Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2012., 11:32   #1161
od anti-age proizvoda pijem jedino zeleni i bijeli caj . povremeno multivitamine kad osjetim da sam pri kraju snaga. bila je svojedobno pomama na forumu za likopenom (antioxidans) u prevodu - kecapom. to jedem iz tanjura, ne uzimam dnevno ni zasebno.

@skushica, i ja sam prosle godine bila u potrazi za dobrim kozmeticko-medicinskim salonom (sa naglaskom na medicinski) jer je moja derma zatrpana i dugo se ceka na termin. medjutim kako mi je primarna hiperpigmentacija zapocela sam sa mlijecnom, a u pauzi koristila niacin, retin i c-vitamin. cinilo mi se da vise od toga nece biti niti potrebano, niti dobro.

uglavnom dobila sam preporuke za murad salon, dr. haina je stvarno jako draga davno sam bila kod nje zbog hiper.
prvo dodjes na konzultacije i onda odredite sto i kako ti treba.
evo da vidis sto sve nude:
http://www.muradcentar.com.hr/

druga preporuka je ovaj salon:
http://www.manuelasapro.hr/#/prvi
njih sam zvala da dogovorimo termin, ali bas su imali neku akciju na onim 50% stranicama pa su bili zatrpani, tako da nisam isla. uglavnom cula sam sa vise strana da se isplati otici i cjene su ok. manuelu cu vjerojatno posjetiti.

@mirella koji te to plasticar tako odusevio?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 13:53   #1162
Mislim da je kod nas situacija da se dermatlolozima mozes obratit jedino u slucaju klasicnih dermatoloskih bolesti, kozmeticarkama za osnovne tretmane tipa ciscenja i osnovne anti age njege i plasticarima koji sibaju botox i filere. Ne postoje kao vani kozmetolozi koji su u stanju sagledat i pratit kopletno stanje koze, prepisat serume i kozmeticku njegu koja nije dostupna u slobodnoj prodaji. Cini mi se da bi bar prema onome sam citala kod nas mogao biti to Milojevic. Tesko je procitati neka iskustva vezano uz tretmane kod njega, samo je jedna forumasica pisala o Obagi peelu ali se vise ne javlja.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 14:09   #1163
Quote:
runolistSA kaže: Pogledaj post
povremeno mazem lice sa uljem nocurka i ono kod mene nesto radi. koza mi bude ljepsa, cisca, jedra.
i dr. lejla kažinić kreho savjetuje staviti kapsulu ulja noćurka na lice, da je super za bore. osobno još nisam probala, ali svakako namjeravam
__________________
ukraden plavo bijeli wheeler s područja španskog! nudim nagradu
tratinčica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 14:20   #1164
probaj pa nam javi svoja zapazanja. zaboravila sam reci, stavljam ga i na kozu oko ociju i tu sam 100% sigurna da djeluje jer korektor tako lijepo sjedne ujutro. kao da je koza zategnutija i bolje nahranjena.
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 15:37   #1165
meni su nasi dermatolozi
strasno nesto
izaberu to zanimanje pa su uvrijedjeni jer ih pitas za neki "kozmeticki" zahvat. vani ozbiljnije, djelotvorne, kozmeticke tretmane rade dermatolozi.

prosle sam godine u jednoj nasoj bolnici bila na pregledu madeza. nakon prilicnog broja nebuloza, koje mi se ne daju ni pisati, dr. mi vazno kaze - morate uzeti jaku uva zastitu! sva sretna je pitam, da li zna za takvu dobru kremu?
i dobijem uvrijedjen pogled tipa -sto-ti-mislis-tko-sam-ja uz odgovor, to ce vam reci magistra u ljekarni
magistre ni ne znaju da postoji vise vrsta uv zraka. cast izuzecima .


cure, pa nocurak se koristi u anti-age kozmetici odavno. uz kombinaciju jos nekih ulja je super.
ako zelite gotovo a odlicno ulje http://www.feelunique.com/p/JASON-Vi...eauty-Oil-59ml tu je osim velike kolicine e-vitamina jos ulje nocurka, borazine, makadamije....
meni sjajan proizvod
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 17:35   #1166
Doći na red na dermi u nekoj zg bolnici je nemoguća misija, evo ja čekam od svibnja do studenog pregled u vinogradskoj za alergiju (na hranu ili nešto), opća mi je dala tablete i savjet nek zovem hitnu ako se počnem gušiti. Moja mama ide već godinu dana zbog kožnih alergija i doživjela se sve i svašta, apsolutno svaki put je druga liječnica na pregledu i svaka kaže drugačije tako da se za ove hiperp probleme nisam niti mislilia njima uputiti iako bi to trebalo biti pravo mjesto.
Mislila sam privatnom dermatologu koji onda radi i te medicinsko-kozmetičke tretmane (laser, pilinge ...) i za hiperpigmentaciju ali onda nastaviti tamo i neko održavanje kože jednom mjesečno. Umislila sam si da postoji tako nešto privatno.

Čula sam da je dobra dr Sokol koja je sad privatno ali koliko znam ona ima baš dugogodišnje iskustvo s kožnim bolestima ali ne i kozmetikom (radila je u DZ), onda mi jedino pada napamet Poliklinika NOla ali se bojim da su oni jako razvikani i ne znam nikoga tko je bio tamo.
Ako hvalite ova dva salona vidjet ću koji mi je bliži.
skushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 20:59   #1167
Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
Uzimam i ja ulje crnog kima jer mi je izvrsno za alergiju i opcenito imunitet, a nisam primjetila nekakav utjecaj na kozu, a za nocurak sam sigurna da mi je izazvao komedone jer sam dva puta probala, sto ne znaci da nekome nece djelovat suprotno tj blagotvorno za kozu.
Joj ja sam zbog dermatitisa na kapcima koji se pojavio odjednom, počela piti ulje crnog kima i tako s eotrovala od njega, od jedne jedine žličice da sam 3 dana grlila školjku. Valjda ga moj organizam ne podnosi.

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
@mirella koji te to plasticar tako odusevio?
Dr. Maletić i njegova žena i kćer koje su isto doktorice, rade s njime. Prvo je mojoj frendici uklonio ogromnu brazgotinu preko pola obraza (nešto tipa Marisol) i to laserom u 2 puta. Tu u ZG su razvikani estetski kirurzi joj govorili da će trebati nekoliko operacija (ja bila s njom kod njih) i lupali vrtoglave cifre. Oduševilo me što odmah kaže što može, što se ne može. Imamo isto mišljenje o botoxu, vidim da više naginje trajnijim rješenjima.Uglavnom, jako mi se čovjek svidio, kćer pogotovo kada sam vidjela da je ona tek dobila specijalizaciju,a svako malo putuje na neka školovanja baš za sređivanje lica. Odmah sam se s njom dogovorila da bu ona moja doktorica za bore kad ostarim.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:02   #1168
Ja imam averziju prema dermatolozima, uvijek su mi krivu dijagnozu postavili. na kraju sam stvar bila riješila tako što sam tjedan dana proučavala po Internetu, sama si uspostavila dijagnozu, odredila terapiju, nabavila ljekove i izlječila se. Naravno ne bi ovo preporučila nikome, ali ja sam ionako medicinske struke (ne radim u njoj) pa imam neke osnove dermatologije.

Nego cure jeste li nedavno uklanjale kapilare na licu. Imam par novih pa bi ih trebala ići ukloniti. Bila sma u nekom centru na Trešnjevci, ali nisma bila zadovoljna tim laserom, pola mi nije otišlo.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:44   #1169
Mirella

Sto se tice crnog kima ja sam uzimala Kalinij kojega najvise preporucuju ( okus je odvratan ali se naviknes) i onda sam na preporuku zene u biljnoj apoteci uzela neko jeftinije domace. Kad sam ga probala mislila sam da ce mi grlo izgorit, dva dana nisam mogla doc sebi i kad sam ga isla reklamirat ova je samo prokomentirala da se to jos nikome nije dogodilo i eto da mi hvala na informaciji. Mozda si i ti naisla na neko problematicno.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:51   #1170
Hvala ti na informaciji draga, al ja ne budem više s crnim kimom isprobavala. 3 dana nisama išla na posao jer nisam mogla hodati od slabosti,a ja nikad zbog sebe ne idem na bolovanje, osim ako mi ne prijeti hospitalizacija. Onda možeš misliti koliko mi je bilo zlo. Doktorica je konstatirala otrovanje, skoro sam u Zaraznoj završila. Spasila me domaća lozovača
Meni se dermatitis s kapaka povukao otkako koristim prirodnu kozmetiku i ne koristim sjenila,a to ulje sam bacila pa ne znam više koja je marka bila u pitanju.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:56   #1171
Pa nakon takvog iskustva ne bi ga ni ja vise probala.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 04:34   #1172
da li je tko probao SK-II kozmetiku?
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 11:18   #1173
skushice, napisala si da trazis kozmeticki salon, zato sam ti dala ove preporuke.
bila sam kod nekoliko privatnih dermatologa. sve je to, nazalost, priblizno isto. kaliterna je jos od drzavnih.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 11:23   #1174
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Dr. Maletić i njegova žena i kćer koje su isto doktorice, rade s njime. Prvo je mojoj frendici uklonio ogromnu brazgotinu preko pola obraza (nešto tipa Marisol) i to laserom u 2 puta. Tu u ZG su razvikani estetski kirurzi joj govorili da će trebati nekoliko operacija (ja bila s njom kod njih) i lupali vrtoglave cifre....:

razvikani zagrebacki plasticari
moja frendica ih je sve obisla i otisla boob job napraviti van zagreba.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 14:43   #1175
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
da li je tko probao SK-II kozmetiku?
Ja sam imala namjeru,al sam nakon proucavanja odustala jer nisam mogla naci pouzdanog sellera na e-bayu.Naime SKII je kozmetika koja se najvise fake proizvodi(fali mi rijeci)
Dosta je skupa,pa nisam htjela riskirat.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 15:59   #1176
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
da li je tko probao SK-II kozmetiku?
Eto ja sam taman u fazi isprobavanja njihovog facial treatment essence-a.
Nabavila sam ga preko http://www.sasa.com/SasaWeb/eng/prod...o=100137709001.
Svako toliko imaju neke free shipping akcije i dodatna sniženja. Čini mi se kao pouzdana stranica i već sam tri puta naručivala kod njih.

Uglavnom, sk-II essence upotrebljavam jedva tjedan dana i prekratko je vrijeme da bi mogla bilo što pouzdano reći. Znam da su prema recenzijama, korisnici ili oduševljeni ili im napravi kaos na licu. Meni je za sada sve o.k., nema nikakvih loših reakcija, čak mislim da mi se lice pomalo pročistilo od začepljenih pora koje imam bez obzira na retin.

Sve u svemu, ja zadovoljna
Nika4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 00:11   #1177
I ja tek sad vidim temu

Ja sam tek presla 35 ali hocu sprijeciti sve sto mogu
Blagoslovljena sam dobrim genima, ali me posao i stres zadnjih godina fino sredio. Ne mogu reci da nemam bora, al nemam dubokih jos.

Anyway, bioastin, omega, alfa-lipoic mi je standard (tablete). I mislim da cu sa kimovim uljem nastaviti i nabaviti nocurak

Od krema bas toliko ne pazim, glavno da mi pasu, ali zato serumi
Preko dana genifique, a navecer EL Advanced repair - tretman od 21 dan. Nakon toga cu genifique navecer, a apivitu radiance ujutro.
Ono sto dosad nisam cinila, bar ne cesto je piling. Sad ga radim svako drugi dan, a kad dodje zima radit cu ga sa 4% glikolne umjesto tonika.

Rezultate javim
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 00:27   #1178
I da, opasno promatram dermaroller i mislim da cu si nabavit onaj sa 0.5. Od titaniuma (Mirella cisto da te preduhitrim, na njega nisam alergicna )
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 12:21   #1179
Skura, nisam mislila reagirati na dermaroller nego an piling svaki drugi dan ja mislim da tebi ne treba tako česti piling s obzirom na tvoju kožu. jednom tjedno, max. 2 ti je sasvim dovoljno.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 14:26   #1180
Draga, vidjet ćeš me danas. Lice mi nije najbolje podnijelo sunce... Trebam što prije neko ujednačavanje tena
Ne brini, mislila sam na jako blagi piling bez kiselina, mehanički.
Ovaj:
http://hr.loccitane.com/an%C4%91elik...501,276032.htm

Izvrstan je
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.