Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 10:30   #7921
Evo da se javim i ja

Ne trebam puno skinuti, trebam se samo naviknuti na normalan režim prehrane. Tako da prakticiram Dukan uz malo brljavljenja od proslog tjedna. To mi je faza prilagodbe bila da ne bude mi na naglo. 1kg je otisla dole cak i u tome...

Od danas krece striktno, jedino cega se ne mogu odreci je zlica meda ujutor u caju... Al na 5kg nece valjda tolika greda biti i nije to toliko nezdravo. Bolje i to nego kao dosada 4 zlice bijelog secera :/

Uglavnom, hvala na receptima

Znaci, dan 1., 159cm 55kg.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 09:48   #7922
Ima li netko link od Dukan grupe na Fb?/)
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:49   #7923
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Evo da se javim i ja

Ne trebam puno skinuti, trebam se samo naviknuti na normalan režim prehrane. Tako da prakticiram Dukan uz malo brljavljenja od proslog tjedna. To mi je faza prilagodbe bila da ne bude mi na naglo. 1kg je otisla dole cak i u tome...

Od danas krece striktno, jedino cega se ne mogu odreci je zlica meda ujutor u caju... Al na 5kg nece valjda tolika greda biti i nije to toliko nezdravo. Bolje i to nego kao dosada 4 zlice bijelog secera :/

Uglavnom, hvala na receptima

Znaci, dan 1., 159cm 55kg.

Dobro došla!

Ali, vidim da ćeš ti biti sa mnom jako kratko, pih - samo 5 kg

Ja planiram još 14kg dolja, ali ja sam se stvarno jako udebljala.

A, sada - za ozbiljno. Zašto uopće skidaš kilograme? Meni se čini da si sasvim ok. Drugo, 5 kg se skida puno zdravije - pripaziti na gricke, vrstu ugljikohidrata, šećere i rafirnirana ulja. I svaki dan se fizički pokrenuti (to može biti i brzo hodanje).

S druge strane, super što imam društvo, osim ljiljanalji. Međutim, tebi ću čak i tapšati po ramenu kada zbrljaš je ti težina ne ogrožava zdravlje pa možeš.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:52   #7924
Quote:
iwanamilinkovic kaže: Pogledaj post
Ima li netko link od Dukan grupe na Fb?/)
Nemam link jer nisam na face-u, ali ukucaj DUKANOM DO CILJA. Trebalo bi biti dovoljno.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 14:22   #7925
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Dobro došla!

Ali, vidim da ćeš ti biti sa mnom jako kratko, pih - samo 5 kg

Ja planiram još 14kg dolja, ali ja sam se stvarno jako udebljala.

A, sada - za ozbiljno. Zašto uopće skidaš kilograme? Meni se čini da si sasvim ok. Drugo, 5 kg se skida puno zdravije - pripaziti na gricke, vrstu ugljikohidrata, šećere i rafirnirana ulja. I svaki dan se fizički pokrenuti (to može biti i brzo hodanje).

S druge strane, super što imam društvo, osim ljiljanalji. Međutim, tebi ću čak i tapšati po ramenu kada zbrljaš je ti težina ne ogrožava zdravlje pa možeš.

Ja do Dukana sam jela jednom dnevno, nekad dvaput a nekad nijednom... I to me je dovelo do jako loseg stanja-gastristisa i tako dalje...
Tako da jednostavno sam Dukana uzela kao osnovicu, i prilagodila ga sebi. Dozvolim si male izlete, ali trudim se ostati znaci na tome da eliminiram tjesteninu i rizu, kruh, krumpire i slatko.

Tako da
A 5kg mi je taman visak, jer tih svih 5 kg mi je u trbuhu ;D

Zasada tjelovjezba je minimalna, ali inace idem na treninge pa cu si i orbitrek osposobiti i tako.

Uglavnom moj cilj je vise nauciti se hraniti dobrim namirnicama i redivno.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 14:51   #7926
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Ja do Dukana sam jela jednom dnevno, nekad dvaput a nekad nijednom... I to me je dovelo do jako loseg stanja-gastristisa i tako dalje...
Tako da jednostavno sam Dukana uzela kao osnovicu, i prilagodila ga sebi. Dozvolim si male izlete, ali trudim se ostati znaci na tome da eliminiram tjesteninu i rizu, kruh, krumpire i slatko.

Tako da
A 5kg mi je taman visak, jer tih svih 5 kg mi je u trbuhu ;D

Zasada tjelovjezba je minimalna, ali inace idem na treninge pa cu si i orbitrek osposobiti i tako.

Uglavnom moj cilj je vise nauciti se hraniti dobrim namirnicama i redivno.
Ma naravno, svi mi imamo razloge. Samo ja nikada ne bih bila na dijeti, da nisam toliko nabubrila. Kada se dovedem u red, a to mislim na kraj treće faze, selim se na ovaj topik:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=703579

Ti možeš već sada...
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:18   #7927
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Ma naravno, svi mi imamo razloge. Samo ja nikada ne bih bila na dijeti, da nisam toliko nabubrila. Kada se dovedem u red, a to mislim na kraj treće faze, selim se na ovaj topik:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=703579

Ti možeš već sada...
Dobar prijedlog

Morati cu uzeti vremena si i to sve lijepo iscitati


Nasla sam recept za fini dukan jogurt kolac na grupi, jedva cekam si to danas spremiti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:25   #7928
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
...
Nasla sam recept za fini dukan jogurt kolac na grupi, jedva cekam si to danas spremiti
Ajd' ga, plz napiši i ovdje. Ja nisam na face-u pa nemam više ideja. Coolinarka i forum su mi jedini izvori (za sada), a to sam već sve "pročešljala".
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:30   #7929
Cure,molim vas,dali smije kapula u 1.fazi i kasnije u proteinskim danima?Mislim bukvalno onaki narezati glavicu i jesti uz....dimcek
Ela D is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:55   #7930
Quote:
Ela D kaže: Pogledaj post
Cure,molim vas,dali smije kapula u 1.fazi i kasnije u proteinskim danima?Mislim bukvalno onaki narezati glavicu i jesti uz....dimcek
Ja sam koristila luk u prvoj fazi, a i koristim ga i u drugoj fazi na proteinskim danima. Ja znam mladi luk sitno izjeckati i dodati u posni, svježi sir i isto kombinirati s dimcekom.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:18   #7931
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Nemam link jer nisam na face-u, ali ukucaj DUKANOM DO CILJA. Trebalo bi biti dovoljno.
meni ništa ne nađe
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:10   #7932
Question

Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Ja sam koristila luk u prvoj fazi, a i koristim ga i u drugoj fazi na proteinskim danima. Ja znam mladi luk sitno izjeckati i dodati u posni, svježi sir i isto kombinirati s dimcekom.
Hvala puno!Znaci mogu mirne savjesti,ne koci nista?Buni me jer svi spominju kao zacin a to meni u prevodu znaci-prstohvat
Ela D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:06   #7933
Quote:
tužni cvjetić kaže: Pogledaj post
meni ništa ne nađe

https://www.facebook.com/groups/dubravkocrnjak/

ja jedino znam za ovu grupu i super je, ima recepata i svega.




JOGURT KOLAČ



Jogurt kolac...3 Žlice zobenih mekinja,7 žlica mm mlijeka u prahu, 5 jaja , 250 mililitara jogurta mm ,,sladila po Želji,1 prasak za pecivo..sve sastojke dobro sjedinit i stavit peć u zagrijanu pećnicu na 180 stupnjeva oko pola sata
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:54   #7934
DUKANOM DO CILJA ; DUKAN DIJETA ; DUKAN DIJETA SRBIJA ; DUKAN - KORAK PO KORAK ; DUKAN CENTAR SVIJETA a mislim da ih ima još hahahah, dukan dijeata i dukanom do cilja su jedine grupe sa smislom tako da...
ljiljanalji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:36   #7935
Nakon pozitivnih komentara na ovu temu i ja sam odlučila borbu s kilogramima okušati s Dukanom. Od straha ne smijem stati na vagu. Uglavnom imam 7-8 kg viška i od sutra ujutro krećem
Bumbo15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:09   #7936
Jučer ručak - puretina na grill tavi, prethodno malo marinirana u jogurtu, luku i crvenoj paprici, zamrznuto povrce na tavi s mrvu maslinova. Večera 2 palacinke kao tijesto za pizzu, gore posni sir, pureca prsa i jaja.

Desert dukan puding (mlijeko, gustin, kakao malomasni)

__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 02:06   #7937
Ideeem i jaaa
Rodila sam prije 3 mjeseca, iz rodilišta izašla sa istom težinom s kojom sam zatrudnila-58... A onda su se nakon par tjedana kile samo počele skupljati i sad sam natukla već 7 kila- još tri i bit ću ko pred porod.
Znači uz hormone, opadanje kose, 0 vremena za sebe - još sam i ogromna
E pa neće ići
azrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:34   #7938
Kile - tjedno izvješće

Evo i mene, nakon jutrošnjeg vaganja:

Dakle, nakon 7 tjedana na ovoj dijeti, lakša sam za ukupno 12 kg.
Baš sam zadovoljna, pogotovo jer sada svi oko mene primijete promjenu.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:02   #7939
Treba mi mala pomoć obzirom da sam nova u ovome:
šta jedete za doručak pogotovo u prva 3 proteinska dana?? i
imate li problema sa probavom na ovakvom režimu ??

Hvala
Bumbo15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:57   #7940
Quote:
Bumbo15 kaže: Pogledaj post
Treba mi mala pomoć obzirom da sam nova u ovome:
šta jedete za doručak pogotovo u prva 3 proteinska dana?? i
imate li problema sa probavom na ovakvom režimu ??

Hvala
Dobro došla!

Prvo, vezano za probavu. Ja niti jedan dan na ovoj dijeti, nisam imala problem s probavnom. Svaki jutro, popijem natašte magnezij, a tijekom dana jedem zobene mekinje, u dukanovom kruhu.

Sto se tiće doručka, ja pečem dukanov kruh pa mi je lakše kombinirati s njim: posni sir, jogurt, nemasnu sunku, tunu ili jaja. Taj dio dana nije ni meni bas kreativan, ali ide nekako.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.