad cula..moze malo vise informacija?
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 00:02   #75
Quote:
november kaže:
ne znam nista za lice...ako se razlikuje od krema za ostale dijelove tijela..a trebali bi drysol i antihydral mozes kod nas narucit u ljekarni i cekas tjedan dana,za ono prvo nisam nikad cula..moze malo vise informacija?
Ne piše ništa o tome, samo da je stavljao na čelo ujutro i potpuno je spriječilo znojenje. Još se kao dobra kombinacija spominje STRESS B COMPLEX kapsule ( ima kod nas u ljekarnama) i čaj od žalfije(kadulje), oraha, izopa, koprive.
crosurfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 10:24   #76
A što preporučate za pazuhe?

Evo baš kako sam bila napisala da mi se čini da se stanje možda mrvicu poboljšalo, uzalud sam se veselila. Zadnjih par dana je opći potop, čak i doma se cijedim bez nekog posebnog razloga.
I velik mi je problem što stvarno više ne znam što obuć...samo nešto crno bi trebala..gadi mi se više.
Cure, kako se oblačite???
op_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 10:32   #77
Ljudi, ako želite, probajte ovo: napravite si sprej u koji stavite 50 ml jabučnog octa i dodate 12 kapi kadulje. To koristite kroz dan, a svaku večer si pravite kupke-u 3l vode dodate žlicu soli i 8 kapi kadulje i to sipate u kupku.Vidjela sam da vas je nekoliko napisalo da vam kadulja nije pomogla, al ne znam dal ste isprobali ovaj način. S tim da moram naglasiti da pri tome morate koristiti 100% čista, provjerena ulja.Eto...ak neko proba bilo bi mi drago da javi rezultate.Sretno! Je i još da nadodam; potrebno je najmanje 10 dana da bi se vidjeli prvi rezultati a što se tiče čajeva, ne znam dal su vam rekli, al njih morate piti najmanje 3 mjeseca
__________________
DOĐE MI DA VRIŠTIM

:horor:
bastilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 12:27   #78
super mi je sto ste svi puni entuzijazma, ali neke se stvari ponavljaju iz posta u post. kadulja, tolko i tolko postotne otopine u drugim tekucinama, znate, nije lose i rakijom se cijeli namazat jer snizava tjelesnu temperaturu i td.

nemam bas osjecaj da topic ide u pravom smjeru jer primjecujem da se javlja sve vise ljudi kojim a je znojenje samo mali usputni p[roblemcic u zivotu, a n glavni i osnovni uzrok svih problema kao kod mene.\

ustvari, mogao bih reci da je onaj psihicki aspejkt koji nastaje kao posljedica znojenja glavni problemnna kojem treba raditi, boriti se protiv depresije, trzati se svakih tolko kad osjetis da padas u nju. i tako.\

neka se nitko ne ljuti, svi ovi prijedlozi su i vise nego dobrodosli, sve kremice i kadulje, tekucine, cajevi, ja sam jedno verijeme oko osamnaeste godine posjetio homeopate.

da ne duljim, covjek mi je pripisao 4 razlicita lijeka koji ce izlijeciti hiperhidrozu. pio sam ih rediovito i dugo, platio skupo. moram li nastaviti s objasnjavanjem koliko sam se razocarao na kraju???

i naravno da ce nekome tko se sporadicno znoji u celu ili ledima pomoci kadulja ili caj, naravno da ce nekome kome se tijelo znoji kad mu je vruce, mozda malo jace nego druga tijela pomoci svi ovi naveceni preparati i savijeti iz bakinih ljekarni, ali onome kome je znojenje kanal za nesto drugo, nacin na koji tijelo odstranjuje stres iz sebe a nazalost na kraju i navlaci jos vecu kolicinu stresa zbog sociokulturoloskih normi u skladu s kojima nije moguce biti mokar i smatrati se normalnim i smirenim od okoline, takvim extremnim slucajevima kojih ovdje, i nema tako puno, a u koje se ubrajam i sam, moze pomoci nesto puno ozbiljnije od ovih stvari.

i opet, november i ostali koji cete me mozda krivo shvatiti, necu citirati prosle postove u kojima objasnjavam kako mozda izgleda da namecem misljenje ili gazim nadu svima, naravno da svi imate svoje glave i svoju slobodnu volju da isprobate sve sto zelite, ja sam tiu da s vama pdijelim svoje iskusytvo koje mislim da je vrijedno paznje i da vas upozorim na krive i pogresne precace koji donose samo suze jer povo se mora rijesiti NA JEDAN JEDINI NACIN - DIREKTNIM SUOCAVANJEM S TIM, BORBOM S BOLESCU SAMO U SMISLU PRIHVACANJA IZAZOVA BORBE S BOLESCU, nadam se da razumijete sto zelim reci, dakle, ako si postavimo zivot kao takakv kao izazov, polako ce nam prestati biti vazno sto drugi misle i kako drugi gledaju na nas jer normalni smo kao i svi ostali, nismo manje vrijedni i nismo nestvarne siluete koje ce zivort zaobici. sve sto trebamo jest to shvatiti i to je sve. tada ce sve ostalo postati nevazno jer cemo razumjeti da smo ponovo na pravom putu, na putu prihvacanja samih sebe.

i dakle tu se obracam onim pravim hiperhidroticarima, a ne onima koji se pretjerano znoje, io opet vas sve poziovam da se trudite isprobati sto vise proizvoda, ovdje ih spomenuti i iskustvo podijeliti sa svima nama, a oni koji se pretjerano znoje ce zasigurno imati pozitivna iskustva, jedino upozoravam one sklicne meni da znajuci kako moraju priobati sve to, tome pristupe bez prevelike nade i s podredenom rezervom, dakako ne sa ogromnom sumnjom jer bi im to samo moglo odmoci, vec jednostavno fifty fifty, ako pomogne super, AKO NE(TO JE ONO VAZNO) NECU PASTI U JOS VECU DEPRU- kao sto se dogodilomeni.

pozdrav svima i nastavite s izvjestavanjem!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 14:31   #79
Quote:
Lamador
ma gle, nemoj se ljutiti, al to su obicnoe gluposti.
nemam jednostavno sto dodati tome.
i jos nesto.
spomenuo sam u jednom od prijasnjih postova kako treba razlikovati poravu hiperhidrozu od djelomicne tj one koja se vise moze nazvati iontenzivno znojenje bez znojenja ruku i nogu i kod cega ne postoje toliki psihicki negativni faktor kao recimo kad se ja moram ruklovati nekim, pisati po papiru nesto pred nekim, dryzati ruku pred nekim, u tramvaju(hvala bogu na autu), ma da ne nabrajam nebrojene situacije koje te natjeraju da se mrzis. oni koji zaista imaju hiperhidrozu znaju sto pricam, isto tako znaju i da ako se 1 jedincati dan ne operu a znoje se, usmrde se i ukisele do boli pa im se ovaj prijedlog te neke zene ili tipa, nije bitno, cini, kao i meni, pnaprosto smijesan..

dakle, skakavacka, molimk te ne shvacaj ovo osobnio, kazem samo da su to obicne gluposti i naglasavam da se ja ovom temom i svojim postovima ov
dje obracam svima koji boluju od ovog termoregulacijskog poremecaja, ali prvo i osnovno, dakle primarno, PRAVIM HIPERHIDROTIARIMA POPUT MENE, A NE LJUDIMA KOJI SE PRETJERANPO ZNOJE I TO SAMO POD PAZUHOM.
uopće se ne ljutim
ali osjećala sam dužnost da vas izvjestim o čemu se radi u toj knjizi koja je toliko razvikana na google-u. Ja isto mislim da je čista glupost i drago mi je što nisam bila toliko luda pa naručivala
Otišla sam na onu tvoju ego stranicu..
Ja ne znam da li sam pravi hiperhidrotičar. Ali mislim da jesam. Jer postoji termin pazušna hiperhidroza. Ja sam pazušni hiperhidrotičar. Kako to divno zvuči.... Pazusi su mi uvijek mokri. Bilo ljeto il zima... Radila ja nešto ili ne radila. Šetam po ulici i odjednom počnem osjećat kako se znojim i onda samo na to mislim. Totalni pritisak u glavi stalno.. I opsjednutost s tim. I ja isto dok se napijem prestanem s tim više ne mislim na to i ne marim.. Zato i volim cugat. Ali i onda imam majicu bez rukava tako da bi imala što više lufta. Probala sam jednom dok sam išla na faks pjevat u sebi neku pjesmu stalno da ne razmišljam o svom znojenju no bezuspješno. Ponekad se stvarno osjećam ko luđakinja. Svi ti ljudi oko mene sa suhim pazusima, a meni nije jasno zašto sam ja takva. A znam da i moja mama ima taj problem. Probala se i ona s nekom kremom mazat koju joj je preporučila doktorica. Ukrala sam joj malo te kreme, ma moš mislit. Još gore sam se znojila. To je neki gel bio. A znoja još više pomiješanog s tim gelom. ma fuj.. Nekad stvarno uspijem doć u to stanje uma u kojem se osjećam toliko opušteno i bezbrižno da znojenje potpuno prestane. Zadnji put mi je tako bilo jučer dok sam gledala stare mamine ploče sa svojim dečkom. Ležala sam na krevetu. Prije toga smo jeli ćevape u nekom restoranu. I bili smo na terasi. Ni onda se nisam znojila. Jest, bilo je prohladno i imala sam majicu na bretele. Ali u većini životnih situacija se osjećam napeto i jednostavno se znojim ispod pazuha kao da ta napetost tamo izbija. Ja bi trebala bit napušena cijelo vrijeme
skakavacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 18:45   #80
Sto se tice udruge lamador, cini mi se kao jako dobra ideja. Bas sam dosla u dodir s tim nedavno s jednom grupom prijatelja (radi se o drugoj tematici) tako da donekle znam kako to funkcionira. Ali kao sto si rekao, ljudi bi morali uloziti u to dovoljno i volje i vremena. Ako se jave zainteresirani, trebalo bi o tome dobro razmisliti jer mislim da bi ta udruga bila od koristi. I ja sam i Zg-a, 23 god.
Da ukratko odgovorim op_m na pitanje:kako se oblacim? Zapravo nema kratak i jasan odgovor. Ja sam jedna od rijetkih koje vole imati svasta u ormaru, ali mrze ici u kupovinu i po ducanima! Vjerojatno i zato sto ne mogu uvijek kupiti ono na sto prvo naletim jer moram paziti na vrstu tkanine, materijal, boju, kroj...bla, bla, bla...! Koliko puta sam vidjela slatku majcicu ili kosulju ili sos, hlace...sto god, i onda bi onaj glas progovorio "Nis od toga! Tu bi ti se vidjelo kad se uznojis!" Aah, mrzim taj glas, ali ga pokorno slusam vec o-ho-ho godina! A da ne govorim o krasnim ljetnim sandalicama koje ne dolaze u obzir jer bi oko njih bila lokva nakon pa i 20min voznje u tramvaju! Bah! Za poludit! Iako, ne znam zasto si se ti opredijelila na crnu, koliko sam shvatila. Ima drugih opcija. Sve sto imam je dobro probrano od onog sto se nudi. Ali, cak i tu vrsim selekciju tipa-ovo mogu kad znam da cu se vise znojit, ovo kad je vec vecer i hladnije pa necu, ili necu toliko... Ja obozavam sunce, ljeto, ali ovaj "problemcic" me prisiljava da zima bude moje godisnje doba! Koliko god da i zima ima svojih cari koje takoder obozavam, moram priznati da je ovo glavni faktor! Po ljeti se osijecam ko neki zalutali snjegovic koji se iz dana u dan topi sve vise..! I samo jedva ceka svoje hladne pahulje da ga prekriju i ohlade..!
Citam o svim ovim kremama i preparatima koje spominjete, ali mi se tako ne da to probavati. Znala sam prije probavati neke gelove, kreme, kupke...ali nista nije rezultiralo kako sam se nadala pa sam jednostavno odustala i pomirila se, ne neki nacin-prilagodila. Kazem-na neki nacin, ne sasvim! Stalno se suocavam sa situacijama kad mi pukne film, kad me tako nazivcira to sve, ali onda opet, prihvatim to tako kako je, sretna ako mogu sakriti, i to je to. Ne znam, mozda to nije za pohvalu i trebala bi pronalaziti nacine da tome stanem na kraj. Kad eto, sve mislim, tome nema bas pomoci. Takva sam kakva sam. Mogla sam se roditi i sa puno vecim zdravstvenim problemima. Pa se tako polako ucim zivjeti sa svojima kako mogu.
Drea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.