Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2008., 10:58   #1
Amaretto keksi - gdje kupiti/kako napraviti?

u potrazi sam za amaretto keksima (to su keksi od gorkih badema), da li ih ima za kupiti u Zagrebu i gdje? Imam predivan recept za desert, a ti keksi su jedan od bitnih sastojaka. Pomagajte, hvala!
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:08   #2
ne znam dal ću ti pomoći, ali mislim da sam nešto takvo vidjela u Metrou? u nekoj plavoj vrećici.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:10   #3
po većim dućanima
u coopu imaju njihovu robnu marku, dobri su i ne preskupi
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:48   #4
hvala na odgovorima, potražit ću!
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:37   #5
Ajde, daj i recept.
__________________
vali voli torte
ValiGali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 14:20   #6
Ingredients
4 eggs
30 amaretti cookies
1/2 liter milk
6 tbsps sugar (+2 for the pan)
5 tbsps unsweetened cocoa powder
1/4 cup espresso coffee
1/4 cup rum

Soak the amaretti in the milk. Separate the yolks from the whites. With a mixer, mix the yolks, the sugar, the cocoa, then the coffee and the rum. Then add this to the mixture of milk and cookies. Beat the eggwhites until firm (add a tiny amount of salt to help this). Gently fold the eggwhites in the rest of the liquid mixture.
Caramellize 2 spoons of sugar on the bottom of the baking pan (use the same you would use for bread loaves). Pour the mixture on top of the caramellized sugar in the pan. Put this inside a larger pan that you will have filled with hot water (at a level such that it arrives at about 3/4 of the height of the baking pan with the liquid mixture inside). Put this sort of 'double pan' in the oven that must be preheated at 400 F, for 40 minutes. This procedure of cooking would be called 'a bagno Maria' in Italian, which means 'in the Maria bathing way'
Let it cool in the fridge overnight. When ready, pass a knife along the borders of the pan so that the bunet detaches from the pan, then flip it on a dish. It should fall out of the pan very easily. Serve cold.
If it's well cooked, all the ingredients must have separated and created layers of different colors: on the bottom (ie on the top, while you're baking) there are the cookies, then layers of chocolate/milk, coffee and rum - not sure about which one is which.
__________________
Bože, daj mi strpljenja!
orange123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 17:16   #7
pa jesi li ti ,na kraju ,našla amerete?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 17:27   #8
obožavam amarette

kupovala sam ih u mulleru, getrou i intersparu....sparovi su mi preslatki....ovi iz mullera i getroa premekani....

tako da sam u potrazi za onim pravim talijanskim, s obzirom da mi shopping u trstu više nije usput
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 01:11   #9
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
obožavam amarette

kupovala sam ih u mulleru, getrou i intersparu....sparovi su mi preslatki....ovi iz mullera i getroa premekani....
Ja sam jela samo one iz metroa, meni su ti isto bili preslatki (iako nikad nisam probala original talijanske tak da ne znam koliko bi zapravo slatki trebali biti )

Dok ne nađeš prave talijanske, evo ti jedan recept s neta za inspiraciju:

Amaretti
200 g oguljenih mljevenih badema
150 g šećera
50 g bjelanjka
prstohvat soli
1/2 štapića vanilije
6 kapi arome gorkog badema
šećer u prahu za posipanje

Mljevene bademe ponovno fino samljeti u blenderu sa 75 g šećera dok se ne počnu stvarati grudice. Pjenasto stući bjelanjak i sol pa dodavati žlicu po žlicu ostatak šećera dok se ne dobije sjajan beze. U beze umiješati ostrugane sjemenke vanilije pa smjesu badema i šećera i na kraju aromu.

Navlaženim rukama od tijesta oblikovati kuglice veličine 2 cm i slagati ih na pleh obložen papirom za pečenje. Posuti šećerom u prahu. Ostaviti 3 sata na sobnoj temperaturi da se prosuše. Tada ih peći 10 min u pećnici zagrijanoj na 160 stupnjeva, zadnje 2 minute lagano odškrinuti vrata pećnice. Izvaditi i ohladiti. Hladne amarette pospremiti u kutiju s poklopcem. Ako želimo da ostanu sočni, u kutiju stavimo komadić jabuke.
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 20:55   #10
evo mene u potrazi za ovim keksima.. mislim da ne moraju biti original,treba mi za kolac, da li mozda ima u plodinama,zna li netko?
saskass is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 20:58   #11
ima u Lidlu, vidio jučer
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 21:00   #12
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ima u Lidlu, vidio jučer
ajme bas ti hvala
saskass is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 21:08   #13
Ima ih u Mulleru i u Delikatesama Bonkulović (Kaptol centar).
__________________
You've got to promise not to stop when I say when
scorp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 09:42   #14
u bonkuloviću su 100 kn paket....ima ih u mulleru i to 3 vrste....u delicijama imaju od adrie, 35 kn paket

bilo je pravih amaretta na europskom trgu u sklopu talijanskog tjedna....preodlični
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 10:44   #15
Ovi iz Lidla imaju previše umjetne arome, kao Karbon ljepilo su.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 11:11   #16
Imaš amareto u lidlu, samo još kupiš neke čajne kekse i umačeš u to dok jedeš.

donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:43   #17
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
u bonkuloviću su 100 kn paket....ima ih u mulleru i to 3 vrste....u delicijama imaju od adrie, 35 kn paket

bilo je pravih amaretta na europskom trgu u sklopu talijanskog tjedna....preodlični
a koje su cijene te u Mulleru? i kakve kvalitete ako znas
saskass is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 09:21   #18
ok su one u bijelo-zelenoj vrećici, bez glutena....mekani, nisu preslatki....

u bijeloj vrećici (pored cantuccina i još nekih od istog proizvođača) su mrvu slađi od ovih bez glutena, jednako mekani....

oni u crveno-prozirnoj vrećici su tvrđi, preslatki, osjetim samo šećer pod zubima...

cijene paketa svih su do 20 kn...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 10:38   #19
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ok su one u bijelo-zelenoj vrećici, bez glutena....mekani, nisu preslatki....

u bijeloj vrećici (pored cantuccina i još nekih od istog proizvođača) su mrvu slađi od ovih bez glutena, jednako mekani....

oni u crveno-prozirnoj vrećici su tvrđi, preslatki, osjetim samo šećer pod zubima...

cijene paketa svih su do 20 kn...
danas cu ic pogledat,hvala
saskass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 09:02   #20
Zna netko gdje se jos mogu kupiti amaretti koje drzi bonkulovic...treba mi danas, a kaptol centar ne radi nedjeljom...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.