Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 14:02   #241
Meni zna biti mučno ali ja imam osjetljivu jetru i želudac npr. kavu uopće ne mogu piti... Sada budem probala piti bijeli jer ima pola manje kofeina, blaži je a svi su od iste biljke.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 01:52   #242
Šteti li organizmu svaki 2-3 dan litra zelenog čaja?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 07:09   #243
Da li je netko kupio/probao zeleni čaj tvrtke "Herbarium d.o.o." koji je made in China i isporučuje se u rinfuzi (ne u filter vrećicama), u zelenom sjajnom pakiranju? Košta cca 10kn u metro-u. Ja ga pijem redovito, ali vidim da se okus osjetno razlikuje od standardnog kineskog zelenog čaja, a i ima puno više peteljki, pa se bojim da nije neka mućka.
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 07:13   #244
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Šteti li organizmu svaki 2-3 dan litra zelenog čaja?
Smatram da da, jer organizmu niti ne treba toliko vode, a kamoli čaja. Zeleni čaj je dosta jak i pun kofeina, bilo bi dobro da barem prepoloviš taj broj. Jer ja pijem puno vode i stalno pijem malo, opet to ne ispadne tako puno. Jer mi ovo već više liči na to da se tjeraš da to piješ, a ne da ti stvarno treba. A ako je tako onda sigurno ne može biti dobro, jer je to organizmu previše. Vjerovatno će te boljeti glava, nećeš moći spavati i srce će ti jače raditi. Naravno, ovisi kakave je kvalitete čaj. Pravi čaj se pije u dozi od najviše tri dnevno, što je onda 6 dl. Sve više po meni je previše. Samo ćeš na taj način gubiti nutrijente.
Melart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 13:38   #245
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Šteti li organizmu svaki 2-3 dan litra zelenog čaja?
Vjerojatno ne steti nego cak koristi, ali ajmo redom.

Muskima je RDA vode 3700 g. Ali, racuna se i voda iz hrane (voca, povrca, juha). To znaci da 3700 g vode zadovoljava potrebe oko 97.5% muskaraca. 2.5% muskaraca ce trebati vise, a mnogima ce biti dovoljno i manje. Normalno, kad si aktivniji unosit ces vise vode jer je vise izlucis znojenjem. Mit je da moramo piti 8 casa vode na dan i mit je da dehidriramo ako ne pijemo vodu cak i kad nismo zedni. Ali, ako ti pase piti toliko caja, a ti pij.

Kolicina kofeina u caju varira, ali zeleni caj svakako ima manje kofeina nego crni. Davno sam nasla tablicu s kolicinama kofeina koju vise ne mogu naci, i prema njoj 3 litre zelenog caja imaju 400 mg kofeina. Ne preporucuje se unos vise od 600 mg kofeina na dan jer bi moglo ometati san. Nenaviklima i manje moze smetati. Ja i nakon 600 mg mogu zaspati ko top.

A antioksidansi? Moze li toliko antioksidansa nastetiti? Predlazem da procitas ovo i sam odlucis: http://inhumanexperiment.blogspot.co...o-much-of.html Ja sama se ne bih bojala toliko zelenog caja u obliku zelenog caja, ali ne bih uzimala dodatke prehrani koji sadrze ekstrakt zelenog caja.

Naravno, ako imas neki zdravstveni problem, posavjetuj se s lijecnikom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 14:57   #246
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Šteti li organizmu svaki 2-3 dan litra zelenog čaja?
u nicemu ne treba pretjerivati
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 11:48   #247
Ima zeleni čaj s cijelim listovima i s slomljenim listovima:
"Najkvalitetniji tradicionalni čajevi, zeleni i crni, dolaze iz Kine i Indije, s većih nadmorskih visina kao cijeli ili slomljeni listovi. Cijeli listovi čajeva se na pakiranjima klasificiraju kao Flowery Orange Pekoe, Orange Pekoe i Pekoe. Slomljeni listovi se također klasificiraju prema veličini dijelova na fannings, orange fannings i dust od kojih se zadnji koristi za filtar vrećice. "
Najbolje ga je piti kao cijeli list. Od Biofarma su cijeli listovi.
Pročitala sam da Kinezi ga piju cijeli dan, meni je dosta 2 dl dnevno. Ponekad popijem do 4 dl. Ali zato pijem svaki dan 1 litru čaja od koprive, nevena, mente, kamilice, stolisnika, maslačka, itd. Mijenjam ih, pijem 3-4 vrste čaja dnevno.
U Japanu je prosjek 3 šalice dnevno.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:29   #248
Zeleni čaj pijem vec nekoliko godina, 1 šalicu na dan i godi mi. Kupujem ga u kući čaja znači nerafinirani u lističima, sa komadičima limuna i đumbira. Onaj u vrečicam ne valja ništa...
Adriaticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 23:01   #249
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Ima zeleni čaj s cijelim listovima i s slomljenim listovima:
"Najkvalitetniji tradicionalni čajevi, zeleni i crni, dolaze iz Kine i Indije, s većih nadmorskih visina kao cijeli ili slomljeni listovi. Cijeli listovi čajeva se na pakiranjima klasificiraju kao Flowery Orange Pekoe, Orange Pekoe i Pekoe. Slomljeni listovi se također klasificiraju prema veličini dijelova na fannings, orange fannings i dust od kojih se zadnji koristi za filtar vrećice. "
Najbolje ga je piti kao cijeli list. Od Biofarma su cijeli listovi.
Pročitala sam da Kinezi ga piju cijeli dan, meni je dosta 2 dl dnevno. Ponekad popijem do 4 dl. Ali zato pijem svaki dan 1 litru čaja od koprive, nevena, mente, kamilice, stolisnika, maslačka, itd. Mijenjam ih, pijem 3-4 vrste čaja dnevno.
U Japanu je prosjek 3 šalice dnevno.
Pozdrav, pijem zeleni čaj i ovdje sam samo produbio svoje znanje.
Čuo sam od prijatelja koji je bio u Kini, da oni piju zeleni čaj i natopljen u hladnoj vodi, kao što je netko ovdje spomenuo. Zanima me zašto, ako netko zna, kakav učinak u odnosu na namakanje na 70 C ima takav način pripreme?!?
2. Gdje kupiti ovaj čaj koji preporučaš od Biofarma?
Inače kupujem Ahmada, koji je ovdje također pohvaljen, a cijenom nije loš- 100 g 27 kn (ima ga u trg. centrima).

3. I najvažnije pitanje: Kako biti siguran da si kupio kvalitetan, a cijenom ipak prihvatljiv čaj, obzirom da čitam kako Kinezi puno špricaju, a i zagađenost zraka je u Kini dosta izražena?
Jer đaba svi zdravi učinci na organizam, ako pijemo DDT....

P. S. također imam loš želudac, zato sam prestao piti kavu (popijem espresso tu i tamo...), i sve živo me napuhava....
dekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 00:55   #250
U dm-u, imaš i od Francka Bio ali meni nije baš pasao, uvijek se vračam Biofarmu. "Biofarm je farmaceutsko poduzeće osnovano 1992. godine na bazi istih načela u koje vjerujemo i danas: kvalitetni, biljni proizvodi za zdraviji, prirodniji način života. " Već od prije znam za tu firmu, teta mi ima ljekarne, nadam se da nas ne truje. :/
Ak te sve napuhava promjeni prehranu. I ja sam imala tih problema i sad kad pazim rijetko kaj me napuhne. Osjećala sam jake mučnine i one su nestale. Pročitala sam da Suban radi provjere kvalitete biljaka, da su jako strogi. Nisam još pila njihov zeleni čaj.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 09:39   #251
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
U dm-u, imaš i od Francka Bio ali meni nije baš pasao, uvijek se vračam Biofarmu. "Biofarm je farmaceutsko poduzeće osnovano 1992. godine na bazi istih načela u koje vjerujemo i danas: kvalitetni, biljni proizvodi za zdraviji, prirodniji način života. " Već od prije znam za tu firmu, teta mi ima ljekarne, nadam se da nas ne truje. :/
Ak te sve napuhava promjeni prehranu. I ja sam imala tih problema i sad kad pazim rijetko kaj me napuhne. Osjećala sam jake mučnine i one su nestale. Pročitala sam da Suban radi provjere kvalitete biljaka, da su jako strogi. Nisam još pila njihov zeleni čaj.
Hvala!
dekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:49   #252
Ima uzet neki zeleni čaj u interšpara/mercatora ( nisam sigurna gdje točno, zaboravih ) koji miriše na cimet
Diiiivan je, mene spasi jer pijem zeleni bez šećera
__________________
→ Don't regret anything you do, because in the end, it makes you who you are.
NeLa ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 08:25   #253
ja počela sa zelenim čajevima

uzela sam u mileru darjeeling (se tak piše?) i neki jutarnja svježina, sa raznim cvjetovima, laticama, ekstraktom manga i bergamota

sad sam naručila i neki iz kuće zelenog čaja. i yinzhien žuti.

nego, su kvalitetni ovi iz milera?


inače, više sam zbog tena počela pit.. ne mislim da ću čarobno skinut kile al možda i u tome pripomogne.. ima smisla..
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 10:47   #254
Sto zeleni caj radi tenu?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 09:50   #255
čisti ga! daje sjaj..
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 17:33   #256
koji zeleni čaj preporučujete, a da je cijena ok?
nov027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 12:33   #257
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
čisti ga! daje sjaj..
Iskreno, nisam primijetila. I ne vidim kako bi zeleni caj sprijecio mitesere. Akne, jos ajde, smanjuje glad, a jedna od hipoteza je da hrana s visokim GI uzrokuje akne, ako osoba koja pije zeleni caj jede hranu s manjim GI, barem manje secera, ajde to bi moglo smanjiti akne, ali je jako nategnuto.

Antioksidansi iz zelenog caja bi mogli usporiti starenje, ali najvazniji eksterni uzrocnik starenja koze je UV zracenje i zato UV zastita cini puno vise nego antioksidansi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 23:17   #258
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam primijetila. I ne vidim kako bi zeleni caj sprijecio mitesere. Akne, jos ajde, smanjuje glad, a jedna od hipoteza je da hrana s visokim GI uzrokuje akne, ako osoba koja pije zeleni caj jede hranu s manjim GI, barem manje secera, ajde to bi moglo smanjiti akne, ali je jako nategnuto.

Antioksidansi iz zelenog caja bi mogli usporiti starenje, ali najvazniji eksterni uzrocnik starenja koze je UV zracenje i zato UV zastita cini puno vise nego antioksidansi.
meni je kad sam ga god pila koža nekako zablistala i očistila se.. ne znam za mitesere (koji samo postoje na nosu i bradi, ne?), toliko detaljno ne gledam, prišteve ni nemam, ali kompletno koža mi je - ljepša
a ovo za smanjen apetit nisam znala.. a moguće, moguće
ustvari, šta meni to vrijedi, kad ja ionako jedem i kad nemam apetita..
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 08:18   #259
Skoro svakodnevno pijem zeleni čaj, jednu šolju dnevno obično ujutru. Kupujem listiće zelenog čaja u zdravoj hrani, kao sve čajeve koje pijem. Bez meda, bez limuna, još manje bez šećera i mleka, najbolje je kada se pije bez ikakvih dodataka. Kao i u svemu drugom ni u tome ne treba preterivati. Nijedan čaj ne može da zameni H2O.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 00:40   #260
Naravno da suhi listici caja ne mogu zamijeniti vodu, ali, srecom, caj pripremljen u vodi je oko 100% voda. A bolje od vode same je voda u kojoj je otopljeno (ili suspendirano) nesto korisno. Ako te pak brine osmoloranost, i po tome mnoga pica puno bolja nego voda (kokosova voda, komercijalni izotonicni napitci).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.