Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2012., 09:37   #101
ok znači ni ta opcija nije baš savršena.a što se tiče cijene,ja sam svoj krov(sa popravkom konstrukcije i rinama)platila 77000kn.dali mislite da je to previše?
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 18:39   #102
ovisi o kvadraturi i što podrazumijevaš pod rekonstrukcijom tj. koji su točno radovi odrađeni

Ja sam svojih 320m2 od toga se 40 odnosi na izradu kontrukcije terase, ostalo daskanje, letvanje, folija, kpl limarija, skidanje starih ploča, 4 krovna velux prozora svojednobno platio cca 150000kn

Naspram toga tvojih 77000 je sitnica.

Inače, LINDAB ti je dobar dok ga gledaš na fotografijama i u vitrini, u stvarnosti je osjetljiv na sve živo ko mala beba, a garancija ti ni ne pokriva promijenu boje, a prije ili poslije će ti se to desiti, pogotovo ako imaš tamnije ploče

A vrlo vjerojatno su ti ga i oštetili pri montaži, od sitnih ogrebotina do udubljenja, samo kaj ti to neznaš i jer su to premazali korekturnim lakom, a to ti je tek show jer će ti na tim mjestima još prije doći do promijene boje, pa ak je kojim slučajem toga malo više po krove imat ćeš kolaž boja na krovu

i nemoj misliti da zato što ti je posao možda odradio i ovlašteni majstor s njihove liste ovlaštenih izvođača - na mom krovu su se izredala tri različita majstora s njihove liste - svaki je zahe.....stvar

Pitaš se zašto su se izredala tri majstora? Pa prvi je inicijalno riješavao krov, pa je bila jedna reklamacija, pa je došao drugi majstor (prvi je propao u međuvremenu) pa je bila druga reklamacija, kodkoje sam ja morao platiti majtora, pa sam uzeo trećeg majtora, jer je onaj drugi bio basnoslovno skup (a niš bolji na kraju od ovoga trećeg)

Be želim te ubiti u pojam, ali pričam ti iz iskustva. I meni je bio Lindab super - dok je bio novi. Nakon 2-3 godine zažalio sam što sam ga ikada uzeo. Bio je onda gotovo najskuplji na tržištu, a niš bolji od praksi od nekih domaćih limova. Nove ploče su onako sjajne, ali taj sjaj brzo prođe nakon prve dvije godine, a gledam ovdje u svom mjestu krovove s domaćim limovima, 20% jeftiniji nego lindab, a sjaje se ko bebine g......a od reklamacije ni R a ja imao 2 u 8 godina

Moja iskustva su takva, kakvva imaju druga ili kakva ćeš ti imati, neznam ali ti želim puno sreće jer od njih dobiti odobrenje za reklamaciju je ko 7 na lotu.

Borio sam se godinu dana da mi priznaju prvu, drugu su mi djemlomično priznali isto nakon godinu dana, a pazi pričamo o globalnoj multinacionalnoj kompaniji a ne domaćem obrtniku pa si ti sad misli
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 18:35   #103
Pitam opet, možda se nađe neka dobra duša da mi odgovori...
Mi moramo mijenjati krov na vikendici u Zadru, ali zbog loših temelja nam nije moguće staviti crijep, pa gledamo lim..
Kakav je utjecaj soli u zraku na lim??
S obzirom da su sad na krovu salonit ploče, i to samo grede i ploče (radi se o neuređenom potkrovlju koje smo odlučili urediti), kakvu mi izolaciju preporučujete i kakav lim?
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 08:06   #104
Quote:
Alia kaže: Pogledaj post
Pitam opet, možda se nađe neka dobra duša da mi odgovori...
Mi moramo mijenjati krov na vikendici u Zadru, ali zbog loših temelja nam nije moguće staviti crijep, pa gledamo lim..
Kakav je utjecaj soli u zraku na lim??
S obzirom da su sad na krovu salonit ploče, i to samo grede i ploče (radi se o neuređenom potkrovlju koje smo odlučili urediti), kakvu mi izolaciju preporučujete i kakav lim?
I ja imam sličan problem. Radi se o vikendici na Pagu. Dodatni problem je bura. Eto, molim preporuku onih koji imaju iskustva
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 10:46   #105
I mene zanima isto, malo sam južnije, kod Šibenika.

Meni je veći problem jugo uz niski nagib krova, jer od bure je krov donekle zaštićen brdom iza kuće.

Hajde, neka nam netko odgovori, 3 u jedan!
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 14:44   #106
Imaš Lindab elite zaštita, posebni premaz za dijelove terena gdje je lim izložen utjecaju soli. Na njihovim stranicama a i kod ovlaštenih prodavača imaš sve informacije. Mi smo prezadovoljni sa Lindabom..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 15:53   #107
Pozdrav,

Imam u planu zamjenu krova s limenim krovom i prvi izbor mi je bio gerard pokrov ali sam od njega odustao jer moram rezati troškove zamjene, pa sam čuo za drugog proizvođača koji je cijenom prihvatljiviji - ruukki limeni pokrov. Kad sam bio na njihovim interent stranicama, djeluju mi stranice neažurirane i zadnja vijest je iz 2014.godine pa me zanima da li netko ima iskustava s tim pokrovom i da li zna tko kakvu firmu gdje bi mogao ići raspitati se za detalje i cijenu ili eventualno neki drugi proizvođač u tom cjenovnom rangu ali da je malo bolja kvaliteta.

Hvala
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 09:50   #108
Mi smo uzimali u Sebastijanu, ima vec 6-7 godina i za sada je sve ok.

Uzeli smo smedju boju i do sada se nije promjenila ni malo, dovoljno je cvrst da se moze hodati po njemu za silu (znaci nije jako tanak) i cijena je bila ok, jos smo izvukli neki popust za gotovinu.

Jedino sto bi sada mjenjao, ali toga onda nije bas ni bilo u ponudi, je to da bi uzeo sa izolacijom od ispod, onom pjenom.

On je skoro i duplo skuplji, ali onda imas vrhunsku izolaciju, pogotovo ako govorimo o stambenom potkrovlju.

Mislim da tih par cm te pjene mjenja ne znam koliko, navodno cak 20-25 cm vune, pa ispadne na kraju cak i povoljnije, iako naravno uvijek moras staviti bar nesto vune za dodatnu izolaciju.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 17:42   #109
Krece se u adaptaciju potkrova i dize se par reda cigli i mijenja komplat grede sa daskama itd..
Posto je gore lim koji je star cca 5 goddina mislili smo ga ponovno iskoristiti no majstori kazu da je nemoguce ponovo vratiti lim gore radi rupa od sarafa...
No dali je ipak to moguce da se nekak vrati nazat jer se ne radi bas o maloj povrsini lima?!
kikivg9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 19:58   #110
Ništa od toga, to mu je jedna mana, gotovo da nema vraćanja nazad
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 22:50   #111
Limeni krov i izolacija

Pitanje:kupio lim za krov bez filca za garažu koju sam napravio metalnu i gore stavio letve na 40cm razmaka,zanima me sad dali je mogu staviti lim gore a znutra na plafon sam mislio staviti vunu i gips ploče da zatvorim i napravim izolaciju odma,(vunu imam besplatno,a gips ploča kom 13kuna pa me ispada jeftinije nek da kupujem s filcom lim)I sad mene zanima dali bu to dobro ili moram jos nekakve folije stavljati,hvala
Zeljar123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 23:23   #112
Moji roditelji imaju limeni krov od 2005.g .....ja ga imam od 2012.g........oba smo prezadovoljni i ni jedan nismo uzimali lim sa folijom.

Kod nas je islo ovako.......preko drvenih rogova se podaska....sklopi se kao pod drveni........po tome je isao obicni najlon.......pa onda letve........izmedju letve se prostire staklena vuna........i onda se odozgo zavrce lim u letve.

Nikakvih problema ......nikad nikakvih popravki.......niti kondenza.....super i izolacija......vuna je bolja zato sto lim kad se prisloni uz vunu onda krov ne zveci puno kad udara kisa ili nesto drugo....priguseno je na taj nacin.

Sutra da radim opet bi radio sa staklenom vunom.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 06:53   #113
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Moji roditelji imaju limeni krov od 2005.g .....ja ga imam od 2012.g........oba smo prezadovoljni i ni jedan nismo uzimali lim sa folijom.

Kod nas je islo ovako.......preko drvenih rogova se podaska....sklopi se kao pod drveni........po tome je isao obicni najlon.......pa onda letve........izmedju letve se prostire staklena vuna........i onda se odozgo zavrce lim u letve.

Nikakvih problema ......nikad nikakvih popravki.......niti kondenza.....super i izolacija......vuna je bolja zato sto lim kad se prisloni uz vunu onda krov ne zveci puno kad udara kisa ili nesto drugo....priguseno je na taj nacin.

Sutra da radim opet bi radio sa staklenom vunom.
Da,ali ja nebi daskao?
Zeljar123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 10:17   #114
Ne moras daskat ali stavi obavezno foliju jer imas jako puno kondenzata. Foliju stavis izmedu letvi i kontra letvi odnosno izmedu greda i letava, zavisno o tome kakav krov imas. U tvom slucaju izmedu letvi i kontra letvi. Umjesto folije mozes i krovnu ljepenku stavit ali onda ti prostor izmedu krova i stropa mora biti ventiliran. Ja preferiram ljepenku jer folija zna se raspast od temp.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:59   #115
Da li se situacija što promjenila u zadnje vrijeme?

Po karakteristikama i izgledu, radije bih stavio limeni nego crijep, ukoliko ima financijskog smisla te ukoliko ima respektabilnih firmi kod nas.

Inače sam u okolici Slavonskog broda i vidim da Sebastijan ima podružnicu ovdje, pa ću svakako navratiti. A i poslao sam par emailova tražeći grubu procjenu cijene.

Ali da vidim i ovdje ako ima koja dobra duša da mi da kn/m2 za neki kvalitetan (ali ne najskuplji) limeni krov sa montažom.
Isključivi faktor mi je cijena/m2 sa radom u odabiru između crijepa i lima.

Koliko sam čitao, ukoliko se obadva naprave kako spada, ni crijep ni lim nemaju nekih prednosti niti nedostataka koji su mi bitni. U nekim podnebljima rade isključivo limeni i super su zadovoljni, u nekima (kao kod nas) je isključivo crijep, tako da mislim da ni jedan način nije posebno bolji ili lošiji. U Slavoniji nemamo vjetrove od 200km/h tako da me ni to ne brine.


Da li ima nešto bolje od Sebastijana za moju lokaciju? Da li u pravilu hoće udaljenije firme doći na teren?
Kuće još nema ni na papiru, ali želim pokušati unaprijed si složiti neki jako grubi troškovnik, naravno radi kredita.

Npr, na drugoj temi tu netko je spomenuo cijenu od ~220kn/m2 + konstrukcija za feroof. Da li je to okvirno otprilike to?

Zadnje uređivanje davorradman : 08.02.2017. at 21:19.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:03   #116
Zašto je lim toliko jeftiniji od crijepa? Ne znam ništa o građevini,ali otac nam je navalio na kuću staviti limeni krov. Budući da mi doma ništa ne znamo o građevini,a ne zna ni on previše već je samo uvjeren kako zna,nek mi netko molim vas objasni zašto je lim dobar ,odnosno nije.. Kuća se nalazi u podsljemenskoj zoni,znači može se dogodit da napada snijega tu i tamo. Krov nije baš strm,nagib je blaži iako ne mogu procjenit koliko točno. Ispod tog krova,odnosno u potkrovlju bi se živilo tako da je to isto jedan bitan faktor. E sad zamolio bi nekoga tko se razumije u to da mi argumentira zašto ne lim,odnosno zašto da. Hvala velika
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:01   #117
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Zašto je lim toliko jeftiniji od crijepa? Ne znam ništa o građevini,ali otac nam je navalio na kuću staviti limeni krov. Budući da mi doma ništa ne znamo o građevini,a ne zna ni on previše već je samo uvjeren kako zna,nek mi netko molim vas objasni zašto je lim dobar ,odnosno nije.. Kuća se nalazi u podsljemenskoj zoni,znači može se dogodit da napada snijega tu i tamo. Krov nije baš strm,nagib je blaži iako ne mogu procjenit koliko točno. Ispod tog krova,odnosno u potkrovlju bi se živilo tako da je to isto jedan bitan faktor. E sad zamolio bi nekoga tko se razumije u to da mi argumentira zašto ne lim,odnosno zašto da. Hvala velika

Pa ja sam isto laik kao ti, ali iz svega sto sam procitao, za base podneblje di nisu orkanski vjetrovi, lim mi se cini kao bolji izbor.

Brza montaza, trajniji, nema sanse prokisnjavanja i TREBAO bi biti jeftiniji, a iskreno i ljepše mi izgleda, jer ima stvarno lijepih kombinacija profila, tekstura i bolja.

U mnogim zemljama je to tradicionalan pokrov, tako da bema neke posebne slabosti. Netko je spominjao da se gore u skandinaviji vecinom radi limom.

Jedini je faktor cijena. Posto se kod nas manje radi, manja je konkurencija na trzistu, pa su vjerojatno i cijene vislje nego bi trebale biti.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:46   #118
Kod lima postoje vise problema.

Prvi je sto ga se ne mozemo demontirati i montirati opet (ne pitaj me zasto, tako mi je receno, i to od strane struke).

Drugi su sarafi s kojima se pricvrscuje.

Osobno imam lim na jednom objektu i sad kad ih gledam nakon 5+ godina vidim da je ona zastitna guma ispod sarafa ispucala od sunce i minusa i iskreno se bojim da ne propusti vodu s vremenom.

Mislio sam cak mjenjati sve te sarafe, ali su mi rekli da to ne radim jer da cu napraviti jos goru stvar, vidjet cemo razvoj stvari dalje.

Treci je problem izolacija, kako zvucna tako i toplinska te kondezacija.
U principu treba kupovati lim sa izolacijom a taj lim kosta prek 100kn m2, cak i preko 120kn pa tu vise nema govora o financijskoj isplativosti.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:16   #119
Ja sam razmisljao o limu. Na kraju odustao i stavio Tondach Saturn. Eh sad, volio bih vidjeti lim koji ljepse izgleda.

Sent from my x600 using Tapatalk
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 23:22   #120
Zaljepiš stirpor(koji dolazi u više debljina) i eto izolacije!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.