Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2015., 11:19   #4401
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Sistematski pregled je razlog.
Nisam trudna.
Ne jedem meso.
Inače sam zdrava, nemam tegobe.
U Vašem nalazu postoji nesklad između vrijednosti hemoglobina i ostalih parametara u crvenoj krvnoj slici. Mislim da bi nalaz trebalo ponoviti. Neki čimbenici mogu dovesti do interferencije u mjerenju i time uzrokovati lažno povišene ili snižene vrijednosti, kako hemoglobina, tako i ostalih parametara.
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Zanima me ovo. Naime cijeli nalaz je uredan osim CRP-a on je 8 ? Leukociti, urin sve ok..samo eto taj CRP.. neki kazu da je mozda virus ili neka mala upala negdje..Koji virus uopće moze biti pod time? Zbunjena sam..
A zašto ste vadili krv? Imate kakvih tegoba?
Quote:
MedalineB kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Molim vas da podijelite sa mnom svoje iskustvo ukoliko ste imali slicnu/istu situaciju jer aaaaa....ludim.
Nalaz krvi sve ok, nalaz mokrace - krv u mokraci, ali crp i leukociti normalni, znaci nisu povišeni. Boli me dok mokrim, u nedjelju sam mokrila krv. 2 dana bude sve ok, nikakvi simptomi i onda me ubije. Doktor je rekao da nije upala obzirom da su crp i leukociti normalni. Cekam nalaze urinokulture koji će biti tek za par dana
CRP i leukociti kod upala mokraćnog mjehura uopće ne moraju biti povišeni, a postoji samo odstupanje u nalazu urina. Kakav je točno nalaz sedimenta urina? Postoji i hemoragični cistitis (upala mjehura praćena pojavom krvi u mokraći). Naravno, krv u mokraći ne mora biti povezana s upalom, nego može postojati i drugi uzrok.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 13:35   #4402
Quote:
Tajnaaaa kaže: Pogledaj post
NALAZI MOKRAĆE SU SLJEDEĆI:
Boja mokrace: žuta Ref vrijednost: svijetlo žuta
Bistra mokraća
Ph vrijednost: 5 ( tocno na donjoj granici)
Težina unutar ref. vrijednosti
Bilirubin - negativno. Ref vrijednost-negativno
Nitriti- negativno. Ref vrijednost- negativno
Ketoni- negativno Ref vrijednost - negativno
Proteini- negativno Ref vrijednost- negativno
Glukoza- negativno Ref vrijednost- negativno
Eritrociti/hemoglobin- negativno. Ref vvrijednost- negativno

MIKROSKOPSKI NALAZI urina:

Leukociti 6 H REF VR. 0-2
Eritrociti. 3 H. REF VR. 0-2
Stanice plocastog epitela 11 REF VR 0-1
SLUZ - nesto (+)


Sto mogu znaciti ovi nalazi, da li se trebam zabrinuti.
UZV svakako napraviti, a nalaz urina ponoviti jer ima dosta stanica pločastog epitela pa postoji mogućnost da uzorak urina nije ispravno uzet, odnosno da nije uzet srednji mlaz mokraće. Imate li neke smetnje prilikom mokrenja?

Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Evo link na najnoviji nalaz (kompletna krvna obrada): http://tapatalk.imageshack.com/v2/15...d957de27e3.jpg

Odnos limfocita i neutrofilnih granulocita je nesto bolji...
Nalazi krvne slike su praktički uredni. Međutim, imate povišene vrijednosti fosfora i kalcija... Uzimate li kakve preparate ili lijekove?
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Necu ponovo citirati svoje postove, nego cu samo nadodati da je nalaz stolice uredan. Bakterije (salmonella, shigella) i paraziti NEGATIVNO.

Jedino sto mi nije jasno, zasto je radjen test samo na te dvije bakterije ako ih ocito postoji vise.
Ovisi o laboratoriju, no rutinski se rade testovi na salmonele, šigele, kampilobakter i jersiniju te, u nekim slučajevima, E. coli.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 13:37   #4403
Quote:
noels123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Danas sam vadio kompletne nalaze krvi i ALFA AMILAZA (iz seruma krvi) mi je povišena i iznosi 96 (ref.vrijed. 28-91). Da li je to u redu?
A zašto je učinjena ta pretraga?
Quote:
crna selica kaže: Pogledaj post
molim vas jel mi moze neko objasniti sedimente mokrace
leukociti 10
stanice plocastog epitela 1
hvala
Isto je bitno zašto je pretraga učinjena. Ovakav nalaz može biti pokazatelj infekcije mokraćnog sustava, ali i ne mora biti nužno odraz infekcije.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 14:27   #4404
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Nalazi krvne slike su praktički uredni. Međutim, imate povišene vrijednosti fosfora i kalcija... Uzimate li kakve preparate ili lijekove?
Jedino sto uzimam je Ferzym Plus probiotik.

Imate li ideju sto bi moglo biti uzrok tim povisenim vrijednostima?

Ima li veze za prehranom, bubrezima stitnom zlijezdom..?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 01:26   #4405
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
A zašto je učinjena ta pretraga?
Radio sam samo redovnu kontrolu zbog Crohnove bolesti koja je u remisiji. Od lijekova pijem Imuran.
noels123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 02:30   #4406
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
UZV svakako napraviti, a nalaz urina ponoviti jer ima dosta stanica pločastog epitela pa postoji mogućnost da uzorak urina nije ispravno uzet, odnosno da nije uzet srednji mlaz mokraće. Imate li neke smetnje prilikom mokrenja?


Radila sam UZV abdomena, nema nista, doktor kaze savrseno, bubrezi u redu, kanali bubrezni u redu, gusteraca, jetra, slezena sve 5. Prije mjesec dva sam radila i krvne nalaze koji su takodjer u redu. Danas sam dobila nalaz urinokulture - sterilan. Imala sam infekciju eserihijom colli u devetom mjesecu prosle godine medjutim rijesila sam je se Bactrimom i E- kapima. Od tada sam uradila najmanje 5/6 nalaza urinokulture i svaki je sterilan.

Sto se tice mokrenja ponekad osjetim kao da nisam sve izmokrila, ali nema vise nista u mjehuru. Cesto imam blage upale rodnice koje rjesavam raznim vaginaletama. Papa test u redu, nedavno sam bila i na ginekoloskom pregledu, doktor kaze savrseno.

Da li je moguce da su eritrociti poviseni zbog toga sto sam imala mjesecnicu par dana prije davanja uzorka. Kada sam mokrila nije bilo krvi, tj. ja sam bila uvjerena da mi je prestalo, barem nije nista bilo dan dva cak i tri prije. A o higijeni vodim itekako racuna.

Prvi mlaz sam pustila u skoljku, srednji u sterilnu posudicu nakon temeljnog pranja ruku.

Na uzv abdomena sam isla zbog blagih bolova u ledjima i u gornjem abdomenu, medjutim doktor kaze da je abdomen u savrsenom redu i da bolovi mogu proizlaziti od muskulature. Kad sam mu pokazala nalaz urina rekao je da je moguce da se radi o nekoj upali. Svakako cu traziti da ponovim nalaz .. hvala!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.03.2015. at 11:38. Reason: Q
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:13   #4407
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Jedino sto uzimam je Ferzym Plus probiotik.

Imate li ideju sto bi moglo biti uzrok tim povisenim vrijednostima?

Ima li veze za prehranom, bubrezima stitnom zlijezdom..?
Vrijednost kalcija tek neznatno odstupa, a vrijednost fosfata tek nešto malo više od kalcija. Potrebno je nalaz ponoviti, uz određivanje magnezija.

Iako mislim kako Frezym Plus neće biti povezan s ovakvim nalazom, ne bi bilo loše da 48 h prije vađenja krvi izostavite i Frezym, dakle da ne uzimate nikakve pripravke.

Uzroka povišenim vrijednostima kalcija i fosfora ima više, a najčešće se susreću kod uzimanja prekomjernih količina vitamina D, uzimanja preparata koji sadrže kalcij i fosfate, određenih lijekova. Kada se sve to isključi i ponovnom provjerom utvrde povišene vrijednosti, u obzir dolaze neke bolesti i poremećaji, a za što je potrebna daljnja obrada.

Quote:
noels123 kaže: Pogledaj post
Radio sam samo redovnu kontrolu zbog Crohnove bolesti koja je u remisiji. Od lijekova pijem Imuran.
Vrijednosti tek neznatno odstupaju. Kod određenog postotka (preko 10%) oboljelih od upalnih bolesti crijeva, posebno kod Crohnove bolesti, a koji su bez tegoba, postoje povišene vrijednosti amilaza i/ili lipaza. Mislim da ne bi trebalo biti razloga za zabrinutost ako nemate tegoba ili znakova da ste izašli iz remisije, ali pošto se uže ne bavim problematikom upalnih bolesti crijeva, za ispravno tumačenje ipak ćete trebati pričekati svojeg gastroenterologa.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:21   #4408
Quote:
Tajnaaaa kaže: Pogledaj post
Sto se tice mokrenja ponekad osjetim kao da nisam sve izmokrila, ali nema vise nista u mjehuru. Cesto imam blage upale rodnice koje rjesavam raznim vaginaletama. Papa test u redu, nedavno sam bila i na ginekoloskom pregledu, doktor kaze savrseno.
Čini se da nekih problema s mokraćnim sustavom ipak imate. Ponovite nalaz urina, svakako.

Jeste li radili obriske cerviksa na klamidiju, mikoplazmu? Također, i u urinu se uobičajenom urinokulturom ne detektiraju klamidija i mikoplazma pa bi i tu pretragu trebalo razmotriti ako perzistiraju smetnje ovakvog tipa.

Ako se mikrobiološkom obradom ne detektira uzrok problema, tada još preostaje i urološki pregled.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:48   #4409
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Vrijednost kalcija tek neznatno odstupa, a vrijednost fosfata tek nešto malo više od kalcija. Potrebno je nalaz ponoviti, uz određivanje magnezija.

Iako mislim kako Frezym Plus neće biti povezan s ovakvim nalazom, ne bi bilo loše da 48 h prije vađenja krvi izostavite i Frezym, dakle da ne uzimate nikakve pripravke.

Uzroka povišenim vrijednostima kalcija i fosfora ima više, a najčešće se susreću kod uzimanja prekomjernih količina vitamina D, uzimanja preparata koji sadrže kalcij i fosfate, određenih lijekova. Kada se sve to isključi i ponovnom provjerom utvrde povišene vrijednosti, u obzir dolaze neke bolesti i poremećaji, a za što je potrebna daljnja obrada.
Puno hvala na odgovoru!

Kroz neka 3 tjedna cu ponovo vaditi kks (ukljucujuci Mg) pa cemo vidjeti kako stvari stoje.

I dalje povremeno imam tupe bolove u donjem dijelu leđa/trbuha... Ponekad povezano i sa nagonom za nuzdu.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:10   #4410
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Čini se da nekih problema s mokraćnim sustavom ipak imate. Ponovite nalaz urina, svakako.

Jeste li radili obriske cerviksa na klamidiju, mikoplazmu? Također, i u urinu se uobičajenom urinokulturom ne detektiraju klamidija i mikoplazma pa bi i tu pretragu trebalo razmotriti ako perzistiraju smetnje ovakvog tipa.

Ako se mikrobiološkom obradom ne detektira uzrok problema, tada još preostaje i urološki pregled.
Radila sam briseve na mikoplazmu ureaplasmu i klamidiju. Pozitivna na urea i miko, negativna na klamidiju. Popila sam doksiciklin/hemomicin, prvih 5 dana dvije tablete zatim jos 11/12 dana po jednu dnevno. Nisam uzimala mlijeko i mlijecne proizvode. Nisam imala odnose. Sada trebam ponovno na kontrolni bris. Medjutim prije nisam imala ovakvih smetnji, bolova u abdomenu, a ocigledno sam imala i te bakterije. Decko je isto popio antibiotik. Nije mi jasno kako sam uopce dobila. Pise da se prenose iskljucivo seksualnim odnosom, a ne mijenjam partnera. On je prije mene imao jednu curu kojoj je bio prvi momak, i to uz zastitu.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:24   #4411
Quote:
Tajnaaaa kaže: Pogledaj post
Radila sam briseve na mikoplazmu ureaplasmu i klamidiju. Pozitivna na urea i miko, negativna na klamidiju. Popila sam doksiciklin/hemomicin, prvih 5 dana dvije tablete zatim jos 11/12 dana po jednu dnevno. Nisam uzimala mlijeko i mlijecne proizvode. Nisam imala odnose. Sada trebam ponovno na kontrolni bris. Medjutim prije nisam imala ovakvih smetnji, bolova u abdomenu, a ocigledno sam imala i te bakterije. Decko je isto popio antibiotik. Nije mi jasno kako sam uopce dobila. Pise da se prenose iskljucivo seksualnim odnosom, a ne mijenjam partnera. On je prije mene imao jednu curu kojoj je bio prvi momak, i to uz zastitu.
Bazen?

Ja sam imala ureoplazmu, muz je bio negativan na sve briseve (partnera naravno nisam mjenjala) i jedina mogucnost zaraze bio je bazen ili wc - wc iskljucujem jer doma smo ga tada koristili samo suprug i ja a inace izbjegavam toalete drugdje i ako bas moram ici onda doslovno stanem na skoljku te je prema mojoj ginekologici ai prema mom misljenju jedina mogucnost zaraze bio bazen ( bazen u kojem sam bila nije se tretirao nikakvim sredstvima)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:34   #4412
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

Vaše su tegobe dosta polimorfne. Neke od karakterisitka koje ste opisali mogu ići u prilog neke reumatske bolesti. Ono što sam primijetio jest da se u Vašem slučaju ide obrnutim redom od onog kojim se treba ići - najprije pregled kod reumatologa pa zatim ciljane pretrage, a ne izvođenje subspecijalističkih pretraga i zaključivanje o mogućim bolestima na temelju rezultata.

Za dijagnozu reumatske bolesti osoba mora ispunjavati određene kriterije, a poremećaji u laboratorijskim nalazima samo su jedan od kriterija, tako da bez pravog kliničkog pregleda ne možemo govoriti o dijagnozi.

Da se svima nama naprave sve moguće imunološko-reumatološke pretrage, mnogi bi od nas imali barem nešto od svega pozitivno, ali to ne znači da svi bolujemo od reumatskih bolesti.
Poštovani,
Evo, još jednom bi Vam se htjela zahvaliti na odgovorima.
Moji bolovi u leđima su i dalje jako prisutni. Sasvim slučajno sam imala obavljene sve one pretrage, pa sam počela čeprkati i sumnjati na reumatske tegobe.
Dalje sam posjetila fizijatra, koji mi je preporučio fizikalnu, a krenula sam i kod privatnog fizioterapeuta, i uskoro idem i kiropraktičaru, također po preporuci fizijatra. Fizioterapeut se slaže s jednim doktorom koji kaže da su mišići atrofirali i da bol ide od toga.
Bila sam i u ambulanti za bol, dobila blokadu u mali zglob L4-L5, bol i dalje prisutna. Sljedeći put ću vidjet šta će mi predložit. Možda da ipak uzmem blokadu u SI zglob, čisto da eliminiram, ako to nije to, iako je većina doktora rekla da nije u pitanju SI zglob.
Eto, ne znam, zasada je plan vježbat s privatnim fizioterapeutom i masirat bolne točke, za tjedan dana kiropraktičar i fizikalna za mjesec i pol.
I pitala bih Vas zadnje pitanje, s obzirom da stvarno ne znam nikog tko ima ovakve tegobe, dali je zaista moguće da atrofirani mišići toliko bole??

Hvala!!
LenaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:14   #4413
IGE

Mozete mi reci sto znaci
za alergije: ukupni Ige rezultat je 3,10 a referentno područje piše do 100 kU/L
AnaBalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:49   #4414
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Bazen?

Ja sam imala ureoplazmu, muz je bio negativan na sve briseve (partnera naravno nisam mjenjala) i jedina mogucnost zaraze bio je bazen ili wc - wc iskljucujem jer doma smo ga tada koristili samo suprug i ja a inace izbjegavam toalete drugdje i ako bas moram ici onda doslovno stanem na skoljku te je prema mojoj ginekologici ai prema mom misljenju jedina mogucnost zaraze bio bazen ( bazen u kojem sam bila nije se tretirao nikakvim sredstvima)
Onda moze biti da sam ja to dobila na wc skoljki. Ljetos sam bila u kampu pa sam bila prisiljena desetak dana koristiti javni wc. Wc se cistio vise puta dnevno. Ali svejedno. Inace, i ja se suzdrzavam od koristenja javnih ili opcenito tudjih wc skoljki.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:38   #4415
trebam hitno misljenje.
radila sam lab pretrage jer moram na jednu manju operaciju i sve je uredno osim povisenog ast (38, ref8-30) i povisenog mpv (10.8, ref 6.8-10.4).
je li ovo zabrinjavajuce? prije pet mjeseci kad sam radila kks i enzime, sve je bilo uredno.
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 11:55   #4416
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
trebam hitno misljenje.
radila sam lab pretrage jer moram na jednu manju operaciju i sve je uredno osim povisenog ast (38, ref8-30) i povisenog mpv (10.8, ref 6.8-10.4).
je li ovo zabrinjavajuce? prije pet mjeseci kad sam radila kks i enzime, sve je bilo uredno.
AST je jetreni enzim (Povišene vrijednosti AST dijagnostički su najznačajnije u bolestima jetre a to su: virusni hepatitis, ciroza jetre, toksično oštećenje jetre, primarni ili metastatski karcinom jetre, zatim u infarktu miokarda te progresivnoj mišićnoj distrofiji i dermatomiozitisu. Povišene vrijednosti AST mogu se naći i kod akutnog pankreatitisa, hemolitičke bolesti, gangrene, nagnječenja mišića i plućne embolije. Maleno ili umjereno povišenje razine AST može se primijetiti nakon konzumacije alkohola ili uzimanja lijekova poput penicilina, salicilata ili opijata.) - prema ovom nalazu tvoji enzimi su umjereno poviseni al to ces se definitivno konzultirati sa doktorom

MVP je prosječni obujam trombocita u krvi - 10% povecanje od gornje granice smatra se jos uvijek normalnom tj ok nalazom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:23   #4417
Bila bih Vam veoma zahvalna ako neko moze da mi da svoje misljenje za moju krvnu sliku, inace trenutno imam kontaktni alergijski dermatitis i svako vece temperaturu oko 37,1-37,2 , nikakvih drugih simptoma nemam(sem svraba zbog dermatitisa).
Napisacu vam samo sta odstupa od urednog, a u zagradi koje su normalne referentne vrednosti:
Trombociti 122 (150-425)
PCT 0,14 (0,16-0,43)
Neutrofilni granulociti #1,83 (2,00-6,50)
Limfociti 3,81 (1,00-3,40)
I opet
Neutrofilni granulociti 29,6 % (45,0-70,0)
Limfociti 61,6 % (20,0-45,0)
IgE 143,4 (<100)
Milicagam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 22:14   #4418
Pozdrav,

zna li netko što su elektroforeza i imunodifuzija? Guglam ali odgovori se mogu odnositi na puno nekih stvari pa mi nije uopće jasno.
__________________
''Those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.''
champs ellyses is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 03:17   #4419
Quote:
Milicagam kaže: Pogledaj post
Bila bih Vam veoma zahvalna ako neko moze da mi da svoje misljenje za moju krvnu sliku, inace trenutno imam kontaktni alergijski dermatitis i svako vece temperaturu oko 37,1-37,2 , nikakvih drugih simptoma nemam(sem svraba zbog dermatitisa).
Napisacu vam samo sta odstupa od urednog, a u zagradi koje su normalne referentne vrednosti:
Trombociti 122 (150-425)
PCT 0,14 (0,16-0,43)
Neutrofilni granulociti #1,83 (2,00-6,50)
Limfociti 3,81 (1,00-3,40)
I opet
Neutrofilni granulociti 29,6 % (45,0-70,0)
Limfociti 61,6 % (20,0-45,0)
IgE 143,4 (<100)
Evo ovo je sto ja znam, ali nisam doktorica pa ipak sacekajte ili potrazite profesionalno misljenje.

PCT je zapreminski udeo trombocita u jedinici pune krvi (0,200 do 0,500)
Smanjenje broj trombocita - trombocitopenija predstavlja smanjenje broja trombocita ispod 100.000 u mikrolitru krvi. Ukoliko je broj trombocita manji od 50.000, javlja se pojačana sklonost ka krvarenjima na minimalne povrede. Spontana krvarenja javljaju se ako je broj trombocita ispod 20.000.
Povećanje broja trombocita (trombocitoza) javlja se kad je broj trombocita iznad 500.000 u mikrolitru krvi. Povećan broj trombocita nastaje u okviru brojnih oboljenja.
Jos sto znam jeste da neutropeniju i povecanje limfocita uzrokuju neke virusne imfekcije. Tj. Kada se tijelo brani od nekog virusa.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:42   #4420
Znam da nike za brinut se no da pitam.
Dosao mi je nalaz Kalcija i Fosfata
Kalcij je 2.48 (2.14-2.53)
Fosfati su 1.50 (0,79 do 1,42)

Im dijagnozu SCLE i neodredjenu kolagenozu.
U 9 mj prosle godine radila uzv srca, bubrega, pluca, ekg..
Sve je bilo ok.

Pa eto, pitanje je kaj znace ti malo poviseni nalazi i dali bi se trebala zabrinuti s obzirom na dijagnozu?
Hvala
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.