Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2006., 10:33   #61
Boris Mirkovic sinoc u kvizu "Tipicno muski, tipicno zenski" o muskarcima: oni ideju


Mirrorball
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 10:59   #62
Nije vezano uz emisiju već uz reklamu kada tip na kraju kaže: "...a uz pakovanje dobivate i Šegrt Hlapić PAZLE" (misleći pritom valjda na 'puzzle' ).
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 11:09   #63
Quote:
mirrorball kaže:
...očiti primjer Bandića...

..ONTOPIC...da se mene pita, na HTV-u bi se MORALO govoriti književnim jezikom. Normalno je da se gostima ili, ne znam kako da se izrazim...slučajnim prolaznicima, ljudima koje intervjuiraš i slično ne može nametati da govore tako, ako sami ne znaju govoriti. Također, voditeljima / dopisnicima iz lokalnih TV centara ne možeš oduzeti naglasak, ali ih MORAŠ upozoriti da govore književni. Voditelji (recimo to tako), na nacionalnom nivou moraju govoriti književni i moraju imati pravilnu dikciju (ako se ne varam, za to postoje i stručne službe na HTV-u, npr.). Nikakav sleng, dijalektizmi i slično ne bi smjelo dolaziti u obzir. Također, (bila je rasprava o tome na topicu Mediteranski krug) svaka osoba, produkcijska kuća i sl. koja ponudi svoj proizvod HTV-u mora imati naratora koji govori književnim jezikom.

je li javna osoba g. ivanišević? jeste li ga ikad čuli da govori standardom. ne vjerujem da ne zna. jednostavno, baš hoće spli'ski dijalekt. to ponekad može biti simpatično, ali počme iritirati.... imaš osjećaj da su vrhunski sportaši vrhunski nepismeni u vlastitom službenom jezku.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 18:12   #64
Gospodin Goran Ivanisevic nije na nikakvoj funkciji koja bi od njega zahtijevala da govori standardom. Tema je jezik na televiziji, radi se o voditeljima i novinarima i eventualno gostima ukoliko su istaknuti politicari ili strucnjaci na podrucju o kojem se raspravlja. Stvarno pretjerujes, sportasi, prodavacice u ducanu... najbolje bi bilo da svi zaboravimo svoje dijalekte i govorimo standardom zato da bi nas poneki zalutali turist mogao razumjeti.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 18:22   #65
vise od dijalekta i lokalnih izraza iritira me engleski umjesto hrvatskog
npr. event - događaj valjda zvuci jaaaaako balkanski
ma odvratno... da bar znaju izgovorit tu rijec kak spada, nego odrezu onak brđanski...
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 10:55   #66
Quote:
sunce kaže:
vise od dijalekta i lokalnih izraza iritira me engleski umjesto hrvatskog
npr. event - događaj valjda zvuci jaaaaako balkanski
ma odvratno... da bar znaju izgovorit tu rijec kak spada, nego odrezu onak brđanski...
Više o tome:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=140966&page=10
__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 16:08   #67
Quote:
Dunj@ kaže:
je li javna osoba g. ivanišević? jeste li ga ikad čuli da govori standardom. ne vjerujem da ne zna. jednostavno, baš hoće spli'ski dijalekt. to ponekad može biti simpatično, ali počme iritirati.... imaš osjećaj da su vrhunski sportaši vrhunski nepismeni u vlastitom službenom jezku.
...znam masu ljudi koje Ivanišević iritira svojim dijalektalnim forsiranjem. No, on je intervjuirana osoba kojoj se NE može nametnut da govori standardom (mene bi smetalo recimo da i voditelj tako govori)i ako on tako želi - to je njegovo pravo koje mu ja ne sporim.. Isto ko i kada pitaju nešto kumicu na placu - žena veli po svojem jer najvjerojatnije drugačije niti ne zna.
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 00:20   #68
E, mene oduvijek zanima...

Zašto- kad čovjek iz Zagreba dođe u Dalmaciju- mora paziti na svoj akcent i poštapalice da ne bi ispao purger, bezobrazan itd. ?

A kad Dalmatinac dođe u Zagreb smatra da ima puno pravo pičit svoj dalmoški gdje stigne?

Nemam nikakvih predrasuda, dapače. Al' to me baš zanima.
__________________
http://donkeyhot.blog.hr
donkey_hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 00:35   #69
a gdje to pise da moras paziti?

a mi iz slavonije...? jel se i mi trebamo sramiti svog naaaaaaglaska kad dodjemo u zagreb ili split i pokusati ga prikriti?


i to uopce nije o temi...
...koja je bila hrvatski jezik na televiziji...


da, ja bih isto ocerupala sve one idiote koji u emisijama tipa vijesti pricaju onako kako kod kuce pricaju sa svojoj babom.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 00:47   #70
Quote:
Crimson Petal kaže:
a gdje to pise da moras paziti?

a mi iz slavonije...? jel se i mi trebamo sramiti svog naaaaaaglaska kad dodjemo u zagreb ili split i pokusati ga prikriti?


i to uopce nije o temi...
...koja je bila hrvatski jezik na televiziji...


da, ja bih isto ocerupala sve one idiote koji u emisijama tipa vijesti pricaju onako kako kod kuce pricaju sa svojoj babom.
Nigdje ne piše da se mora paziti, ali to je neko nepisano pravilo.
A, što se tiče hrv. jezika na televiziji- on je manje više standardan, ako ne i previše. A, sva druga odstupanja su pitanje fonetičara koji rade na istim tim televizijama.
__________________
http://donkeyhot.blog.hr
donkey_hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 08:37   #71
Quote:
Crimson Petal kaže:
da, ja bih isto ocerupala sve one idiote koji u emisijama tipa vijesti pricaju onako kako kod kuce pricaju sa svojoj babom.
Ali emisije tipa Vijesti uopće nisu tema topica. Tema su emisije poput Studija 10, Binga, Zuhre i Nedjeljnog popodneva.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 11:53   #72
Quote:
donkey_hot kaže:
A, što se tiče hrv. jezika na televiziji- on je manje više standardan, ako ne i previše. A, sva druga odstupanja su pitanje fonetičara koji rade na istim tim televizijama.
Aha, standardan za popizdit. Jucer smo sestra i ja gledale 50 godina televizije. Standardom pricaju stari voditelji i uopce ne znam sto je falilo emisijama (jasno, u podrucju vokabulara i naglaska) koje su vodili Oliver Mlakar, Helga Vlahovic, Jasmina Nikic i ostali voditelji iz razdoblja u kojem se pazilo koga se pusta na televiziju. Razlika izmedju njih i Danijele Trbovic ili voditelja Briljanteena (kojima sam se opet odusevila jutros kad sam upalila televiziju) je nemjerljiva.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 11:59   #73
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Ali emisije tipa Vijesti uopće nisu tema topica. Tema su emisije poput Studija 10, Binga, Zuhre i Nedjeljnog popodneva.
naziv topika: hrvatski jezik na tv. pricamo o emisijama (raznim) i o voditeljima. smatram da mozemo i vijesti spomenuti.

mene vise zivcira kad netko u vijestima prica kao seljo beljo, nego u nekim drugim emisijama.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 12:12   #74
Quote:
Crimson Petal kaže:
naziv topika: hrvatski jezik na tv. pricamo o emisijama (raznim) i o voditeljima. smatram da mozemo i vijesti spomenuti.
Ja samo kažem koje su emisije izazvale indignaciju u začimatelja topica.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 12:47   #75
Quote:
donkey_hot kaže:
Nigdje ne piše da se mora paziti, ali to je neko nepisano pravilo.
A, što se tiče hrv. jezika na televiziji- on je manje više standardan, ako ne i previše. A, sva druga odstupanja su pitanje fonetičara koji rade na istim tim televizijama.
briješ bezveze. čikn...
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 23:27   #76
Ja nemam ništa protiv ničijih dijalekata, ali poludila sam kad je Boris Mirković vodio "Srcolovku" pa je rakao "ja bum se sad plakao", isto tako kada je Sandra Bagarić vodila "Ona ili On" - nisam ju mogla smislit.

Smatram da ljudi koji rade na televiziji (mislim na voditelje) bi trebali govoriti pravim hrvatskim književnim narječjem (što), a ne kajkat i zatezat svaki na svoju stranu. (Kajkavci - ništa osobno)
tonim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:55   #77
Jezik na TV (HRT)

sorry ak tema vec postoji, prebijesna sam da bih ju trazila

koji je crni vrag spikerima na hrt? evo gledam "boje turizma" i lamija aleckovic (koju inace simpatiziram, da ne bude zabune), tri puta kaze kuča, i jos dvije neke najnormalnije i najuobicajenije hrvatske rijeci koje sadrze glas "ć" (nemrem se vise sjetit) - nemres fulat da si u zivotu zavrsio samo prva 4 osnovne. e, da, jedna od te dvije bijase smeče.

pa kaj su svi poludili? di je to cula? zasto ju netko ne ispravi? zasto?????

usi mi je proparala.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:58   #78
kuki jel sve u redu?

a takve stvari nisam primjetio kod nje
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 22:14   #79
mah

ma ne mogu vjerovat kako je to izgovarala i jos naglasavala kao da bas namjerno tako govori. nekad se na hrt mogao cuti hrvatski jezik, ovo sad je ... ne znam ni kako to nazvati.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 22:24   #80
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
sorry ak tema vec postoji, prebijesna sam da bih ju trazila

koji je crni vrag spikerima na hrt? evo gledam "boje turizma" i lamija aleckovic (koju inace simpatiziram, da ne bude zabune), tri puta kaze kuča, i jos dvije neke najnormalnije i najuobicajenije hrvatske rijeci koje sadrze glas "ć" (nemrem se vise sjetit) - nemres fulat da si u zivotu zavrsio samo prva 4 osnovne. e, da, jedna od te dvije bijase smeče.

pa kaj su svi poludili? di je to cula? zasto ju netko ne ispravi? zasto?????

usi mi je proparala.
ne diraj mi lamiju! sto se mene tice moze slobodno recci u kuCKa
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.